Nevşehir Vize İşlemleri

Nevşehir Vize İşlemleri Başvuru ve Takip Merkezi

Nevşehir, Türkiye’nin en çok vize başvurusu yapılan 60. şehridir. Vize başvuru ve takip işlemleri için son 5 yılda Nevşehir’de ikamet eden 88 kişi vizem.net üzerinden danışmanlık almıştır. Vizem.net, Vize başvurularında %94.3 kabul ile Nevşehir’in onay oranı en yüksek akredite acentesidir. Nevşehir vize danışmanlık hizmeti sunan vizem.net’in Nevşehir vize işlemleri için yardımcı olduğu 88 kişiden 83’ünün vize başvurusu başvurusu onaylanmıştır.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Nevşehir Vize Danışmanlık Hizmetleri Nelerdir?

Nevşehir ve ilçelerinde ikamet eden kişiler için sunulan temel vize danışmanlık hizmetleri aşağıda verilmiştir.

 • Vize başvuru formu doldurma hizmeti
 • Gerekli vize evraklarının kontrolü
 • Vize başvuru dilekçesi yazımı
 • Yeminli tercüme ve noter onayı işlemleri
 • Online belge yükleme işlemleri
 • Ulaşım rezervasyonları
 • Konaklama rezervasyonları
 • Yurtdışı seyahat sağlık sigortası işlemleri
 • Vize randevusu alma, değişiklik ve iptal işlemleri
 • Vize takip ve SMS bilgilendirme servisi

Nevşehir vize danışmanlık hizmetleri, başvuru yapılacak ülkeye ve talep edilen vize türüne göre değişmektedir. Nevşehir'den alınacak vize danışmanlık hizmeti kapsamında, öncelikle başvuru sahibinin seyahat amacı ve vize evrakları ilgili ülkeye ve vize türüne göre uzman ülke danışmanı tarafından incelenmekte, başvuru şartlarının uygun bulunması halinde vize randevusu alınarak süreç başlatılmaktadır.

Nevşehir'de Konsolosluk Bulunuyor Mu?

Nevşehir’de bulunan yabancı ülke dış temsilcilikleri aşağıda sıralanmıştır.

 • Nevşehir Brezilya Fahri Konsolosluğu
 • Nevşehir İspanya Fahri Konsolosluğu
 • Nevşehir İtalya Fahri Konsolosluğu
 • Nevşehir Sri Lanka Fahri Konsolosluğu

Nevşehir’de bulunan tüm dış temsilcilikler fahri konsolosluk statüsünde hizmet vermekte olup, viz işkemleride yetkili değildirler. Nevşehir ve ilçelerinde ikamet eden vatandaşların, vize başvurularını en yakın vize başvuru merkezlerine veya başkent Ankara’daki dış temsilciliklere yapması gerekmektedir.

Nevşehir Vize Başvuru Merkezi Nerededir?

Nevşehir’de vize başvuru merkezi bulunmamaktadır. Nevşehir il sınırları içerisinde vize başvuru merkezine sahip olmamakla birlikte vizem.net İç Anadolu Bölgesi saha personeli, Nevşehir’de ikamet eden vatandaşların vize başvuruları için gerekli evrakların toplanması ve kontrolü konularında yardım etmektedir.

Vize başvurularında evrakların eksik ya da hatalı toplanması süreci yavaşlatma ve hatta başvurunun reddine sebebiyet vermekte olduğundan vize başvurusunun hızlı ve olumlu sonuçlanması için evrakların eksiksiz ve kurallara uygun olarak hazırlanması önem arz etmektedir. Vize başvuruları için gerekli evrakların hazırlanması konusunda hem Nevşehir’de hem de Türkiye genelinde yüksek onay oranına sahip olan vizem.net alanında uzman kadrosu ile danışmanlık hizmeti sunmaktadır.

Nevşehir’de ikamet eden kişilerin vize başvuru ve takip işlemleri için danışmanlık alabilecekleri başvuru merkezinin iletişim bilgileri aşağıda verilmiştir.

Mobil telefon: +90 536 222 22 88

Sabit telefon: 0850 241 1868

Yetkili kişi: Emrah Sultar

Nevşehir Vize Merkezi Çalışma Saatleri Nedir?

Nevşehir’de ikamet eden vatandaşlara vize başvuru ve takip işlemleri için danışmanlık hizmeti sunan vize merkezi çalışma saatleri aşağıda verilmiştir.

Pazartesi-Cuma: 08:30 - 19:00

Cumartesi: 10:00 - 15:00

Nevşehir İdata Nerededir?

Nevşehir iDATA ofisi bulunmamaktadır. Almanya ve İtalya vize başvurusu için Türkiye’de resmi olarak yetkilendirilmiş kuruluş olan iDATA’nın sadece İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Gaziantep, Antalya ve Trabzon illerinde ofisi bulunmaktadır.

Nevşehir’de iDATA ofisi bulunmadığı için Nevşehir’de ikamet eden kişilerin İtalya ve Almanya’ya gerçekleştirecekleri seyahatleri için vize başvurularını Ankara’da “Remzi Oğuz Arık Mahallesi, Atatürk Bulvarı, Ata Apartmanı, No:231/A, Çankaya/Ankara” adresinde bulunan iDATA ofislerinden gerçekleştirmeleri gerekmektedir. iDATA Ankara hafta içi 08:00-17:30 saatleri arasında başvuru kabul etmektedir. iDATA’ya yurt içinden 0850 460 8493 numaralı telefon hattından, yurt dışından ise +90 212 970 8493 numaralı telefon hattından ulaşılmaktadır.

Nevşehir'den En Fazla Hangi Ülkeler için Vize Başvuruları Yapılmaktadır?

Nevşehir’de ikamet eden vatandaşların en çok vize başvurusu yaptığı ülkeler aşağıda listelenmiştir.

 • Almanya
 • Bulgaristan
 • Slovakya
 • Malta

Nevşehir'den Almanya Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Nevşehir’de ikamet eden kişilerin Almanya vize başvurusu yapmak için gerekli evrakları hazırlayarak en yakın Almanya vize başvuru merkezinden randevu almaları gerekmektedir. Almanya vize başvurusu için en yakın Almanya vize başvuru merkezinden randevu alan kişiler, randevularına belirlenen gün ve saatte giderek başvuru işlemlerini tamamlamadırlar. Almanya vize başvuru merkezindeki randevuya başvuru sahibinin şahsen gitmesi zorunludur.

Almanya vize başvuruları için Türkiye’deki yetkilendirilmiş kuruluş iDATA olup Almanya vize başvuruları için iDATA ofislerinden randevu alınması gerekmektedir. Nevşehir’den Almanya vize başvurusu yapacak kişilerin kendilerine en yakın başvuru merkezi olan “Remzi Oğuz Arık Mahallesi, Atatürk Bulvarı, Ata Apartmanı, No:231/A, Çankaya/Ankara” adresinde bulunan iDATA Ankara ofisinden randevu almaları gerekmektedir.

Almanya vize başvurusu yapmak için gerekli evrakları hazırlayarak en yakın Almanya vize başvuru merkezinden randevu alınması ve belirlenen gün ve saatte bizzat bulunmaları gerekmekle birlikte; Schengen ülkeleri arasında yer alan Almanya’ya seyahat etmek için vize başvurusunda bulunacak kişilerin son beş yıl içinde VIS sisteminde (Avrupa Birliği Vize Bilgi Sistemi) kayıtlarının bulunması durumunda vize başvurularını vizem.net üzerinden sadece evraklarını göndererek yapmaları mümkündür.

Nevşehir'den Slovakya Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Nevşehir’de ikamet edip Slovakya vize başvurusu yapmak isteyen kişilerin gerekli evraklar ile en yakın Slovakya viz başvuru merkezinden randevu almaları gerekmektedir. Slovakya vize başvurusunun tamamlanması için randevu günü belirlenen saatte Slovakya vize başvuru merkezine başvuru sahibinin bizzat gitmesi zorunludur.

VFS Global, Slovakya vize başvuruları için Türkiye’deki yetkilendirilmiş acentedir. Nevşehir’e en yakın VFS Global başvuru merkezi Ankara’da “İşçi Blokları Mahallesi, Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi, No:57, Regnum Sky Tower, Çankaya/Ankara” adresinde bulunmaktadır.

Nevşehir'den Finlandiya Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Nevşehir’den Finlandiya vizesine başvurmak isteyen vatandaşların, Finlandiya vize başvurusu için gerekli evrakları eksiksiz ve kurallara uygun olarak hazırlayarak en yakın Finlandiya vize başvuru merkezinden randevu almaları gerekmektedir. Başvuru sahibi, Finlandiya vize başvurusu için alınan randevuya belirlenen gün ve saatte şahsen giderek başvurusunu tamamlamalıdır.

Finlandiya vize başvuruları için Türkiye’deki yetkilendirilmiş kuruluş VFS Global olduğundan Nevşehir’den Finlandiya vizesine başvuracak kişilerin Ankara, İstanbul ve Antalya’da bulunan VFS Global vize başvuru merkezlerinden birinden randevu almaları gerekmektedir. Nevşehir’de ikamet eden vatandaşlara en yakın VFS Global vize başvuru merkezi Nevşehir’e 3 saat uzaklıkta olan başkent Ankara’dadır. VFS Global Ankara vize başvuru merkezi “İşçi Blokları Mahallesi, Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi, No:57/A, Çankaya/Ankara” adresindedir.

Finlandiya vize başvurusu yapmak için normal şartlarda gerekli evrakların hazırlanarak en yakın Finlandiya vize başvuru merkezinden randevu alınması ve belirlenen gün ve saatte bizzat bulunulması gerekmekle birlikte; Schengen ülkeleri arasında yer alan Finlandiya için vize başvurusunda bulunacak kişilerin son beş yıl içinde VIS sisteminde (Avrupa Birliği Vize Bilgi Sistemi) kayıtlarının bulunması durumunda vize başvurularını vizem.net üzerinden sadece evraklarını göndererek yapmaları mümkündür.

Nevşehir'den Malta Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Nevşehir’de ikamet eden kişiler, Malta vizesine başvurmak için gerekli evrakları eksiksiz ve kurallara uygun olarak hazırlayarak en yakın Malta vize başvuru merkezinden randevu almalıdırlar. Başvuru sahibi, Malta vize başvurusu için aldığı randevusuna belirlenen gün ve saatte şahsen giderek başvurusunu tamamlamalıdır.

Nevşehir’den Malta vizesine başvuracak kişilerin Malta vize başvuruları için Türkiye’deki yetkilendirilmiş kuruluş VFS Global vize başvuru merkezlerinden birinden randevu almaları gerekmektedir. Nevşehir’de ikamet eden vatandaşlara en yakın VFS Global vize başvuru merkezi Ankara “İşçi Blokları Mahallesi, Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi, No:57/A, Çankaya/Ankara” adresinde bulunmaktadır.

Schengen ülkeleri arasında yer alan Malta için vize başvurusunda bulunacak kişilerin son beş yıl içinde VIS sisteminde (Avrupa Birliği Vize Bilgi Sistemi) kayıtlarının bulunması durumunda sadece vizem.net üzerinden gerekli evraklarını göndererek başvuru yapmaları mümkündür.

Avrupa Vizesi Nevşehir'den Nasıl Alınır?

Schengen vizesi; hamiline 26 Avrupa ülkesinin içinde bulunduğu Schengen bölgesinde dolaşma hakkı tanıyan vizedir. Avusturya, Belçika, Danimarka, Çek Cumhuriyeti, Finlandiya, Estonya, Almanya, Fransa, Macaristan, Yunanistan, İzlanda, Letonya, İtalya, Litvanya, Malta, Lüksemburg, Norveç, Hollanda, Polonya, Slovakya, Portekiz, İspanya, Slovenya, İsveç ve İsviçre; 2021 yılı itibari ile Schengen bölgesinde yer alan ülkelerdir.

Schengen vizesi başvurularının vize başvurusu yapılacak ülkenin en yakın vize merkezinden yapılması gerekmektedir. Başvuru yapılacak vize merkezi, hangi ülkeden Schengen vizesi alınacağına bağlı olarak değişmektedir.

Schengen vizesine başvuran kişilerin Avrupa Birliği Vize Bilgi Sistemi olan VIS’de son 5 yıl içerisinde kaydı olması durumunda, vizem.net üzerinden sadece belgelerini göndermeleri başvuru için yeterlidir.

Vizem.net İç Anadolu Bölgesi’nde ikamet eden kişilere Schengen vize başvurularında danışmanlık hizmeti sunmaktadır.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Nevşehir Komşu İllerindeki Vizem.net Başvuru Merkezleri Hangileridir?

Nevşehir’e komşu illerde ikamet eden vatandaşların vize başvuru ve takip işlemleri için danışmanlık alabileceği Vizem.net merkezleri aşağıda listelenmiştir.

Paylaş: