Yurt Dışı Doğum Danışmanlığı

Yurt Dışı Doğum Danışmanlığı

Doğum ile vatandaşlık hakları tanıyan Amerika ve Kanada’da doğum tarihine kadar tüm organizasyonun düzenlenmesi, izinlerin alınması ve ihtiyaca göre refakat hizmetleri verilmektedir.

Fransa, Belçika gibi Avrupa ülkelerinde ise bazı koşulların yerine getirilmesi durumlarında vatandaşlık hakları alınabilmektedir. Bu ülkelerde hastane, konaklama ya da refakat gibi hizmetler bulunmamaktadır.

Vize İşlemleri

Amerika ve Kanada’daki doğumlarda anne için tüm vize başvuru işlemleri vizem.net tarafından gerçekleştirilip vize temin edilir. Anne ile yolculuk yapacak yakını bulunuyorsa bu kişinin de vizesi alınır.

Hastane Kaydı

Anne ülkeye girer girmez ilk randevu alınıp hastane kaydı oluşturulur. Kanada’da 2 Amerika’da 4 olmak üzere doğum alanında tercih edilen 5 hastane ile iş birliği yapılmaktadır. İsteğe göre kişi kendi belirlediği hastanede doğumu organize edebilir.

Konaklama

Hastaneye yakın bir çevrede bebek ihtiyaçlarını karşılayacak ekipman ile donatılmış güvenli apartman dairesi hizmetler dahilinde satın alınabilir.

Refakat

Her ülkedeki 3’er farklı refakatçi adayı ile önceden tanışılıp seçim yapılır. Bu kişi hava limanı karşılaması, doktor kontrolleri için ulaşım sağlanması, bebeğin pasaport işlemlerinin yapılması ve dönüşte tekrar hava limanı transferinin sağlanmasını sağlar. Ülkede bulunulduğu sürece acil durumlarda aranabilecek ve Türkçe bilen refakatçılar anne adayı dönünceye kadar talepleri karşılar.

Vizem.net’in ilk defa 2018 yılında hizmete sunduğu yurt dışı doğum danışmanlığı, anne adayının maksimum konforu düşünülerek tasarlanmıştır. Bugüne kadar gerçekleştirilen 41 doğum ile Türkiye’de her şey dahil kurumsal hizmet sunan tek firmadır.

Paylaş: