Kadıköy Vize İşlemleri

Kadıköy'den Vize İşlemleri ve Başvuru Süreci

İstanbul'un Anadolu Yakası'nda yer alan ilçelerinden birisi olan Kadıköy, İstanbul’un yüzölçümü olarak en büyük yirmi altıncı, nüfus olarak en büyük on ikinci ilçesidir.

Kadıköy’den yapılacak vize başvuruları, seyahat edilecek ülke ve seyahat amacına göre Kadıköy vize acentaları, Kadıköy vize merkezleri, Kadıköy’deki vize şirketleri veya dış temsilciliklerden yapılabilmektedir.

İstanbul'dan yapılan vize başvuruları için %97,8 ile onay oranı en yüksek akredite kuruluş olan Vizem.net, Kadıköy vize başvurularında; vize evraklarının kontrolü, online işlemler, randevu alma ve başvuru takibine dek tüm süreç için danışmanlık hizmeti sunmaktadır.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Kadıköy'den Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kadıköy ilçesinde ikamet eden veya vize başvuru işlemlerini Kadıköy'den gerçekleştirmek isteyen kişiler, C tipi vizeler için ilgili ülkenin vize başvuru merkezinden veya Vizem.net üzerinden vize başvurusu yapabilmektedir. D tipi vize başvuruları için Kadıköy vize işlemleri bizzat ilgili ülkenin İstanbul Başkonsolosluğundan veya akredite vize acenteleri üzerinden yapılmaktadır.

Kadıköy Vize Danışmanlık Hizmeti Nasıl Alınır?

Kadıköy vize danışmanlık hizmeti almak için, vize işlemlerini Kadıköy ilçesinden yapacak kişiler destek@vizem.net adresine mail atabilmektedir veya Vizem.net çağrı merkezini arayarak seyahat edecekleri ülke danışmanı ile iletişime geçip vize uygunluk değerlendirme sürecini başlatabilmektedir.

Vizem.net danışmanlığında yapılan Kadıköy vize başvurularında öncelikle gerekli evrakların Vizem.net merkez ofisine kargolanması veya pdf olarak mail atılması gerekmektedir. Evraklar ülkenin vize danışmanına ulaştıktan sonra başvuru sahibi adına gerekli form ve dilekçeler doldurularak eksik evrak varsa tamamlanmaktadır ve gerekli durumlarda otel ve uçak rezervasyonları yapılarak seyahat planı çıkarılmaktadır.

Vize belgeleri hazırlandıktan sonra ilgili ülkenin aracı kurumu, vize başvuru merkezi veya dış temsilcilik üzerinden randevu alınmaktadır ve randevu tarihinde vize işlemlerinin tamamlanması için saha ekibi başvuru sahibiyle birlikte İstanbul aracı kurum ofisinde veya konsolosluk biriminde biyometri işlemlerini tamamlamaya gitmektedir.

Kadıköy Vize Danışmanlığı Hangi İşlemleri Kapsamaktadır?

Kadıköy vize danışmanlığı kapsamında Vizem.net uzmanları tarafından tamamlanan temel vize işlemleri aşağıda sıralanmıştır.

 • Ülkenin vize başvuru formunun vize danışmanı tarafından doldurması
 • Yetkili kişi tarafından İngilizce vize talep dilekçesi yazılması
 • Gereken belgelerde yeminli tercüme yaptırılması
 • Noterden onay alınması
 • Uçak ve konaklama rezervasyonlarının yaptırılması
 • Vizesi alınacak ülke tarafından istenmesi halinde seyahat sağlık sigortasının yaptırılması
 • Vize başvurusu için gerekli belgelerin incelenmesi ve eksik evrak varsa tamamlanması
 • Vize belgelerinin online olarak sisteme yüklenmesi
 • Vize randevusu alınması
 • Vize işlem sürecinde takip ve sorgulama işlemlerinin yapılması
 • Vize sonuçlandığında başvuru sahibine SMS ile bilgilendirme yapılması
 • Başvuru sahibine pasaport teslimi yapılması

Kadıköy Vize İşlemleri İçin Danışmanlık Ücretleri Ne Kadardır?

Kadıköy vize işlemleri için danışmanlık ücretleri, vize başvurusu yapılacak ülkeye ve vizenin türüne göre değişmektedir.

Kısa süreli turist vizesi başvurularında 35'ten fazla ülke için vize danışmanlık ücreti 30 euro olurken; aile birleşimi, yatırım, öğrenci, çalışma gibi uzun süreli vize türleri için 2022 yılı vize danışmanlık ücreti 65 euro ile 135 euro arasında değişmektedir.

Kadıköy İlçesinde Konsolosluk Var Mıdır?

Kadıköy ilçesinin Bostancı semtinde Orta Afrika Fahri Konsolosluk Ofisi bulunmaktadır.

Kadıköy Vize Başvuru Merkezi Nerededir?

Kadıköy’de yetkili aracı kurum başvuru merkezi bulunmamaktadır.

Kadıköy ilçesinden yapılacak vize başvurularında, akredite acente olan Vizem.net'ten uzman desteği alınabilmektedir. Vizem.net'ten danışmanlık hizmeti alınırken vize evrak teslimi ve parmak izi işlemleri için Beyoğlu, Şişli ve Üsküdar ilçelerinde bulunan aracı kurum ofislerine gidilmektedir.

Başvuru sahibinin son 59 ay içerisinde alınmış Schengen vizesi olması durumunda, Vizem.net İstanbul vize başvuru merkezine gerekli vize başvuru evraklarının iletilmesiyle biyometri işlemlerine gerek kalmadan vize işlemleri tamamlanabilmektedir

Kadıköy'e En Yakın Aracı Kurum Vize Başvuru Merkezleri Nelerdir?

Farklı ülkelerin vize başvurularında yetkili olan Kadıköy’e en yakın aracı kurum vize merkezleri aşağıdaki ilçelerde bulunmaktadır.

İlçelerVize merkezleriÜlkeler
Üsküdarİdata AltunizadeAlmanya ve İtalya
BeyoğluVFS GlobalSchengen ülkeleri, Bulgaristan, Hırvatistan, İrlanda, Ukrayna, Kanada, Avustralya, Yeni Zelanda, Birleşik Arap Emirlikleri
BeyoğluRussia Visa CentreRusya Federasyonu
ŞişliTLS Contactİsviçre, İngiltere
Şişliİdataİtalya ve Almanya
ŞişliAS VisaPortekiz, Macaristan, Slovenya
ŞişliKosmos VizeYunanistan
KağıthaneBLS Internationalİspanya

Kadıköy'de Kosmos Vize Merkezi Var Mıdır?

Hayır, Kosmos vize Kadıköy’de bulunmamaktadır.

Kadıköy'e en yakın Kosmos vize başvuru merkezi; Ergenekon Mahallesi, Cumhuriyet Caddesi, No:139, Şişli/ Harbiye'de yer almaktadır.

Kadıköy'den Hangi Ülkeler için Vize Merkezine Gitmeden Başvuru Yapılabilir?

Vizem.net üzerinden yapılan Kadıköy vize başvurularında, son 59 ayda alınmış VIS parmak izi kaydı bulunan kişiler için tüm Schengen ülkeleri, Küba, Meksika, Hindistan gibi e-vize uygulaması bulunan ülkeler ve Bulgaristan için vize almak isteyen başvuru sahipleri dış temsilciliğe ya da başvuru merkezine gitmeden işlemlerini tamamlayabilmektedir.

Kadıköy Vize Danışmanlığı için Vizem.net İletişim Bilgileri Nedir?

Kadıköy vize danışmanlığı için vizem.net iletişim bilgileri; 0216 706 55 86 ile 0850 241 1868 telefon numaraları ve destek@vizem.net mail adresidir.

Kadıköy vize danışmanlığı alınabilecek Vizem.net ofisi, Barbaros Mah. Halk Cad. No:8/A K:2 Palladium Ofis Binası, Ataşehir/ İstanbul’da bulunmaktadır.

Kadıköy Vize Danışmanlık Merkezi Çalışma Saatleri Nedir?

Kadıköy vize danışmanlık merkezi çalışma saatleri, hafta içi her gün ve cumartesi 09:00- 19:00 arasıdır.

İstanbul Anadolu Yakası Vize Danışmanlık Merkezleri Nelerdir?

İstanbul Anadolu Yakası vize danışmanlık merkezleri aşağıda listelenmiştir.

Utku Urfa Yazan: Utku Urfa

Utku Urfa graduated from Trakya University in 2020 with a bachelor's degree in Translation and Interpreting. After taking the role of both the copywriter and content editor at vizem.net in July 2021, Utku is currently working as EU Area Senior Consultant since July 2022.

Paylaş: