Gebze Vize İşlemleri

Gebze Vize Danışmanlık Hizmetleri ve 2023 Ücretleri

Gebze Kocaeli’nin en büyük ilçesidir ve Marmara Bölgesi’nde İzmit Körfezi’nin kuzey batısında bulunmaktadır. Gebze yurt dışına yapılacak seyahatler için Kocaeli’nde en fazla vize başvurusunun yapıldığı ilçedir.

Vizem.net %97,7 onay oranı ile en yüksek onay oranına sahip akredite kuruluştur ve Kocaeli’nde yapılan vize başvurularında vize için gerekli evrakların kontrolü, online işlemlerin yapılması ve başvuru takibine kadar tüm vize süreci için danışmanlık hizmeti vermektedir.

Detaylı bilgi için: 0850 241 1867

Gebze'den Vize Nasıl Alınır?

Gebze’den vize, ilçede ikamet eden kişiler tarafından akredite vize danışmanlık acenteleri üzerinden vize başvurusu yapılarak ya da ilgili ülke ve vize türüne göre şahsen İstanbul’daki aracı kurum başvuru merkezlerine, dış temsilciliklere veya Ankara’daki büyükelçiliklere gidilerek başvuru yapılması ile alınabilmektedir.

Hangi Ülkeler İçin Gebze'den Vize Merkezine Gitmeden Başvuru Yapılabilir?

Gebze ilinde ikamet eden kişilerin vize merkezine gitmeden başvuru yapabilmeleri, tüm Schengen ülkeleri için son 59 ay içerisinde VIS parmak izi kaydına sahip olarak yapılan vize başvurularında, Bulgaristan için vize başvurularında ve Küba, Meksika, Hindistan gibi e-vize uygulaması bulunan ülkelerin vize başvurularında mümkündür; bu ülkelere vize başvurusu yapacak ya da VIS parmak izi kaydı bulunan kişiler Vizem.net üzerinden başvuru merkezine ya da ilgili ülkenin dış temsilciliğine gitmeden vize başvurularını yapabilmektedir.

Gebze Vize Başvuru Merkezi Nerededir?

Gebze Kocaeli vize başvuru merkezi adres ve iletişim bilgileri aşağıda verilmiştir.

Adres: Arap Çeşme Mah. Namık Kemal Cad. No:2 K:3 Ofis:8 41400 Gebze Kocaeli

Telefon: 0262 255 5210

E-posta: gebze.ofis@vizem.net

Gebze Vize Merkezi Çalışma Saatleri Nedir?

Gebze vize merkezinin çalışma saatleri pazartesi ile cumartesi arası 09:00-19:00 saatleri arasındadır.

Gebze Vize Danışmanlık Hizmeti Nasıl Alınır?

Gebze vize danışmanlık hizmeti, Gebze ilinde ikamet eden kişiler tarafından Vizem.net çağrı merkezinin aranması ya da destek@vizem.net adresine mail atılması ile ilgili ülke danışmanı ile iletişime geçilerek alınabilmektedir. Vizem.net’in ilgili ülke danışmanı ile iletişime geçildikten sonra vize uygunluk değerlendirme süreci başlatılmaktadır.

Vize uygunluk değerlendirme sürecinin ilk aşamasında başvuru sahibinin kişisel durumu ve vize evrakları seyahat edilecek ülkeye ve alınacak vize türüne göre incelenmektedir. Vizem.net’in Kocaeli vize danışmanlık hizmeti kapsamında başvuru sahibinin koşullarının uygun bulunması halinde, biyometri işleminin gerektiği başvurular için en yakın dış temsilcilikten ya da vize başvuru merkezinden randevu alınarak vize süreci başlatılmaktadır. Biyometri kaydının gerekmediği vize başvurularında, başvuru işlemleri Vizem.net danışmanları tarafından başvuru sahibi adına tamamlanmaktadır.

Gebze Vize Danışmanlığı Kapsamında Hangi İşlemler Yapılır?

Vizem.net uzmanları tarafından başvuru sahibi adına tamamlanan vize işlemleri aşağıda verilmiştir.

 • Vize için gerekli olan evraklar incelenerek, eksik evrak olması durumunda evrakların tamamlanması
 • Vize başvuru formunun ilgili dilde eksiksiz bir şekilde doldurulması
 • Vize başvurusu yapılan ülkenin dilinde ya da İngilizce vize talep dilekçesinin yazılması
 • Gereken durumlarda yeminli tercüme hizmetinin verilmesi
 • Gerekli belgeler için başvuru sahibi adına noter onayı işlemlerinin yapılması
 • Seyahat sağlık sigortasının vize türüne ve seyahat süresine göre uygun şekilde yapılması
 • Başvuru sahibi adına seyahat için ulaşım ve konaklama rezervasyonlarının yapılması
 • Çevrimiçi olarak vize evraklarının sisteme yüklenmesi
 • Başvuru sahibinin adına en yakın yerdeki vize başvuru merkezinden ya da dış temsilcilikten vize randevusunun alınması
 • Vize başvurusu tamamlandıktan sonra vize takip ve sorgulama işlemlerinin yapılması
 • Vize süreci ile ilgili başvuru sahibinin SMS ile bilgilendirilmesi

Gebze Vize İşlemleri İçin Danışmanlık Ücretleri Ne Kadardır?

Gebze vize işlemleri için danışmanlık ücretleri başvuru yapılacak ülkeye ve vize türüne göre değişkenlik göstermektedir. 35’ten fazla ülke için vize danışmanlık ücreti kısa süreli turistik vize başvurularında 30 euro olarak belirlenmiştir; çalışma, aile birleşimi, yatırım ve öğrenci vizesi gibi uzun süreli vize türleri için ise 2022 yılında vize başvuru danışmanlık ücreti 65 euro ile 135 euro arasındadır.

Gebze'de Konsolosluk Bulunuyor Mu?

Gebze’de yalnızca Macaristan Fahri Konsolosluğu bulunmaktadır ve dış temsilcilik fahri konsolosluk statüsünde hizmet verdiği için vize işlemlerinde yetkili değildir.

Utku Urfa Yazan: Utku Urfa

Utku Urfa graduated from Trakya University in 2020 with a bachelor's degree in Translation and Interpreting. After taking the role of both the copywriter and content editor at vizem.net in July 2021, Utku is currently working as EU Area Senior Consultant since July 2022.

Paylaş: