Kütahya Vize İşlemleri

Kütahya'dan Vize İşlemleri ve Başvuru Süreci

Kütahya ili, Türkiye’den yurt dışına yapılacak seyahatler için en çok vize başvurusu yapılan 38. şehirdir.

Vizem.net Kütahya vize danışmanlık hizmeti vermektedir. Kütahya’da ikamet edenler tarafından son 5 yılda vizem.net aracılığı ile 105 vize başvurusu yapılmıştır ve bu başvurulardan 102’si olumlu sonuçlanmıştır.

Vizem.net Kütahyalılara hizmet veren akredite vize acenteleri arasında %97,1 onay oranı ile en yüksek onay oranına sahip acenteler arasındadır.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Kütahya Vize Danışmanlık Hizmetleri Nelerdir?

Kütahya vize danışmanlık hizmetleri kapsamında, seyahat edilecek ülke ve seyahatin amacına göre, ilk aşamada vize başvuru sahibinin kişisel koşulları ve vize evrakları ilgili ülke danışmanı tarafından incelenmektedir. Başvuru koşullarının uygun bulunması halinde, dış temsilcilik veya ilgili aracı kurumun vize başvuru merkezinden randevu alınarak başvuru süreci başlatılmaktadır.

Kütahya'dan vize başvurusu yapacak kişilerin Vizem.net çağrı merkezini arayarak veya destek@vizem.net adresine mail atarak ilgili ülke danışmanı ile iletişime geçmeleri ile vize uygunluğunun tespiti için süreç başlatılabilmektedir.

Kütahya'dan Hangi İşlemler için Vize Danışmanlık Hizmeti Alınabilir?

Kütahya'da ikamet eden kişiler için Vizem.net danışmanları tarafından tamamlanan vize başvuru işlemleri aşağıda listelenmiştir.

 • Başvuru evraklarının kontrolü
 • Vize dilekçesi yazımı
 • Vize başvuru formu doldurma
 • Yeminli tercüme ve noter onayı işlemleri
 • Uçak ve otel rezervasyonları
 • Çevrimiçi belge yükleme
 • Yurtdışı seyahat sağlık sigortası
 • Vize randevusu alma ve değişiklik işlemleri
 • Vize takip ve sorgulama hizmeti
 • SMS bilgilendirme servisi

Kütahya Vize Başvuru Merkezi Nerededir?

Kütahya’da vize başvuru merkezi bulunmamaktadır.

Kütahya’da yaşayanlar vize başvuruları ve gerekli belgelerin toplanması ve kontrolü konusunda danışmanlık hizmeti almak için vizem.net Ege Bölgesi saha personelinden yardım alabilmektedirler.

Vizem.net Ege Bölgesi saha personeline ait bilgiler aşağıda listelenmiştir.

 • Mobil telefon: +90 551 075 60 34
 • Sabit telefon: 0850 241 1868
 • Yetkili kişi: Bünyamin Saltuk

Kütahya Vize Merkezi İletişim Saatleri Nedir?

Kütahya vize merkezi çalışma saatleri aşağıda listelenmiştir.

 • Pazartesi-Cuma: 08.30-19.00
 • Cumartesi: 10.00-15.00

VFS Global Kütahya'da Nerededir?

Kütahya’da bir VFS Global vize başvuru merkezi yoktur.

VFS Global Kütahya ofisi bulunmadığı için Kütahya’da ikamet eden vatandaşların VFS Global aracılığıyla; Fransa, Hollanda, Avusturya ve Belçika gibi ülkelere yapacakları vize başvurularını VFS Global Ankara ofisi ile iletişime geçerek yapmaları gerekmektedir.

VFS Global Ankara iletişim bilgileri aşağıda listelenmiştir.

 • Adres: İşçi Blokları Mahallesi, Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi, No:57, Regnum Sky Tower, Çankaya/Ankara
 • Telefon: +90 (212) 373 58 15
 • E-mail: info.lttr@vfshelpline.com
 • Online randevu adresi: https://visa.vfsglobal.com/tur/tr/aut/book-an-appointment

İdata Kütahya'da Nerededir?

Kütahya’da İdata vize başvuru merkezi bulunmamaktadır. Kütahya’da ikamet eden Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Kütahya’da İdata vize başvuru merkezi bulunmadığı için, İtalya ve Almanya’ya yapacakları vize başvuruları için İdata Ankara vize başvuru merkezi ile iletişime geçmeleri gerekmektedir.

İdata Ankara ofisine ait iletişim bilgileri aşağıda listelenmiştir.

 • Telefon: +90 850 460 8493
 • Faks: +90 850 460 1296
 • Adres: Remzi Oğuz Arık Mahallesi, Atatürk Bulvarı, Ata Apartmanı, No: 231/A Çankaya/Ankara
 • Başvuru Saatleri: Hafta içi her gün; 08.00-12.30 / 13.30-17.30
 • Pasaport Dağıtım Saatleri: Hafta içi her gün; 08.00-12.30 / 13.30-17.30

Kütahya'dan En Fazla Hangi Ülkeler için Vize Başvurusu Yapılmaktadır?

Kütahya’da en fazla vize başvurusu yapılan ülkeler aşağıda listelenmiştir.

 • Kütahya Belçika vize başvurusu
 • Kütahya Almanya vize başvurusu
 • Kütahya Macaristan vize başvurusu

Kütahya'dan Belçika Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kütahya'dan Belçika’ya vize başvurusu yapacaklar, Belçika’nın Türkiye’deki dış temsilcilikleri tarafından vize başvuruları için yetki verilmiş kuruluş olan VFS Global Ankara vize başvuru merkezinden randevu almadan önce gerekli evrakları tamamlamak durumundadırlar.

Kütahya'dan Belçika vizesine başvurmak için alınan başvuru saatinde VFS Global Ankara ofisine şahsen gidilip başvuru işlemlerini tamamlamak gerekmektedir.

Belçika vizesine Kütahya'dan şahsen Ankara’ya gitmeden, yalnızca vizem.net ofislerine gerekli belgeleri gönderek başvurabilmek için; başvuranın parmak izinin son 5 yıl içinde VIS sistemine kaydedilmiş olması gerekmektedir.

Ankara’da yer alan VFS Global vize başvuru merkezinin adresi; İşçi Blokları Mahallesi, Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi, No:57, Regnum Sky Tower, Çankaya/Ankara’dır.

Kütahya'dan Almanya Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kütahya'dan Almanya’ya vize başvurusu yapabilmek için; gerekli evraklar bir araya getirilip, Kütahya Almanya vizesi başvuruları için yetki verilmiş olan İdata Ankara vize başvuru merkezinden randevu alınması gerekmektedir. Kütahya’da ikamet edip Almanya vizesi almak isteyenler, aldıkları randevu saatinde İdata Ankara ofisine şahsen gidip başvuru işlemlerini tamamlamak durumundadırlar.

Son 5 yıl içerisinde VIS sistemine parmak izi kaydı yaptırmış olanlar, Kütahya'dan yapacakları Almanya vizesi başvurularını, yalnızca vizem.net vize başvuru merkezlerine gerekli belgeleri göndererek yapabilmektedirler.

Kütahya’da yaşayanların başvurabileceği İdata Ankara ofisi; Remzi Oğuz Arık Mahallesi, Atatürk Bulvarı, Ata Apartmanı, No: 231/A Çankaya/Ankara adresinde bulunmaktadır.

Kütahya'dan Macaristan Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kütahya'dan Macaristan vize başvurusu gerçekleştirmek için öncelikle gerekli belgeler toplanmalı ve Türkiye’deki Macaristan dış temsilcilikleri tarafından vize başvuruları için yetkilendirilmiş olan AS Visa Ankara ofisinden randevu alınmalıdır. Kütahya'dan Macaristan vize başvurusu yaparken Ankara AS Visa vize başvuru merkezine alınan randevu saatinde şahsen gidilerek başvuru işlemleri tamamlanmalıdır.

Eğer Kütahya’dan vize başvurusu yapacak kişi geçtiğimiz 5 yıl içerisinde Schengen vize başvuruları esnasında alınıp VIS sistemine kaydedilen parmak izi bilgisi verme işlemini gerçekleştirmiş ise, Kütahya’dan yapacakları Macaristan vizesi başvurularını sadece vizem.net ofislerine gerekli evrakları ulaştırarak yapabilmektedirler.

Kütahya’dan Macaristan vizesine başvuracakların gidebilecekleri en yakın yetkili vize başvuru merkezi olan AS Visa Ankara ofisinin adresi; Aziziye Mahallesi, Cinnah Caddesi, No:98/1, Çankaya/Ankara’dır.

Kütahya'dan Schengen Vizesi Nasıl Alınır?

Kütahya’dan Schengen vizesi almak isteyenler, gerekli belgeleri bir araya getirdikten sonra vize almak istedikleri ülkeye göre değişiklik göstermekle birlikte en yakın vize başvuru merkezinden randevu alıp; randevu saatinde şahsen başvuru merkezine giderek Schengen vizesi başvuru işlemlerini tamamlayabilmektedirler.

Geçtiğimiz 5 yıl içerisinde Schengen vize başvuruları esnasında alınıp VIS sistemine kaydedilen parmak izi bilgisi verme işlemini gerçekleştirmiş olanlar, Kütahya’dan yapacakları Schengen vizesi başvurularını sadece vizem.net ofislerine gerekli evrakları ulaştırarak yapabilmektedirler.

Vizem.net, Ege Bölgesi’nde ikamet eden tüm vatandaşlar için Schengen vize başvurularında danışmanlık hizmeti sunmaktadır.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Kütahya'dan Pasaport Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kütahya’dan pasaport başvurusu, online randevu alındıktan sonra gerekli evraklarla Kütahya Nüfus Müdürlüğüne gidilerek yapılabilmektedir.

Kütahya İl Nüfus Müdürlüğü İletişim Bilgileri Nelerdir?

Kütahya İl Nüfus Müdürlüğüne ait iletişim bilgileri, aşağıda listelenmiştir.

Adres: Çamlıca Mahallesi, 408. Cadde, No:136, 06200, Yenimahalle/Ankara

Telefon: 0 312 591 2100, 0 312 591 2101, 0 312 591 2102

Faks: 0 312 397 1641

İnternet sitesi: https://nvi.gov.tr/kutahya

Kütahya Çevresindeki Vize Danışmanlık Merkezleri Hangileridir?

Kütahya çevre illerindeki vize danışmanlık merkezleri aşağıda listelenmiştir.

Paylaş: