VFS Global Yeni Zelanda Vize Randevu ve Başvuru İşlemleri

VFS Global, Yeni Zelanda vize randevu ve başvuru işlemleri için Yeni Zelanda dış temsilciliği tarafından yetkilendirilmiş aracı kurumdur. VFS Global sadece Yeni Zelanda vize başvurularını kabul etmek için yetkilendirilmiş olup, değerlendirme ya da sürece etki etme yetkisi bulunmamaktadır. VFS Yeni Zelanda vize başvurularının değerlendirilmesi ve onaylanmasında tek yetkili makam Ankara Yeni Zelanda Büyükelçiliği’dir.

Vizem.net, Türkiye'den yapılan Yeni Zelanda vize VFS başvurularında danışmanlık hizmeti sunan ve son 4 yılda elde edilen en yüksek vize onay oranına sahip akredite acentedir.

Bilgi ve başvuru: 0850 241 1868

VFS Global Üzerinden Vizeler İçin Başvuru Yapılabilir?

VFS Üzerinden başvuru yapılabilen Yeni Zelanda vize türleri aşağıdaki listelenmiştir.

 • Ziyaretçi vizesi
 • Çalışma vizesi
 • Öğrenci vizesi
 • Transit vize
 • Grup transit vize
 • Oturum vizesi
 • Kalıcı oturum vizesi
 • NZeTA (Yeni Zelanda Elektronik Seyahat İzni)
 • Diğerleri

VFS Global Yeni Zelanda Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

VFS Global Yeni Zelanda vize başvurusu, Türkiye’den fiziken ya da online olarak yapılmaktadır. Yeni Zelanda vize başvurularında yetkili başvuru merkezi VFS Global üzerinden veya akredite acenteler aracılığı ile Yeni Zelanda vize başvurusu alınmaktadır.

Yeni Zelanda vize başvurusu online olarak yapılacaksa, öncelikle https://www.immigration.govt.nz/new-zealand-visas/apply-for-a-visa sitesinden vize türü seçilmelidir. Yeni Zelanda vize başvurusu için yönlendirilen sayfada başvuru butonuna tıklandığında açılan https://apply.immigration.govt.nz sayfası üzerinden RealMe hesabı oluşturularak başvuru yapılmalıdır. Yeni Zelanda vize başvurusu için RealMe hesabı oluşturulduktan sonra gerekli bilgi ve evraklar yüklenerek Yeni Zelanda vize başvurusu yapılabilmektedir.

VFS Yeni Zelanda vize başvurusu için kredi kartı ya da banka kartı, pasaport tarzı fotoğraf ve başvuru için gerekli destekleyici belgelerin hazır olması gerekmektedir. Yeni Zelanda vize başvurusu yapıldıktan sonra pasaport aslı ve başvurunun sunulması için VFS Global vize merkezinden randevu alınmalı ve son olarak başvuru merkezine vize servis ücretinin ödenmesi ile başvuru tamamlanmalıdır. Yeni Zelanda vizesi için online yapılan başvurularda vize harcı, başvuru esnasında ödenmesi nedeniyle başvuru merkezinde ödenmesi gerekmemektedir. Yeni Zelanda vizesi için online başvurularda ama vize servis ücreti ödenmektedir.

Yeni Zelanda vize başvurusu online yapılmayacak ise başvuru formu indirilerek doldurulmalı ve başvuru için gerekli diğer evraklar hazırlanmalıdır. Yeni Zelanda vize başvurusu için hazırlanan evraklar, mesai saatleri içerisinde vize başvuru merkezi VFS Global'in ofislerine şahsen teslim edilmeli ya da posta veya mail yoluyla gönderilmelidir. Yeni Zelanda vize başvuru evrakları teslim edildikten ya da gönderildikten sonra randevu alınmalıdır. Yeni Zelanda vize başvurusu için alınan randevuda, vize harcı ve vize servis ücreti ödenerek başvuru tamamlanmaktadır.

VFS Yeni Zelanda Vize Başvurusu İçin Gerekli Evrakları Nelerdir?

VFS Yeni Zelanda vize başvurusu için gerekli evraklar aşağıda listelenmiştir.

 • Yeni Zelanda vize başvuru formu: Ziyaretçi vizesi veya sınırlı vize başvuruları için gerekli olan ziyaretçi vizesi başvuru formunu eksiksiz ve doğru bilgilerle doldurmak gereklidir. 18 yaş altındaki başvuru sahiplerinin ebeveynleri veya yasal vasilerinin Yeni Zelanda vize başvuru formunu imzalaması gerekmektedir.
 • Pasaport: Yeni Zelanda’dan ayrılma tarihinden üç ay sonrasına kadar, pasaportun geçerli olması gerekmektedir.
 • Biyometrik fotoğraf: Yeni Zelanda vizesi başvuru belgeleri için iki adet, son 6 ay içerisinde çekilmiş, ölçüleri 45 x 35 mm olan, renkli biyometrik fotoğraf gereklidir.
 • Sağlık raporu: Yeni Zelanda vizesine başvuran kişinin sağlığının yerinde olduğunu göstermek için göğüs röntgeni sertifikası ile sağlık raporu gereklidir. 11 yaş altındaki çocuklar, hamile kadınlar ve Yeni Zelanda’da 6 aydan az süre bulunan başvuru sahipleri için göğüs röntgeni sertifikası göstermek gerekli değildir.
 • Maddi yeterlilik kanıtı: Vize başvurularında, geçim, konaklama ve masraflarını karşılayabileceğine dair kanıt sunmalıdır. Başvuru sahibinin Yeni Zelanda vatandaşı veya oturum vizesi bulunan bir sponsoru bulunuyorsa, sponsorun Geçici Giriş için Sponsor Formunu doldurması ve Yeni Zelanda’da finansal destek, konaklama ve uçuş masraflarında destek olacağını göstermesi gerekmektedir. Yeni Zelanda vizesi başvuru sahibinin sponsoru bulunmuyorsa, başvuru belgelerinde uçuş masraflarının karşılandığını göstermesi ve bunun yanı sıra ülkede kalınacak her ay için en az 1.000 Yeni Zelanda doları olduğunu kanıtlaması gerekmektedir. Finansal masraflar, başvuru sahibinin ismi üzerine banka kayıtları, kredi kartı beyanları, maaş bordrosu ve satın alınmış uçak biletleri yoluyla gösterilmektedir.
 • Ülkeye geri dönüleceğine dair kanıt: Seyahat geçmişini pasaportların bir kopyasını sunarak, fotoğraf sayfasıyla birlikte vize kayıtlarının ve ülkeye giriş çıkış damgalarının bulunduğu sayfaların kopyasını sunarak, başvuru sahibinin ülkesine geri döneceğine dair kanıt gösterilebilmektedir.
 • Vize harcı : Yeni Zelanda’ya gelen çoğu uluslararası ziyaretçi 35 Yeni Zelanda doları ödemektedir. Yeni Zelanda vizesinin başvuru harcını ödediğine dair dekont gösterilmesi gerekmektedir.

Yukarıda verilen evraklar genel başvuru evrakları olup Yeni Zelanda vizesi için gerekli belgeler başvuru sahibinin durumuna ve vize türüne göre farklılık gösterebilmektedir. VFS Yeni Zelanda vize başvuruları hakkındaki tüm evraklar İngilizce olmalıdır.

VFS Global'den Yeni Zelanda Vize Randevusu Nasıl Alınır?

VFS Global'den Yeni Zelanda vize randevusu, web sitesi üzerinden alınmalıdır.

Yeni Zelanda için vize başvurularında yetkili aracı kurum sadece VFS Global Ankara ofisidir, bu nedenle sadece VFS Global Ankara ofisinden randevu alınmalıdır. Diğer VFS Global ofisleri, Yeni Zelanda vize işlemlerinde yetkili değildir.

VFS Global'den Yeni Zelanda Vize Randevusu Nasıl Alınır?
VFS Global'den Yeni Zelanda Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Yeni Zelanda vize başvurusu için randevu online olarak VFS Global sitesindende https://visa.vfsglobal.com/tur/tr/nzl/book-an-appointment linki üzerinden alınmalıdır. Yeni Zelanda vize başvuru merkezlerine randevudan 15 dakika önce varılması gerekmektedir. Yeni Zelanda vize başvurusu yapmak için randevuya sadece Yeni Zelanda başvuru adaylarının merkezine gelmesine veya varsa eşlik eden hastabakıcıların veya 18 yaş altı refakat edilen çocukların girmesine dikkat edilmelidir. Yeni Zelanda vize belgelerini ve başvurunun pasaport işlemlerini başvuru sahibinin yanında bulundurması gerekmektedir. Yeni Zelanda vize başvuru randevusu kaçırılırsa yeni randevunun ancak asıl randevudan 24 saat sonra alınabilmektedir ve bir randevu en fazla iki kez ertelenebilmektedir.

VFS Global Yeni Zelanda Vize Başvuru Ücreti Ne Kadar?

VFS Global Yeni Zelanda vize başvuru ücreti, başvurulan vize türüne, başvuran kişi sayısına ve başvurunun online ya da fiziken yapılmasına göre farklılık göstermektedir.

Yeni Zelanda iş seyahatleri için alınan iş vizesi (business visitor visa) için vize harcı alınmamaktadır. Yeni Zelanda turist vizesi için ise Yeni Zelanda vize ücreti online başvurularda 35 Yeni Zelanda doları iken, fiziken yapılan başvurularda 306 liradır. Yeni Zelanda öğrenci vizesi için vize harcı online başvuruda 330 Yeni Zelanda doları iken, fiziken başvuruda ise 3.365 liradır.

Yeni Zelanda vize türleri ve başvuru şekilleri arasında farklılıklar olduğu için Yeni Zelanda Göçmenlik Bürosu (INZ) internet sitesinden vize türü ve diğer seçenekler seçilerek kesin bilgi alınabilmektedir.

Yeni Zelanda Vizesi İçin VFS Hizmet Bedeli Ne Kadardır?

Yeni Zelanda vizesi için başvuru merkezi olan VFS vize hizmet bedeli, yapılan başvurunun online ya da fiziken yapılmasına, vize türüne ve başvuran kişi sayısına göre farklılık göstermektedir. Yeni Zelanda vizesi için, VFS Global tarafından tahsil edilen servis ücreti online yapılan başvurularda 168, fiziken yapılan başvurularda 208 liradır.

VFS Yeni Zelanda Başvuru Merkezi Ek Hizmetleri Nelerdir?

VFS Yeni Zelanda başvuru merkezi ek hizmetleri aşağıda listelenmiştir.

 • Yeni Zelanda Yolcu Beyanı: Yeni Zelanda’ya hava yoluyla seyahat eden her kişi, Yeni Zelanda Yolcu Beyanı sunmak zorundadır. Yeni Zelanda Yolcu Beyanı, yolcunun Covid-19 sağlık durumuyla ilişkili ve yakın dönemli seyahat bilgilerini içeren online bir sistemdir.
 • Kurye bedeli: Başvuran kişinin belgeleri hızlı teslimat ile doğrudan eve veya ofise teslim edilmektedir. Güvenli, hızlı ve kolaylık sağlayan bir hizmettir.
 • Teslimat sonrası kurye bedeli: Başvuran kişinin belgelerini teslim ettikten sonra kendi ikamet ettiği adresinde, kurye yoluyla pasaportunu teslim alabilmektedir.
 • Form doldurma desteği: Yeni Zelanda vizesine başvuran kişi ilk kez vize başvurusu yapıyorsa, vize başvuruları karmaşık gelebilmektedir. VFS Global’in başvuru hakkındaki belgeleri online veya vize başvuru merkezinde tamamlamak için sağlanılan form doldurma desteği mevcuttur.
 • Fotokopi hizmeti: Yeni Zelanda vize başvuru belgelerinin yüksek kalite kopyalarını teslim etmek, vize başvuru sürecinin önemli bir parçasıdır, bu nedenle VFS Global ek hizmet olarak fotokopi hizmeti sunmaktadır.

VFS Global Yeni Zelanda Ek Hizmet Ücretleri Ne Kadardır?

VFS Global Yeni Zelanda ek hizmet ücretleri aşağıda listelenmiştir.

Hizmet TipleriHizmet Ücretleri
Yeni Zelanda yolcu beyanı178 lira
Kurye bedeli160 lira
Teslimat sonrası kurye bedeli160 lira
Form doldurma desteği40 lira
Fotokopi hizmeti2,5 lira

Yeni Zelanda VIP Başvuru Hizmeti Var Mı?

Yeni Zelanda VIP başvuru hizmeti seçeneği, Yeni Zelanda VFS Ankara başvuru merkezinde sunulmamaktadır.

Yeni Zelanda Vize Takip ve Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Yeni Zelanda vize takip ve sorgulama işlemi, online ve fiziken yapılan başvurulara göre değişmektedir. Yeni Zelanda vizesi için online yapılan başvurularda, başvurunun yapıldığı RealMe hesabı ile başvuru yapılan siteden takip edilebilmekte ya da VFS Global üzerinden vize başvurusu yapıldığında verilen makbuzun üzerinde yazılı referans numarası ile sorgulama yapılabilmektedir. Fiziken yapılan başvurularda, başvuru sahibinin RealMe hesabı olmadığı için sadece VFS Global üzerinden sorgulama yapılabilmektedir.

VFS Global Yeni Zelanda Vize Merkezi Hangi İllerde Bulunur?

VFS Global Yeni Zelanda vize merkezi, sadece Ankara’da hizmet veren VFS başvuru merkezi yetkili merkezidir. Yeni Zelanda vize başvuruları için Türkiye’deki diğer VFS ofisleri yetkili değildir.

VFS Global Ankara Adres ve İletişim Bilgileri Nelerdir?

VFS Global Ankara vize başvuru merkezi, İşçi Blokları Mahallesi, Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi,, Regnum Sky Tower, No:57/A Çankaya/Ankara, 06530 adresinde bulunmaktadır.

VFS Global Ankara vize merkezine +90 0212 373 58 10/11 olan telefon numarası üzerinden ve info.frtr@vfshelpline.com mail adresi üzerinden ulaşılabilmektedir.

Yeni Zelanda Vizesi İçin Danışmanlık Hizmeti Hangi İllerden Alınabilir?

Yeni Zelanda vizesi için danışmanlık hizmeti, 81 ilden alınabilmektedir. Türkiye'den yapılan vize başvurularında en yüksek onay oranına sahip akredite kuruluş olan Vizem.net, Türkiye'nin 81 ilinden yapılan Yeni Zelanda vize başvurularında danışmanlık ve takip hizmeti sunmaktadır.

Gerekli evrakların Vizem.net merkez ofisine gerekli evrakları gönderilerek, Yeni Zelanda vizesi danışmanlık hizmeti alınabilir ve bu evraklar ilgili danışmanlar tarafından incelenip başvurunun uygunluğu tespit edilebilmektedir. Başvuru sahibi adına Yeni Zelanda vizesi için işlemler gerçekleştirilerek süreç takip edilmektedir. Yeni Zelanda vize başvurularında, başvuru sahibinin vize merkezine gelmesine gerek kalmadan, gerekli evrakların İstanbul merkez ofisine iletilmesi ile başvuru işlemleri uzman danışmanlar tarafından tamamlanabilmektedir.

Daha fazla bilgi için: 0850 241 1868

Paylaş: