Polonya Vizesi

Polonya Vizesi: Polonya Vize Başvurusu ve Ücreti

Polonya vizesi, Polonya’ya farklı nedenlerle ziyarette bulunacak ya da Polonya’da ikamet edecek kişilerin başvurması gereken vize türüdür.

Polonya vize başvurusu gerekli evraklar hazırlandıktan sonra yetkili aracı kurum üzerinden veya Türkiye’deki Polonya Cumhuriyeti dış temsilciliklerine doğrudan başvurularak yapılabilmektedir.

(COVID-19 önlemleri kapsamında dış temsilcilikler güncel olarak direkt başvuru almamaktadır.)

2021 Polonya vize ücreti bilgileri aşağıda tablolanmıştır.

HizmetÜcreti
Vize ücreti99 USD
0-6 yaş arası çocuk0 USD
6-12 yaş arası çocuk50 USD
Belarus Pasaport Sahipleri, Arnavutluk Azerbaycan, Belarus, Bosna-Hersek, Ermenistan, Karadağ, Gürcistan, Makedonya, Moldova, Rusya Federasyonu, Sırbistan, Ukrayna43 USD
Aracı Kurum Hizmet Bedeli13.50 euro

Polonya vize başvurusu reddedilse dahi aracı kurum servis hizmet bedeli ve vize harç ücreti iade edilmez.

Vizem.net 2019 ve 2020 yıllarında Schengen vize başvurularında Türkiye’deki onay oranı en yüksek akredite danışmanlık kuruluşudur.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Polonya Türkiye’den Vize İstiyor mu?

Polonya, Umuma Mahsus (bordo) pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından vize talep etmektedir. Hususi pasaport (yeşil), Diplomatik pasaport (siyah) ve Hizmet pasaportu (gri) sahibi olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları 180 gün içerisinde 90 günü aşmamak koşuluyla Polonya vizesinden muaftırlar.

Polonya Yeşil Pasaporta Vize İstiyor Mu?

Yeşil (Hususi) pasaport, devlet adına çalışan memurlara ve belirli şartları taşıdıkları sürece bu memurların ailelerine verilen pasaport türüdür.

Yeşil pasaport sahipleri Polonya’ya yapacakları seyahatlerinde 180 gün içinde 90 günü geçmemek şartıyla vizeden muaftır.

Polonya Uzun Dönemli Vize Türleri Nelerdir?

Polonya’yı uzun dönem ziyaret etmek istendiğinde alınması gereken vize türü D-tipi ulusal vizedir. Polonya ulusal D-tipi vize ilk giriş tarihinden başlayarak bir yıl içerisinde 90 gün veya daha uzun süre Polonya’da bulunmak isteyen kişiler için uygundur.

Ulusal Vize (D tipi vize) olarak isimlendirilen Polonya uzun dönemli vize türleri aşağıda listelenmiştir.

 • Polonya çalışma izni vizesi: Polonya çalışma vizesi Polonya’da çalışmak isteyen kişilerin sahip olması gereken vize türüdür.
 • Polonya eğitim ve Erasmus+ vizesi: Polonya’da 90 günden uzun süre eğitim almak isteyen öğrencilerin ve Erasmus+ projeleri kapsamında Polonya’yı ziyaret etmek isteyen kişilerin sahip olması gereken vize türüdür.
 • Polonya bilimsel araştırma vizesi: Polonya’ya akademik araştırma motivasyon ile gidecek kişilerin sahip olması gereken vize türüdür.
 • Polonya staj vizesi: Polonya’da staj yapacak uzun dönemli stajyer adaylarının sahip olması gereken vize türüdür.
 • Polonya gönüllülük vizesi: Kâr amacı gütmeyen bir kuruluş, gönüllü bir kuruluş veya bir hayır kurumu için gönüllü işler yapmak üzere Polonya’ya gitmek isteyen kişilerin sahip olması gereken vize türüdür.
 • Polonya kurs vizesi: Polonya’da belli bir alanda kurs almak isteyen kişilerin sahip olması gereken vize türüdür.

Polonya Çalışma İzni

Uzun dönemli vize türlerinden birisi olan Polonya çalışma vizesi Polonya’da yasal olarak çalışmak isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının başvurması gereken vize türüdür. Polonya’da çalışma iznine sahip olabilmek için Polonya (D- tipi) ulusal vize gereklidir.

Polonya D-tipi ulusal vize ilk giriş tarihinden başlayarak bir yıl içerisinde 90 gün veya daha uzun süre Polonya’da bulunmak isteyen kişilere verilmektedir. Polonya’da çalışmak için alınması gereken çalışma izni vizesinin en önemli şartı Polonya’daki bir firma tarafından kabul almış olmaktır. Ayrıca Polonya çalışma vizesi için kabul alınan firma tarafından imzalı ve kaşeli orjinal şirket yazısı gerekmektedir.

Polonya Erasmus+ Vizesi

Polonya Erasmus Programı Avrupa Birliği’nin eğitim, gençlik ve spor alanlarındaki hibe destek program türüdür. Yurt dışında eğitim, öğretim, staj, profesyonel gelişim, yaygın öğrenme temelli gençlik aktiviteleri ile kurumlar arasındaki işbirliklerini desteklemektedir. Eğitim, gençlik ve spor alanlarındaki programları tek çatı altında birleştiren Polonya vizesi Erasmus programından, gençler, gençlik çalışanları, eğitim alanlar, eğitim verenler ve kurum, kuruluşlar faydalanabilmektedir.

Polonya Erasmus vizesi, kişilerin özellikle eğitim alanında ve Erasmus+ Projeleri kapsamında yapılan etkinlikleri gerçekleştirmek amacıyla, Polonya’ya ilk giriş tarihinden başlayarak bir yıl içerisinde 90 gün veya daha uzun süre Polonya’da bulunmak isteyen kişilere verilmektedir.

Polonya Bilimsel Araştırma Vizesi

Polonya bilimsel araştırma vizesi Polonya’ya akademik araştırma motivasyonu ile gidecek kişilerin başvurması gereken vize türüdür. Polonya bilimsel araştırma vizesi uzun süreli (D-tipi) vize türüne girmektedir. Polonya bilimsel araştırma vizesi ilk giriş tarihinden itibaren bir yıl boyunca 90 günden daha uzun bir süre bir veya birkaç giriş olacak şekilde Polonya topraklarında kalmak isteyen kişilere verilmektedir.

Polonya Staj Vizesi

Polonya staj vizesi, Polonya’da staj yapmayı düşünen ve Polonya’da staj daveti almış kişilerin sahip olması gereken bir vize türüdür.

Kısa süreli (C-tipi) vize türlerinden biri olan Polonya staj vizesi 90 günden daha kısa bir süre Polonyalı şirketlerde staj yapmak isteyen kişilere verilmektedir. Polonya staj vizesine Polonya’da özel staj organizasyonu programları aracılığı ile staj yapacak kişiler ve Polonya’da Erasmus stajı yapmak isteyen kişiler başvurmaktadır.

Polonya Avrupa Gönüllü Hizmeti Vizesi

Polonya Avrupa Gönüllü Hizmeti (AGH) vizesi bir hayır kurumu, kâr amacı gütmeyen bir kuruluş veya gönüllü bir kuruluş için gönüllü işler yapmak üzere Polonya’ya gitmek isteyen kişilerin başvurması gereken vize türüdür.

Diğer (D-tipi) Polonya vizeleri gibi Polonya gönüllülük vizesi de ilk giriş tarihinden itibaren bir yıl boyunca 90 günden daha uzun bir süre bir veya birkaç giriş olacak şekilde Polonya topraklarında kalmak isteyen kişilere verilmektedir.

Polonya Dil Kursu Vizesi

D tipi ulusal vize kategorisinde yer alan Polonya dil kursu vizesi, Polonya’ya ilk giriş tarihinden başlayarak bir yıl içerisinde 90 günden daha uzun dil okulu eğitimleri için Polonya’da dil kursuna gitmek isteyen kişiler için verilmektedir. Polonya dil kursu vizesi Polonya’da belli bir alanda kurs almak isteyen kişilerin sahip olması gereken vize türüdür.

Polonya kurs vizesi özellikle dil alanında kurs almak isteyen kişiler tarafından tercih edilmektedir.

Polonya Kısa Dönemli Vize Türleri Nelerdir?

C tipi bir vize türü olan Polonya Schengen vizesi kısa dönemli bir vize türüdür. Schengen vizesi Polonya’da veya diğer Schengen ülkelerinde 180 günlük bir süre boyunca en fazla 90 gün kalmaya imkan vermektedir. Polonya Schengen vizesi; iş, turizm veya kişisel amaçlarla Polonya’yı ziyaret etmek isteyen kişilere herhangi bir 6 aylık sürede maksimum 90 güne kadar Polonya’da ve herhangi bir Schengen ülkesinde konaklama izni vermektedir. Ayrıca planlanan seyahatten en az 15 gün önce Polonya kısa dönemli vizeye başvurmak gerekmektedir.

Polonya vizesi başvurularında bütün başvurular bizzat başvuru sahipleri tarafından yapılmaktadır. Türk vatandaşları ve Türkiye’de ikamet eden üçüncü ülke vatandaşlarının yanı sıra yasal olarak Türkiye’de bulunan fakat Türkiye’de ikamet etmeyen üçüncü ülke vatandaşları yeterli gerekçe sunmaları halinde Schengen vize başvurusunda bulunabilir.

Polonya Turist Vizesi ile ziyaret edilebilecek Schengen bölgesi ülkeleri listelenmiştir.

 • Almanya
 • Avusturya
 • Belçika
 • Çek Cumhuriyeti
 • Danimarka
 • Estonya
 • Finlandiya
 • Fransa
 • Hollanda
 • İzlanda
 • İtalya
 • İspanya
 • İsveç
 • İsviçre
 • Litvanya
 • Lihtenştayn
 • Letonya
 • Lüksemburg
 • Macaristan
 • Malta
 • Norveç
 • Polonya
 • Portekiz
 • Slovakya
 • Slovenya
 • Yunanistan

Schengen vize (C- tipi) olarak isimlendirilen Polonya kısa dönemli vize türleri aşağıda listelenmiştir.

 • Polonya turist vizesi: Polonya’yı turistik amaçla bireysel veya bir tur şirketi organizasyonuyla ziyaret etmek isteyenlerin sahip olması gereken gereken vize tipidir.
 • Polonya ticari vizesi: Polonya’yı iş amacıyla ziyaret etmek isteyen kişilerin sahip olması gereken vize tipidir.
 • Polonya aile veya arkadaş ziyareti vizesi: Polonya’yı aile üyeleri ve arkadaş ziyareti amacıyla ziyaret etmek isteyen kişilerin sahip olması gereken vize tipidir.
 • Polonya sportif ve kültürel etkinlik vizesi: Polonya’yı kültür ve sportif etkinlikler amacıyla ziyaret etmek isteyen kişilerin sahip olması gereken vize tipidir.
 • Polonya öğrenci vizesi: Polonya’yı mesleki eğitim amacıyla ziyaret etmek isteyen kişilerin sahip olması gereken vize tipidir.
 • Polonya sürücü vizesi: Polonyayı iş amaçlı ve Polonya’daki bir şirketin daveti üzerine tır şoförlerinin alabildiği vize türüdür.

Polonya Turist Vizesi

Kısa süreli (C-tipi) bir Schengen vizesi türü olan Polonya turist vizesi, sahibinin vize geçerliliğine bağlı olarak 180 günlük bir süre içerisinde en fazla 90 güne kadar Schengen bölgesinde ikamet etmesine izin vermektedir.

Polonya’dan gönderilmiş bir davetiye mektubu yok ise ve Polonya’yı turist olarak ziyaret etmek isteniyorsa Polonya turist vizesi başvurusunda bulunulmalıdır.

Polonya Ticari Vizesi

Polonya ticari vizesi kısa süreli (C-tipi) bir Schengen vize türüdür.

Diğer Schengen vizesi türlerinde olduğu gibi Polonya ticari vizesi de, sahibinin vize geçerliliğine bağlı olarak 180 günlük bir süre içerisinde en fazla 90 güne kadar Schengen bölgesinde ikamet etmesine izin vermektedir. İş sebepli fuar, fizibilite çalışması, görüşme ya da anlaşma için Polonya’yı ziyaret etmek isteyen kişiler Polonya ticari vizesine başvurmalıdır. Polonya ticari vizesi için Polonya’daki bir firmadan gönderilen kaşeli ve imzalı ticari davetiye mektubu gerekmektedir.

Polonya Aile ve Arkadaş Ziyareti Vizesi

Polonya aile ve arkadaş ziyareti vizesi Kısa süreli (C-tipi) bir Schengen vizesidir. Hamiline vize geçerliliğine bağlı olarak 180 günlük bir süre içerisinde en fazla 90 güne kadar Schengen bölgesinde ikamet etmesine izin vermektedir.

Polonya’yı arkadaş veya akraba ziyareti amacıyla seyahat etmek için Polonya aile ve arkadaş ziyareti vizesi tercih edilmelidir. Diğer Schengen Vizesi kapsamında olan vize türleri dışında Polonya aile ve arkadaş vizesinde eğer son 3 yılda alınmış Schengen Vizesi var ise, Polonya’daki kişi tarafından yazılmış, imzalanmış davetiye ve davet eden kişiye ait bilgilerin bulunduğu pasaport fotokopisi, eğer yoksa, Polonya’daki belediyeden alınan resmi davetiyenin orijinali gerekmektedir.

Polonya Kültürel Sportif Etkinlik Vizesi

Polonya kültürel sportif etkinlik vizesi kısa süreli (C-tipi) bir Polonya vize türüdür.

Bir Schengen vizesi türü olan Polonya kültürel sportif etkinlik vizesi, sahibinin vize geçerliliğine bağlı olarak 180 günlük bir süre içerisinde en fazla 90 güne kadar Schengen bölgesinde ikamet etmesine izin vermektedir. Polonya’daki kültürel ve sportif etkinliklere ve müsabakalara katılacak kişilerin Polonya kültürel sportif etkinlik vizesine başvurmaları gerekmektedir.

Polonya Öğrenci Vizesi

Polonya öğrenci vizesi, eğitim almak için Polonya’yı tercih eden öğrencilere lisans, yüksek lisans, lisans sonrası eğitim ve dil eğitimi alanlarında Polonya’da öğrenim görme hakkı sunan, eğitim durumu çeşidine göre öğrenciler tarafından eğitim kurumlarından sağlanacak eğitimin devamı beyanıyla geçerliliği uzatılabilen Polonya vizesi türüdür.

Polonya öğrenci vizesi türleri aşağıda gösterilmiştir.

Polonya C- tipi öğrenci vizesi: Polonya ve Schengen bölgesinde 90 güne kadar sertifika, gönüllülük projeleri ve dil okullarında öğrenim görmek için geçerli vize türüdür.

Polonya D- tipi öğrenci vizesi: Ülkede 90 gün ve üzeri eğitim almayı planlayan öğrencilerin alması gereken uzun süreli vizedir. Erasmus+, üniversite eğitimi ve 3 aydan uzun programlara sahip dil okullarına kayıt olan öğrenciler Polonya D- tipi öğrenci vizesine başvurmalıdır. Polonya erasmus öğrenci vizesi de D tipi vize kategorisindedir.

Polonya Sürücü Vizesi

Polonya sürücü vizesi kısa süreli (C-tipi) bir Polonya vize türüdür.

Bir Schengen vizesi türü olan Polonya sürücü vizesi, sahibinin vize geçerliliğine bağlı olarak 180 günlük bir süre içerisinde en fazla 90 güne kadar Schengen bölgesinde ikamet etmesine izin vermektedir. Polonya sürücü vizesi iş amacıyla karayolu üzerinden Polonya’ya ulaşmak isteyen tır şoförlerinin başvurması gereken vize türüdür.

Diğer Schengen vize türlerinden farklı olarak şirketin teminat yazısı, şirketin ticaret odası kaydı, şirketin üyesi olması halinde Uluslararası Nakliyeciler Derneği tarafından verilen teminat yazısı, sürücünün ulusal veya uluslararası sürücü belgesi gibi farklı birçok belge gerekmektedir.

Polonya Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Polonya vize başvurusu adımları aşağıda listelenmiştir.

 • Aracıkurum internet sayfası üzerinde vize türünü tanımlamak.
 • Vize başvurusu için vize başvuru formu ve gerekli destekleyici evrakları hazırlamak.
 • İkamet edilen bölgeye uygun vize merkezi şubelerinden online olarak randevu almak.
 • Vize başvuru ücreti ve gerekli servis hizmet bedelini ödemek.
 • Randevu alınan vize başvuru merkezini ziyaret etmek ve gerekli belgeleri teslim etmek.
 • Yapılan başvuruyu verilen referans numarası ile online takip etmek.
 • Yapılan başvuru sonuçlandığında pasaportu kargo yolu ile veya vize merkezinden almak.

C tipi Polonya vize başvurusu aracı kurum VFS Global ve akredite acenteler üzerinden yapılabilirken D tipi Polonya vizeleri Polonya Konsolosluğuna şahsen yapılmaktadır.

Vizem.net 2019 ve 2020 yıllarında Schengen vize başvurularında Türkiye’deki onay oranı en yüksek akredite danışmanlık kuruluşudur.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Polonya Vize Başvuru Randevusu Nasıl Alınır?

Polonya vize başvurusu randevu alma işlemleri C tipi vizeler için Ankara, İstanbul, İzmir ve Gaziantep’te bulunan vize merkezlerine telefonla ulaşarak veya online olarak alınır.

Polonya D tipi (ulusal vizeler) için vize randevusu Ankara Polonya Büyükelçiliği ve İstanbul Polonya başkonsolosluğu üzerinden alınmalıdır.

Polonya Vize Başvurusu için Gerekli Belgeler Nedir?

Polonya vize başvurusu için gerekli olan belgeler kişinin başvurduğu vize türüne göre değişiklik göstermektedir.

Tüm vize türleri için Polonya vize başvurusu için gerekli evraklar aşağıda verilmiştir.

 • Polonya vize başvuru formu: Okunaklı ve dikkatlice doldurulmuş, tarih yazılmış ve imzalanmış olmalı.
 • Pasaport: Pasaportun 10 yıldan eski olmaması ve bitiş tarihinden sonra en az 3 ay daha geçerli olması gerekir. Pasaport 10 yıldan eski olamaz.
 • Pasaport fotokopisi.
 • Biyometrik fotoğraf
 • Polonya seyahat sağlık sigortası: Polonya’da planlanan kalış süresini kapsayan, minimum 30.000 euro teminatlı sağlık sigortası olmalıdır.
 • Nüfus Kayıt Örneği: E-devlet üzerinden barkodlu olarak alınmış nüfus ailenin göründüğü tam vukuatlı nüfus kayıt örneği gerekmektedir.
 • İkametgah: E-devlet üzerinden barkodlu olarak alınmış ikametgah gerekmektedir.
 • Kimlik Fotokopisi: Başvuru sahibinin arkalı-önlü kimlik fotokopisi sunulmalıdır.
 • Muvafakatname: Başvuru sahibi reşit değilse ve başvuru sahibi tek başına ya da ebeveynlerinden biri ile veya sadece yasal vasi ile seyahat edecekse ebeveynleri tarafından noter onaylı muvafakatname alınmalıdır. Reşit olmayan kişi anne ve babasıyla seyahat ediyorsa muvafakatname alınmasına gerek yoktur.
 • Polonya konsolosluğu harç ödeme Dekontu: Polonya vize ücreti ödendiğine dair dekont gerekmektedir.
 • Polonya motivasyon Mektubu: Zorunlu olmamakla birlikte Polonya’da bulunmak isteme sebebi belirtilmesi yararlıdır.

Polonya vizesi için gerekli belgeler eksiksiz ve doğru beyanlarla hazırlanmalıdır.

Polonya Vizesi Biyometrik Fotoğraf Ölçüleri Nedir?

Polonya vizesi Biyometrik fotoğraf ölçüleri 35 mm genişlik ve 45 mm yüksekliğe/ çerçeve ölçülerine sahip olmalıdır.

Polonya için vize başvurusunda gerekli belgeler içerisinde yer alan biyometrik fotoğrafın diğer özellikleri aşağıda listelenmiştir.

 • Yeni ve benzer olmalıdır (6 aydan daha yeni).
 • Normal fotoğraf kağıdına renkli baskı olmalıdır.
 • Eni: Kulaklar arası mesafe 16 - 20 mm arasında olmalıdır.
 • Boyu : 11 yaş ve üzeri; çeneden saçlar dahil başın üzerine kadar 26 – 30 mm arasında olmalıdır.
 • 11 yaşa kadar; çeneden saçlar dahil başın üzerine kadar 19 – 30 mm arasında olmalıdır.
 • Fotoğrafı çekilen kişinin yüzü objektife bakmalı ve başı düz olmalıdır; yüzün boyutu çenenin altından alnına kadar (saçlar dahil) 30 mm olmalıdır.
 • Fotoğrafın arka fonu beyaz olmalıdır.
 • Güneş gözlüğü takılmamalıdır.
 • Dini nedenlerden dolayı takılan başörtüsü hariç, başvuranın başı açık olmalıdır.
 • Gözlük takılması durumunda: Camlar renkli olmamalı ve camlarda yansıma olmamalıdır; gözlüğün çerçevesi gözleri kapatmamalıdır.
 • Nötr bir yüz ifadesi ve ağız kapalı olmalıdır.
 • Polonya Konsolosluğu listelenen özelliklere uymayan fotoğrafları kabul etmemektedir.

Polonya Vize Uzatma İşlemi Nasıl Yapılır?

Polonya vize uzatma işlemi D tipi vizeler için mümkündür. Polonya’da alınan eğitim, staj, ya da erasmus programı vize tarihinden daha sonraki bir tarihe uzamışsa en yakın Polonya Göç idaresi ofisine giderek vize uzatma talebinde bulunulabilir.

Polonya Vize Şartları Nelerdir?

Polonya vize başvurusu için belli şartları yerine getirmek gerekmektedir, aksi halde ya başvuru yapılmaz ya da başvuru sonucu olumlu sonuçlanmaz.

Polonya vizesi şartları aşağıda listelenmiştir.

 • Polonya vize başvurusunda bulunan kişinin Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması ya da Türkiye’de yasal oturum iznine sahip olması gerekmektedir.
 • Vize başvurusunda bulunan kişinin bir aile ve düzenli işe sahip olması gerekmektedir ve Polonya vize başvurusu için düzenli yaşantının Türkiye’de kurulu olması gerekmektedir.
 • Polonya vizesi için belgelerin eksiksiz ve doğru bilgilerle doldurulmuş olması gerekmektedir.
 • Polonya vize başvurusunda bulunan kişi özellikle sahip olduğu düzenli gelir ve birikimi belgelerle ispatlayabilir olmalıdır.

Polonya Vize Reddine Nasıl İtiraz Edilir?

Polonya vize başvurusunun reddedilmesi, vizenin iptal edilmesi ya da geri çekilmesi gibi bir durumla karşılaşıldığında konuyla ilgili özel olarak hazırlanmış resmi bir form aracılığıyla bilgilendirme yapılmakta ve formda verilen kararın gerekçeleri de bildirilmektedir.

Başvuru sahibi, Polonya vize başvurusunun reddedildiği tarihten itibaren ilk 14 gün içerisinde Polonya vize reddine itiraz edilebilmektedir. Temyiz işlemleri, başvuruyla ilgili nihai kararı veren üye devlete karşı ve o üye devletin ulusal kanunları uyarınca yürütülmektedir. Yapılan itiraz, Polonya Konsolosluğu tarafından vize reddine itiraz edildiği günden itibaren 7 iş günü içerisinde değerlendirilmektedir.

Polonya Konsolosluğu tarafından vize durumunun yeniden değerlendirilmesi için alınan karar nihai olmaktadır. İtiraz başvuru ücreti 99 Amerikan dolarıdır ve nakit ödenmelidir.

0-6 Yaş Arası Çocuklar için Polonya Vizesi Nasıl Alınır?

Polonya vizesi başvurusunda bulunan 0-6 yaş arası çocuklar adına reşit olmayan çocuklarının ebeveynleri veya yasal vasileri bazı ek belgeler sunmalıdır. Ayrıca 0-6 yaş arası çocuklar Polonya vize başvurusu ücretinden muaftırlar.

0-6 yaş arası çocuklar için yasal vasi veya ebeveynlerin sunması gereken belgeler aşağıda listelenmiştir.

 • Doğum belgesi: Reşit olmayan her çocuk için doğum belgesi gerekmektedir.
 • Başvuru formu: Başvuru formu her iki ebeveyn tarafından imzalanmış olmalıdır.
 • Her i̇ki ebeveynin de kimlik veya pasaportunun onaylı kopyaları.
 • Aile mahkemesi kararı: Sadece bir ebeveynin çocuğun tam velayetine sahip olduğu durumlarda gereklidir.
 • Noter tasdikli ebeveyn i̇zni: Eğer reşit olmayan çocuk yalnız seyahat edecekse, her iki ebeveyni veya velisi tarafından imzalanmış noter tasdikli ebeveyn izni gerekmektedir.

Polonya Vize Danışmanlık Ücretleri Nedir?

Polonya vizesi danışmanlık ücreti, Polonya vize başvuru ücreti ve servis hizmet bedelinden bağımsızdır. Polonya vizesi için başvuru formu,ve dilekçe hazırlanması, randevu oluşturulması ve evrak takibi dahil olmak üzere ortalama danışmanlık ücreti 50 Euro’dur.

Polonya’ya Vize Almak Zor Mu?

Hayır, Polonya vize başvurusunda bulunmak için gereken şartlar karşılanması ve gerekli olan evraklar kurallara uygun şekilde hazırlanıp vize başvuru merkezine teslim edilmesi halinde Polonya vizesi alma süreci kolaydır.

Schengen Vizesi Polonya’ya Ziyaret Etmek için Geçerli Midir?

Schengen vizesi, Schengen üye devletlerinden herhangi birini seyahat etmek isteyen kişilerin 6 aylık sürede 90 güne kadar kalmasına izin veren kısa süreli (C-tipi) bir vizedir. Ayrıca Schengen vizesi sahipleri herhangi bir Schengen üyesi ülkeden diğer bir Schengen üyesi ülkeye de seyahat edebilmektedir. Schengen vizesi, Polonya’yı iş, turizm veya kişisel amaçlarla ziyaret etmek isteyen kişiler için geçerlidir.

Polonya’nın Vize İstediği Ülkeler Hangileridir?

Polonya’nın vize istediği ülkeler aşağıda listelenmiştir.

 • Afganistan
 • Aland Adaları
 • Cezayir
 • Amerikan Samoası
 • Angola
 • Anguilla
 • Antarktika
 • Ermenistan
 • Aruba
 • Azerbaycan
 • Bahreyn
 • Bangladeş
 • Belarus
 • Belize
 • Benin
 • Bermuda
 • Butan
 • Bolivya
 • Bonaire
 • Botsvana
 • Britanya Hint Okyanusu Toprakları
 • Britanya Virjin Adaları
 • Burkina Faso
 • Burundi
 • Kamboçya
 • Kamerun
 • Yeşil Burun Adaları (Cape Verde)
 • Cayman Adaları
 • Orta Afrika Cumhuriyeti
 • Çad
 • Çin
 • Christmas Adası
 • Cocos Adaları
 • Komorlar
 • Kongo Cumhuriyeti
 • Cook Adaları
 • Küba
 • Curaçao
 • Kongo Demokratik Cumhuriyeti
 • Cibuti
 • Dominik Cumhuriyeti
 • Ekvador
 • Mısır
 • Ekvator Ginesi
 • Eritre
 • Etiyopya
 • Falkland Adaları (Malvina Adaları)
 • Faroe Adaları
 • Fiji
 • Fransız Guyanası
 • Fransız Polinezyası
 • Gabon
 • Gambiya
 • Gana
 • Cebelitarık
 • Grönland
 • Guadeloupe
 • Guam
 • Guernsey
 • Gine
 • Gine-Bissau
 • Guyana
 • Haiti
 • Hindistan
 • Endonezya
 • İran
 • Irak
 • Man Adası
 • Fildişi Sahili
 • Jamaika
 • Jersey
 • Ürdün
 • Kazakistan
 • Kenya
 • Kuveyt
 • Kırgızistan
 • Laos
 • Lübnan
 • Lesoto
 • Liberya
 • Libya
 • Madagaskar
 • Malawi
 • Maldivler
 • Mali
 • Martinik
 • Moritanya
 • Mayotte
 • Moğolistan
 • Montserrat
 • Fas
 • Mozambik
 • Myanmar
 • Nepal
 • Yeni Kaledonya
 • Nijer
 • Nijerya
 • Niue
 • Norfolk Adası
 • Kuzey Kore
 • Kuzey Mariana Adaları
 • Umman
 • Pakistan
 • Filistin Bölgesi
 • Papua Yeni Gine
 • Filipinler
 • Pitcairn Adaları
 • Porto Riko
 • Katar
 • Réunion
 • Rusya Federasyonu
 • Ruanda
 • Saint Barthélemy
 • Saint Helena
 • Saint Martin
 • Saint Pierre ve Miquelon
 • São Tomé ve Príncipe
 • Suudi Arabistan
 • Senegal
 • Sierra Leone
 • Sint Maarten
 • Somali
 • Güney Afrika
 • Güney Georgia ve Güney Sandwich Adaları
 • Güney Sudan
 • Sri Lanka
 • Sudan
 • Surinam
 • Svalbard ve Jan Mayen
 • Esvati̇ni̇
 • Suriye Arap Cumhuriyeti
 • Tacikistan
 • Tanzanya
 • Tayland
 • Togo
 • Tokelau
 • Tunus
 • Türkiye
 • Türkmenistan
 • Turks ve Caicos Adaları
 • Uganda
 • ABD Virjin Adaları
 • Özbekistan
 • Vietnam
 • Wallis ve Futuna
 • Yemen
 • Zambiya
 • Zimbabve

Polonya’nın Vize İstemediği Ülkeler Hangileridir?

Polonya’nın vize istemedİği ülkeler aşağıda listelenmiştir.

 • Arnavutluk
 • Andorra
 • Antigua ve Barbuda
 • Arjantin
 • Avustralya
 • Avusturya
 • Bahamalar
 • Barbados
 • Belçika
 • Bosna Hersek
 • Brezilya
 • Brunei
 • Bulgaristan
 • Kanada
 • Şili
 • Kolombiya
 • Kosta Rika
 • Hırvatistan
 • Çek Cumhuriyeti
 • Danimarka
 • Dominika
 • El Salvador
 • Estonya
 • Mikronezya
 • Finlandiya
 • Fransa
 • Gürcistan
 • Almanya
 • Yunanistan
 • Grenada
 • Guatemala
 • Honduras
 • Hong Kong
 • Macaristan
 • İzlanda
 • İrlanda
 • İsrail
 • İtalya
 • Japonya
 • Kiribati
 • Letonya
 • Lihtenştayn
 • Litvanya
 • Lüksemburg
 • Makao
 • Makedonya
 • Malezya
 • Malta
 • Marshall Adaları
 • Mauritius
 • Meksika
 • Moldova
 • Monako
 • Karadağ
 • Hollanda
 • Yeni Zelanda
 • Nikaragua
 • Norveç
 • Palau
 • Panama
 • Paraguay
 • Peru
 • Portekiz
 • Kıbrıs Cumhuriyeti
 • Romanya
 • Saint Kitts ve Nevis
 • Saint Lucia
 • Saint Vincent ve Grenadinler
 • Samoa
 • San Marino
 • Sırbistan
 • Seyşeller
 • Singapur
 • Slovakya
 • Slovenya
 • Solomon Adaları
 • Güney Kore
 • İspanya
 • İsveç
 • İsviçre
 • Tayvan
 • Doğu Timor (Timor-Leste)
 • Tonga
 • Trinidad ve Tobago
 • Tuvalu
 • Ukrayna
 • Birleşik Arap Emirlikleri
 • Birleşik Krallık
 • Amerika Birleşik Devletleri
 • Uruguay
 • Vanuatu
 • Vatikan
 • Venezuela

Polonya Vizesiyle Diğer Avrupa Ülkelerine Gidilir Mi?

Polonya vizesiyle diğer Avrupa ülkelerine gidilebilir. Polonya vizesi, Schengen bölgesindeki Birleşik Krallık, İrlanda ve Schengen dışında kalan İsviçre dışındaki tüm Avrupa ülkelerine 180 günlük periyot dahilinde 90 gün boyunca seyahat etme imkanı sağlamaktadır.

Polonya Vizesi ile Hangi Ülkelere Gidilir?

Polonya ülke vizesi sahibi kişi Polonya toprakları içerisindeki sınırsız seyahatinin yanı sıra belli bir süre zarfında Schengen üyesi ülkelere seyahat edebilmektedir.

Polonya vize sahibinin gidebileceği ülkeler aşağıda listelenmiştir.

 • Almanya
 • Avusturya
 • Belçika
 • Çek Cumhuriyeti
 • Danimarka
 • Estonya
 • Finlandiya
 • Fransa
 • Hollanda
 • İspanya
 • İsveç
 • İtalya
 • İzlanda
 • Letonya
 • Lihtenştyan
 • Litvanya
 • Lüksemburg
 • Macaristan
 • Malta
 • Monako
 • Norveç
 • Portekiz
 • San Marino
 • Slovakya
 • Slovenya
 • Yunanistan
 • Vatikan
 • Bulgaristan
 • Romanya

Polonya Vizesi ile Almanya’ya Giriş Yapılabilir Mi?

Polonya vizesi ile Almanya’ya giriş yapılabilmektedir. Ancak vize ihlalinde bulunmamak için ilk girilen ülke Polonya sonraki gidilecek ülke Almanya olmalıdır.

Polonya Vizesi için Bankada Ne Kadar Olmalıdır?

2021 yılı itibariyle Polonya vizesi için Bankada en az 23000 TL para olmalıdır. Son 3 aylık para hareketi vize onayı için diğer bir etmendir.

Polonya Vizesi Pasaport Takip İşlemleri Nasıl Yapılır?

Polonya vizesi pasaport takip işlemleri vizemnet aracılığı ile yapılabilmektedir. Gerekli evraklar İstanbul merkez ofisine gönderildikten sonra 1 defaya mahsus parmak izi vermek için başvuru sahibinin başvuru merkezine gelmesi tüm takip işlemleri için yeterlidir.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Polonya’ya Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Uygun bulunan Polonya vize başvurusu tüm vize türleri için başvuru yapılan tarih itibariyle ortalama 15 gün içerisinde çıkmaktadır. İstisnai durumlarda bu süre 60 takvim gününe kadar çıkabilmektedir.

Polonya vize başvurusu yaptıktan sonra, başvuru sonucu çıkana kadar VFS Global internet sitesi üzerinden online başvuru takibi yapılabilmektedir. Her iki vize türü için olumlu sonuçlanan Polonya vizesinin başlangıç süresi, vize başvurusu yaparken beyan edilen tarihte başlamaktadır.

Vizem.net danışmanlığında yapılan Polonya vize başvuru takibi vizemnet danışmanları tarafından yapılıp 5 aşamalı bilgi SMS leri ile yapılmaktadır.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Polonya Vize Muafiyeti Hangi Şartlarda Geçerli Olur?

Polonya vize muafiyeti aşağıda belirtilen şartlarda geçerli olmaktadır.

Polonya AB ülke vatandaşlarına vize şartında bulunmamaktadır. Bu ülkelerin vatandaşları Polonya için vize muafiyetine sahiptirler.

Umuma Mahsus (bordo) pasaport sahibi Türk vatandaşları dışında Hususi pasaport (yeşil), Diplomatik pasaport (siyah) ve Hizmet pasaportu (gri) sahibi olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Polonya vizesinden muaftırlar.

Visa Waiver Programı, Amerika Birleşik Devletleri’nin bir programıdır. Visa Waiver Programı sayesinde belli ülkelerin vatandaşları vize almak zorunda kalmadan 90 güne kadar turizm veya iş için Amerika Birleşik Devletleri’ne seyahat edebilmektedir. 2019 itibariyle Polonya da gerekli tüm ikili güvenlik anlaşmalarını tamamlamış ve birçok gelişmiş ülke gibi Amerika’nın Visa Waiver programına girmiştir. Polonya vatandaşları Elektronik Seyahat İzni Sistemi’nden (ESTA) çevrimiçi olarak onay aldıktan sonra Amerika Birleşik Devletleri’ne vizesiz seyahat etmektedir.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Paylaş: