Diyarbakır Vize İşlemleri

Diyarbakır Vize İşlemleri Başvuru ve Takip Merkezi

Diyarbakır vize işlemleri başvuru ve takip merkezi, yurtdışına yapılacak seyahatler için en çok vize başvurusu yapılan Türkiye’deki 28. büyük şehir olarak yer almaktadır.

Vizem.net danışmanlığında son 3 yılda Diyarbakır’da ikamet eden 344 vatandaş için başvuru yapılmış ve bu başvurulardan 316’sı onay almıştır. %91.8 onay oranı ile Vizem.net Diyarbakır’dan yapılan vize başvurularında onay oranı en yüksek akredite acentedir.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Diyarbakır’da Konsolosluk Bulunuyor Mu?

Diyarbakır’da hiçbir ülkenin dış temsilciliği bulunmamaktadır. Bu yüzden, Diyarbakır’dan yapılacak olan vize başvuruları, en yakın vize başvuru merkezine ya da Ankara’daki dış temsilciliklere yapılmaktadır.

Diyarbakır Vize Başvuru Merkezi Nerededir?

Diyarbakır’da vize başvurusunda gerekli evrakların toplanması ve kontrolü için vizem.net saha Güneydoğu Anadolu Bölgesi saha personellerinden yardım alınabilmektedir.

Diyarbakır vize başvuru merkezi mobil iletişim bilgileri aşağıda verilmiştir.

 • Mobil telefon: +90 551 075 60 34
 • Sabit telefon: 0850 241 1868
 • Yetkili kişi: Sinan Akıncı

Diyarbakır Vize Merkezi Çalışma Saatleri Nedir?

Diyarbakır vize merkezi çalışma saatleri aşağıda verilmiştir.

 • Pazartesi - Cuma: 08.30 ile 19.00 arası
 • Cumartesi: 10.00 ile 15.00 arası

Diyarbakır’dan Hangi Vize Başvuruları Yapılabilir?

Diyarbakır’dan sadece gerekli evrakların gönderilmesi ile aşağıdaki ülkeler için vize başvurusu yapılabilmektedir.

 • Almanya vizesi
 • Bulgaristan vizesi
 • İtalya vizesi
 • Polonya vizesi
 • Yunanistan vizesi
 • Kanada vizesi
 • İngiltere vizesi

İdata Üzerinden Diyarbakır’dan Almanya Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

İdata ofisi Diyarbakır’da bulunmadığından dolayı şahsen en yakın merkez olan Gaziantep ofisine giderek Almanya vize başvuru işlemleri yapılabilmektedir.

Almanya vize başvurusu yapmak için, gerekli belgeler hazırlandıktan sonra online olarak İdata Gaziantep vize merkezinden randevu alınması gerekmektedir. İdata vize başvuru merkezi, ibraz edilen belgeleri kontrol ederek, başvuru sahibinin parmak izini aldıktan sonra gerekli belgeleri Almanya dış temsilciliklerine göndermektedir. Vize başvuru sürecinin takibi İdata’nın internet sitesinden yapılabilmektedir. Vize başvurusu olumlu sonuçlanan başvuru hamilleri, pasaportlarını İdata ofisinden bizzat ya da kargo aracılığıyla teslim alabilmektedir.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Diyarbakır’dan Bulgaristan Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bulgaristan vize başvuru için gerekli evraklar hazırlanarak, vizem.net Diyarbakır evrak toplama merkezine bırakılaması veya merkez ofisine gönderilmesi, vize başvurusunun yapılması için yeterli olmaktadır.

Kısa süreli Bulgar vizesi, son 180 gün içinde toplam 90 günden daha kısa süre kalacak olan T.C vatandaşları tarafından alınması gerekmektedir.

Diyarbakır’dan İtalya Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Diyarbakır’dan İtalya vize başvurusu yapılmamaktadır. İtalya vize başvurusunda yetkili vize merkezi olan İdata Gaziantep ofisinden online randevu aldıktan sonra, gerekli belgeler teslim edilerek ve parmak izi verilerek başvuru işlemi yapılmaktadır. Teslim edilen belgeler iData ofisi aracılığıyla İtalya dış temsilciliklerine iletilmektedir. İtalya vizesinin sonuçlanma süreci, iData internet sitesinden takip edilmektedir. İtalya vizesi almaya hak kazanan başvuru sahipleri, pasaportlarını iData ofisinden ya da kargo vasıtasıyla teslim alabilmektedir.

Diyarbakır’dan İtalya vize başvurusu yapacak olan başvuru sahibinin, 5 yıl içerisinde alınmış Schengen vizesi bulunuyor ise, sadece gerekli evrakları göndererek vizem.net üzerinden de başvuru yapabilmektedir.

Diyarbakır’dan Schengen Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Diyarbakır’dan Schengen vize başvurusu, ilgili ülkenin Ankara dış temsilciliğine ya da başvuru merkezlerine şahsen gidilerek, gerekli belgelerin ibrazı ile yapılması gerekmektedir.

C tipi Schengen vizesi, hamillerine Schengen bölgesinde yer alan 26 ülkede 90 gün süreyle kalmasını sağlayan kısa süreli vize türüdür.

Diyarbakır Komşu İllerindeki Vizem.net Başvuru Merkezleri Hangileridir?

Diyarbakır komşu illerindeki vizem.net başvuru merkezleri aşağıda listelenmiştir.

Paylaş: