Hakkari Vize İşlemleri Başvuru ve Takip Merkezi

Hakkari, yurtdışına yapılacak seyahatlerde en yoğun vize başvurusu yapılan Türkiye’deki 63. şehirdir. Vizem.net danışmanlığında son 5 yılda Hakkari’de ikamet eden 78 kişi adına başvuru yapılmış ve bunlardan 76’sının onayı alınmıştır. %97,4 onay oranı ile vizem.net, Hakkari’den yapılacak vize başvurularında onay oranı en yüksek akredite acente konumunda bulunmaktadır.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Hakkari’de Konsolosluk Bulunuyor Mu?

Hakkari ilinde herhangi bir ülkeye ait dış temsilcilik bulunmaması sebebiyle, Hakkari ilinde ikamet eden vatandaşların Ankara’da bulunan dış temsilciliklere ya da en yakın konumdaki vize başvuru merkezlerine başvuru yapması gerekmektedir.

Hakkari Vize Başvuru Merkezi Nerededir?

Hakkari ilinde vize başvuru merkezi yer almamaktadır. Hakkari ilinde ikamet eden vatandaşlar, vize başvurusu kapsamında gerekli evrakların hazırlanması ve kontrolünü sağlamak için vizem.net Doğu Anadolu Bölgesi saha personelleri ile iletişime geçerek yardım alabilmektedir.

Hakkari vize başvuru merkezi mobil iletişim bilgileri aşağıda verilmiştir.

  • Mobil telefon: +90 551 075 60 34
  • Sabit telefon: 0850 241 1868
  • Yetkili kişi: Sinan Akıncı

Hakkari Vize Merkezi Çalışma Saatleri Nedir?

Hakkari vize merkezi çalışma saatleri aşağıda verilmiştir.

  • Pazartesi - Cuma: 08:30 - 19:00
  • Cumartesi: 10:00 - 15:00

Hakkari’den En Fazla Hangi Ülkeler İçin Vize Başvurusu Yapılmaktadır?

Hakkari’den vize başvurusu yapılabilecek ülkeler aşağıda listelenmiştir.

  • Almanya vize başvurusu
  • İran vize başvurusu
  • Ermenistan vizesi

İdata Üzerinden Hakkari’den Almanya Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

İdata üzerinden Hakkari ilinden Almanya vize başvurusu yapabilmek için gerekli evrakların hazırlanarak en yakın vize başvuru merkezinden randevu almak ve randevu gününde şahsen gidilerek gerekli evrakları eksiksiz teslim etmek gerekmektedir.

Hakkari ilinde ikamet eden kişiler, Almanya vize başvurusunu en yakın yetkili merkez olan Gaziantep İdata ofisinde yapabilmektedir. Gaziantep İdata ofisi bilgileri Budak Mahallesi 10031 Nolu Sk. Yasem İş Merkezi NO: 42 C/ 0 Şehitkamil/ Gaziantep şeklindedir.

Hakkari ilinde ikamet eden vatandaşlar, son 5 yıl içinde Schengen vizesi almış ve VIS sisteminden parmak izi işlemlerini yaptırmış ise vizem.net firmasına sadece gerekli evrakları göndererek vize başvurusu yapabilmektedir.

Hakkari’den İran Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Hakkari’den İran vize başvurusu yapabilmek için, en yakın konumda yer alan Erzurum İran Konsolosluğuna gerekli evraklar teslim edilebilmektedir. Vizem.net firması, İran vize başvuruları için danışmanlık hizmeti vermektedir.

Hakkari ilinden İran vize başvurusu yapmak için gerekli evrakların eksiksiz tamamlanması ve randevu gününde teslim edilmesi gerekmektedir. Hakkari ilinde ikamet eden tüm vatandaşlar için görevli olan ve hizmet veren İran dış temsilciliği Erzurum İran Konsolosluğu olarak belirlenmiştir.

Hakkari’den Ermenistan Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Türkiye’de Ermenistan dış temsilciliği bulunmamaktadır. Hakkari’den Ermenistan vize başvurusu yapmak için, Vizem.net üzerinden danışmanlık alınabilmektedir.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Schengen Vizesi Hakkari’den Nasıl Alınır?

Schengen vizesini Hakkari ilinden alabilmek için gerekli evrakların hazırlanması ve en yakın ikamet alanındaki vize başvuru merkezi olan Gaziantep VFS üzerinden randevu alınması gereklidir. Randevu tarihinde başvuru işlemini tamamlamak için vize başvuru merkezi şahsen ziyaret edilmeli ve gerekli evraklar teslim edilmelidir.

Gaziantep VFS vize başvuru merkezi adresi; İncili Pınar Mahallesi, 36007. Sokak Kaplama İş Merkezi Altı No:2, 27090 Şehitkamil şeklindedir.

Son 5 yıl içerisinde VIS sistemi ile parmak izi kaydı ve biyometri işlemlerini tamamlamış kişiler, Schengen vize başvurusu için gerekli evrakları vizem.net firmasına göndererek başvuru işlemlerini yapabilmektedir.

Hakkari Komşu İllerindeki Vizem.net Başvuru Merkezleri Hangileridir?

Hakkari’ye komşu olan illerdeki vizem.net başvuru merkezleri aşağıda listelenmiştir.

  • Şırnak vize başvuru merkezi
  • Van vize başvuru merkezi