İpsalada Yeşil Sigorta

İpsala'da Yeşil Sigorta İşlemleri

Yeşil sigorta; yurt dışına araçla yapılan seyahatlerde bir kaza yapılması durumunda ortaya çıkacak zararları teminat altına alan bir sigorta türüdür. Yeşil sigortanın yurt dışında sağladığı teminat, bazı sınırlar ve limitler içerisinde geçerlidir.

Yeşil sigorta, Yunanistan ile Türkiye arasındaki gümrük kapısı olan İpsala sınır kapısında yaptırılabilmektedir. Yurt dışına seyahat edecek kişilerin İpsala sınırında beklemeyi önlemek için 2-3 gün öncesinden yeşil sigortayı yaptırması daha faydalı olacaktır. Yeşil sigorta ile ilgili bilgi almak ve başvuru yapmak için: 0850 241 18 68

İpsala Gümrük Yeşil Sigorta Merkezi Çalışma Saatleri Nelerdir?

İpsala gümrük yeşil sigorta merkezi, haftanın 7 günü 24 saat boyunca hizmet vermektedir. Ancak personel değişimi gibi durumlarda yarım saatlik bir bekleme süresi olabilmektedir.

Sigorta Yaptırabilecek Diğer İpsala Sigorta Acenteleri Nelerdir?

İpsala’da sigorta yapabilecek sigorta acenteleri aşağıda listelenmiştir.

 • Solak Sigorta
 • Umut Sigorta
 • Birlik Sigorta
 • Karagöz Sigorta

İpsala Gümrük Kapısından Çıkarken Yeşil Sigorta Yaptırmak Zorunlu Mudur?

İpsala gümrük kapısından çıkarken yeşil sigorta yaptırmak, ortaya çıkacak herhangi bir kaza durumunda oluşabilecek maddi kayıpları ve bedensel hasarları teminat altına almaktadır. Bu nedenle her motorlu taşıtın yeşil sigorta yaptırması gerekmektedir.

Arabayla Avrupa turu yapmak isteyen kişilerin arabalarını teminat altına almaları için yeşil sigorta birçok Avrupa ülkesinde geçerlidir. Yeşil sigorta, 47 ülkeye yapılacak seyahatler için koruma sağlamaktadır.

İpsala’da Yeşil Sigorta Fiyatları Ne Kadardır?

İpsala’da otomobiller için yeşil sigorta fiyatları aşağıda listelenmiştir.

 • 15 gün, 47,25 euro
 • 1 ay, 59,06 euro
 • 2 ay, 82,69 euro
 • 3 ay, 106, 31 euro
 • 4 ay, 129,94
 • 5 ay, 153,56 euro
 • 6 ay, 177,19 euro
 • 1 yıl, 236,25 euro

İpsala Sınır Kapısında Yeşil Sigorta Yaptırmak için Gerekenler Nelerdir?

İpsala sınır kapısında yeşil sigorta yaptırmak için aracın ruhsatının, zorunlu araç sigortasının ve ruhsat sahibinin araçta olması gerekmektedir. Ruhsat sahibinin araçta bulunmadığı ve başka bir kişinin aracı kullandığı durumlarda, araç sahibinden alınmış bir vekaletname bulunmalıdır.

Şirket Aracı ile İpsala Sınır Kapısından Nasıl Geçilir?

Şirket aracı ile İpsala sınır kapısından yurtdışına çıkabilmek için aracı kullanan kişinin şirketin ortağı veya imza sirküsünün yanında olması gerekmektedir. Aracı kullanan kişi şirketin ortağı değil ise şirket tarafından verilmiş noterden onaylanmış bir vekaletnamenin bulunması zorunludur.

İpsala Sınır Kapısı Geçişler için Açık Mıdır?

İpsala sınır kapısından Yunanistan’a geçiş için geçerli bir pasaport ve Schengen vizesi bulunması zorunludur. Sınır kapısından Türkiye’ye yapılacak geçişlerde ise geçerli bir pasaport ve Türkiye’ye giriş için alınmış vize gereklidir.

İpsala sınır kapısı geçişleri için 12 yaş ve üzeri yolcuların son 72 saat içerisinde yapılmış Covid-19 testinin negatif çıktığına dair bir belge gerekmektedir. Dünya Sağlık Örgütü veya giriş yapılacak ülke tarafından tarafından onaylanmış iki doz aşı olduğuna dair ve son aşının üzerinden 14 gün geçtiğine dair bir aşı sertifikası gereklidir. (Johnson & Johnson aşısı için tek doz yeterlidir.) Covid-19 hastalığı geçirilmişse en erken 2 ay ve en geç 9 ay içinde iyileştiğini gösteren bir belge hazır olarak bulunmalıdır. Kişilerin Yunanistan’a vardıktan sonra 10 gün boyunca karantina zorunluluğu bulunmaktadır.

Araba ile Yunanistan veya Avrupa seyahati yapacak kişilerin, İpsala sınır kapısından geçişlerde travel.gov.gr adresinde bulunan Passenger Locaiton Form isimli belgenin de doldurulması gerekmektedir. Bununla birlikte Yunanistan ve Türkiye’ye girişlerde PCR testi yaptırma zorunluluğu bulunmaktadır.

Yurt dışına yapılacak seyahatler ile ilgili güncel bilgi almak için: 0212 706 65 35

Elif Güzhan Yazan: Elif Güzhan

Elif Nur Güzhan, 2019 yılında giriş yaptığı Hacettepe Üniversitesi'nde İngiliz Dilbilimi okuyor, 2021 yılından beri Vizemnette yazarlık ve editörlük yapıyor.

Paylaş: