Vize Seyahat Planı Örneği

Vize Seyahat Planı Örneği Nedir, Nasıl Yapılır?

Vize seyahat planı, vize başvuruları yaparken ülkenin konsolosluğuna sunulması gereken en önemli belgelerdendir.

Seyahat planı, yapılacak seyahatin tüm detaylarıyla bildirilmektedir. Seyahatin hangi tarihler arasında kiminle olacağı, hangi vesaitle olacağı, kaç gün nerede hangi otelde kalınacağı, nerelerin gezileceği, dönüş hangi vesaitle saat kaçta olacağı seyahat planında belirtilmektedir.

Vizem.net danışmanlığında yapılan başvurularda başvuru yapılan ülke ve vize türüne göre vize seyahat planı ilgili ülkenin deneyimli danışmanları tarafından hazırlanmaktadır.

Vize seyahat planı, konsolosluğa sunulması gerekmesi dışında kişilerin seyahatlerinde de kolaylık sağlamaktadır. Seyahat planı detaylı bir şekilde hazırlandığı için seyahat esnasında kararsızlıklara veya kafa karışıklığına sebebiyet vermemektedir. Seyahat boyunca yapılacaklar düzenli bir şekilde seyahat planında belirtilmektedir.

Bilgi ve başvuru: 0850 241 1868

Vize Seyahat Planında Olması Gereken Belgeler Nelerdir?

Vize seyahat planında olması gereken belgeler aşağıda listelenmiştir.

  • Konaklama bilgileri (otel, Airbnb rezervasyonu)
  • Ulaşım bilgileri (uçak rezervasyonu vs)
  • Vize için seyahat planı
  • Gezilecek yerlerin listesi
  • Gezilecek yerlerin haritası
  • Gidilecek konser, fuar, etkinlik, müze gibi organizasyonların biletleri ve davetiyeleri

Seyahat Planı için Vize Konaklama Rezervasyonu Nasıl Yapılır?

Seyahat planı için vize konaklama rezervasyonu; Agoda, Kayak, Hotels, Airbnb gibi siteler üzerinden yapılabilmektedir. Konaklama rezervasyonu için otel belirlenip ödemesi yapıldıktan sonra, otel tarafından kişiye mail gönderilmekte ve gönderilen mailin çıktısı alınarak ilgili konsolosluğa sunulacak seyahat planına eklenmektedir.

Yurt dışı seyahatlerinde vize için konaklama rezervasyonu Booking.com sitesinden yapılabilmektedir. Vize için booking den rezervasyon yapılırken, sitede nereye gidileceği, giriş- çıkış tarihleri, kaç kişi kalınacağı bilgileri girildikten sonra oluşan otel listesinden biri seçilebilmektedir. Seçilen otelin ücreti yatırılarak rezervasyon tamamlanmaktadır.

Airbnb ile Vize Alınabilinir Mi?

Airbnb kiralaması ile Schengen vizesi bazı ülkeler için alınabilmektedir. Airbnb site üzerinden kalacak kişi sayısına göre bir daire kiralanabilmekte ve ücret yatırıldıktan sonra gelen mail vize için kulanılabilmektedir.

Airbnb ev kiralama sistemi üzerinden rezervasyon yapılarak yer ayırma işlemi gerçekleştirildikten sonra airbnb rezervasyonu çıktısı vize başvurusunda sunulabilmektedir.

Seyahat Planı için Ulaşım Planı Nasıl Yapılır?

Seyahat planı için ulaşım planı hazırlarken, en önemli belgelerden biri uçak rezervasyonu veya biletidir. Gidilecek ülkeye ait giriş çıkış tarihlerine alınmış uçak rezervasyonu veya bileti bulundurulması gerekmektedir.

Yurtdışı seyahatlerinde vize için uçak rezervasyonu yaptırmak gerektiği için gidilecek yere karar verilip belirlenen tarihlerde biletlerin ayrılması gerekmektedir.

Seyahat planında hangi havaalanından saat kaçta gidileceği, uçuş kodu, hangi havaalanına gidileceği bilgileri belirtilmelidir. Seyahat planının sonunda dönüş için uçuş saati, yeri belirtilerek bilgi verilmelidir.

Vize için Seyahat Planı Nasıl Hazırlanır?

Vize seyahat planı, gidilecek ülkenin konsolosluğuna veya büyükelçiliğine hitaben yazılır. Seyahat planının içerisinde hangi tarihler arasında kiminle olduğu, hangi vesaitle olduğu tarihiyle birlikte detaylı bir şekilde, gidilecek olan ülkenin gezilecek noktaları tarihiyle birlikte, hangi otelde kaç gün kalınacağı, dönüş için hangi vesait kullanılacağı tarihi ve detaylarıyla bildirilmektedir.

Paylaş: