Van Vize İşlemleri

Van Vize İşlemleri Başvuru ve Takip Merkezi

Türkiye’de, yurt dışı vize işlemlerinin en çok yapıldığı şehirler arasında Van 19. sıradadır. Van vize merkezi bulunmadığından dolayı, Van vize başvurusu için vizem.net tercih edilebilmektedir. Son 5 yıl içerisinde Van’da, vizem.net danışmanlığı tarafından başvurusu yapılan 306 kişiden 298’i onay almıştır. Vizem.net, %97,3 onay oranı ile Van’dan yapılan vize başvuruları için onay oranı en yüksek vize danışmanlık acentesidir.

Bilgi ve başvuru için 0850 241 1868 numarasına ulaşılabilinir.

Van Vize Danışmanlık Hizmeti Hangi İşlemler için Verilir?

Van ve ilçelerinden alınacak vize danışmanlık hizmeti kapsamında, ilk aşamada başvuru sahibinin koşulları ve vize evrakları, seyahatin gerçekleşeceği ülkeye ve seyahat amacına göre ilgili ülke danışmanı tarafından incelenmektedir. Başvuru koşullarının uygun bulunması halinde, en yakın aracı kurum vize merkezi ve dış temsilcilikten vize randevusu alınarak başvuru süreci başlatılmaktadır.

Van'da ikamet eden vatandaşlar için sunulan vize danışmanlık hizmetleri aşağıda verilmiştir.

 • Vize başvuru formu doldurma
 • Vize başvuru evraklarının kontrolü, eksiklerin tamamlanması
 • Ulaşım ve konaklama rezervasyonları
 • Seyahat sağlık sigortası işlemleri
 • İngilizce vize dilekçesi yazımı
 • Yeminli tercüme işlemleri
 • Noter onayı hizmeti
 • Online belge yükleme hizmeti
 • Vize randevusu alma, değişiklik ve iptal işlemleri
 • Vize takip, sorgulama ve SMS servisi

Van'dan vize başvurusu yapacak kişiler, Vizem.net çağrı merkezini arayarak veya destek@vizem.net adresine mail atarak vize başvuru sürecini başlatabilmektedir.

Van’da Konsolosluk Bulunuyor Mu?

Van’da İran dış temsilciliği bulunmamaktadır.

Van Vize Başvuru Merkezi Nerededir?

Van’da vize başvuru merkezi bulunmamaktadır. Van üzerinden vize başvurusu yapmak isteyen bir vatandaşın, istenilen dosyaların bir araya getirilmesi ve gözden geçirilmesi için vizem.net Doğu Anadolu Bölgesi saha personeline danışılabilmektedir. Van vize başvuru merkezi ile iletişim kurabilmek için; +90 551 075 60 34 numaralı mobil telefonu ya da 0850 241 1868 numaralı sabit telefonu kullanılabilmektedir. Vizem.net Doğu Anadolu Bölgesi sorumlusu Sinan Akıncı’dır.

Van Mobil Vize Merkezi Çalışma Saatleri Nedir?

Van mobil vize merkezi çalışma saatleri aşağıda belirtilmiştir.

 • Pazartesi - Cuma: 08:30 - 19:00
 • Cumartesi: 10:00 - 15:00

Van’da VFS Global Vize Başvuru Merkezi Var Mıdır?

Van’da VFS Global vize başvuru merkezi bulunmamaktadır. Van’a en yakın mesafede olan VFS Global vize başvuru merkezi Gaziantep’te bulunmaktadır. VFS Global vize başvuru merkezi Gaziantep’in Şehitkamil ilçesinde İncili Pınar Mahallesi’nde bulunmaktadır. Gaziantep VFS Global vize başvuru merkezi; pazartesi ile cuma günleri arasında, saat 08:30 ile 15:30 arasında çalışmaktadır. Pasaport teslim saatleri 14:00 ile 17:00 arasıdır.

Van’da İdata Vize Başvuru Merkezi Var Mıdır?

Van’da İdata vize başvuru merkezi bulunmamaktadır. Van’a en yakın mesafede olan İdata vize başvuru merkezi Gaziantep’te bulunmaktadır. Gaziantep İdata vize başvuru merkezi Gaziantep’in Şehitkamil ilçesinde, Budak Mahallesi’nde bulunmaktadır. Gaziantep İdata Vize Başvuru Merkezi hafta içi her gün, 08:00 ile 17:30 saatleri arasında hizmet vermektedir.

Van’dan En Fazla Hangi Ülkeler için Vize Başvuruları Yapılmaktadır?

Van’da en çok vize başvurusu yapılan ülkeler aşağıda listelenmiştir.

 • Van Almanya vize başvurusu
 • Van Polonya vize başvurusu
 • Van İran vize başvurusu

İdata Üzerinden Van’dan Almanya Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

İdata üzerinden Van Almanya vize başvurusu yapabilmek için, istenilen dosyalar bir araya getirildikten sonra Gaziantep’teki Almanya İdata vize başvuru merkezinden randevu alınmalıdır. Randevu alınan tarihte başvuru yapan kişi bizzat vize başvuru merkezine giderek başvuru işlemlerini tamamlamalıdır. Gaziantep Almanya İdata vize başvuru merkezi Gaziantep’in Şehitkamil ilçesinde Budak Mahallesi’nde bulunmaktadır. Eğer başvuru Schengen vizesi için yapılıyorsa; son 5 yıl içerisinde VIS sistemine parmak izi kaydını yaptıranlar, vizem.net üzerinden sadece dosyaları göndererek başvuru yapabilmektedir. Bilgi ve başvuru işlemleri için 0850 241 1868 numarası kullanılabilmektedir.

Van’dan Polonya Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Van’da Polonya vize başvurusu VFS Global üzerinden yapılmaktadır. Gerekli dosyalar toplandıktan sonra, Polonya Gaziantep VFS Global vize başvuru merkezinden randevu alınmalıdır. Randevu tarihinde başvuru yapan kişinin kendisi vize başvuru merkezine giderek vize işlemlerini tamamlamalıdır. Gaziantep Polonya VFS Global vize başvuru merkezi Gaziantep’in Şehitkamil ilçesinde, İncili Pınar Mahallesi’nde bulunmaktadır. Schengen vizesi için yapılan başvurularda, başvuran kişinin VIS sisteminde son 5 yıl içinde kaydedilmiş parmak izi kaydı bulunuyorsa, vizem.net üzerinden yalnızca evrakları yollayarak başvuru yapılabilmektedir.

Van’dan İran Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Van’da İran Başkonsolosluğu bulunmamaktadır. Van’dan vize başvurusu yapmak isteyen kişiler, Erzurum Başkonsolosluğundan vize başvurularını yapabilmektedirler. Erzurum Başkonsolosluğunun +90 442 315 99 83 numaralı telefonunu bilgi ve sorular için kullanılabilmektedir. Aynı zamanda Van’dan vize başvurusu yapmak isteyenler için vizem.net vize başvuru danışmanlığı hizmeti vermektedir.

Schengen Vizesi Van’dan Nasıl Alınır?

Van’dan Schengen vizesi başvurusu yapabilmek için öncelikle gerekli dosyalar bir araya getirilmelidir; ardından VFS Global ya da İdata üzerinden Van Şengen vizesi başvurusu için randevu alınmalıdır. Son olarak, başvuruyu yapan kişi kendisi vize başvuru merkezine giderek, vize işlemlerini tamamlamalıdır. Van’a en yakın VFS Global vize başvuru merkezi Gaziantep’in Şehitkamil ilçesinde, İncili Pınar Mahallesi’nde bulunmaktadır. Van’a en yakın İdata vize başvuru merkezi Gaziantep’in Şehitkamil ilçesinde, Budak Mahallesi’nde bulunmaktadır. Son 5 yıl içinde VIS sistemine parmak izini kaydettiren kişiler, vizem.net üzerinden sadece dosyaları göndererek Schengen vize başvurusu yapabilmektedir.

Van Komşu İllerindeki Vizem.net Başvuru Merkezleri Hangileridir?

Van komşu illerindeki Vizem.net başvuru ve danışmanlık merkezleri aşağıda listelenmiştir.

Paylaş: