Türklere En Hızlı Vize Veren Ülkeler

2023'te Türklere En Hızlı Vize Veren Ülkeler

Vize işlemlerinin sonuçlanma süresi, vize başvurusu yapılan ülkeden ülkeye göre farklılık göstermektedir. Vize başvurusu yapılırken talep edilen belgelerin eksiksiz bir şekilde hazırlanması ve başvuru sürecinin doğru bir biçimde ilerletilmesi durumunda vize başvurularında oldukça hızlı sonuç alınması mümkündür. Konsolosluğun iş yoğunluğu durumuna ya da başvuru yapılan ülkenin vize politikası doğrultusunda, vize başvurusu işlem süresi değişebilmekte ve buna bağlı olarak ülkeler arasında vize başvurusunun sonuçlanma süresi bakımından büyük farklılıklar görülebilmektedir. Vize başvuruları en hızlı sonuçlanan ülkeler genel olarak ekspres vize ya da e-vize uygulaması bulunan ülkelerdir.

Son 5 yılda %98,3 ile vize onay oranı onay skoru en yüksek akredite kuruluş olan Vizem.net danışmanlığında yapılan başvurularda tüm süreç vize uzmanları tarafından takip ve kontrol edilmekte olup işlem süresi olabilecek en kısa süreye indirilmektedir.

Hızlı vize al: 0850 241 1868

En Hızlı Vize Veren Ülkeler Hangileridir?

En hızlı vize veren ülkeler aşağıdaki tabloda verilmiştir.

Ülkelerİşlem süresi
İngiltere2 ile 15 iş günü arasında
Fransa5 ile 3 iş günü arasında
Dubai3 ile 4 iş günü arasında
AlmanyaOrtalama 5 iş günü
MeksikaOrtalama 2 iş günü
KübaOrtalama 2 iş günü
Bahreyn3 ile 5 iş günü arasında
Cibuti3 ile 4 iş günü arasında
Ermenistan7 ile 20 iş günü arasında
KamboçyaOrtalama 3 iş günü
TayvanOrtalama 2 iş günü
KenyaOrtalama 3 iş günü
Sri Lanka5 ile 15 iş günü arasında
Zambiya3 ile 5 iş günü arasında

Acil Vize Nasıl Alınır?

Acil vize için ilk olarak seyahat edilecek ülkenin vize başvuru işlemlerinde talep edilen belgeler en kısa sürede tam ve eksiksiz bir biçimde hazırlanarak mümkün olan en erken tarih için vize randevusu alınması gerekmektedir. Vize için talep edilen belgelerin eksik veya hatalı olması başvuru sürecinin uzamasına neden olabilmektedir; bu nedenle vize başvurusunu hızlı sonuçlandırmak isteyen kişilerin vize danışmanlık hizmeti alması önem arz etmektedir.

Türkiye’nin dini ya da milli bayramları ile başvuru yapılacak ülkenin dini ya da milli bayramlarında vize başvuru süreci uzayabildiğinden dolayı, acil vize başvurusu bu tarihlere bırakılmamalı ve bu tarihlerde başvuru yapmamaya çalışılmalıdır.

Vizem.net 45 ülkede akreditasyonu bulunan TURSAB’a kayıtlı bir acente olduğundan, vize başvurusu için randevuları şahsen alınacak randevulardan daha yakın tarihe alabilmekte ve vize sürecini hızlandırabilmektedir.

Vize Başvurusunun Hızlı Sonuçlanması için Nelere Dikkat Edilmelidir?

Vize başvurusunun hızlı sonuçlanması için dikkat edilmesi gerekenler aşağıda listelenmiştir.

  • Vize başvurusu için talep edilen belgelerin tam ve doğru bir şekilde hazırlanması gerekmektedir.
  • Başvuru yapacak kişinin en erken tarih için konsolosluktan randevu alması gerekmektedir.
  • Başvuru yapacak olan kişi, gerek Türkiye gerekse başvuru yapacağı ülkenin dini ya da milli bayramlarına dikkat etmeli ve bu tarihlerde başvuru yapmamalıdır.
  • Başvuru yapılacak ülkenin ekspres vize hizmetinin bulunması durumunda, başvuru sahibi bu hizmeti kullanmalıdır.
  • Başvuru yapacak kişi talep edilen belgelerin süresinde ve doğru bir şekilde hazırlaması ve en erken tarihe randevu alınabilmesi için akredite vize acenteleri ile çalışmalıdır.

Hızlı Vize Başvurusu için Danışmanlık Hizmeti Ne Kadardır?

Hızlı vize başvurusu için Vizem.net danışmanlık hizmeti, 35’ten fazla ülkenin kısa süreli turistik vize başvuruları için 2022 yılında 30 euro olarak ücretlendirilmektedir. Çalışma, öğrenci, aile birleşimi gibi uzun süreli vizeler için Vizem.net başvuru ve danışmanlık hizmeti ücreti 2022 yılı için 65 euro ile 135 euro arasında değişiklik göstermektedir. Bilgi almak için 0850 241 1868 numaralı telefon üzerinden Vizem.net ile iletişim kurulabilmektedir.

Elif Güzhan Yazan: Elif Güzhan

Elif Nur Güzhan, 2019 yılında giriş yaptığı Hacettepe Üniversitesi'nde İngiliz Dilbilimi okuyor, 2021 yılından beri Vizemnette yazarlık ve editörlük yapıyor.

Paylaş: