Kilis Vize İşlemleri

Kilis'ten Vize İşlemleri ve Başvuru Süreci

Kilis, Türkiye'den yurtdışına yapılacak seyahatler için en çok vize başvurusu yapılan 77. şehirdir. Son 5 yıl içerisinde Vizem.net danışmanlığında, Kilis’te ikamet eden 102 kişi için vize başvurusu yapılmış ve 96 başvuru için vize onayı alınmıştır. Vizem.net, Kilis’ten yapılan vize başvurularında, %94,1’lik bir oran ile vize başvurusu onay oranı en yüksek akredite acentedir.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Kilis'ten Vize Danışmanlık Hizmeti Nasıl Alınır?

Kilis'ten vize başvurusu yapacak vatandaşlar, Vizem.net'in ilgili ülke danışmanına çağrı merkezi veya destek@vizem.net adresi üzerinden ulaşarak vize uygunluğu için inceleme sürecini başlatabilir. Kilis ve ilçelerinden alınacak vize danışmanlık hizmeti kapsamında, ilk aşamada başvuru sahibinin durumu ve evrakları, seyahat edilecek ülke ve seyahatin amacına göre, uzman ülke danışmanı tarafından değerlendirilir; başvurunun uygun bulunması halinde vize randevusu alınarak süreç başlatılır.

Kilis Vize Başvuru Merkezi Nerededir?

Kilis’te yabancı ülkelere ait dış temsilcilik bulunmadığından, Kilis’te ikamet eden vatandaşların vize başvuruları için Ankara’da bulunan yabancı ülke dış temsilciliklerine ya da en yakın vize başvuru merkezine ulaşılması ve şahsen başvuru yapılması gerekmektedir.

Kilis’te vize başvurusunda bulunmak için, gerekli evrakların hazırlanması ve kontrol edilmesi amacıyla Vizem.net Güneydoğu Anadolu Bölgesi saha personelinden yardım alınabilmektedir.

Kilis vize başvuru merkezinin mobil iletişim bilgileri aşağıda verilmiştir.

Mobil telefon: +90 551 075 60 34

Sabit telefon: +90 850 241 18 68

Yetkili kişi: Sinan Akıncı

Kilis Vize Merkezi Çalışma Saatleri Nedir?

Kilis vize başvuru merkezinin çalışma saatleri aşağıda verilmiştir.

Pazartesi- Cuma: 08:30- 19:00

Cumartesi: 10:00- 15:00

Kilis'ten Hangi Vize Başvuruları Yapılabilir?

Kilis vize başvuru merkezinde aşağıdaki ülkeler için yapılan vize başvuruları kabul edilmektedir.

  • Almanya vize başvurusu
  • Amerika vize başvurusu

İdata Üzerinden Kilis'ten Almanya Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kilis’te İdata vize başvuru merkezi bulunmamaktadır ve Almanya vize başvurusu yapmak için, Kilis’e en yakın merkez olan Gaziantep vize başvuru merkezine giderek şahsen başvuruda bulunulması gerekmektedir.

Kilis’ten Almanya vize başvurusunda bulunmak için takip edilmesi gereken adımlar aşağıda listelenmiştir.

  • Almanya vize başvurusu için gerekli olan; pasaport, biyometrik fotoğraf, seyahat sigortası, ulaşım rezervasyonu, mali yeterliliğe dair kanıt ve konaklamaya dair kanıt gibi evrakların hazırlanması gerekmektedir.
  • Almanya vize başvuru formunun dikkatli ve eksiksiz şekilde doldurulması ve başvuru sahibi tarafından imzalanması gerekmektedir.
  • İdata web sayfasından, Gaziantep vize başvuru merkezi için online olarak randevu oluşturulması gerekmektedir.
  • Randevu tarihinde İdata Gaziantep vize başvuru merkezine gidilmesi ve hazırlanan evraklar ile birlikte vize başvuru formunun teslim edilmesi gerekmektedir.
  • Almanya vizesi başvuru sürecinin hangi aşamada olduğu, İdata web sayfası üzerinden, pasaport ve barkod numarası ile takip edilebilmektedir.

Amerika Vizesi Kilis'ten Nasıl Alınır?

Kilis’te ikamet eden Türk vatandaşlarının, Amerika vizesi başvurusunda bulunmak için, Ankara’da bulunan Amerika Büyükelçiliği'nden randevu alması gerekmektedir. Amerika vizesi için gerekli evraklar ve vize başvuru formu, randevu tarihinde Amerika Büyükelçiliği'ne şahsen teslim edilmekte ve vize başvurusu tamamlanmaktadır.

Vizem.net ekibi, başvuru sahiplerine; Amerika vizesi almak için gerekli evrakların hazırlanması, randevu alma işlemleri ve Amerika Büyükelçiliği'nde yapılan mülakata hazırlık konularında danışmanlık hizmeti sunmaktadır.

Schengen Vizesi Kilis'ten Nasıl Alınır?

Kilis'ten Schengen vizesi başvurusunda bulunmak için, ilgili ülkenin Ankara’da bulunan dış temsilciliğine veya vize başvuru merkezlerine şahsen gidilerek başvuru yapılması gerekmektedir.

Kilis Komşu İllerindeki Vizem.net Başvuru Merkezleri Hangileridir?

Kilis’in yakın çevresinde bulunan Vizem.net başvuru merkezleri aşağıda listelenmiştir.

Utku Urfa Yazan: Utku Urfa

Utku Urfa graduated from Trakya University in 2020 with a bachelor's degree in Translation and Interpreting. After taking the role of both the copywriter and content editor at vizem.net in July 2021, Utku is currently working as EU Area Senior Consultant since July 2022.

Paylaş: