Bahama Adaları'na Gitmek İçin Gerekenler ve Vize İşlemleri

Bahamalar, resmi adıyla Bahama Milletler Topluluğu, Atlas Okyanusu'nda yer alan ve Batı Hint Adaları'nın kuzeydoğu sınırını oluşturan bir Orta Amerika takımada ülkesidir. 

Bahamalar'a seyahat edecek vizeye tabi yabancı ülke vatandaşlarının Bahama dış temsilcilikleri üzerinden ya da online başvuru yaparak vize almaları gerekir. 

Bahama Adaları, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının vizesiz gidebildiği ülkelerdendir. Umumi (bordo), hususi (yeşil), hizmet (gri) ve diplomatik (siyah) TC pasaportu hamilleri Bahamalar'a en fazla 90 günlük turistik amaçlı ziyaretlerinde vizeden muaftır. 

Bahamalar Seyahati İçin Gerekenler

Bahamalar'a Gitmek İçin Gerekenler

TC vatandaşlarının Bahama Adaları'na vizesiz giriş için sınır kapılarında sunması gereken belgeler aşağıda verilmiştir. 

Bahama Adaları Vize Başvurusu

Bahama Adaları'nın çoğu Asya, Afrika ve Ortadoğu ülkesi ile vize muafiyet anlaşması bulunmamaktadır. Dolayısıyla İran, Ukrayna, Kazakistan, Suriye, Mısır ve Suudi Arabistan gibi Bahamalar vizesine tabi ülkelerin vatandaşları seyahat öncesinde vize almalıdırlar. 

Bahamalar vizesine tabi ve Türkiye'de yasal olarak ikamet eden yabancılar, Bahamalar Hükümeti e-vize platformu üzerinden vize başvurusu yapabilmektedir. Bahamalar elektronik vize başvurusu için sırasıyla online form doldurma, gerekli belgelerin yüklenmesi ve vize ücreti ödemesi adımlarının tamamlanması gerekmektedir. 

Bahamalar Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Bahama Adaları vize başvurusu için gerekli evraklar aşağıda listelenmiştir. 

Bahama Adaları E-Vize Ücreti

2024'te Bahama Adaları ziyaretçi vizesi başvuru ücreti; tek girişli vize için 100 USD, çok girişli vize için 110 USD'dır. Vize ücreti online başvuru esnasında kredi kartı ile ödenmelidir.

Esra Karataş Yazan: Esra Karataş

Esra Karataş Orta Doğu Teknik Üniversite'sinden 2008 yılında lisans ve 2011 yılında yüksek lisans eğitimini tamamladı. Mezun olduktan sonra kendi alanı olan Restorasyon ve Kültürel Miras Koruma projelerinde görev aldı. 2021 yılından beri vizem.net için Amerika ve Kanada başta olmak üzere 10'dan fazla ülke için kıdemli vize danışmanı ve içerik koordinatörü olarak çalışıyor.

Paylaş: