Siirt Vize İşlemleri

Siirt Vize İşlemleri Başvuru ve Takip Merkezi

Siirt, yurt dışı seyahatleri için Türkiye’de en çok vize başvurusu yapılan 58. şehir konumundadır. Son 5 sene içerisinde Vizem.net danışmanlığında Siirt’te ikamet etmekte olan 138 vatandaş için başvuru yapılmış ve bu başvurulardan 122 tanesi için onay alınmıştır. Siirt’ten yapılacak vize başvurularında %88,4 onay oranı ile vizem.net, onay oranı en yüksek olan akredite acente olarak öne çıkmaktadır.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Siirt’te Konsolosluk Bulunuyor Mu?

Siirt’te hiçbir ülkeye ait dış temsilcilik bulunmaması nedeniyle Siirt şehrinden vize başvurusunda bulunmak isteyenlerin en yakın vize başvuru merkezine ya da Ankara’da yer alan dış temsilciliklere müracaat etmeleri gerekmektedir.

Siirt Vize Başvuru Merkezi Nerededir?

Siirt’te vize başvurusu için gerekli belgelerin toplanması ve kontrolü için vizem.net yetkilisinden yardım alınabilmektedir.

Siirt vize başvuru merkezi olan mobil Güneydoğu Anadolu’nun iletişim bilgileri aşağıda verilmiştir.

 • Mobil telefon: +90 551 075 60 34
 • Sabit telefon: 0850 241 1868
 • Yetkili kişi: Sinan Akıncı

Siirt Vize Merkezi Çalışma Saatleri Nedir?

Siirt vize merkezi çalışma saatleri aşağıda verilmiştir.

 • Pazartesi - Cuma: 08:30 - 19:00
 • Cumartesi: 10:00 - 15:00

Siirt’ten Hangi Vize Başvuruları Yapılabilir?

Siirt’te aşağıdaki ülkeler için vize başvuruları kabul edilmektedir

 • Almanya vize başvurusu
 • Amerika vize başvurusu

İdata Üzerinden Siirt’ten Almanya Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Siirt’te iDATA ofisi bulunmadığı için Almanya vize başvurusu için gerekli işlemler en yakın iDATA merkezinin yer aldığı Gaziantep şehrinde yapılmaktadır.

Almanya vize başvuru sürecinde yapılması gerekenler aşağıda listelenmiştir.

 1. iDATA Almanya vize başvurusu için online randevu alınır.
 2. Gerekli evraklar (pasaport, vize başvuru formu, biyometrik fotoğraf, seyahat sağlık sigortası poliçesi) ile birlikte iDATA başvuru ofisine gidilir.
 3. Evraklar teslim edildikten sonra başvuru merkezinde parmak izi alınır ve ardından vize başvurusu değerlendirme sürecine girmiş olur.
 4. Başvuru onaylandıktan sonra pasaport ve diğer emlaklar iDATA başvuru merkezinden teslim alınabilir veya doğrudan eve kargolanması istenebilir.

Amerika Vizesi Siirt’ten Nasıl Alınır?

Siirt’te yaşayan vatandaşların Amerika vize başvurusu yapmaları için öncelikle Ankara Amerika Büyükelçiliği’nden randevu almaları gerekmektedir. Gerekli evrakları randevu tarihinde teslim ederek başvuru tamamlanmalıdır. Belgelerin hazırlanması, randevu işlemleri, konsoloslukta yapılacak mülakat gibi işlemler için vizem.net uzmanları danışmanlık hizmeti sunmaktadır.

Schengen Vizesi Siirt’ten Nasıl Alınır?

Siirt’ten Schengen vize başvurusu yapmak için ilgili ülkenin Ankara dış temsilciliğine veya başvuru merkezlerine şahsen gidilmesi gerekmektedir.

Siirt Komşu İllerindeki Vizem.net Başvuru Merkezleri Hangileridir?

Siirt çevre illerindeki vize başvuru merkezleri aşağıda listelenmiştir.

Paylaş: