Şırnak Vize İşlemleri

Şırnak Vize Merkezi ve Başvuru ve Takip İşlemleri

Şırnak, Türkiye’den yurtdışına yapılacak seyahatler için en çok vize başvurusu yapılan 41. şehirdir. Son 5 yıl içinde Vizem.net danışmanlığında Şırnak’ta ikamet eden 123 vatandaş vize başvurusunda bulunmuştur. Bu başvurulardan 118’i için onay alınmıştır. Vizem.net %95,9 onay oranı ile Şırnak’tan yapılan vize başvurularında en yüksek onay oranına sahip akredite acentedir.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Şırnak’ta Konsolosluk Bulunuyor Mu?

Şırnak il sınırları içerisinde herhangi bir ülkenin dış temsilciliklerine ulaşmak mümkün değildir. Şırnak’tan vize başvuruları için bir vize başvuru merkezine veya Ankara’da bulunan dış temsilciliklerle ulaşılması gerekmektedir.

Şırnak Vize Başvuru Merkezi Nerededir?

Şırnak’ta vatandaşların ulaşabileceği bir vize başvuru merkezi bulunmamaktadır. Ancak Şırnak’tan vize başvurusu yapacaklar vizem.net Doğu Anadolu Bölgesi saha personellerinden vize başvuruları için gerekli olan evrakların toplanması ve kontrolü ile ilgili yardım alabilmektedirler.

Şırnak vize başvuru merkezi mobil iletişim bilgileri aşağıda verilmiştir.

  • Mobil telefon: +90 551 075 60 34
  • Sabit telefon: 0850 241 1868
  • Yetkili kişi: Sinan akıncı

Şırnak Vize Merkezi Çalışma Saatleri Nedir?

Şırnak vize merkezi çalışma günleri hafta içi ve cumartesi günleridir. Şırnak vize merkezi hafta içi hergün saat 08:30 ile 19:00 arasında, cumartesi ise 10:00 ile 19:00 arasında hizmet vermektedir.

Şırnak’tan Hangi Vize Başvuruları Yapılabilir?

Şırnak’ta vize başvuruları kabul edilen aşağıda listelenmiştir

  • Almanya vize başvurusu
  • Bulgaristan vize başvurusu
  • Kanada vize başvurusu
  • Litvanya vize başvurusu

Şırnak’tan Almanya Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Şırnak’tan Almanya vize başvurusu yapmak isteyenlerin gerekli evraklar ile en yakın Almanya vize başvuru merkezinden randevu alması gerekmektedir. Almanya için Şırnak’tan vize başvurusu yapmak isteyenler için iDATA Gaziantep şubesinden randevu almalıdır. iDATA Gaziantep şubesinin adresi “Budak Mahallesi 10031 Nolu Sk. Yasem İş Merkezi No:42 C/0 Şehitkamil/Gaziantep”tir. Alınan randevu tarihinde vize başvuru merkezine şahsen gidilerek başvuru işlemi tamamlanmalıdır. VIS sistemine son 5 yıl içerisinde parmak iziyle kayıt yaptırmış kişilerin Schengen vize başvuruları için gerekli evrakları vizem.net üzerinden göndermeleri yeterlidir.

Şırnak’tan Bulgaristan Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Şırnak’tan Bulgaristan için vize başvurusunu yapacak kişilerin gerekli olan belgeleri vizem.net merkez ofisine ulaştırmaları yeterlidir.

Şırnak’tan Kanada Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kanada vizesi için Şırnak’tan başvuruda bulunacak kişilerin gerekli evraklar ile birlikte en yakın vize başvuru merkezinden randevu alması gerekmektedir. Şırnak’tan Kanada vize başvurusu yapacak kişiler, Türkiye’de Kanada vize başvuruları yetkili şirket olan VFS Global’den randevu alarak başvuruları gerçekleştirilebilmektedir. Şırnak’tan Kanada vizesi için, kişilerin VFS Global’in Gaziantep vize başvuru merkezinde şahsen bulunması koşuluyla başvuru işlemleri gerçekleştirilmektedir. VFS Global Gaziantep şubesinin adresi “İncili Pınar Mahallesi, 7 Nolu Sokak, Kaplama İş Merkezi, Şehitkamil/Gaziantep”dir.

Kanada Schengen vize başvurusu yapan kişilerin son 5 yıl içinde VIS sistemine kayıtlı parmak izi bulunmakta ise, sadece evrakları vizem.net yetkililerine göndererek başvuru yapabilmektedirler.

Şırnak’tan Litvanya Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Şırnak’tan Litvanya vize başvurusunu yapabilmek Şırnak’a en yakın vize başvuru merkezine gerekli belgeleri hazırlayarak randevu alınmalıdır. VFS Global Gaziantep vize başvuru merkezi, Şırnak’tan Litvanya için başvuru yapmak isteyen kişilerin başvurularını gerçekleştirmektedir. Başvuru merkezinden alınan randevularda şahsen bulunmak zorunludur. Ancak Litvanya schengen vizeleri için kişinin VIS sisteminde son 5 yıl içinde kayıtlı bir parmak izi varsa kişinin vizem.net aracılığıyla evrakları göndermesi başvuru için yeterli olmaktadır.

VFS Global’in Gaziantep adresi “İncirli Pınar Mahallesi, 36007. Sokak Kaplama İş Merkezi No:2, Şehitkamil”dir.

Schengen Vizesi Şırnak’tan Nasıl Alınır?

Şırnak’tan, Schengen vizesine başvurabilmek için en yakın vize başvuru merkezinden alınan randevularda şahsen bulunmak gerekmektedir. Vize başvuru merkezi, vizesine başvurulacak Schengen ülkesine göre değişiklik gösterebilmektedir. Schengen vizesi için başvuru yapanların son 5 yıl içinde VIS sisteminde kayıtlı bir parmak izi varsa, sadece gerekli evrakları vizem.net yetkililerine iletmeleri yeterlidir.

Şırnak Komşu İllerindeki Vizem.net Başvuru Merkezleri Hangileridir?

Şırnak’a komşu birçok ilde vizem.net başvuru merkezi bulunmaktadır.

Şırnak’ın komşu illerindeki vize merkezleri aşağıda listelenmiştir.

Paylaş: