Pendik Vize İşlemleri

Pendik Vize Danışmanlık Hizmetleri ve Başvuru Merkezi

Pendik, İstanbul’un Anadolu Yakası’nda yer alan, Marmara Denizi’ne kıyısı olan ilçelerinden biridir. Kocaeli Yarımadası’nda yer alan Pendik ilçesinin batısında Sancaktepe, Sultanbeyli ve Kartal ilçeleri, kuzeyinde Şile ve Çekmeköy ilçeleri, doğusunda ise Tuzla ilçesi yer almaktadır. Pendik, İstanbul’un en yüksek nüfusa sahip 4. ilçesi, en geniş yüzölçümüne sahip 7. ilçesidir.

Pendik ilçesinden vize başvurusu yapmak için seyahat edilecek ülkelere ve seyahat amacına göre; ilgili ülkelerin dış temsilcilikleri, aracı kurum vize başvuru merkezleri ve akredite vize danışmanlık acenteleri tercih edilebilir.

Vizem.net, %97,8 onay oranı ile İstanbul'dan yapılan vize başvurularında onay oranı en yüksek akredite kuruluş olup, Pendik vize işlemleri için vize evraklarının kontrolü, online işlemler, randevu alma ve başvuru takibi süreçlerinde danışmanlık hizmeti sunmaktadır.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

İstanbul Pendik'ten Vize İşlemleri Nasıl Yapılır?

İstanbul Pendik vize işlemleri C tipi vizeler için Vizem.net üzerinden ve ilgili ülkenin başvuru merkezlerinden yapılabilir. Pendik ilçesinde ikamet eden kişilerin D tipi vize başvuruları, ilgili ülkenin İstanbul Başkonsolosluğuna şahsen giderek veya akredite vize acenteleri aracılığı ile alınmaktadır.

Pendik’te Vize Danışmanlık Hizmeti Nasıl Alınır?

Pendik vize danışmanlık hizmeti için Vizem.net çağrı merkezi aranarak veya destek@vizem.net adresine mail atılarak seyahat edilecek ülkenin danışmanı ile iletişime geçilmesi ile vize uygunluk süreci başlatılabilir.

Vizem.net danışmanlığında Pendik’ten yapılan vize başvurularında, vize işlemleri için istenen evraklar destek@vizem.net adresine pdf olarak mail atılır veya Vizem.net merkez ofisine kargo yolu ile gönderilir. Vizem.net gönderilen evrakları teslim aldıktan sonra başvuru sahibi adına gerekli form ve dilekçeler doldurulur, eksik evraklar tamamlanır, gerekli olması halinde otel ve uçak rezervasyon işlemleri yapılarak seyahat planı çıkarılır.

Vizem.net, ilgili ülkenin aracı kurumunun vize başvuru merkezi veya dış temsilciliği üzerinden randevu alarak randevu tarihinde başvuru sahibinin İstanbul aracı kurum ofisinde veya konsolosluk biriminde biyometri işlemlerini tamamlaması için yardımcı olur.

Pendik Vize Danışmanlık İşlemleri Nelerdir?

Vizem.net danışmanlığında yapılan vize başvurularında uzman ülke danışmanı tarafından tamamlanan temel vize işlemleri aşağıda sıralanmıştır.

 • İstenen evrakların kontrolü ve eksik evrakların tamamlanması
 • Vize başvuru dilekçe metninin İngilizce dilinde yazımı
 • Başvuru formunun doldurulması
 • Yeminli tercüman işlemleri
 • Noter onay işlemleri
 • Çevrimiçi belgelerin yüklenmesi
 • Konaklama ve ulaşım rezervasyonları
 • Seyahat sağlık sigortası yaptırılması
 • Vize randevusunun alınması
 • Vize sorgulama ve takip işlemleri
 • SMS ile bilgilendirme
 • Pasaport iadesi

Pendik'te İkamet Edenler İçin Vize Danışmanlık Ücreti Ne Kadardır?

Pendik’te ikamet edenler için vize danışmanlık ücreti, vize türüne ve başvuru yapılacak ülkeye göre değişmektedir. Vize danışmanlık ücreti, 35’ten fazla ülke için kısa süreli vize başvurularında 30 euro olarak belirlenmiştir. 2022 yılı itibari ile vize danışmanlık ücreti çalışma, öğrenci, yatırım, aile birleşimi gibi uzun süreli vizeler için 65 euro ve 135 euro arasında değişmektedir.

Pendik İlçesinde Konsolosluk Var Mıdır?

Hayır, Pendik ilçesinde herhangi bir ülkenin konsolosluğu bulunmamaktadır.

Pendik Vize Başvuru Merkezi Nerededir?

Pendik'te herhangi bir vize başvuru merkezi bulunmamaktadır. Akredite acente Vizem.net tarafından, Pendik ilçesinden yapılacak vize başvuru işlemlerinde uzman desteği sunulmakta olup, vize evrak teslimi ve biyometri işlemlerinde Beyoğlu ve Şişli ilçelerinde bulunan aracı kurum ofisleri hizmet vermektedir.

Vize başvuru sahibinin son 5 yıl içerisinde Schengen vizesi almış olması durumunda parmak izi işlemlerine gerek kalmadan sadece Vizem.net İstanbul vize başvuru merkezine gerekli belgeler iletilerek vize işlemleri tamamlanmaktadır.

Pendik'e En Yakın Vize Danışmanlık Merkezleri Nelerdir?

Pendik’e en yakın vize danışmanlık merkezleri aşağıda listelenmiştir.

 • Gebze vize merkezi
 • Ataşehir vize merkezi

Gebze Vize Merkezi Nerededir?

Gebze vize merkezi Arap Çeşme Mah. Namık Kemal Cad. No:2 K:3 Ofis:8 Gebze Kocaeli 41400 adresinde bulunmaktadır.

Gebze vize merkezi pazartesi ve cumartesi günleri arası 09:00- 19:00 arasında hizmet vermektedir ve Gebze vize danışmanlık ofisi telefon numarası 0262 255 5210, mail adresi gebze.ofis@vizem.net’tir.

Ataşehir Vize Merkezi Nerededir?

Ataşehir vize merkezi Barbaros Mah. Halk Cad. No:8/A K:2 Palladium Ofis Binası Ataşehir / İstanbul adresinde bulunmaktadır.

Vizem.net telefon numarası 0216 706 55 86 / 0850 241 1868 ve mail adresi destek@vizem.net’tir. Ataşehir vize danışmanlık ofisi pazartesi- cumartesi günlerinde 09:00- 19:00 arası hizmet vermektedir.

Paylaş: