Tunceli Vize İşlemleri

Tunceli'den Vize İşlemleri ve Başvuru Süreci

Tunceli şehri, yurt dışına yapılan seyahatler için en çok vize başvurusu yapılan şehirler arasında 80. sırada yer almaktadır. Tunceli şehrinde son 5 yıl içerisinde 64 vatandaş için vizem.net danışmanlığı bünyesinde başvuru yapılmış olup bu başvuruların 57 tanesinin onayı alınmıştır. Tunceli’den yapılan vize başvuruları arasında %89 onay oranı ile vizem.net onay oranı en yüksek akredite acentedir.

Vize başvurusu yapmak, bilgi almak ve diğer tüm hizmetler için: 0850 241 1868

Tunceli'den Vize Danışmanlık Hizmeti Nasıl Alınır?

Tunceli ve ilçelerinden vize başvurusu yapacak kişiler için, Vizem.net çağrı merkezini arayarak veya destek@vizem.net adresine mail atarak ilgili ülkenin vize danışmanı ile iletişime geçebilmekte ve vize uygunluk tespiti için süreç başlatılabilmektedir.

Tunceli vize danışmanlık hizmetleri kapsamında, seyahat edilecek ülke ve talep edilen vize türüne göre, öncelikle vize başvuru sahibinin kişisel koşulları ve vize belgeleri uzman danışmanlar tarafından incelenmektedir. Başvuru koşulları uygun bulunan kişiler için ilgili ülke konsolosluğu veya aracı kurum başvuru merkezinden vize randevusu alınarak süreç başlatılmaktadır.

Tunceli'de Konsolosluk Bulunuyor Mu?

Tunceli şehrinde herhangi bir ülkenin dış temsilciliği bulunmadığından, Tunceli şehrinden vize başvurusu yapmak isteyen kişilerin başvurularını en yakın vize başvuru merkezine ya da Ankara’da bulunan dış temsilciliklere yapması gerekmektedir.

Tunceli Vize Başvuru Merkezi Nerededir?

Tunceli de vize başvuru merkezi bulunmamaktadır. Tunceliden vize başvurusu yapacak olan kişiler, gerekli evrakları topladıktan sonra kontrol ettirmek amacıyla vizem.net Doğu Anadolu Bölgesi saha personeline başvuruda bulunabilirler.

Tunceli vize başvuru merkezinin mobil iletişim bilgileri aşağıda yer almaktadır.

Mobil telefon: +90 551 075 60 34

Sabit telefon: 0850 241 1868

Yetkili kişi: Sinan Akıncı

Tunceli Vize Merkezi Çalışma Saatleri Nedir?

Tunceli vize başvuru merkezinin çalışma saatleri aşağıda verilmiştir.

Pazartesi - Cuma: 08.30 -19.00

Cumartesi:10.00 -15.00

Tunceli’den En Sık Vize Başvurusu Yapılan Ülkeler Hangileridir?

Tunceli ve ilçelerinde ikamet eden vatandaşların en sık vize başvurusu yaptığı ülkeler aşağıda listelenmiştir.

  • Almanya vize başvurusu
  • Bulgaristan vize başvurusu

İdata Üzerinden Tunceli'den Almanya Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Tunceli’den İdata üzerinden Almanya vize başvurusu yapmak isteyen kişilerin gerekli evraklarını hazırlayarak ilgili ülkenin en yakın vize başvuru merkezinden (Tunceli için İdata Trabzon) randevu alması gerekmektedir. Vize başvurusu yapacak olan kişi randevu tarihi geldiğinde şahsen gidip başvuru işlemini tamamlamalıdır.

İdata Trabzon adresi, İnönü Mahallesi, Yavuz Selim Bulvarı, Öztürkler Apartmanı, No: 309/ A Ortahisar (Fatih Devlet Hastanesi üstü, Tanjant Yolu üzeri) adresinde bulunmaktadır.

Schengen ülkelerinde VIS (Visa Information System) bulunduğundan son 5 yıl içerisinde parmak izi olan kişiler vizem.net üzerinden sadece gereken evrakları göndererek vize başvurusunda bulunabilirler.

Tunceli'den Bulgaristan Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Tunceli şehri’nde bulunup Bulgaristan için vize başvurusu yapacak olan kişilerin gerekli evrakları hazırladıktan sonra, evrakları vizem.net merkez ofisine göndermesi vize başvurularının yapılabilmesi için yeterlidir.

Schengen Vizesi Tunceli'den Nasıl Alınır?

Schengen vizesini Tunceli’den almak isteyen kişilerin gerekli evrakları hazırlamasının ardından vize almak istenen ülkenin en yakın vize başvuru merkezinden randevu almaları gerekmektedir. Kişiler randevu tarihi geldiği zaman şahsen başvuru merkezine gidip başvurularını tamamlamalıdır. Tunceli’de olup Schengen vizeleri için başvuru yapmak isteyen kişilerin son 5 yıl içerisinde VIS’e (Visa Information System) parmak izi kaydı varsa vizem.net üzerinden evraklarını göndermeleri başvuru yapılabilmesi için yeterlidir.

Tunceli Komşu İllerindeki Vizem.net Başvuru Merkezleri Hangileridir?

Tunceli’den vize başvurusu yapmak isteyen kişiler Tunceli şehrinin komşu illerindeki vizem.net başvuru merkezlerinden faydalanabilirler.

Tunceli iline yakın Vizem.net merkezleri aşağıda verilmiştir.

Utku Urfa Yazan: Utku Urfa

Utku Urfa graduated from Trakya University in 2020 with a bachelor's degree in Translation and Interpreting. After taking the role of both the copywriter and content editor at vizem.net in July 2021, Utku is currently working as EU Area Senior Consultant since July 2022.

Paylaş: