Vize için Uçak Rezervasyonu

2022'de Vize için Uçak Rezervasyonu Yeterli Mi?

Yurt dışına seyahat edecek olan vatandaşlar için vize seyahat planının hazırlanması, her ülkenin vize başvuru işlemlerinde gerekmektedir. 2022’de uçak bileti rezervasyonu vize için kimi ülkeler tarafından yeterli bulunurken kimi ülkeler için yeterli olmayıp, uçak biletinin önceden alınmış olması gerekmektedir.

Vize Başvurularında Dönüş için Bilet Alınmalı Mıdır?

Yurt dışı ziyaretleri için yapılan vize başvuru işlemlerinde, dönüş biletinin alınması gerekliliği, vize başvurusu yapılacak ülkeye göre değişmektedir. Amerika, Kanada ve İngiltere gibi bazı ülkelere yapılan vize başvurularında, başvuru sahibinin ülkesine geri döneceğine ilişkin yeterli kanıt gösterilmediği takdirde, vize başvurusunun reddedilme olasılığı bulunmaktadır.

Vize için Uçak Rezervasyonu Hangi Ülkeler için Yeterli Değildir?

Vize başvurularında uçak rezervasyonunun yeterli olmadığı ve uçak biletlerinin öncelden alınması gereken ülkeler aşağıda verilmiştir.

 • Amerika
 • Kanada
 • Çin
 • Kuzey Kore
 • İngiltere
 • İrlanda

Covid- 19 pandemisi nedeniyle, 2022 yılı için vize koşulları sık sık güncellenmekte olup, seyahat planlama koşulları değişebilmektedir.

Güncel bilgiler için: 0850 241 1868

Almanya Vizesi için Uçak Rezervasyonu Yeterli Midir?

Almanya vizesi başvurularında, uçak rezervasyonunun yaptırılması yeterlidir. Almanya için vize başvurusunda bulunacak kişinin uçak rezervasyonu, Almanya Konsolosluğu tarafından kabul edilmekte olup, uçak biletinin satın alınması gerekmemektedir.

İngiltere Vizesi için Uçak Rezervasyonu Yeterli Midir?

İngiltere vizesi başvurularında, sadece uçak rezervasyonunun yaptırılması yeterli olmamaktadır. İngiltere Konsolosluğu’na sadece uçak rezervasyonu ile yapılan vize başvuruları çoğunlukla vize reddi ile sonuçlanmakta olduğu için, İngiltere’ye vize başvurusunda bulunacak kişinin uçak biletini önceden satın alması gerekmektedir.

Uçak Bileti Almadan Vize Başvurusu Yapılabilir Mi?

Evet, uçak bileti almadan, sadece uçak rezervasyonu ile vize başvurusu kabul eden ülkelere vize başvurusu yapılabilmektedir.

Uçak biletinin alınmamış olması, vize başvuru onayını etkileyebilmektedir ve seyahat planı konusunda hassasiyet gösteren bazı ülkeler için yapılacak vize başvurularında, öncelikle uçak biletinin alınması tavsiye edilmektedir.

Vize için Ücretsiz Uçak Bileti Rezervasyonu Nasıl Yaptırılır?

Vize için ücretsiz uçak bileti rezervasyonunun, vize başvuru tarihinden en az 20 gün sonrası için yapılması gerekmektedir. Vize başvurusu için yaptırılan uçak bileti rezervasyonlarında, başvuru sahibinin isim ve soy isminin doğru yazılması önem arz etmektedir. Vize başvuru sahibinin, uçak bileti rezervasyon çıktısını mutlaka alması gerekmektedir.

THY Üzerinden Vize için Ücretsiz Uçak Bileti Rezervasyonu Yapılabilir Mi?

THY ve kardeş firması olan AnadoluJet’ten vize için ücretsiz uçak bileti rezervasyonu yapılamamaktadır. THY ve AnadoluJet’ten yapılan uçak bileti rezervasyonu ve fiyat sabitleme hizmetleri ücrete tabi tutulmaktadır.

Pegasus Üzerinden Vize için Ücretsiz Uçak Bileti Rezervasyonu Yapılabilir Mi?

Hayır, Pegasus üzerinden vize başvurusu için ücretsiz uçak bileti rezervasyonu yapılamamaktadır ve rezervasyon işlemi için belirli bir ücretin ödenmesi gerekmektedir.

Vize için Ücretsiz Uçak Bileti Rezervasyonu Hangi Şirketler Üzerinden Yapılabilir?

Vize için ücretsiz uçak bileti rezervasyonu yapılabilecek hava yolu şirketleri aşağıda listelenmiştir.

 • Air Canada
 • Qatar Airways
 • Ryanair
 • Emirates
 • Easyjet

Vize Seyahat Planında Olması Gereken Diğer Belgeler Nelerdir?

Vize seyahat planında, uçak rezervasyonu veya bileti dışında, olması gereken diğer belgeler aşağıda listelenmiştir.

 • Konaklama planına dair rezervasyon bilgilerini içeren evraklar vize başvurusunda konsolosluğa ibraz edilmelidir.
 • Varsa gidilmesi planlanan yerlerin bilet veya davetiyeleri vize başvurusunda teslim edilmelidir.
 • Varsa araç kiralama rezervasyonları, vize başvurusunda konsolosluğa sunulmalıdır.
 • Vize talep dilekçesi vize başvurusunda ibraz edilmelidir.
 • Ziyaret amaçlı vize başvuruları için, başvuru sahibinin konaklayacağı evin kira kontratı veya tapu fotokopisi konsolosluğa teslim edilmelidir.
 • Ziyaret amaçlı vize başvurularında, ziyaret edilecek kişi tarafından hazırlanan belediye onaylı davet mektubu vize başvurusunda ibraz edilmelidir.

Vize başvurusunda bulunulan ülkeye, başvuruda bulunan kişinin ziyaret amacına ve çalışma durumuna bağlı olarak vize seyahat planı örneği değişiklik gösterebilmektedir. Vize başvurusunda bulunacak kişilerin vize için otel rezervasyonu yaptırabileceği internet siteleri arasında Booking.com, Hotels.com ve Agoda.com bulunmaktadır.

Paylaş: