Hatay Vize İşlemleri

Hatay Vize Danışmanlık İşlemleri ve 2023 Ücretleri

Türkiye’de yurt dışına yapılan seyahatlerde en fazla vize başvurusu yapılan 13. şehir Hatay’dır.

Hatay vize danışmanlık adına Vizem.net ile son 5 yıl içinde Hatay’da ikamet eden 258 vatandaş için başvuru yapılmış ve 255 vize başvuru onayı elde edilmiştir. Hatay vize işlemleri için Vizem.net %98,8 onay oranına sahiptir ve Hatay’dan yapılan vize başvurularında onay oranı en yüksek acentedir.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Hatay Vize Danışmanlığı Hangi İşlemler için Verilir?

Hatay'dan alınacak vize danışmanlık hizmeti kapsamında, öncelikle başvuru sahibinin kişisel koşulları ve vize evrakları, seyahatin gerçekleşeceği ülkeye ve seyahat amacına göre ilgili ülke danışmanı tarafından incelenmektedir. Başvuru koşullarının uygun bulunması halinde, vize randevusu alınarak başvuru süreci başlatılmaktadır.

Hatay'da ikamet eden vatandaşlar için sunulan vize danışmanlık hizmetleri aşağıda verilmiştir.

 • Vize başvuru formu doldurma
 • Vize başvuru evraklarının kontrolü, eksiklerin tamamlanması
 • İngilizce vize talep dilekçesi yazımı
 • Yeminli tercüme işlemleri
 • Noter onayı hizmeti
 • Online belge yükleme hizmeti
 • Ulaşım ve konaklama rezervasyonları
 • Seyahat sağlık sigortası işlemleri
 • Vize randevusu alma, değişiklik ve iptal işlemleri
 • Vize takip ve sorgulama işlemleri

Hatay ve ilçelerinden vize başvurusu yapacak kişiler, Vizem.net çağrı merkezini arayarak veya destek@vizem.net adresine mail atarak vize uygunluk değerlendirme sürecini başlatabilmektedir.

Hatay Vize İşlemleri için Danışmanlık Ücreti Ne Kadardır?

Hatay’da ikamet eden vatandaşlar için vize danışmanlık ücretleri başvuru yapılacak ülke ve vize türüne göre değişmektedir. 2022'de kısa süreli turistik vize başvurularında 35'den fazla ülke için vize danışmanlık ücreti 30 Euro olarak alınmaktadır. Çalışma, öğrenim, aile birleşimi, yatırım gibi uzun süreli vize türleri için başvuru danışmanlık ücreti 65 euro ile 135 euro arasında değişmektedir.

Hatay'da Konsolosluk Bulunuyor Mu?

Hatay'da bulunan dış temsilcilikler aşağıda listelenmiştir.

 • Hatay Avusturya Fahri Konsolosluğu
 • Hatay Fransa Fahri Konsolosluğu
 • Hatay Slovenya Fahri Konsolosluğu
 • Hatay İspanya Fahri Konsolosluğu
 • Hatay KKTC Fahri Konsolosluğu
 • Hatay İtalya Fahri Konsolosluğu
 • Hatay Karadağ Fahri Konsolosluğu
 • Hatay Norveç Fahri Konsolosluğu
 • Hatay Senegal Fahri Konsolosluğu

Hatay Vize Başvuru Merkezi Nerededir?

Hatay’da vize başvurusu yapılabilecek başvuru merkezi bulunmamaktadır. Gereken evrakların hazırlanması ve kontrol edilmesi için Hatay’dan vize başvurusu yapacak vatandaşlar Vizem.net Akdeniz bölgesi saha personelinden yardım alabilmektedir.

Hatay vize başvuru merkezi mobil iletişim bilgileri aşağıda verilmiştir.

 • Mobil telefon: +90 536 222 2288
 • Sabit telefon: 0850 241 1868
 • Yetkili kişi: Yağmur Sipahi

Hatay Vize Merkezi Çalışma Saatleri Nedir?

Hatay vize merkezi çalışma saatleri aşağıda verilmiştir.

Pazartesi - Cuma: 08:30 - 19:00

Cumartesi: 10:00 - 15:00

Hatay'dan En Fazla Hangi Ülkeler için Vize Başvuruları Yapılmaktadır?

Hatay’da en fazla aşağıda verilen ülke vize başvuruları yapılmaktadır.

 • Hatay Almanya vize başvurusu
 • Hatay Belçika vize başvurusu
 • Hatay Malta vize başvurusu
 • Hatay Fransa vize başvurusu

Hatay'dan Almanya Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Hatay’dan Almanya vize başvurusu için istenen evraklar eksiksiz tamamlanarak Almanya’nın en yakın vize başvuru merkezinden randevu alınarak gerçekleştirilmektedir. Almanya vize başvurusu için Hatay’dan bizzat gidilerek başvuru işlemi yapılmaktadır.

Hatay’dan Almanya vize başvurusu için en yakın başvuru merkezi, İdata Gaziantep’tir. İdata Gaziantep adresi; 10031 nolu sokak, Yasem İş Merkezi, No: 42C, D: 0, 27090, Şehitkamil/ Gaziantep’tir.

Son 5 sene içerisinde VIS sisteminde Schengen vizesi için parmak izi kaydı olan vatandaşların Vizem.net üzerinden yalnızca evrak göndererek başvuru yapması mümkündür.

Hatay'dan Belçika Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Hatay’dan Belçika vize başvurusu için lazım olan evraklar hazırlanarak Belçika’nın en yakın vize başvuru merkezinden randevu alınmaktadır. Belçika vize başvurusu için Hatay’dan müracaat eden vatandaşların randevu tarihinde bizzat randevu merkezinde olmaları gerekmektedir.

Hatay’dan Belçika vize başvurusu için en yakın vize başvuru merkezi VFS Global Gaziantep’tir. VFS Global Gaziantep adresi İncili Pınar mahallesi, 36007. sokak, Kaplama İş Merkezi altı, No:2, 27090, Şehitkamil/ Gaziantep’tir.

Hatay’dan başvuru yapacak vatandaşların Schengen vizesi için VIS sisteminde parmak izi kayıtları bulunuyor ise Vizem.net üzerinden yalnızca evrak göndererek başvuru yapmaları yeterli olmaktadır.

Hatay'dan Malta Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Hatay’dan Malta vize başvurusu için gereken dosyalar hazır edilerek Malta’nın en yakın vize başvuru merkezinden randevu alınmaktadır. Malta vize başvurusu için Hatay’dan başvuran vatandaşların bizzat başvuru merkezinde belirlenen tarihte olmaları gerekmektedir.

Hatay'dan Fransa Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Hatay’dan Fransa vize başvurusu için lazım olan evraklar hazırlanarak Fransa’nın en yakın vize başvuru merkezinden randevu alınmaktadır. Fransa vize başvurusu için Hatay’dan başvuru yapacak vatandaşların belirlenen randevu saatinde başvuru merkezinde şahsen bulunmaları gerekmektedir.

Hatay’dan Fransa vize başvurusu için en yakın başvuru merkezi VFS Global Gaziantep’tir. VFS Global Gaziantep adresi İncili Pınar mahallesi, 36007. sokak, Kaplama İş Merkezi altı, No:2, 27090, Şehitkamil/ Gaziantep’tir.

Hatay’da ikamet eden vatandaşların Schengen vizesi için son 5 yıl içinde VIS sisteminde parmak izi kaydı var ise Vizem.net üzerinden sadece evrak göndererek başvuru yapmaları mümkündür.

Schengen Vizesi Hatay'dan Nasıl Alınır?

Schengen vizesi Hatay’dan vize alınacak ülkeye bağlı olarak en yakın başvuru merkezinden randevu alınarak yapılmaktadır.

Hatay’dan Schengen vizesi almak isteyen vatandaşlar VIS sistemi üzerinde parmak izi kayıtları bulunuyor ise sadece evrak göndererek Vizem.net üzerinden başvuru yapabilmektedir.

Akdeniz bölgesinde ikamet eden tüm vatandaşlar için Schengen vize başvurularında Vizem.net danışmanlık hizmeti sağlamaktadır.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Hatay Komşu İllerindeki Vizem.net Başvuru Merkezleri Hangileridir?

Hatay çevre illerindeki Vizem.net başvuru merkezleri aşağıda verilmiştir.

Utku Urfa Yazan: Utku Urfa

Utku Urfa graduated from Trakya University in 2020 with a bachelor's degree in Translation and Interpreting. After taking the role of both the copywriter and content editor at vizem.net in July 2021, Utku is currently working as EU Area Senior Consultant since July 2022.

Paylaş: