Kahramanmaraş Vize İşlemleri

Kahramanmaraş'tan Vize İşlemleri ve Başvuru Süreci

Kahramanmaraş yurt dışı seyahatleri için en çok vize başvurusu işlemlerinin yapıldığı Türkiye’deki 18. şehirdir.

Vizem.net danışmanlığında son 5 yıl içerisinde Kahramanmaraş’ta ikamet eden 206 vatandaşın 202’sinin yaptığı vize başvurusu onay almıştır. Kahramanmaraş’tan yapılacak vize işlemlerinde %98,1 onay oranı ile Vizem.net en yüksek onay oranına sahip akredite acentedir.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Kahramanmaraş Vize Danışmanlığı Hangi İşlemler için Verilir?

Kahramanmaraş vize danışmanlığı, öncelikle başvuru sahibinin kişisel koşulları ve vize evrakları, seyahatin gerçekleşeceği ülkeye ve seyahat amacına göre ilgili ülke danışmanının incelemelerini içermektedir. Vize danışmanları tarafından başvuru koşullarının uygun bulunması halinde ilgili vize randevusu alınarak başvuru süreci başlatılmaktadır.

Kahramanmaraş’ta ikamet eden vatandaşlar için sunulan vize danışmanlık hizmetleri aşağıda listelenmiştir.

 • Vize başvuru formunun doldurulması
 • Vize başvuru evraklarının kontrol edilmesi ve eksik evrakların tamamlanması
 • Seyahat sağlık sigortası işlemlerinin gerçekleştirilmesi
 • İngilizce vize talep dilekçesinin yazılması
 • Yeminli tercüme işlemlerinin gerçekleştirilmesi
 • Vize randevusu alma, değişiklik ve iptal işlemlerinin yapılması
 • Noter onayı hizmetinin verilmesi
 • Online belgelerin yüklenmesi
 • Vize takibi ve sorgulama işlemlerinin gerçekleştirilmesi
 • Ulaşım ve konaklama rezervasyonlarının ayarlanması

Kahramanmaraş ve ilçelerinden vize başvurusu yapacak kişiler, Vizem.net çağrı merkezini arayarak veya destek@vizem.net adresine mail atarak vize uygunluk değerlendirme sürecini başlatabilmektedir.

Kahramanmaraş Vize İşlemleri için Danışmanlık Ücreti Ne Kadardır?

Kahramanmaraş vize işlemleri için danışmanlık ücreti, vize için başvuru yapılacak ülkeye ve talep edilen vize türüne göre değişiklik göstermektedir. Kısa süreli turistik vize başvurularında 35’den fazla ülke için vize danışmanlığı ücreti 30 euro olmakla beraber, 2022’de çalışma, öğrenci, aile birleşimi, yatırım gibi uzun süreli vize türleri için danışmanlık ücretleri 65 euro ile 135 euro arasında değişiklik göstermektedir.

Kahramanmaraş'ta Konsolosluk Bulunuyor Mu?

Kahramanmaraş’ta hiçbir ülkenin dış temsilciliği bulunmamaktadır. Kahramanmaraş’ta ikamet eden vatandaşların gerçekleştirecekleri vize işlemlerini en yakın vize başvuru merkezine ya da Ankara’daki dış temsilciliklere yapmaları gerekmektedir.

Kahramanmaraş'ta Vize Başvuru Merkezi Var Mıdır?

Kahramanmaraş’ta vize başvuru merkezi bulunmamaktadır. Kahramanmaraş’ta ikamet eden vatandaşların evrak teslimi ve parmak izi işlemleri gibi vize işlemleri için en yakın Gaziantep aracı kurum başvuru merkezine ya da Ankara’ya gitmesi gerekmektedir.

Kahramanmaraş’tan yapılan vize başvurularında gerekli evrakların toplanması ve kontrolü konusunda Vizem.net Doğu Anadolu Bölgesi saha personelinden yardım alınabilmektedir.

Kahramanmaraş vize başvuru merkezi mobil iletişim bilgileri aşağıda verilmiştir.

Mobil telefon: +90 536 222 2288

Sabit telefon: 0850 241 1868

Yetkili kişi: Sinan Akıncı

Kahramanmaraş Vize Danışmanlığı için İletişim Saatleri Nedir?

Kahramanmaraş vize danışmanlığı için iletişim saatleri haftaiçi 08:30’dan 19:00’a kadar ve cumartesi günleri 10:00’dan 15:00’a kadardır.

Kahramanmaraş'tan En Fazla Hangi Ülkeler için Vize Başvurusu Yapılmaktadır?

Kahramanmaraş'tan en fazla vize başvurusu yapılan ülkeler aşağıda listelenmiştir.

 • Almanya vize başvurusu
 • Amerika vize başvurusu
 • İngiltere vize başvurusu

İdata Üzerinden Maraş'tan Almanya Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

İdata üzerinden Maraş’tan Almanya vize başvurusu için öncelikle gerekli vize evrakları hazırlanmalı ve ilgili ülkenin en yakın vize başvuru merkezinden randevu alınmalıdır. Alınan vize randevusuna randevu tarihinde şahsen gidilerek başvuru işlemi tamamlanmalıdır.

Kahramanmaraş’da vize başvuru merkezi bulunmamaktadır ve vize başvuruları Kahramanmaraş’a en yakın vize başvuru merkezi bulunan iki şehir olan Gaziantep ve Ankara’dan yapılmaktadır. Gaziantep vize başvuru merkezi; Budak Mahallesi, 10031 Nolu Sokak, Yasem İş Merkezi, No: 42C/0, Şehitkamil adresinde bulunmaktadır. Ankara vize başvuru merkezi; Remzi Oğuz Arık Mahallesi, Atatürk Bulvarı, Ata Ap., No: 231/A, Çankaya adresinde bulunmaktadır.

Son 5 yıl içerisinde VIS sistemine parmak izi kaydı yaptırmış kişiler Schengen vizeleri için Vizem.net üzerinden sadece evrak göndererek başvuru işlemlerini tamamlayabilmektedir.

Schengen Vizesi Kahramanmaraş'tan Nasıl Alınır?

Schengen vizesi Kahramanmaraş’tan alınırken öncelikle gerekli evrakların Schengen vize başvuruları için akredite acente olan Vizem.net merkez ofisine kargolanması ya da pdf formatında mail atılması gerekmektedir. Vize başvuru evraklarının Vizem.net merkez ofisine ulaşmasının ardından başvuru sahibi adına gerekli form ve dilekçeler doldurularak eksik evrak varsa tamamlanmaktadır.

Vize başvurusunda gerekli görülmesi durumunda otel ve uçak rezervasyonları yapılarak seyahat planı çıkarılmaktadır. Talep edilen Schengen vizesi için ilgili aracı kurumun vize başvuru merkezi üzerinden randevu alınarak, randevu tarihinde başvuru sahibinin Gaziantep veya Ankara ofislerinde biyometri işlemlerini tamamlayabilmesi için saha ekibi yardımcı olmaktadır.

Kahramanmaraş Komşu İllerindeki Vizem.net Başvuru Merkezleri Hangileridir?

Kahramanmaraş komşu illerde Vizem.net başvuru merkezleri aşağıda listelenmiştir.

Utku Urfa Yazan: Utku Urfa

Utku Urfa graduated from Trakya University in 2020 with a bachelor's degree in Translation and Interpreting. After taking the role of both the copywriter and content editor at vizem.net in July 2021, Utku is currently working as EU Area Senior Consultant since July 2022.

Paylaş: