Kırklareli Vize İşlemleri

Kırklareli'nden Vize İşlemleri ve Başvuru Süreci

Kırklareli, Türkiye'den yurtdışına yolculuk edecek olan Türk vatandaşları için en çok vize başvurusunun yapıldığı 54. şehirdir. Vizem.net danışmanlığında son 5 yıl içerisinde, Kırklareli’de ikamet eden 99 Türk vatandaşı için Kırklareli vize işlemleri ve başvurusu yapılmış ve 95 başvuru için vize onayı alınmıştır. Vizem.net, Kırklareli vize danışmanlık konusunda hizmet vermektedir ve Kırklareli'de ikamet eden vatandaşların vize başvurularında %95,9’luk bir oran ile en yüksek onay oranına sahip olan akredite acentedir.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Kırklareli Vize Danışmanlık Hizmeti Hangi İşlemleri Kapsar?

Kırklareli vize danışmanlık hizmeti kapsamında Vizem.net uzmanları tarafından tamamlanan başlıca vize işlemleri aşağıda sıralanmıştır.

 • Gerekli vize evraklarının kontrolü
 • Vize başvuru formu doldurma
 • Vize talep dilekçesi yazımı
 • Yeminli tercüme ve noter onayı işlemleri
 • Seyahat sağlık sigortası işlemleri
 • Online evrak yükleme işlemleri
 • Ulaşım rezervasyonları
 • Otel rezervasyonları
 • Vize randevu alma, değişiklik ve iptal işlemleri
 • Vize takibi ve SMS bilgilendirme hizmeti

Kırklareli vize danışmanlık hizmetleri, başvuru yapılan ülkeye ve vize türüne göre değişiklik göstermektedir. Kırklareli'nde ikamet eden kişilere yönelik vize danışmanlık paketi kapsamında, öncelikle seyahat edilecek ülkeye ve seyahat amacına göre başvuru sahibinin evrakları uzman ülke danışmanı tarafından incelenir; başvurunun uygun bulunması halinde dış temsilcilik veya aracı kurum merkezinden vize randevusu alınarak süreç başlatılır.

Kırklareli'de Konsolosluk Bulunuyor Mu?

Kırklareli'de herhangi bir yabancı ülkeye ait dış temsilcilik bulunmamaktadır, bu nedenle Kırklareli'de ikamet eden Türk vatandaşlarının vize başvuru işlemleri için, Kırklareli'ne en yakın vize başvuru merkezine ya da Ankara’da hizmet veren yabancı ülke dış temsilciliklerine ulaşılması ve şahsen başvuruda bulunulması gerekmektedir.

Kırklareli Vize Başvuru Merkezi Nerededir?

Kırklareli'de ikamet eden ve vize başvurusunda bulunacak olan Türk vatandaşları, il içerisinde vize başvuru merkezi bulunmaması nedeniyle, gerekli vize başvuru evraklarının hazırlanması ve kontrol edilmesi amacı ile Marmara Bölgesi Vizem.net saha personelinden yardım alabilmektedir.

Kırklareli vize başvuru merkezi mobil iletişim bilgileri aşağıda verilmiştir.

 • Mobil telefon: +90 536 222 2288
 • Sabit telefon: +90 850 241 1868
 • Yetkili kişi: Faik Yurtsever

Kırklareli Vize Merkezi İletişim Saatleri Nedir?

Kırklareli vize başvuru merkezinin çalışma saatleri aşağıda verilmiştir.

Pazartesi - Cuma: 08:30 - 19:00

Cumartesi: 10:00 - 15:00

Kırklareli'den En Fazla Hangi Ülkeler için Vize Başvuruları Yapılmaktadır?

Kırklareli’den en fazla aşağıda verilen ülkelerin vize başvuruları yapılmaktadır.

 • Kırklareli Yunanistan vize başvurusu
 • Kırklareli Bulgaristan vize başvurusu
 • Kırklareli Avusturya vize başvurusu
 • Kırklareli Estonya vize başvurusu

Kırklareli’nden Yunanistan Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kırklareli'de ikamet eden ve Yunanistan’a seyahat edecek olan Türk vatandaşlarının vize işlemleri için Kırklareli’ne en yakın konumda hizmet veren vize merkezi, Edirne’de bulunan VFS Global vize başvuru merkezidir. Kırklareli’den Yunanistan’a yapılacak olan 90 günden uzun süreli ziyaretler için, en yakın Yunanistan dış temsilciliğine şahsen gidilerek, uzun dönemli vize başvurusu yapılması gerekmektedir.

Kırklareli'den Bulgaristan Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kırklareli'de ikamet eden vatandaşların, Bulgaristan vizesi başvurusunda bulunmak için, Kırklareli'ne en yakın vize başvuru merkezi olarak hizmet veren Edirne’deki VFS Global Bulgaristan vize başvuru merkezinden randevu alması gerekmektedir. Bulgaristan vizesi için başvuru yapan vatandaşların, VFS Global Edirne vize başvuru merkezine randevu tarihinde şahsen giderek gerekli başvuru evraklarını teslim etmesi ve vize başvuru işlemini tamamlaması gerekmektedir.

Kırklareli'de ikamet eden vatandaşların Bulgaristan vizesi başvuruları için danışmanlık hizmeti sunan merkez, VFS Global Edirne vize başvuru merkezidir ve 1. Murat Mahallesi, Talatpaşa Caddesi, No: 80, 1. Kat, Merkez, Edirne adresinde hizmet vermektedir.

Son 5 yıl içinde VIS sistemine parmak izi kaydı yaptırmış olan Türk vatandaşları için, Bulgaristan’a seyahat etmek üzere yapılacak Schengen vizesi başvuru işlemleri, sadece gerekli evraklar gönderilerek,Vizem.net üzerinden yapılabilmektedir.

Kırklareli'den Avusturya Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kırklareli'de ikamet eden vatandaşların Avusturya vizesi başvuruları için, Kırklareli'ne en yakın vize başvuru merkezi olarak Edirne’de hizmet veren VFS Global Avusturya vize başvuru merkezinden randevu alınması gerekmektedir. Avusturya’ya seyahat etmek üzere vize başvurusunda bulunan vatandaşların vize işlemlerinin tamamlanması için, randevu tarihinde VFS Global Edirne vize başvuru merkezine şahsen gidilerek gerekli başvuru evraklarının teslim edilmesi gerekmektedir.

VFS Global Edirne vize başvuru merkezi, Kırklareli'de ikamet eden vatandaşların Avusturya vizesi başvurularında danışmanlık hizmeti sunmaktadır ve 1. Murat Mahallesi, Talatpaşa Caddesi, No: 80, 1. Kat, Merkez, Edirne adresinde hizmet vermektedir.

Kırklareli'den Estonya Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kırklareli'de ikamet eden ve Estonya’ya seyahat etmek amacı ile vize başvurusunda bulunacak olan vatandaşların, Kırklareli'ne en yakın vize başvuru merkezi olan Edirne’deki VFS Global Estonya vize başvuru merkezinden randevu alması gerekmektedir. Kırklareli’den Estonya vizesine başvuruda bulunan vatandaşların vize işlemlerinin tamamlanması için, randevu tarihinde VFS Global Edirne vize başvuru merkezine şahsen gidilerek gerekli başvuru evraklarının teslim edilmesi gerekmektedir.

Kırklareli'de ikamet eden vatandaşların Estonya vizesi başvurularında danışmanlık hizmeti sunan vize merkezi VFS Global Edirne vize başvuru merkezidir ve 1. Murat Mahallesi, Talatpaşa Caddesi, No: 80, 1. Kat, Edirne Ticaret ve Sanayi Odası, Merkez, Edirne adresinde hizmet vermektedir.

Schengen Vizesi Kırklareli'den Nasıl Alınır?

Kırklareli'de ikamet eden ve Schengen vizesi başvurusunda bulunmak isteyen Türk vatandaşlarının vize başvuruları, hangi ülkeye seyahat edeceklerine bağlı olarak, Kırklareli'ne en yakın konumda hizmet veren vize başvuru merkezi üzerinden yapılabilmektedir.

Son 5 yıl içerisinde VIS sisteminde parmak izi kaydı alınmış olan ve Schengen vizesi almak isteyen kişilerin vize işlemleri, Vizem.net üzerinden, sadece vize başvurusu için gereken evrakların gönderilmesi ile yapılabilmektedir. Vizem.net, Marmara bölgesinde ikamet eden Türk vatandaşlarının Schengen vizesi başvuru işlemleri için danışmanlık hizmeti vermektedir.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Kırklareli'nden Pasaport Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kırklareli’nde ikamet eden vatandaşların pasaport başvuruları, Kırklareli Nüfus Müdürlüğü pasaport randevu sisteminden online randevu alınarak ve randevu tarihinde, gerekli evraklarla nüfus müdürlüğüne gidilerek yapılmaktadır. Pasaport başvuruları emniyet müdürlüğünden yapılamamaktadır.

Sakarya Nüfus Müdürlüğü Pasaport Şubesi İletişim Bilgileri Nelerdir?

Kırklareli İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğü pasaport şubesi; Karakaş Mahallesi, Özgürlük ve Demokrasi Meydanı, No:5, Valilik binasi kat: 2, Merkez, Kırklareli adresinde hizmet vermektedir ve telefon numarası +90 288 214 3081’dir.

Kırklareli Komşu İllerindeki Vize Danışmanlık Merkezleri Hangileridir?

Kırklareli’nin yakın çevresindeki illerde hizmet veren Vizem.net danışmanlık merkezleri aşağıda listelenmiştir.

Utku Urfa Yazan: Utku Urfa

Utku Urfa graduated from Trakya University in 2020 with a bachelor's degree in Translation and Interpreting. After taking the role of both the copywriter and content editor at vizem.net in July 2021, Utku is currently working as EU Area Senior Consultant since July 2022.

Paylaş: