Birleşik Arap Emirlikleri Vizesi

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Vizesi Başvuru Süreci 2023

Birleşik Arap Emirlikleri, Arap Yarımadası’nın güneydoğusunda yer almaktadır ve komşuları Umman ve Suudi Arabistan’dır. BAE, 7 emirlikten oluşmaktadır. Birleşik Arap Emirlikleri’ne worldData.info websitesine göre 2020 yılında 8 milyon turist gelmiş ve bu anlamda dünyada en çok ziyaret edilen yerler arasında 26. sırada yer almıştır. Turistler tarafından Birleşik Arap Emirlikleri’nde en çok ziyaret edilen yerler Dubai, Abu Dhabi, Fujairah ve Ras Al Khaimah’dır.

Her yıl Türkiye’den de pek çok kişi Birleşik Arap Emirliklerine seyahat etmektedir. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının pasaport türlerine ve seyahat sürelerine göre seyahatlerinden önce uygun Birleşik Arap Emirlikleri vize başvurusunda bulunmaları gerekmektedir.

Vizem.net, Birleşik Arap Emirlikleri Türkiye vize başvurusunda bulunacak kişilerin online vize başvuruları için danışmanlık hizmeti sunan yüksek onay oranlı akredite acentedir.

Ön bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Birleşik Arap Emirlikleri'nin Vize Politikası Nasıldır?

Birleşik Arap Emirlikleri vize politikası, BAE’ye varıldığında vize almak için uygun olan kişiler ile vizesiz giriş yapabilen ülkelerden birinin vatandaşları haricinde, Birleşik Arap Emirlikleri’ne seyahat edebilmek için vize alınmasını istemektedir. Körfez Arap Ülkeleri İşbirliği Konseyii’ne üye ulusların vatandaşlarının BAE’ye giriş için herhangi bir vize almalarına gerek yoktur.

Birleşik Arap Emirlikleri’nin vize politikasına göre, BAE’yi ziyaret eden tüm ziyaretçilerin en az 6 ay geçerli bir pasaportunun olması gerekmektedir. Körfez Arap Ülkeleri İşbirliği Konseyi’ne üye ülkelerin vatandaşlarının yalnızca kimliklerini göstermeleri yeterli olmaktadır.

Birleşik Arap Emirlikleri Vize İstiyor Mu?

Birleşik Arap Emirlikleri sadece umuma mahsus (bordo) pasaporta sahip Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından vize istemektedir. Hizmet (gri) pasaportu, hususi (yeşil) pasaport ve diplomatik (siyah) pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının 90 günü aşmayacak seyahatleri için Birleşik Arap Emirlikleri vizesi almalarına gerek yoktur.

Birleşik Arap Emirlikleri Yeşil Pasaporta Vize İstiyor Mu?

Birleşik Arap Emirlikleri vize yeşil pasaport sahiplerinden, seyahatlerinde 90 günü aşmamaları kaydı ile istememektedir.

BAE Vize Türleri Nelerdir?

BAE vize türleri aşağıda listelenmiştir.

 • Turist/ziyaret vizesi: BAE turist vizeleri seyahat planına bağlı olarak, tek giriş ya da çoklu giriş için 30 gün ya da 90 gün olarak verilmektedir ve ülkeden ayrılmaksızın 2 kere 30 gün uzatılabilmektedir.
 • Tıbbi giriş izni: Yabancı ülkelerdeki hastalar, tedavi görmek istedikleri hastanenin sponsorluğunda tıbbi giriş izni ile BAE’ye giriş yapabilmektedir. Tıbbi giriş izni, hastanın tedavisinin devam etmesinin gerektiğinin kanıtlanması ve hastanın refakatçisine ihtiyaç olduğunu kanıtlaması üzerine 1 kere uzatılabilmektedir.
 • Körfez Arap Ülkeleri İşbirliği Konseyi sakinleri için e-vize: Körfez Arap Ülkeleri İşbirliği Konseyi ülkelerinde oturumuna sahip olan kişiler online olarak vize başvurusunda bulunarak, BAE’ye giriş yapabilmektedirler. E-vize 30 gün geçerliliğe sahiptir ve uzatılabilmektedir.
 • Transit vize: Birleşik Arap Emirlikleri 48 saatlik ve 96 saatlik olmak üzere 2 farklı transit vize vermektedir. Transit vizeler uzatılamamakta ve yalnızca BAE bazlı hava yollarının sponsorluğu ile verilmektedir.
 • Öğrenci vizesi: Öğrenci vizesi, 18 yaşından büyük ve BAE’de ikamet eden öğrencilere verilmektedir ve başarılı öğrenciler 5 yıllık uzun süreli vize alabilmektedir.
 • BAE oturumu olanlar için emeklilik vizesi: 55 yaşını geçen emekliler 5 yıllık süre için uzun süreli emeklilik vizesi alabilmektedir ve uygunluk kriterleri karşılandığında vize uzatılabilmektedir.
 • Ticari vize: Ticari vize, yabancıların ve bakmakla yükümlü oldukları aile üyelerinin uzun süreli vize alabilmelerini sağlayan altın vize sisteminin bir parçasıdır.
 • Uzaktan çalışma vizesi: Uzaktan çalışma vizesi, kişinin BAE dışındaki var olan işinde çalışmasına devam ederken, BAE’de yaşamasına izin veren vize türüdür.

Birleşik Arap Emirlikleri’ne yapılacak seyahatin süresine ve ülkeye giriş-çıkış sayısına bağlı olarak farklı vize türleri bulunmaktadır.

Birleşik Arap Emirlikleri Vize Başvurusu Şartları Nelerdir?

BAE vize başvurusu şartları aşağıda listelenmiştir.

 • E-vize sistemi üzerinden çevrimiçi olarak Birleşik Arap Emirlikleri vizesine başvurmak
 • Seyahat tarihinden en geç 1 hafta önce vize başvurusu yapmış olmak
 • Vize için gerekli evrakların yüksek çözünürlüklü olarak renkli tarayıcıdan taratmak ve online olarak vize başvuru sistemine yüklemek
 • E-vize sisteminde parmak izi uygulaması olmamasından dolayı, vize aldıktan sonra BAE’ye giriş yaparken göz tarama sisteminden geçmek
 • 10 yıldan eski olmayan ve Birleşik Arap Emirlikleri’ne giriş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerliliği olan pasaporta sahip olmak

BAE Vizesi Nereden Alınır?

BAE vizesi yalnızca çevrimiçi olarak uygulamalar ve web siteleri üzerinden şahsen ya da seyahat acentesi, sponsor, yetkili hava yolu şirketi ya da akredite vize acenteleri aracılığı ile alınabilmektedir. Birleşik Arap Emirlikleri vize işlemleri bir vize başvuru merkezine ya da dış temsilciliğe başvurulmadan yapılmaktadır.

Birleşik Arap Emirlikleri vize başvurusu online olarak Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğü’nün eChannels portalından, GDRFA’nın web sitesinden veya GDRFA Duba‪i‬, ICA eChannels ve Dubai Now mobil uygulamalarından yapılabilmektedir. Uzun süreli Birleşik Arap Emirlikleri vize başvuruları BAE’de bulunan sponsor, işveren ya da eğitim kurumu tarafından başvuru sahibi adına İkamet ve Yabancılar İşleri Genel Müdürlüğü’ne yapılmaktadır.

Vizem.net danışmanlık hizmeti alınarak yapılan online Birleşik Arap Emirlikleri vize başvuruları, başvuru sahipleri gerekli vize evraklarını Vizem.net merkez ofisine gönderdiği takdirde danışmanlar tarafından yapılmaktadır.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Birleşik Arap Emirlikleri Vizesi için Aracı Kurum Var Mıdır?

Birleşik Arap Emirlikleri vizesi için aracı kurum bulunmamaktadır, ancak Emirates üzerinden Birleşik Arap Emirlikleri vize başvurusunda VFS Global aracı kurum olarak vize başvuru merkezlerinden başvuruları kabul etmektedir.

VFS Global Birleşik Arap Emirlikleri İçin Vize İşlemi Yapar Mı?

VFS Global Birleşik Arap Emirlikleri için yalnızca Emirates üzerinden vize başvurusunun yapılması durumunda vize işlemlerini yapmaktadır. VFS Global başka seyahat acentelerinden bilet satın alan kişiler için vize işlemi yapmamaktadır.

BAE Türkiye Konsolosluğu Vize Başvurusu Alıyor Mu?

BAE Türkiye Konsolosluğu vize başvurusu almamaktadır. BAE vize başvuruları akredite acenteler, hava yolu şirketleri ya da online olarak yapılabilmektedir.

BAE Konsolosluğu Türkiye’de Ankara ve İstanbul’da olmak üzere 2 yerde bulunmaktadır; ancak her iki Birleşik Arap Emirlikleri Konsolosluğu da vize başvurusu almamakta yalnızca resmi belgelerin, ticari faturaların ve sertifikaların tasdikini, twajudi işlemlerini ve pasaport ile geri dönüş belgeleri verme hizmetlerini sunmaktadır.

Birleşik Arap Emirlikleri Vizesi Nasıl Alınır?

Birleşik Arap Emirlikleri vizesi BAE’deki bir sponsor ya da konaklanacak otelin yetkilileri tarafından, seyahat acenteleri, akredite acenteler ve belirli bazı hava yolu şirketleri aracılığı ile online başvuru yaparak alınabilmektedir. Türkiye’den Birleşik Arap Emirlikleri’ne seyahat etmek isteyen kişiler uçak biletlerini alırken vize başvurusu yapabilmektedir; Emirates, Fly Dubai, Air Arabia, Etihad ve Türk Hava Yolları Birleşik Arap Emirlikleri vize başvurusu yapılabilecek hava yolu şirketleridir. Türkiye’de BAE seyahati için diğer bir Türk hava yolu şirketi olan Pegasus Birleşik Arap Emirlikleri vize başvurusu kabul etmektedir.

BAE e-Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

BAE e-vize uygulaması, BAE’nin belirlemiş olduğu belirli ülkelerin vatandaşlarının BAE’ye girebilmeleri için almaları gereken vizeyi online bir şekilde alabilmelerini sağlamaktadır. Türkiye, BAE’nin belirlemiş olduğu e-vize uygulaması kapsamındaki ülkelerdendir.

BAE elektronik vize almak için öncelikle gerekli vize evraklarının hazırlanması gerekmektedir; daha sonra başvuru sahibi elektronik vize başvurusunun yapıldığı websiteye girerek seyahat amacını seçmeli ve vize başvuru formunu doldurmalıdır. Vize başvuru formunun doğru bir şekilde ve eksiksiz olarak doldurulması ile birlikte vize için gerekli evraklar sisteme yüklenir ve vize ücreti ödenerek başvuru tamamlanır. Başvuru sahibi Birleşik Arap Emirlikleri e-vize onaylandığında, çıktısını alarak yanında bulundurmalıdır.

Birleşik Arap Emirlikleri Vize Başvuru Evrakları Nelerdir?

Birleşik Arap Emirlikleri vize başvuru evrakları aşağıda listelenmiştir.

 • Pasaport: 10 yıldan eski olmayan, en az 2 sayfası boş, seyahat dönüşünden sonra 6 ay daha geçerli olan bir pasaportun ve pasaportun fotokopisinin sunulması gerekmektedir.
 • BAE vize başvuru formu: BAE vize başvuru formunun eksiksiz ve doğru bilgiler ile doldurulması gerekmektedir.
 • Fotoğraf: 43 mm x 55 mm ölçülerinde, arka fonu beyaz ve yüzün net bir şekilde göründüğü fotoğraf gerekmektedir.
 • İtiraz yok belgesi: Birleşik Arap Emirlikleri’ne yalnız seyahat eden kadınların eşlerinden ya da babalarından itiraz yok belgesini almaları gerekmektedir.
 • Ulaşım belgeleri: Gidiş ve dönüş uçak bileti rezervasyonlarının sunulması gerekmektedir.
 • Konaklama kanıtı: Birleşik Arap Emirlikleri seyahati sırasında konaklama yapılacak otelin rezervasyon belgeleri sunulmalıdır.
 • Seyahat sağlık sigortası: Seyahat süresini kapsayan seyahat sağlık sigortası yaptırılmalıdır.
 • Vize dilekçesi: Başvuru sahibinin BAE seyahatinin amacını ve süresini belirten bir dilekçe yazması gerekmektedir.
 • Oturum kanıtı: Başvuru sahibinin başvuru yaptığı ülkede yasal bir şekilde oturum sağladığını gösteren ikamet izni gibi belgelerin sunulması gerekmektedir.
 • Davet eden hakkında belgeler: Başvuru sahibini BAE’de ağırlayacak kişi ile başvuru sahibi arasındaki ilişki kanıtı, davet eden kişinin BAE’deki yerleşim kanıtı ve finansal durumunun kanıtları gerekmektedir.
 • Önceki seyahat kanıtları: Başvuru sahibi önceki yıllar BAE’ye gitmiş ise pasaporttaki giriş ve çıkış damgaları ve varsa son 5 yıl içerisinde alınmış ABD, Kanada, Schengen bölgesi ülkeleri, İngiltere, Yeni Zelanda, Rusya ya da Avustralya vizelerinin fotokopileri sunulmalıdır.

BAE vizesi için gerekli standart evraklar yukarıda listelenmiştir. Bazı durumlarda başvuru sahibinden finansal kanıt, evlilik sertifikası ve mevcut adresinin kanıtı gibi belgeler de istenebilmektedir. Birleşik Arap Emirlikleri vize evrakları eksiksiz ve doğru bir şekilde teslim edilir ise vizenin sonuçlanması hızlı olmaktadır.

BAE Vizesi Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Birleşik Arap Emirlikleri online vize başvuru formuna, seyahat acentelerinin internet sitelerinden ya da başvuru yapılacak portallardan erişilebilmektedir. BAE vize başvuru formunun eksiksiz ve doğru bilgiler ile doldurulmasına dikkat edilmesi ve renkli tarayıcıdan yüksek çözünürlüklü olarak taratılması gerekmektedir.

Vize başvuru formunda bilgilerin yanlış ya da eksik verilmesi vize sürecinin uzamasına neden olabilmektedir. BAE online vize başvuru formu içeriğinde başvuru sahibinin adı, soyadı, ulusu, baba adı, anne adı, doğum yeri, doğum tarihi, pasaport numarası, pasaportun verildiği yer, veriliş tarihi ve bitiş tarihi, BAE’ye giriş amacı, seyahatinde yanında eşlik edecek kişilerin bilgileri, adresi, e-maili, sponsor ve başvuru sahibi arasındaki ilişki, sponsorun ya da hostun adresi, adı, soyadı, pasaport numarası ve başvuru sahibinin imzası gibi bilgiler yer almaktadır.

BAE vize başvuru formunun görseli aşağıda verilmiştir.

BAE Vizesi Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?
BAE Vizesi Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Birleşik Arap Emirlikleri Vize Fotoğraf Ölçüsü Nedir?

Birleşik Arap Emirlikleri vize fotoğraf ölçüsü 43 mm x 55 mm’dir. Arka fonu beyaz, 6 aydan eski olmayan, yüzün net bir şekilde göründüğü ve gözlük gibi aksesuarların olmadığı genellikle 2 adet fotoğraf gerekmektedir. Fotoğrafın arka fonu beyaz olduğundan dolayı, başvuru sahiplerinin koyu kıyafetleri tercih etmesi önerilmektedir.

Birleşik Arap Emirlikleri’nin örnek vize fotoğraf görseli aşağıda verilmiştir.

Birleşik Arap Emirlikleri Vize Fotoğraf Ölçüsü Nedir?
Birleşik Arap Emirlikleri Vize Fotoğraf Ölçüsü Nedir?

Birleşik Arap Emirlikleri Vizesi için Sağlık Sigortası Nasıl Olmalıdır?

Birleşik Arap Emirlikleri vizesi için sağlık sigortasının yaptırılması zorunludur ve Birleşik Arap Emriliklerine seyahat eden kişilerin, herhangi bir acil müdahale ya da kaza gibi ani şekilde ortaya çıkabilecek masraflarını karşılamak amacıyla yaptırılmaktadır. Özellikle BAE gibi pahalı sağlık hizmetlerine sahip bir ülkede seyahat sağlık sigortasının yaptırılması son derece önemlidir.

Seyahat sağlık sigortası acil servis, hastaneye yatış gibi tıbbi acil durumları, yolculuk kesintisi, kişisel eşya kaybının teminatı ve acil tahliye durumlarını kapsamalıdır; bunların haricinde ek ücret ödeyerek kapsam genişletilebilmektedir. BAE vizesi için sağlık sigortası seyahat süresinin tamamını kapsamalıdır. BAE seyahat sağlık sigortasının ücreti seyahatin süresi, kapsadığı durumlar, yaş ve kaç kişilik sigorta yaptırıldığı gibi faktörlere bağlı olarak değişebilmektedir.

Birleşik Arap Emirlikleri vize başvuruları için geçerli ve tam kapsamlı seyahat sağlık sigortası akredite danışmanlık şirketi Vizem.net'in sigorta birimi tarafından en uygun fiyat garantisi ile yaptırılabilmektedir.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

BAE Vize Ücreti Ne Kadardır?

BAE vize ücreti, vize türüne ve ülkede kalış süresine göre değişkenlik göstermektedir. 48 saatlik transit vize 11 ABD doları, 96 saatlik transit vize 39 ABD doları, 30 günlük turist vizesi 94 ABD doları, 90 günlük turist vizesi 192 ABD doları, kısa süreli çoklu giriş vizesi 185 ABD doları ve uzun dönem çoklu giriş vizesi 464 ABD doları olarak ücretlendirilmektedir.

BAE vize ücretleri başvuru esnasında kredi kartı ile ödenmektedir. Birleşik Arap Emirlikleri vize ücreti ekspres olarak başvuru yapıldığında standart ücretlerden yüksek olmaktadır.

Birleşik Arap Emirlikleri Vize Harcı Nereye Ödenir?

Birleşik Arap Emirlikleri vize harcı, online vize başvurusu yaparken kredi kartı ile ödenmektedir.

Birleşik Arap Emirlikleri Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Birleşik Arap Emirlikleri vizesi, vize başvurusu için gerekli belgeler tam olarak hazırlanmış ve istenen bilgiler eksiksiz verilmiş ise, 4 iş günü içerisinde çıkmaktadır. Vize onaylanması halinde,başvuru sahibinin vize başvuru formunda belirttiği e-mail adresine 4 iş günü içerisinde gönderilmektedir. BAE 30 günlük ekspres vize ve 90 günlük ekspres vize başvuruları 24 saat içerisinde sonuçlanmaktadır.

BAE Vize Başvurusu Nasıl Takip Edilir?

BAE vize başvurusunun takibi, her Emirlik için değişebilmektedir. Abu Dhabi, Sharjah, Ajman, Umm Al Quwain, Ras Al Khaimah ve Fujairah Emirliklerine başvuru yapıldı ise vize başvuru takibi Federal Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğü’nün websitesinden yapılabilmekte; Dubai vizesi için başvuru yapıldığında ise İkamet ve Yabancılar İşleri Genel Müdürlüğü’nden vize takibi yapılabilmektedir.

BAE vize başvurusunu takip etmek için, başvuru numarasına ve referans numarasına ihtiyaç duyulmaktadır. Vize başvurusu herhangi bir servis sağlayıcısına yapıldığında, başvuru numarasının ve referans numarası istenmektedir; böylece belirtilen kanallardan diğer Emirlikler için ya da Dubai vize sorgulama yapılabilmektedir.

Vizem.net danışmanlık hizmeti alınarak yapılan Birleşik Arap Emirlikleri ve Dubai vize başvuruları hem online olarak hem de 5 aşamalı SMS servisi ile takip edilmektedir.

Birleşik Arap Emirlikleri Vizesi Geçerlilik Süresi Ne Kadardır?

Birleşik Arap Emirlikleri vizesi geçerlilik süresi seyahat amacına göre değişmektedir. BAE vizesi aldıktan sonra, vize sahibinin BAE’ye girmesi için 60 günü bulunmaktadır. BAE vizesi ile turist olarak BAE’de 30 gün, transit vize ile en fazla 4 gün ve çalışma vizesi ile 2 ay kalınabilmektedir.

Birleşik Arap Emirlikleri Vize Süresi Uzatılabilir Mi?

Birleşik Arap Emirlikleri vize süresi uzatılabilmektedir. BAE vizelerini en fazla 2 olmak üzere 30 gün daha uzatmak mümkündür ve her bir vize uzatma işlemi için 600 BAE dirhemi ücret ödenmesi gerekmektedir. Vize süresini uzatmak için, mevcut olan vizenin süresi bitmeden uzatma işlemi yapılmalıdır; aksi takdirde ceza uygulanabilmektedir.

Sık Sorulan Sorular

Merkezimize Birleşik Arap Emirlikleri vizesi ve vize işlemleri hakkında en sık sorulan sorular cevapları ile birlikte aşağıda derlenmiştir.

BAE Vize Başvurusu için Randevu Alınır Mı?

BAE vize başvurusu için randevu alınmaz; vize başvuruları online olarak yapıldığı için vize randevusunun alınmasına gerek yoktur.

Birleşik Arap Emirlikleri Vizesi için Parmak İzi Verilir Mi?

Birleşik Arap Emirlikleri vizesi için e-vize sisteminin uygulanmasından dolayı parmak izi verilmemektedir; parmak izi yerine BAE’ye girişte göz taramasından geçilmektedir.

BAE Transit Vize İstiyor Mu?

BAE, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından aktarmalı uçuş yaptıklarında transit bölgesini geçmemeleri ve 24 saatten az süre için havaalanında kalmaları şartı ile transit vize istememektedir; ancak bu şartların dışındaki durumlarda T.C. vatandaşlarının BAE transit vizesi almaları gerekmektedir.

Transit vizenin alınması gereken durumlarda, BAE bazlı hava yolları tarafından başvuru sahibine sponsor olunması gerekmektedir. BAE merkezli hava yolları şirketleri üzerinden bilet alınması halinde hava yolu şirketleri başvuru sahibi adına Birleşik Arap Emirlikleri transit vize başvurusunu yapmaktadır.

Dubai'ye BAE Vizesi ile Gidilebilir Mi?

Evet, Dubai’ye BAE vizesi ile gidilebilmektedir. BAE vizesine sahip olan kişilerin Dubai gibi diğer Emirliklere giderken tekrar vize almalarına gerek yoktur. Dubai vizesi almak için çevrimiçi olarak uygulamalar ve web siteleri üzerinden şahsen ya da seyahat acentesi, sponsor, yetkili hava yolu şirketi ya da akredite vize acenteleri üzerinden başvuru yapmak gerekmektedir.

Dubai vizesi için en çok kullanılan yöntem e-vize uygulamasıdır. E-vize ile başvuru sahibi çevrimiçi olarak gerekli vize evraklarını sisteme yükleyerek, vize ücretini ödemeli ve vize başvuru formunu doldurarak başvuruyu yapmaktadır. Dubai vize işlemleri kişinin durumuna bağlı olarak şahsen ya da seyahat acenteleri aracılığı ile yapılabilmektedir.

Birleşik Arap Emirlikleri Vizesi Ret Nedenleri Nelerdir?

Birleşik Arap Emirlikleri vizesi ret nedenleri aşağıda verilmiştir.

 • Başvuru sahibinin 22 yaşından küçük bir kadın olması ve yanında ebeveyni ya da akrabası olmadan seyahat edecek olması vizenin reddedilmesine neden olmaktadır.
 • İşçilik ve çiftçliki gibi vasıfsız meslekler ile başvuru yapıldığında vize reddedilmektedir.
 • Pakistan ve Bangladeş gibi ülkelerin el yazısı ile pasaportları ile yapılan başvurularda vizenin reddedilmesi mümkündür.
 • BAE’de daha önce suç işlemiş ya da yanlış bir davranışta bulunmuş kişilerin vizeleri otomatik olarak reddedilmektedir.
 • Daha önce turist vizesine başvuru yapmış ancak vize onaylandıktan sonra BAE’ye girmemiş olanların vizesi reddedilebilmektedir.
 • Bir şirket tarafından çalışma vizesi almış kişiler, BAE’ye girmemişler ise vize reddedilebilmektedir.
 • Önceden BAE ikamet izni olanların, izinlerini iptal etmeden ülkeyi terk etmiş olmaları halinde, tekrar yapmış oldukları başvuru reddedilmektedir.
 • Aynı isim ve doğum tarihi olan kişilerin vizeleri reddedilebilmekte ya da onayı gecikebilmektedir.
 • Pasaport numarası, isim ya da meslek kodunda hatalı bilgi bulunması vizenin reddedilmesine neden olmaktadır.
 • Pasaport fotokopilerinin net olmadığı ve bulanık olduğu durumlarda vize reddedilebilmekte ya da vize onayı gecikebilmektedir.

BAE vize başvurularının reddedilmesi halinde, vize başvuru sahibinin en baştan vize ücreti ödeyerek tekrar yeni bir vize başvurusunda bulunmaları gerekmektedir.

BAE Vizesi için Danışmanlık Hizmeti Nasıl Alınır?

Vizem.net, Birleşik Arap Emirlikleri vize başvuruları için başvuru sahiplerine, gerekli vize evrakların hazırlığından online olarak vize portalına yüklenmesi aşamalarının tümü için danışmanlık hizmeti sunmaktadır. Vizem.net'in İstanbul, Ankara, Bursa, Kocaeli ve Mersin'de bulunan ofislerini ziyaret ederek veya Vizem.net’e çağrı merkezinden ulaşarak BAE vize danışmanlık hizmeti alınabilmektedir.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Ebru Sönmez Yazan: Ebru Sönmez

Ebru Sönmez 2015 yılında Bilkent Üniversitesi Hukuk Fakültesinde eğitimini tamamladı, 2016 yılında avukat olarak çalışmaya başladı ve 2021 yılından beri Vizem.net için ´Immigration and Visa Law Attorney´ unvanı ile çalışıyor.

Paylaş: