Hatay Vize İşlemleri

Hatay Vize İşlemleri Başvuru ve Takip Merkezi

Türkiye’de yurt dışına yapılan seyahatlerde en fazla vize başvurusu yapılan 13. şehir Hatay’dır.

Hatay vize danışmanlık adına Vizem.net ile son 5 yıl içinde Hatay’da ikamet eden 258 vatandaş için başvuru yapılmış ve 255 vize başvuru onayı elde edilmiştir. Hatay vize işlemleri için Vizem.net %98,8 onay oranına sahiptir ve Hatay’dan yapılan vize başvurularında onay oranı en yüksek acentedir.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Hatay’da Konsolosluk Bulunuyor Mu?

Hatay’da bulunan dış temsilcilik Hatay İspanya Konsolosluğu’dur.

Hatay İspanya Konsolosluğu Nerededir?

Hatay İspanya Konsolosluğu, fahri konsolosluktur. Hatay İspanya Konsolosluğu adresi Savaş mahallesi, Atatürk Bulvarı, Pk: 31200, İskenderun/ Hatay’dır.

Hatay Vize Başvuru Merkezi Nerededir?

Hatay’da vize başvurusu yapılabilecek başvuru merkezi bulunmamaktadır. Gereken evrakların hazırlanması ve kontrol edilmesi için Hatay’dan vize başvurusu yapacak vatandaşlar Vizem.net Akdeniz bölgesi saha personelinden yardım alabilmektedir.

Hatay vize başvuru merkezi mobil iletişim bilgileri aşağıda verilmiştir.

  • Mobil telefon: +90 536 222 2288
  • Sabit telefon: 0850 241 1868
  • Yetkili kişi: İlkkan Sipahi

VFS Global Hatay’da Nerededir?

Hatay’da VFS Global başvuru merkezi bulunmamaktadır. Vize başvurusunda bulunacak Hatay’da ikamet eden vatandaşlar için en yakın vize başvuru merkezi VFS Global Gaziantep’tir.

VFS Global Ankara adresi İşçi Blokları mahallesi, Muhsin Yazıcıoğlu caddesi, No: 57/A, 06530, Çankaya/ Ankara’dır. VFS Global Ankara telefon numarası 0212 373 58 10’dur.

İdata Hatay’da Nerededir?

İdata Hatay başvuru merkezi bulunmamaktadır. Hatay’da ikamet eden TC vatandaşlarının Almanya ve İtalya vize başvuruları için en yakın başvuru merkezi olan Gaziantep İdata’ya başvurmaları gerekmektedir.

İdata Ankara adresi Remzi Oğuz Arık mahallesi, Atatürk Bulvarı Ata Apartmanı, No: 231/A, 06680, Çankaya/ Ankara’dır. İdata Ankara telefon numarası 0850 460 84 93’tür.

Hatay Vize Merkezi Çalışma Saatleri Nedir?

Hatay vize merkezi çalışma saatleri aşağıda verilmiştir.

  • Pazartesi - Cuma: 08:30 - 19:00
  • Cumartesi: 10:00 - 15:00

Hatay’dan En Fazla Hangi Ülkeler için Vize Başvuruları Yapılmaktadır?

Hatay’da en fazla aşağıda verilen ülke vize başvuruları yapılmaktadır.

  • Hatay Almanya vize başvurusu
  • Hatay Belçika vize başvurusu
  • Hatay Malta vize başvurusu
  • Hatay Fransa vize başvurusu

Hatay’dan Almanya Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Hatay’dan Almanya vize başvurusu için istenen evraklar eksiksiz tamamlanarak Almanya’nın en yakın vize başvuru merkezinden randevu alınarak gerçekleştirilmektedir. Almanya vize başvurusu için Hatay’dan bizzat gidilerek başvuru işlemi yapılmaktadır.

Hatay’dan Almanya vize başvurusu için en yakın başvuru merkezi, İdata Gaziantep’tir. İdata Gaziantep adresi; 10031 nolu sokak, Yasem İş Merkezi, No: 42C, D: 0, 27090, Şehitkamil/ Gaziantep’tir.

Son 5 sene içerisinde VIS sisteminde Schengen vizesi için parmak izi kaydı olan vatandaşların Vizem.net üzerinden yalnızca evrak göndererek başvuru yapması mümkündür.

Hatay’dan Belçika Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Hatay’dan Belçika vize başvurusu için lazım olan evraklar hazırlanarak Belçika’nın en yakın vize başvuru merkezinden randevu alınmaktadır. Belçika vize başvurusu için Hatay’dan müracaat eden vatandaşların randevu tarihinde bizzat randevu merkezinde olmaları gerekmektedir.

Hatay’dan Belçika vize başvurusu için en yakın vize başvuru merkezi VFS Global Gaziantep’tir. VFS Global Gaziantep adresi İncili Pınar mahallesi, 36007. sokak, Kaplama İş Merkezi altı, No:2, 27090, Şehitkamil/ Gaziantep’tir.

Hatay’dan başvuru yapacak vatandaşların Schengen vizesi için VIS sisteminde parmak izi kayıtları bulunuyor ise Vizem.net üzerinden yalnızca evrak göndererek başvuru yapmaları yeterli olmaktadır.

Hatay’dan Malta Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Hatay’dan Malta vize başvurusu için gereken dosyalar hazır edilerek Malta’nın en yakın vize başvuru merkezinden randevu alınmaktadır. Malta vize başvurusu için Hatay’dan başvuran vatandaşların bizzat başvuru merkezinde belirlenen tarihte olmaları gerekmektedir.

Hatay’dan Fransa Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Hatay’dan Fransa vize başvurusu için lazım olan evraklar hazırlanarak Fransa’nın en yakın vize başvuru merkezinden randevu alınmaktadır. Fransa vize başvurusu için Hatay’dan başvuru yapacak vatandaşların belirlenen randevu saatinde başvuru merkezinde şahsen bulunmaları gerekmektedir.

Hatay’dan Fransa vize başvurusu için en yakın başvuru merkezi VFS Global Gaziantep’tir. VFS Global Gaziantep adresi İncili Pınar mahallesi, 36007. sokak, Kaplama İş Merkezi altı, No:2, 27090, Şehitkamil/ Gaziantep’tir.

Hatay’da ikamet eden vatandaşların Schengen vizesi için son 5 yıl içinde VIS sisteminde parmak izi kaydı var ise Vizem.net üzerinden sadece evrak göndererek başvuru yapmaları mümkündür.

Schengen Vizesi Hatay’dan Nasıl Alınır?

Schengen vizesi Hatay’dan vize alınacak ülkeye bağlı olarak en yakın başvuru merkezinden randevu alınarak yapılmaktadır.

Hatay’dan Schengen vizesi almak isteyen vatandaşlar VIS sistemi üzerinde parmak izi kayıtları bulunuyor ise sadece evrak göndererek Vizem.net üzerinden başvuru yapabilmektedir.

Akdeniz bölgesinde ikamet eden tüm vatandaşlar için Schengen vize başvurularında Vizem.net danışmanlık hizmeti sağlamaktadır.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Hatay Komşu İllerindeki Vizem.net Başvuru Merkezleri Hangileridir?

Hatay çevre illerindeki Vizem.net başvuru merkezleri aşağıda verilmiştir.

Paylaş: