Ümraniye Vize İşlemleri

Ümraniye Vize Danışmanlık, Başvuru ve Takip Hizmetleri

Ümraniye İstanbul’un Anadolu yakasında yer alan bir ilçesidir. Ümraniye Anadolu yakasının en kalabalık ilçesi ve İstanbul’un nüfus bakımından en büyük 4. ilçesidir. Ümraniye’nin batısında Üsküdar, doğusunda Sancaktepe, Güneyinde Ataşehir, Kuzeyinde Beykoz ve Çekmeköy bulunmaktadır.

Ümraniye’den vize başvuruları seyahat amacına ve seyahat edilecek ülkeye bağlı olarak doğrudan dış temsilcilikler veya aracı kurum merkezleri ve akredite vize danışmanlık acenteleri üzerinden yapılmaktadır.

Vizem.net İstanbul’dan yapılan vize başvurularında %97,8 onay oranı ile en yüksek onay oranına sahip olan akredite kuruluştur. Vizem.net evrakların kontrolü, online işlemler, randevu alma ve başvuru takibine kadar tüm vize süreçleri için danışmanlık hizmeti sunmaktadır.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

İstanbul Ümraniye'den Vize İşlemleri Nasıl Yapılır?

İstanbul Ümraniye’den vize işlemleri C tipi vizelerde seyahat edilecek ülkenin ilgili vize başvuru merkezi ve Vizem.net üzerinden, D tipi vizelerde ise seyahat edilecek ülkenin Başkonsolosluklarına şahsen veya akredite vize acenteleri üzerinden yapılmaktadır.

Ümraniye vize işlemleri için Vizem.net danışmanlığında yapılan başvurularda vize için gerekli evraklar Vizem.net ofisine kargolanır veya PDF formatında Vizem.net mail adreine gönderilir. Vize evrakları ulaştıktan sonra evrakların kontrolü yapılır, başvuru sahibi adına form ve dilekçeler doldurulur ve eksik evrak varsa tamamlanır. Gereken durumlarda konaklama ve seyahat rezervasyonları yapılarak seyahat planı oluşturulur. Ardından ilgili ülkenin aracı kurumu olan vize başvuru merkezi veya dış temsilciliği üzerinden randevu alınır. Son olarak vize randevusu tarihinde başvuru sahibinin İstanbul aracı kurum veya dış temsilcilik biriminde biyometri işlemlerini tamamlaması için Vizem.net saha ekibi başvuru sahibine yardımcı olur.

Ümraniye İlçesinde Konsolosluk Var Mıdır?

Hayır, Ümraniye ilçesinde herhangi bir ülkenin dış temsilciliği bulunmamaktadır. Konsolosluk üzerinden yapılması gereken vize işlemleri için ilgilli ülkeye bağlı olarak İstanbul’un Beyoğlu, Şişli veya Sarıyer ilçelerine gitmek gereklidir.

Ümraniye Vize Danışmanlık Hizmetleri Nelerdir?

Ümraniye'den yapılan vize başvurularında Vizem.net uzmanları tarafından tamamlanan temel vize işlemleri aşağıda sıralanmıştır.

 • Gerekli vize evraklarının incelenmesi, eksik evrakların tamamlanması
 • Başvuru formunun doldurulması
 • İngilizce vize başvuru dilekçesi yazılması
 • Çevrimiçi belge yükleme işlemleri
 • Yeminli tercüme işlemleri
 • Noter onayı işlemleri
 • Seyahat sağlık sigortasının yaptırılması
 • Uçak ve otel rezervasyonlarının yaptırılması
 • Vize randevusu alma işlemi
 • Vize takip ve sorgulama işlemleri
 • SMS bilgilendirme işlemleri
 • Pasaport iadesi yapılması

Ümraniye İlçesinden vize başvurusu yapacak kişiler Vizem.net çağrı merkezini arayarak veya destek@vizem.net adresiyle iletişime geçerek seyahat edecekleri ülke danışmanı ile irtibata geçebilir. Vize başvurusu yapacak kişiler Vizem.net ile iletişime geçtiklerinde vize uygunluk değerlendirme süreci başlatılır.

Ümraniye ve Çevresinde İkamet Edenler için Vize Danışmanlık Ücreti Ne Kadardır?

Ümraniye’de ikamet edenler için vize danışmanlık ücreti başvuru yapılan ülke ve vize türüne göre değişkenlik gösterir. Kısa süreli turistik vize başvurularında 35’i aşkın ülke için danışmanlık ücreti 30 eurodur.

Çalışma, öğrenci, aile birleşimi ve yatırım gibi uzun süreli vize başvuruları için 2022 yılı danışmanlık ücreti 65 ile 135 euro arasında değişmektedir.

Ümraniye'de Aracı Kurum Vize Başvuru Merkezi Var Mıdır?

Ümraniye’de aracı kurum vize başvuru merkezi bulunmamaktadır. Ümraniye ilçesinden yapılacak vize başvuru işlemleri için akredite acente olan Vizem.net üzerinden uzman desteği alınabilir. Vize evrak teslimi ve parmak izi işlemleri için Üsküdar Altunizade, Beyoğlu ve Şişli ilçelerinde yer alan aracı kurum ofislerine gitmek gerekmektedir.

Ümraniye'den Vize Merkezine Gitmeden Hangi Ülkeler için Başvuru Yapılabilir?

Ümraniye’den vize merkezine gitmeden Hindistan, Küba, Meksika gibi e-vize uygulaması olan ülkelerin başvuruları, Bulgaristan vize başvuruları ve son 59 ay içinde alınmış VIS parmak izi kaydı bulunan kişilerin tüm Schengen ülkeleri vize başvuruları herhangi bir dış temsilciliğe veya başvuru merkezine gitmeye gerek kalmadan Vizem.net üzerinden yapılabilir.

Ümraniye'den Vize Danışmanlığı Almak için Vizem.net İletişim Bilgileri Nedir?

Ümraniye’den vize danışmanlığı almak için Vizem.net’e 0850 241 1868 çağrı merkezi numarasından, destek@vizem.net mail adresinden ulaşılabilir veya Vizem.net ofisleri ziyaret edilebilir.

Vizem.net İstanbul merkez ofisi; Barbaros Mahallesi, Halk Caddesi, No: 8/A, Palladium Ofis Binası, Kat: 2, Ataşehir adresinde yer almaktadır.

Ümraniye Vize Danışmanlık Merkezi Çalışma Saatleri Nasıldır?

Ümraniye vize danışmanlık merkezi çalışma saatleri pazartesi gününden cumartesi gününe kadar 09.00-19.00 saatleri arasındadır.

İstanbul Anadolu Yakası Vizem.net Başvuru Merkezleri Nelerdir?

İstanbul Anadolu yakası Vizem.net başvuru merkezleri aşağıda listelenmiştir.

Paylaş: