Kastamonu Vize Başvuru ve Takip Merkezi

Kastamonu yurt dışına yapılacak seyahat başvuruları sıralamasında Türkiye’de en çok vize başvurusu yapılan 51. şehir konumundadır. Vizem.net danışmanlığı ile son 5 yılda Kastamonu’da ikamet eden 146 vatandaş için vize başvurusu yapılmış ve bu vatandaşlardan 141’i vize onayı almıştır. Vizem.net %96.5 vize onay oranı ile Artvin’den yapılan vize başvurularında vize başarı oranı en yüksek akredite acenteler arasındadır.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Kastamonu’da Konsolosluk Bulunuyor Mu?

Kastamonu’da hiçbir ülkenin dış temsilciliği bulunmamaktadır. Kastamonu’dan yapılacak olan vize başvuru işlemleri en yakın vize başvuru merkezi ya da Ankara’daki dış temsilcilikler aracılığı ile yapılabilmektedir.

Kastamonu Vize Başvuru Merkezi Nerededir?

Kastamonu’da vize işlemlerinin yapıldığı bir vize başvuru merkezi ya da dış temsilcilik bulunmamaktadır. Kastamonu’dan yapılacak olan vize başvurularında gerekli belgelerin bir araya getirilmesi ve kontrol gibi işlemler için vizem.net Karadeniz Bölgesi saha personelinden yardım alınabilmektedir.

Kastamonu vize başvuru merkezi mobil iletişim bilgileri aşağıda verilmiştir.

 • Mobil telefon: +90 551 075 60 34
 • Sabit telefon: 0850 241 1868
 • Yetkili kişi: Yasin Temur

Kastamonu Vize Merkezi Çalışma Saatleri Nedir?

Kastamonu vize başvuru merkezi çalışma saatleri aşağıda verilmiştir.

 • Pazartesi - Cuma: 08:30 - 19:00
 • Cumartesi: 10:00 - 15:00

Kastamonu’dan En Fazla Hangi Ülkeler için Vize Başvuruları Yapılmaktadır?

Kastamonu’dan en fazla vize başvurusunun yapıldığı ülkeler aşağıda listelenmiştir.

 • Almanya vize başvurusu
 • Bulgaristan vize başvurusu
 • İtalya vize başvurusu

Kastamonu’dan Almanya Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kastamonu’dan Almanya’ya yapılacak olan vize başvurularında istenen Almanya vizesi için istenen belgeler bir araya getirildikten sonra en yakın Almanya vize başvuru merkezi olan Ankara Almanya iDATA üzerinden randevu alınması gerekmektedir. Almanya vize başvuru merkezinden randevu alındıktan sonra alınan randevu tarihinde şahsen başvuru merkezine gidilerek başvuru işlemi yapılabilmektedir. Almanya’nın da üyesi olduğu Schengen ülkeleri için yapılacak vize başvurularında eğer başvuru yapacak olan birey tarafından son 5 yıl içerisinde VIS sistemine parmak izi tanımlaması yaptırılmış ise yalnızca ilgili evraklar gönderilerek vizem.net aracılığı ile başvuru yapılabilmektedir.

Ankara’da iDATA; Remzi Oğuz Arık Mahallesi, Atatürk Bulvarı Ata Apartmanı, No: 231/A, 06680 Çankaya/Ankara adresinde yer almaktadır.

Kastamonu’dan Bulgaristan Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kastamonu’dan yapılacak olan Bulgaristan vize başvurularında ilgili evrakların bir araya getirilmesinden sonra vizem.net merkez ofisine gönderilmesi vize başvurusunun yapılması için yeterli olmaktadır.

Kastamonu’dan İtalya Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kastamonu’dan İtalya’ya yapılacak olan vize başvurularında istenen evraklar hazırlandıktan sonra en yakın İtalya iDATA vize başvuru merkezinden randevu alınması gerekmektedir. İtalya vize başvuru merkezinden randevu alındıktan sonra randevu tarihinde şahsen başvuru merkezine gidilerek başvuru işlemi tamamlanmalıdır.

İtalya’nın da üyesi olduğu Schengen ülkeleri için yapılacak vize başvurularında Kastamonu İtalya vizesi başvurusu yapacak olan birey tarafından son 5 yıl içerisinde VIS sistemine parmak izi kaydı tanımlanmış ise yalnızca istenen evraklar gönderilerek vizem.net aracılığı ile başvuru yapılabilmektedir.

Kastamonu’ya en yakın İtalya iDATA başvuru merkezi Remzi Oğuz Arık Mahallesi, Atatürk Bulvarı Ata Apartmanı, No: 231/A, 06680 Çankaya/Ankara konumunda yer almaktadır.

Schengen Vizesi Kastamonu’dan Nasıl Alınır?

Schengen vizesinin alınacağı ülkeye bağlı olarak başvuru işlemi en yakın ilgili vize merkezi aracılığı ile yapılabilmektedir. Schengen ülkeleri için yapılacak vize başvurularında başvuru yapacak olan bireyler tarafından son 5 yıl içerisinde VIS sistemine parmak izi kaydı yaptırılmış ise, sadece istenen evraklar gönderilerek vizem.net ile başvuru yapılabilmektedir.

Vizem.net uzmanları Karadeniz Bölgesi’nde ikamet eden tüm vatandaşlar için Schengen vizesi başvurularında danışmanlığı hizmetini vermektedir.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Kastamonu Komşu İllerindeki Vizem.net Başvuru Merkezleri Hangileridir?

Kastamonu çevre illerindeki vize başvuru merkezleri aşağıda listelenmiştir.

 • Sinop vize başvuru merkezi
 • Bartın vize başvuru merkezi
 • Karabük vize başvuru merkezi
 • Çankırı vize başvuru merkezi
 • Çorum vize başvuru merkezi
Paylaş: