Eskişehir Vize İşlemleri

Eskişehir Vize İşlemleri ve Vize Danışmanlık Hizmetleri

Eskişehir Türkiye’den yurt dışına yapılacak seyahatler için en çok vize başvurusu yapılan 25. şehirdir.

Vizem.net danışmanlığında son 5 yılda Eskişehir'de ikamet eden 316 vatandaş için vize başvurusu yapılmış ve yapılan vize başvurularından 303'ü onay almıştır. %95,8 onay oranına sahip Vizem.net Eskişehir'den yapılacak vize başvurularında onay oranı en yüksek ve vize evraklarının kontrolünden başvuru takibine dek tüm süreç için alanında uzman danışmanlık hizmeti sunan akredite acentedir.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Eskişehir Vize Danışmanlık Hizmeti Nasıl Alınır?

Eskişehir vize danışmanlık hizmeti, Eskişehir’de ikamet eden ve yurt dışına seyahat etmek üzere vize başvurusu yapacak kişiler için destek@vizem.net adresine mail atarak veya Vizem.net çağrı merkezi aranarak alınmaktadır.

Eskişehir vize danışmanlık hizmeti kapsamında, ilk aşamada vize başvuru sahibinin başvuru belgeleri, seyahat edilecek ülke ve seyahatin amacına göre uzman ülke danışmanı tarafından incelenmektedir. Eskişehir vize danışmanlık hizmeti kapsamında yapılan başvurunun uygun bulunması durumunda ilgili dış temsilcilik veya aracı kurum ofisinden vize randevusu alınarak başvuru süreci başlatılmaktadır.

Eskişehir'den Hangi İşlemler için Vize Danışmanlığı Alınabilir?

Eskişehir'de ikamet eden vatandaşlar için Vizem.net uzmanları tarafından tamamlanan vize işlemleri aşağıda listelenmiştir.

 • Gerekli vize evraklarının incelenmesi
 • Eksik evrakların tamamlanması
 • Vize başvuru formu doldurma işlemi
 • İngilizce dilinde vize başvuru dilekçesi yazma işlemi
 • Gerekli belgelerin çevrimiçi yüklenmesi
 • Seyahat sağlık sigortasının yaptırılması
 • Uçak ve otel rezervasyonları
 • Vize randevu, değişiklik, iptal işlemleri
 • Yeminli tercüme
 • Noter onayı
 • Vize takip ve sorgulama işlemleri
 • SMS bilgilendirme işlemi

Eskişehir Vize İşlemleri için Danışmanlık Ücreti Ne Kadardır?

Eskişehir vize işlemleri için danışmanlık ücreti başvuru yapılacak ülke ve vize türüne göre değişmektedir.

Eskişehir vize işlemleri için danışmanlık ücreti kısa süreli turistik vize başvurularında 35'den fazla ülke için 30 euro iken çalışma, öğrenci, aile birleşimi, yatırım gibi uzun süreli vize türleri için 2022 yılı başvuru danışmanlık ücreti 65 euro ile 135 euro arasında değişmektedir.

Eskişehir'de Konsolosluk Bulunuyor Mu?

Eskişehir'de bulunan dış temsilcilikler aşağıda listelenmiştir.

 • Eskişehir Brezilya Fahri Konsolosluğu
 • Eskişehir Kosova Fahri Konsolosluğu
 • Eskişehir Libya Fahri Konsolosluğu
 • Eskişehir Makedonya Fahri Konsolosluğu
 • Eskişehir Moğolistan Fahri Konsolosluğu
 • Eskişehir Romanya Fahri Konsolosluğu

Eskişehir Vize Başvuru Merkezi Nerededir?

Eskişehir vize başvurusu için aracı kuruma ait merkez bulunmamaktadır. Eskişehir'de vize başvurusu, gerekli evrakların toplanması ve kontrolü için Vizem.net İç Anadolu Bölgesi saha personelinden yardım alınabilmektedir.

Eskişehir vize ofisi iletişim bilgileri aşağıda verilmiştir.

 • Mobil telefon: +90 536 222 22 88
 • Sabit telefon: 0850 241 1868
 • Yetkili kişi: Emrah Sultar

Eskişehir Vize Merkezi İletişim Saatleri Nedir?

Eskişehir vize merkezi iletişim saatleri aşağıda verilmiştir.

 • Pazartesi- cuma: 08:30 - 19:00
 • Cumartesi: 10:00 - 15:00

Eskişehir'den En Fazla Hangi Ülkeler için Vize Başvuruları Yapılmaktadır?

Son 5 yılda Eskişehir'de ikamet eden başvuru sahipleri için en fazla vize danışmanlık hizmeti verilen ülkeler aşağıda sıralanmıştır.

 • Bulgaristan vize başvurusu
 • İtalya vize başvurusu
 • Romanya vize başvurusu

Eskişehir'den Bulgaristan Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bulgaristan vizesini Eskişehir’den almak isteyen başvuru sahiplerinin vize için gerekli evrakları hazırlayarak Vizem.net merkez ofisine göndermesi, vize başvurularının yapılması için yeterli olmaktadır.

Eskişehir'den İtalya Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Eskişehir İtalya vize başvurusu için gerekli evraklar hazırlanarak İtalya’nın en yakın vize başvuru merkezinden randevu alınmalıdır. Eskişehir İtalya vizesi için İdata ofisine randevu tarihinde giderek şahsen işlem yapılmalıdır.

İstanbul İtalya vizesi için İdata başvuru merkezi adresi Altunizade Mah. Kısıklı Cad. Shibuya Sok. Sarkuysan - AK İş Merkezi A Blok No: 4/2 1. Bodrum 1 No'lu Ofis Üsküdar/İstanbul’dur.

İstanbul İtalya vize başvuru merkezi telefon numarası 0850 460 84 93’tür.

Schengen vizeleri için son 5 yıl içerisinde VIS sistemine parmak izi kaydı yaptırmış kişiler Vizem.net üzerinden sadece evrak göndererek Eskişehir İtalya vizesi başvuru işlemi yapabilmektedir.

Eskişehir'den Romanya Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Eskişehir Romanya vize başvurusu için gerekli evraklar hazırlanarak Romanya İstanbul Başkonsolosluğu'ndan randevu alınmalıdır. Romanya vizesi Eskişehir başvurusu için randevu tarihinde konsolosluğa giderek şahsen işlem yapılmalıdır.

İstanbul Romanya Başkonsolosluğu adresi Yanarsu Sokak, Narin Sitesi, no.42, Etiler, Beşiktaş/ İstanbul’dur. İstanbul Romanya Başkonsolosluğu telefon numarası (0212) 358 05 35’tir.

Schengen vizeleri için son 5 yıl içerisinde VIS sistemine parmak izi kaydı yaptırmış kişiler Vizem.net üzerinden sadece evrak göndererek Romanya vizesi Eskişehir başvuru işlemlerini yapabilmektedir.

Schengen Vizesi Eskişehir'den Nasıl Alınır?

Eskişehir'den Schengen vize başvurusu, D tipi vizeler için ilgili ülkenin dış temsilciliğine yapılmalıdır. Eskişehir'den Schengen vize başvurusu C tipi vizeler için başvuru merkezlerine şahsen giderek yapılmalıdır.

Son 5 yıl içerisinde VIS sistemine parmak izi kaydı yaptırmış kişiler Vizem.net üzerinden, merkez ofisine sadece evrak göndererek Eskişehir Schengen vizesi başvuru işlemini yapabilmektedir.

Eskişehir'de Başvuru Merkezine Gitmeden Hangi Ülkelerin Vize Başvurusu Yapılabilir?

VIS parmak izi kaydı bulunan kişilerin tüm Schengen ülkeleri başvuruları Eskişehir başvuru merkezine gitmeden Vizem.net üzerinden yapılabilmektedir. Bulgaristan vize başvuruları ve Dubai, Hindistan, Küba, Meksika gibi e-vize uygulaması bulunan ülkeler için Vizem.net üzerinden, başvuru merkezine veya dış temsilciliğe gidilmesine gerek kalmadan işlem yapılabilmektedir.

Eskişehir'den Vize Başvuru Randevusu Nasıl Alınır?

Eskişehir vize başvuru randevusu, başvuru yapılan ülke ve vize türüne göre ilgili ülkenin dış temsilciliğinden veya aracı kurum web sitesi üzerinden alınmaktadır. Eskişehir vize başvurusu için Vizem.net danışmanlık hizmeti kapsamında başvuru sahibinin seyahat tarihleri ve vize aciliyeti göz önünde bulundurularak randevu alma, tarih değişikliği ve iptal işlemlerinin tümü uzman ülke danışmanları tarafından yürütülmektedir.

Eskişehir Vize Takip İşlemleri Nasıl Yapılır?

Eskişehir vize takip işlemleri bazı ülkeler için aracı kurum web sitesi üzerinden online takip şeklinde, bazı ülkeler için dış temsilcilikle telefon veya mail ile iletişime geçilerek yapılmaktadır. Eskişehir vize takip işlemleri, vize başvurusu yapıldıktan sonra başvuru sahibi adına Vizem.net danışmanı tarafından yapılmakta ve kişiye SMS ile bilgilendirme yapılmaktadır.

Eskişehir'den Yapılan Vize Başvurusu Ne Kadar Sürede Sonuçlanır?

Eskişehir'e yapılan vize başvurusunun sonuçlanma süresi başvuru yapılan ülkeye ve vize tipine göre değişmektedir. Eskişehir'e yapılan vize başvurusunda Schengen ülkelerinin kısa süreli vize başvuruları ortalama 15 gün içinde sonuçlanmakta olup uzun süreli vize değerlendirme süreçleri 60 güne kadar uzayabilmektedir.

Dış temsilcilikte yaşanan yoğunluklar, resmi tatil günleri, ek evrak talep edilmesi ve başvuru sahibinin mülakata çağrılması gibi durumlar Eskişehir vize başvurusu değerlendirme sürecinin uzamasına neden olmaktadır.

Vizem.net danışmanlığında yapılan vize başvurularında, randevu en erken tarihe alınarak ve gerekli evrakların eksiksiz şekilde teslim edilmesi sağlanarak, vize değerlendirme sürecinin uzama ihtimali en aza indirilmektedir.

Eskişehir Çevresindeki Vizem.net Başvuru Merkezleri Hangileridir?

Eskişehir çevresindeki Vizem.net başvuru merkezleri aşağıda listelenmiştir.

Utku Urfa Yazan: Utku Urfa

Utku Urfa graduated from Trakya University in 2020 with a bachelor's degree in Translation and Interpreting. After taking the role of both the copywriter and content editor at vizem.net in July 2021, Utku is currently working as EU Area Senior Consultant since July 2022.

Paylaş: