Mardin Vize İşlemleri

Mardin'den Vize İşlemleri ve Başvuru Süreci

Mardin, Türkiye'den yurtdışına yapılacak seyahatler için en çok vize başvurusu yapılan 26. şehirdir. Vizem.net danışmanlığında, son 5 yılda Mardin'de ikamet eden 307 Türk vatandaşı için vize başvurusu yapılmış ve 301 başvuru için vize onayı alınmıştır. Mardin'den yapılan vize başvurularında Vizem.net, %97,7’lik bir oran ile vize başvurusu onay oranı en yüksek akredite acentedir.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Mardin’den Vize Danışmanlık Hizmeti Nasıl Alınır?

Mardin'de ikamet eden ve yurtdışına seyahat etmek üzere vize başvurusu yapacak kişiler, destek@vizem.net adresine mail atarak veya Vizem.net çağrı merkezini arayarak vize danışmanlık hizmeti alabilmektedir. Vize danışmanlık hizmeti kapsamında, ilk aşamada vize başvuru sahibinin başvuru belgeleri, seyahat edilecek ülke ve seyahatin amacına göre uzman ülke danışmanı tarafından incelenir ve başvurunun uygun bulunması durumunda ilgili dış temsilcilik veya aracı kurum ofisinden vize randevusu alınarak başvuru süreci başlatılır.

Mardin'den Hangi İşlemler için Vize Danışmanlığı Alınabilir?

Mardin'de ikamet eden vatandaşlar için Vizem.net uzmanları tarafından tamamlanan vize işlemleri aşağıda verilmiştir.

 • Gerekli vize evraklarının incelenmesi
 • İngilizce vize başvuru dilekçesi yazımı
 • Yeminli tercüme ve noter işlemleri
 • Uçak ve otel rezervasyonları
 • Yurtdışı seyahat sağlık sigortası
 • Vize başvuru formu doldurma
 • Vize randevusu alma, değişiklik, iptal işlemleri
 • Çevrimiçi belge yükleme
 • Vize takip ve sorgulama işlemleri
 • SMS bilgilendirme servisi

Mardin'de Konsolosluk Bulunuyor Mu?

Mardin’de yabancı ülkelere ait dış temsilcilik bulunmamaktadır ve Mardin’den yapılmak istenen vize başvuruları için, en yakın vize başvuru merkezine ya da Ankara’da bulunan yabancı ülke dış temsilciliklerine ulaşılması gerekmektedir.

Mardin Vize Başvuru Merkezi Nerededir?

Mardin’de vize başvurusunda bulunmak için, gerekli evrakların hazırlanması ve kontrol edilmesi amacıyla Vizem.net’in Güneydoğu Anadolu Bölgesi saha personelinden yardım alınabilmektedir.

Mardin vize başvuru merkezinin mobil iletişim bilgileri aşağıda verilmiştir.

Mobil telefon: +90 536 222 2288

Sabit telefon: +90 850 241 18 68

Yetkili kişi: Sinan Akıncı

Mardin Vize Merkezi Çalışma Saatleri Nedir?

Mardin vize başvuru merkezinin çalışma saatleri aşağıda verilmiştir.

Pazartesi- Cuma: 08:30- 19:00

Cumartesi: 10:00- 15:00

Mardin'den Hangi Vize Başvuruları Yapılabilir?

Mardin vize başvuru merkezinden aşağıdaki ülkeler için vize başvuruları kabul edilmektedir.

 • Almanya vize başvurusu
 • Amerika vize başvurusu
 • Çin vize başvurusu

İdata Üzerinden Mardin'den Almanya Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Mardin’de İdata vize başvuru merkezi bulunmamaktadır ve Almanya vize başvurusunda bulunmak için, Mardin’e en yakın merkez olan Gaziantep vize başvuru merkezine giderek şahsen başvuruda bulunulması gerekmektedir.

Mardin’den Almanya vize başvurusunda bulunmak için izlenmesi gereken adımlar aşağıda listelenmiştir.

 • Almanya vizesi için pasaport, seyahat sigortası, mali yeterliliğe dair kanıt, konaklamaya dair kanıt ve biyometrik fotoğraf gibi gerekli evrakların hazırlanması gerekmektedir.
 • Almanya vize başvuru formunun dikkatli ve eksiksiz şekilde doldurulması ve başvuru sahibi tarafından imzalanması gerekmektedir.
 • İdata Gaziantep vize başvuru merkezi web sayfasından online olarak randevu alınması gerekmektedir.
 • Randevu tarihinde İdata Gaziantep vize başvuru merkezine gidilmesi ve hazırlanan evraklar ile birlikte vize başvuru formunun teslim edilmesi gerekmektedir.
 • Almanya vize başvuru süreci, İdata web sayfası üzerinden, pasaport ve barkod numarası ile takip edilebilmektedir.

Amerika Vizesi Mardin'den Nasıl Alınır?

Mardin’de ikamet eden Türk vatandaşlarının, Amerika vizesi başvurusunda bulunmak için, Ankara’da yer alan Amerika Büyükelçiliği'nden randevu alması gerekmektedir. Amerika vizesi için gerekli evraklar, randevu tarihinde Amerika Büyükelçiliği'ne şahsen teslim edilmekte ve vize başvurusu tamamlanmaktadır.

Vizem.net ekibi, başvuru sahiplerine; Amerika vizesi almak için gerekli evrakların hazırlanması, randevu alma işlemleri ve Amerika Büyükelçiliği'nde yapılan mülakata hazırlık konusunda danışmanlık hizmeti sunmaktadır.

Çin Vizesi Mardin'den Nasıl Alınır?

Mardin’de yaşayan Türk vatandaşlarının, Çin vizesi almak için, Ankara’da bulunan Çin Büyükelçiliği'nden randevu alması ve Çin vizesi için gereken evrakları randevu tarihinde büyükelçiliğe şahsen beyan etmesi gerekmektedir.

Vizem.net ekibi, Çin vizesi almak isteyen başvuru sahiplerine; gerekli evrakların hazırlanması, randevu alma süreci ve Çin Büyükelçiliği'nde yapılan mülakat konularında danışmanlık hizmeti sağlamaktadır.

Schengen Vizesi Mardin'den Nasıl Alınır?

Mardin’den vize başvurusunda bulunmak için, ilgili ülkenin Ankara’da bulunan dış temsilciliğine veya vize başvuru merkezlerine şahsen gidilerek başvuru yapılması gerekmektedir.

Mardin Komşu İllerindeki Vizem.net Başvuru Merkezleri Hangileridir?

Mardin’in çevre illerinde bulunan Vizem.net başvuru merkezleri aşağıda listelenmiştir.

Utku Urfa Yazan: Utku Urfa

Utku Urfa graduated from Trakya University in 2020 with a bachelor's degree in Translation and Interpreting. After taking the role of both the copywriter and content editor at vizem.net in July 2021, Utku is currently working as EU Area Senior Consultant since July 2022.

Paylaş: