kanada vizesi başvurusu

Kanada Vizesi: Kanada Vize Başvurusu ve Ücreti

Kanada vizesi, Kanada Cumhuriyeti topraklarına seyahat gerçekleştirecek T.C. vatandaşları için zorunludur. Bütün Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları pasaport türü fark etmeksizin Kanada vize sistemine tabi tutulmaktadır.

Kanada vize başvurusu gerçekleştirmek ve Kanada vizesi almak için Kanada’nın Türkiye’de bulunan dış temsilcilikleri tarafından belirlenen Kanada vize başvuru merkezlerine başvuru yapmak gerekmektedir.

Kanada vize ücretleri Kanada Büyükelçiliği tarafından belirlenmektedir. Kanada vizeleri için ücretler vize türüne göre değişiklik göstermektedir.

Aşağıda Kanada vize ücretleri tablo halinde verilmiştir.

Vize TürüHarç BedeliBiyometrik İşlem Kayıt BedeliKanada Vize Başvuru Merkezi Bedeli
Kısa süreli göçmen olmayan vize başvurularında (Turistik, Ticari, Aile Ziyareti, Kısa Süreli Dil Okulu Vizesi)100 CAD85 CAD57,50 TL
Uzun süreli eğitim vize başvurularında150 CAD85 CAD57,50 TL
Çalışma izni başvurusu155 CAD85 CAD57,50 TL

Alınacak hizmete göre Kanada vize ücreti değişiklik göstermektedir. 2021 yılına ait Kanada vize başvuru ücreti bilgileri için Vizem.net ile irtibata geçebilirsiniz. 0850 241 1868

Kanada Türkiye’den Vize İstiyor Mu?

Kanada Türkiye’den vize istemektedir. Umuma mahsus (bordo), Hizmet (gri), Diplomatik (siyah), Hususi (yeşil) pasaport hamili Türk vatandaşları pasaport türü fark etmeksizin Kanada vize başvurusu gerçekleştirmek zorundadır.

Giriş Sayısına Göre Kanada Vize Türleri Nelerdir?

Kanada vizeleri, vize türüne bağlı olarak kişilere bir ya da birden fazla olmak üzere Kanada’ya giriş yapma hakkı tanımaktadır. Giriş sayısına göre Kanada vize türleri aşağıda listelenmiştir.

 • Kanada tek giriş vizesi
 • Kanada çok girişli vize

Tek Girişli Kanada Vizesi

Kanada tek giriş vizesi, vize sahibinin Kanada’ya yalnızca bir kere giriş yapmasına izin vermektedir. Kanada tek giriş vizesi hamilleri, vize süreleri boyunca Kanada’ya bir defa giriş yapabilmektedir.

Tek girişli Kanada vizeleri Kanada’da tek seferlik özel bir etkinliğe katılan kişiler ve Kanada’ya resmi ziyaretler düzenleyecek yabancı uyruklu kişiler için düzenlenmektedir. Kanada Cumhuriyeti’nin tek girişli vizeler için ek yönergeleri mevcuttur.

Tek girişli vizeler en fazla 6 aylık süre ile düzenlenen Kanada vizeleridir. Kanada tek girişli vize süresi boyunca geçici oturum ile Kanada’da ikamet eden kişiler istisnai olarak ABD’ye ya da St.Pierre et Miquelon’a giriş yaptıktan sonra tekrar vizeye ihtiyaç duymadan Kanada’ya giriş yapma hakkına sahiptir.

Çok Girişli Kanada Vizesi

Çok girişli Kanada vizesi sahipleri, vize süreleri kapsamında Kanada’ya birden fazla giriş yapabilmektedirler. Çok girişli Kanada vizeleri maksimum 10 yıllık düzenlenmektedir.

Kanada Göçmenlik ve Vatandaşlık Bakanlığı (IRRC) Kanada ziyaretçileri için uzun süreli ve çoklu girişli vizeler düzenleme kararını 2020 yılı itibariyle onaylamıştır. Yapılan son düzenlemeler ile Kanada Göçmenlik ve Vatandaşlık Bakanlığı Kanada ziyaretçilerine çok girişli (multi) vize verme kararı almıştır; yalnızca bazı özel durumlar için Kanada tek girişli vizeleri düzenlenmeye devam etmektedir.

Kanada çok girişli vize sahibinin, Kanada’ya daha önce birden fazla giriş-çıkış yapmış olması ve kendi ülkesine bağlarının kuvvetli olması kişilerin Kanada çoklu giriş vizesi almasında önemli etkenler olarak bilinmektedir.

Türlerine Göre Kanada Vizeleri Nelerdir?

Kanada vize türleri geçici Kanada vizeleri ve kalıcı Kanada vizeleri olmak üzere ikiye ayrılmaktadır.

Geçici Kanada vizeleri, vize sahibinin 6 ay ya da daha kısa bir süre için Kanada’ya giriş yapmasına izin veren vize türleridir. Geçici Kanada vizeleri, vize sahibinin Kanada’da ikamet edeceği süre boyunca geçici oturum izni yerine geçmektedir. Geçici Kanada vizesi sahipleri vize sürelerinin sonunda kendi ülkelerine geri dönmek zorundadır.

Kanada Hükümeti, başvuru sahibinin Kanada’da uzun süre ikamet etmesi için kuvvetli nedenleri bulunuyor ise 6 aydan uzun süreli geçici Kanada vizesi düzenleyebilmektedir ancak geçici Kanada vizesi sahipleri tek seferde maksimum 6 ay Kanada’da ikamet edebilmektedir. Kanada’da geçici vize ile 6 ay ikamet eden kişilerin Kanada’ya yeniden giriş çıkış yapmaları gerekmektedir.

Aşağıda Kanada vize türleri listelenmiştir.

 • Turist vizesi
 • Süper vize
 • Diplomatik vize
 • Nezaket vizesi
 • Kolaylaştırma vizesi
 • Doğum vizesi
 • İş insanları vizesi
 • Kısa süreli öğrenci vizesi
 • Geçici işçi vizesi
 • eTA

Kanada Cumhuriyeti Geçici Vize Türleri Nelerdir?

Kanada için alınabilecek geçici vize türleri aşağıda listelenmiştir.

 • Ziyaretçi vizeleri (Geçici ikamet vizeleri): Kanada ziyaretçi vizeleri ve turist vizeleri yabancı uyruklu kişilerin turizm amaçlı Kanada’ya giriş yapmasını sağlamaktadır.
 • Öğrenci vizeleri: Kanada’da 6 aydan uzun süreli lisans, yüksek lisans ve doktora eğitimlerine katılacak kişilerin alması gereken vize türüdür.
 • Çalışma vizeleri: Kanada’da ikamet eden bir işveren tarafından davet edilen ve Kanada’da 6 aydan kısa süreli çalışacak kişiler Kanada geçici çalışma vizesi başvurusunda bulunmalılardır.
 • Süper vize: Kanada vatandaşlarının ya da Kanada’da daimi ikamet iznine sahip olan vatandaşların ebeveynleri, büyükanne ve büyükbabaları için düzenlenen vize türüdür.
 • Diplomatik vize: Yabancı ülkelerin diplomatlarının Kanada’ya geçici süreli giriş yapmasına izin veren vize türüdür.
 • Nezaket vizesi: Devlet memuru olmayan ancak menşe ülkesinde önemli bir konuma sahip olan kişilerin Kanada’ya resmi görevler kapsamında giriş yapmasına imkan sağlayan vize türüdür.
 • Kolaylaştırma vizesi: Kanada pasaportuna sahip olmayan ancak başka bir ülkenin pasaportuna sahip olan çift uyruklu Kanada vatandaşlarına verilen vizedir.
 • Doğum vizesi: Kanada’da doğum yapmak isteyen yabancı uyruklu kişiler için düzenlenmektedir. Kanada topraklarında dünyaya gelen bebekler doğrudan Kanada vatandaşı kabul edilmektedir.

Kanada Ziyaretçi Vizeleri (Geçici İkamet Vizesi- TRV) Nelerdir?

Kanada ziyaretçi vizeleri aşağıda listelenmiştir.

 • Kanada ziyaretçi vizesi
 • Kanada turist vizesi
 • Kanada transit vizesi
 • Kanada süper vize

Kanada ziyaretçi vizeleri, vize sahiplerinin Kanada’da ikamet etmek üzere geçici oturum izinleri yerine geçmektedir.

Kanada Hükümeti, Kanada ziyaretçi vizesi için başvurularını resmi Kanada web adresi üzerinden kabul etmektedir. Kanada ziyaretçi vizesi, hamillerine Kanada’da geçici olarak bulunma imkânı sağlar.

Kanada Turist Vizesi

Kanada turist vizesi Kanada’da 6 ay süreye kadar kalma imkânı sağlayan, turistik faaliyetler, ziyaret ve iş görüşmeleri için alınması gereken Kanada vizesi türüdür. Kişiler Kanada turist vizesi kapsamında Kanada’ya giriş yaparak kısa süreli turistik geziler düzenleyebilmektedirler.

Kanada turist vizesi, Kanada ziyaretçi vize türleri kapsamındadır. Kanada ziyaretçi vizesi veya Kanada geçici yerleşim vizesi (Canada Temporary Resident Visa – TRV), Kanada turist vizesi olarak bilinmektedir.

Kanada Süper Vizesi (Aile Ziyareti Vizesi) Nedir?

Kanada süper vizesi (Kanada aile ziyareti vizesi), Kanada vatandaşlarının ya da Kanada’da daimî oturum iznine sahip olan yabancı uyruklu vatandaşların ebeveynlerinin, büyükanne ve büyükbabalarının kendilerini Kanada topraklarında ziyaret etmelerini sağlayan Kanada vizesi türüdür.

Kanada aile ziyareti vizesi başvurusunda bulunabilmek için Kanada’da yasal olarak ikamet etmekte olan bir aile üyesine sahip olunması zorunludur. Kişiler, Kanada aile ziyareti vizesi ile vize süreleri kapsamında geçici olarak Kanada’da ikamet edebilmektedirler.

Kanada İş İnsanları Vizesi

Kanada’ya 6 aydan kısa süreli iş amaçlı seyahatler gerçekleştirecek kişiler için Kanada iş insanları vizesi düzenlenmektedir. Kanada’ya iş seyahati gerçekleştirecek kişilerin bir Canada Temporary Resident Visa yani TRV’ye sahip olmaları gerekir. Kanada iş insanları vizesi sahipleri, Kanada’da iş fuarlarına ve seminerlerine katılabilmekte, toplantılar düzenleyebilmekte ve iş ile alakalı her türlü etkinliğe dahil olabilmektedirler.

Kanada iş insanları vizesi başvuruları Kanada Devleti resmi internet sitesi aracılığı ile yapılabilmektedir. Kanada geçici ikamet vizeleri kapsamında bulunan Kanada iş insanları vizesi, kişilerin Kanada’da 6 aydan kısa süreli ikamet etmelerine izin vermektedir.

Kanada Öğrenci Vizesi

Kanada’da eğitim görmek amacıyla Kanada’ya seyahat edecek kişilerin Kanada öğrenci vizesi başvurusunda bulunmaları gerekmektedir. Kanada’da 6 aydan kısa süreli eğitimlere katılacak kişilerin TRV yani Kanada geçici ikamet vizesi ve iznine sahip olmaları gerekmektedir.

Kanada öğrenci vizesi başvurusu Kanada Devleti resmî internet sitesi üzerinden yapılabilmektedir. Kanada’da 6 aydan kısa süreli eğitimlere katılmak için alınan Kanada öğrenci vizesi, geçici ikamet vizeleri kapsamında bulunmaktadır.

Kanada Resmi ve Diplomatik Vizesi

Kanada diplomatik ve resmi vizesi, yabancı ülkelerin diplomatları ve yetkilileri için oluşturulmuş özel bir Kanada vizesi türüdür.

Yabancı uyruklu diplomatlar Kanada’ya gerçekleştirecekleri iş amaçlı resmi ziyaretleri için TRV (Kanada geçici ikamet vizesi) kapsamında yer alan Kanada resmi ve diplomatik vizesi başvurusunda bulunmalıdırlar.

Kanada Kolaylaştırma Vizesi

Kanada kolaylaştırma vizesi, çifte vatandaşlığa sahip Kanada vatandaşlarının Kanada’ya gerçekleştirecekleri seyahatleri kolaylaştırmak amacıyla düzenlenmektedir. Öngörülemeyen koşullar sebebi ile Kanada vatandaşlığına sahip olmasına rağmen geçerli bir Kanada pasaportu bulunmayan kişiler Kanada kolaylaştırma vizesi başvurusu gerçekleştirmelilerdir.

Kanada kolaylaştırma vizesi başvurusu Kanada Devleti resmi internet sitesi üzerinden yapılabilmektedir. Kişiler, Kanada geçici ikamet vizesi yani TRV vize türleri kapsamında yer alan Kanada kolaylaştırma vizesi ile Kanada’da geçici olarak ikamet etme hakkına sahip olmaktadırlar.

Kanada Nezaket Vizesi

Kanada nezaket vizesi, devlet memuru olmayan ancak menşe ülkesinde önemli bir konuma sahip olan kişilerin Kanada’ya resmi görevler kapsamında giriş yapmasına imkân sağlayan Kanada vizesi türüdür.

Kanada Hükümeti için önemli konumda bulunan, diplomatik ve resmi vize kapsamında yer almayan kişiler için Kanada nezaket vizesi düzenlenmektedir. Kanada nezaket vizesi, Kanada geçici ikamet vizesi türleri arasında yer almaktadır.

Kanada Ticari Vizesi

Kanada ticari vizesi, şirketler ile iş yapmak amacıyla iş temsilcilerinin Kanada’yı ziyaret etmesi için düzenlenen bir Kanada vizesi türüdür. Kanada ticari vizesi bir geçici Kanada vizesi türüdür. Türkiye’de bulunan şirket çalışanları Kanada’da iş anlaşmaları yapmak ve ortaklıklar kurmak için Kanada ticari vizesi başvurusu gerçekleştirmelilerdir.

Kanada Organ Bağışçısı Vizesi

Kanada geçici ikamet vizeleri kapsamında yer alan Kanada organ bağışçısı vizesi, bir Kanada vatandaşına ya da Kanada’da daimî oturum izni ile ikamet eden vatandaşlara organ bağışlama talebinde bulunan kişiler için düzenlenmektedir.

Kanada organ bağışçısı vizesi, bir Kanada geçici ikamet vizesidir. Kişiler, Kanada organ bağışçısı vizesi kapsamında Kanada’da 6 ay veya daha kısa süreliğine ikamet etme hakkına sahip olurlar.

Kanada Doğum Vizesi

Kanada doğum vizesi, hamile bir anne adayının Kanada’da doğum yapmak için, Kanada hükümetinin şartlarını yerine getirmeleri durumunda doğum yapmasına olanak tanıyan Kanada vizesi türüdür.

Kanada geçici oturum vizesi kapsamında yer alan Kanada doğum vizesi başvuruları Kanada turist vizesi adı altında yapılmaktadır. Kanada doğum vizesi, almış kişi Kanada yasaları gereği acil durumlarda uluslararası hasta kapsamında Kanada’da sağlık hizmeti alma hakkına sahiptir.

Kanada eTA (Elektronik Seyahat Yetkisi) Nedir?

Kanada elektronik seyahat belgesi (eTA), Kanada Hükümeti’nin vizesiz ziyaretçi kabul ettiği ülkelerin vatandaşlarının daha hızlı seyahat edebilmesi için çıkarmış olduğu bir seyahat belgesidir. Kanada Elektronik seyahat belgesi (eTA), uçakla seyahat edecek kişilerinin kullanabilmesi için üretilmiştir. Kanada’ya seyahat etmek isteyen kişiler, araba, otobüs, gemi gibi ulaşım araçlarını tercih ederlerse elektronik seyahat belgesi alıp alamayacaklarını Kanada Konsolosluğuna danışmalıdır.

Canada Electronic Travel Authorization (eTA), Kanada’nın vize zorunluluğuna tabii tutmadığı ülkeler için Kanada ziyaret vizesi ile aynı işlevi görmektedir. Kişiler Kanada eTA belgesi ile Kanada’ya turistik geziler, aile ve arkadaş ziyaretleri gerçekleştirebilmektedir. Kanada vizesiz seyahat belgesi ile Kanada’ya 5 yıl boyunca girebilmek mümkündür.

Kanada Geçici Oturum İzni Nedir? Geçici Oturum Vizesi ile Farkı Nedir?

Kanada geçici oturma izni, (Canada TRP) Kanada’ya eTA aracılığıyla ya da bir Kanada vizesi alarak girmek isteyen ancak girişi kabul edilmeyen bazı kişilere verilen geçici bir vizedir. Kanada geçici oturma izni vizesi, Kanada ziyaretçi vizesi ile aynı özelliği taşır. Kanada geçici oturum vizesi (TRV), Kanada’ya 6 aydan kısa süreli seyahat gerçekleştirecek kişilere vizeleri kapsamında sağlanan bir oturum izni vizesidir.

Kanada geçici oturum vizesi sahiplerinin ülkede ikamet edebilmek için Kanada geçici oturum izni başvurusunda bulunma zorunlulukları yoktur.

Kanada geçici oturma izni, (Kanada TRP) ETA’nın zorunlu olduğu bir ülkenin vatandaşı olma durumunda eTA başvurusu reddedildiğinde verilebilmektedir.

Kanada geçici oturma izni için her ülkenin sorumlu vize ofisinin geçici oturma izinleri için kendi başvuru merkezleri vardır.

Kanada geçici oturma izni Kanada oturum izni ile aynı hakları taşımamaktadır.

Kanada Geçici Çalışma İzni Vizeleri Nelerdir?

Kanada geçici çalışma izni vizeleri, Kanada’da kısa süreli çalışacak kişiler için düzenlenmektedir.

Aşağıda Kanada geçici çalışma vizeleri listelenmiştir.

 • Geçici yabancı işçi programı
 • Açık çalışma izni
 • Work and holiday vizesi
 • Lisansüstü çalışma izni

Kanada Geçici Yabancı İşçi Programı

Kanada Geçici Yabancı İşçi Programı (TFWP), Kanada Hükümeti tarafından Kanada’da kısa süreliğine çalışma deneyimi kazanmak isteyen yabancı işçiler için düzenlenmektedir. Kanada Hükümeti, Kanada geçici yabancı işçi programı ile Kanadalı işverenlere Kanada’nın işgücündeki eksiklikleri gidermek için geçici olarak yabancı işçi alma imkânı sağlamaktadır.

Kanada geçici yabancı işçi programı (Canada TFWP), Kanada çalışma izni gerektirmektedir. Kişiler Kanada geçici yabancı işçi programı (TFWP) kapsamında Kanada’da çalıştıkları süre boyunca yalnızca bir işveren için çalışabilirler.

Kanada Açık Çalışma İzni

Kanada açık çalışma izni, belirli bir işe özgü olmayan Kanada çalışma izni türüdür. Kanada açık çalışma izni, Kanada uluslararası hareketlilik programı olarak da bilinmektedir.

Kanada açık çalışma izni harici diğer Kanada çalışma izinleri sadece bir iş veren ile çalışılmasına izin verir ancak Kanada açık çalışma izni, hamillerine geçerlilik süresi boyunca işveren değiştirme imkânı tanımaktadır. Kişiler Kanada açık çalışma izni kapsamında farklı işlerde çalışma iznine sahip olmaktadırlar.

Kanada Work & Holiday Vizesi

Kanada work and holiday vizesi, 2 seneye kadar Kanada’da çalışabilmek ve aynı zamanda gezebilmek için alınması gereken Kanada vizesi türüdür.

Kanada work and holiday vizesi, hamillerine tam zamanlı bir işte çalışırken Kanada’da gezebilme ve tatil yapabilme imkânı sunmaktadır. Kanada work and holiday vizesi, özellikle gençlere (18 – 35 yaş arası) Kanada’da profesyonel veyahut stajyer olarak çalışırken Kanada’yı tanımaları amacıyla verilir.

Kanada work and holiday vizesi sahipleri, vize süreleri boyunca istedikleri kadar çalışmakta, iş veren ve iş değiştirmekte, Kanada’nın istedikleri yerini gezmekte özgürdürler. Kanada work and holiday vizesine başvururken halihazırda Kanada’da faaliyet gösteren bir işverenden alınmış iş teklifi sahibi olunması zorunlu değildir, iş teklifi alınmadan da Kanada work and holiday vizesine başvuruda bulunulabilir.

Kanada work and holiday vizesi, Kanada Devleti tarafından tasarlanmış International Experience Canada (IEC) programının bir parçasıdır.

Kanada Work & Travel Vizesi

Kanada work and travel vizesi, 1 veya 2 sene kapsamında Kanada’da bir işte çalışırken aynı zamanda turistik faaliyetlerde bulunmak amacında olan kişilere verilen Kanada vizesi türüdür. Kanada work and travel vizesi, 18 – 35 yaş arası kişilere verilmektedir.

Kanada work and travel vizesi hamilleri, tam zamanlı olarak nitelendirilen bir işte çalışabilir. Kanada work and travel vizesine sahip olan kişiler, Kanada sınırları içerisinde herhangi bir kısıtlamaya tabii tutulmadan seyahat edebilmektedirler.

Kanada work and travel vizesi hamilleri, Kanada’ya bir işveren tarafından yapılmış iş teklifi ile gidecekler ise Kanada seyahatleri boyunca bu işi değiştiremezler. Kişiler Kanada work and travel vizesi kapsamında Kanada’ya iş teklifi olmadan gideceklerse Kanada açık çalışma iznine sahip olmalılardır. Kanada açık çalışma izni kişilere istedikleri kadar, iş, işveren değiştirme hakkı sunmaktadır.

Kanada work and travel vizesi, Kanada Devleti tarafından oluşturulmuş International Experience Canada (IEC) programının bir alt kategorisidir.

Kanada Lisansüstü Çalışma İzni

Kanada lisansüstü çalışma izni (PGWP), Kanada’da gerekli şartları sağlayan eğitim kurumlarında lisans eğitimini tamamlamış kişilerin Kanada’da iş tecrübesi edinmesine imkân tanımak amacıyla Kanada Devleti tarafından verilen Kanada çalışma izni türüdür. Kişiler Kanada lisansüstü çalışma izni ile Kanada’da minimum 8 ay maksimum 3 yıl çalışma hakkına sahip olmaktadırlar.

Kişiler, Kanada lisansüstü çalışma izni (Canada post graduate work permit) ile Kanada kalıcı oturum izni başvurusunda bulunma hakkına sahip olmaktadırlar.

Kanada Cumhuriyeti Kalıcı Vize Türleri Nelerdir, Nasıl Alınır?

Kanada Cumhuriyeti kalıcı vizeleri, kişilerin Kanada topraklarında 6 aydan uzun süreli ikamet etmesine imkan sağlamaktadır, aynı zamanda Kanada daimi ikamet izni olarak da bilinmektedir.

Aşağıda Kanada kalıcı vize türleri listelenmiştir.

 • Express giriş Kanada programı vizeleri
 • Aile sponsorluğu (aile birleşimi) vizesi
 • Göçmen yatırımcı programı vizesi
 • Başlangıç vize programı
 • Serbest meslek sahipleri vizesi
 • Kanada bakıcı programı vizesi
 • Quebec seçilmiş nitelikli işçi programı vizesi

Kanada Express giriş programı, Kanada Hükümeti tarafından tasarlanan elektronik bir göç programı olarak bilinmektedir. Express giriş programı ile dünyanın her yerinden insanların özel becerilerine ve niteliklerine göre Kanada’ya göçmenlik başvurusu gerçekleştirmeleri sağlanmaktadır.

Kanada aile sponsorluğu ya da aile birleşimi vizeleri, Kanada vatandaşlarının ya da Kanada daimî ikamet izni kapsamında ikamet eden yabancı uyruklu vatandaşların eşlerinin ve bakmakla yükümlü oldukları çocuklarının Kanada’ya kalıcı olarak göç etmesine imkan tanıyan vize türüdür.

Kanada göçmen yatırımcı programı vizesi, Kanada’da en az 800.000 CAD değerinde yatırım yaparak Kanada Hükümetine fayda sağlayacak yatırımcılar için düzenlenmektedir. Kanada göçmen yatırımcı programına başvuru gerçekleştirecek yatırımcıların en az 300.000 CAD değerinde birikime sahip olduklarını kanıtlamaları ve Kanada’da ikamet edecekleri en az 3 yıl boyunca istihdam yaratmayı ve sürdürmeyi taahhüt etmeleri gerekmektedir.

Kanada başlangıç vize programı, Kanada ekonomisine bireysel olarak katkıda bulunacak kişiler için düzenlenmektedir. Kanada başlangıç vizesi programı kapsamında girişimcilerin ve yatırımcıların en az 300.000 CAD değerinde birikime sahip olduklarını kanıtlamaları ve Kanada’da ikamet edecekleri en az 3 yıl boyunca istihdam yaratmayı ve sürdürmeyi taahhüt etmeleri gerekir.

Kanada serbest meslek sahipleri vizesi, Kanada’da bireysel olarak kendi işini kuracak ve idame ettirecek kişiler için düzenlenmektedir. Serbest meslek sahipleri, kalıcı Kanada vizesi başvurusu gerçekleştirirken Kanada’da kuracakları işi nasıl finanse edeceklerini ve iş üzerindeki tecrübelerini belgeler ile kanıtlamalılardır.

Quebec seçilmiş nitelikli işçi programı, Kanada’nın Quebec eyaletine çalışmak üzere gidecek olan kişiler için düzenlenmektedir. Quebec seçilmiş nitelikli işçi programı Kanada’nın yalnızca Quebec eyaletinde kalıcı olarak yaşama niyeti bulunan çalışanlar içindir.

Express Giriş Kanada Programı Vizeleri Nelerdir?

Express giriş Kanada programı, Kanada Hükümeti tarafından oluşturulan online sistem üzerinden kişilerin becerilerine ve niteliklerine göre Kanada makamlarına çalışma ve göçmenlik başvurusu gerçekleştirdikleri bir programdır.

Aşağıda Kanada Express giriş programı vizeleri listelenmiştir.

 • Kanada federal nitelikli ticaret programı
 • Kanada federal nitelikli işçi programı
 • Eyalet aday gösterme programları
 • Kanada deneyim sınıfı programı

Kanada Federal Nitelikli Ticaret Programı (FSTP)

Kanada Federal Nitelikli Ticaret Programı (FSTP), uluslararası vasıflı işçilerin Kanada’da iş bulmalarına ve daimî ikamet etmelerine izin veren bir çalışma programıdır.

Kişiler Kanada Federal Nitelikli Ticaret Programı (FSTP) başvurularını, Kanada Hükümeti tarafından oluşturulan Express Entry göçmenlik sistemi üzerinden gerçekleştirmelidir. Kanada Federal Nitelikli Ticaret Programı başvurusu olumlu sonuçlanan kişiler Kanada daimî ikamet izni sahibi olurlar.

Kanada Federal Nitelikli İşçi Programı (FSWP)

Kanada Federal Nitelikli İşçi Programı (FSWP), yüksek vasıflı işçilerin iş tecrübelerine, yeteneklerine, dil becerilerine ve niteliklerine göre Kanada’da çalışmalarına imkân sağlayan bir Kanada çalışma programıdır.

Kanada Federal Nitelikli İşçi Programı başvurusu olumlu sonuçlanan kişiler Kanada daimî ikamet izni sahibi olurlar. Kişiler, Kanada Federal Nitelikli İşçi Programı başvurularını Kanada Hükümeti tarafından göçmenlik başvuruları için oluşturulan Express Entry sistemi üzerinden gerçekleştirmelilerdir.

Kanada Eyalet Aday Programları (PNP)

Kanada Eyalet Aday Programları, Kanada’da bulunan her eyalet tarafından ayrı düzenlenmektedir. Kişiler, Kanada Eyalet Aday Programları (PNP) kapsamında, Kanada’da kalıcı olarak ikamet etmek istedikleri ve çalışmak istedikleri eyalete özel iş ve göçmenlik başvurusu gerçekleştirebilmektedir.

Kanada Eyalet Aday Programları başvurusu değerlendirmesi sonucunda programa katılmaya hak kazanan kişiler Kanada daimî ikamet izni sahibi olurlar. Kanada Hükümeti, Kanada Eyalet Aday Programları başvurularını Express Entry sistemi üzerinden kabul etmektedir.

Kanada Deneyim Sınıfı (CEC)

Kanada Deneyim Sınıfı Programı (CEC), Kanada’da geçici işçi olarak çalışan ve daimi ikamet için başvuru gerçekleştirmek isteyen işçiler için düzenlenen bir programdır. Son 3 yıl içerisinde Kanada’da en az 1 yıl boyunca tam zamanlı ikamet eden ve çalışan kişiler, Kanada Deneyim Sınıfı Programı için başvuru gerçekleştirme hakkına sahiptir.

Quebec Seçilmiş Nitelikli İşçi Programı ile Kanada Vizesi Almak

Quebec-Seçilmiş Nitelikli İşçi Programı, Kanada’da bulunan Quebec eyaletinin ihtiyaçlarını karşılayabilecek becerilere sahip uluslararası vatandaşların başvuru gerçekleştirebilecekleri Kanada nitelikli işçi göçmenlik programıdır. Quebec nitelikli işçi programı yalnızca Quebec eyaletinde bulunmaktadır. Nitelikli işçi programına yalnızca Quebec eyaletinde daimi ikamet etmek isteyen kişiler başvuru gerçekleştirmelidir.

İş deneyimi, yaş, dil seviyesi yeterliliği, iş teklifi, Quebec’te ikamet eden aile üyelerinin ve ortakların bulunması, mali durum kriterleri Quebec eyaletinin belirlediği koşullara uygun olan kişiler Quebec seçilmiş nitelikli işçi programına kabul edilmektedir.

Aile Sponsorluğu (Aile Birleşimi) Aracılığıyla Kanada Vizesi Almak

Kanada aile sponsorluğu ya da aile birleşimi vizeleri, Kanada vatandaşlarının ya da Kanada’da daimi oturum izni kapsamında ikamet eden yabancı uyruklu vatandaşların eşlerinin ve bakmakla yükümlü oldukları çocuklarının Kanada’ya kalıcı olarak göç etmesine imkan tanıyan Kanada vizesi türüdür.

Kanada’da ikamet eden aile üyesi, Kanada aile birleşimi vizesi başvurusu gerçekleştiren aile üyelerinin sponsoru sayılmaktadır. Kanada’ya Kanada aile birleşimi vizesi ile göç edecek aile bireylerinin yaşam maliyetlerini karşılayabilecek gelire sahip olmalıdır.

Kanada’da İşletme (Startup) Açarak Ya Da Yatırım Yaparak Vize Almak

Kanada’da bir işletme açmak ya da yatırım yapmak için Kanada yatırımcı vizesikapsamında başvuru yapmak gerekmektedir. Kanada girişimci ve yatırımcı programları kapsamında Kanada vizesi almak için Kanada Hükümeti tarafından kişilere 3 farklı seçenek sunulmaktadır.

Aşağıda Kanada yatırımcı ve girişimci programları listelenmiştir.

 • Göçmen yatırımcı programı
 • Göçmen girişimci (startup) programı
 • Kanada eyalet aday yatırımcı programları (PNP)

Kişiler, Kanada yatırımcı vizesi programlarından becerilerine, niteliklerine ve birikimlerine en uygun olan programı tercih etmelilerdir.

Kanada Göçmen Yatırımcı Programı Vizesi

Kanada göçmen yatırımcı programı vizesi almak isteyen yatırımcıların ya da aile üyelerinin Kanada’ya en az 800.000 CAD değerinde yatırım yapmış olmaları gerekmektedir. En az 5 yıl için Kanada’da 800.000 CAD değerinde yatırım yapan kişiler, Kanada göçmen yatırımcı programı vizesi kapsamında Kanada daimi ikamet hakkına sahip olmaktadırlar. Göçmen yatırımcı programı, Kanada Hükümeti tarafından garantili bir programdır ve yatırımcıların 800.000 değerinde yaptıkları yatırım ücreti 5 yılın sonunda kişilere geri ödenmektedir.

19 Haziran 2014 tarihi itibariyle Kanada Hükümeti, göçmen yatırımcı programını kaldırmıştır.

Kanada Göçmen Girişimci (Start-up) Vizesi

Kanada göçmen girişimci (Start-up) vizesi, Kanada’nın herhangi bir yerinde yenilikçi, Kanada için istihdam sağlayabilecek ve piyasadaki rekabet ortamına ayak uydurabilecek yatırımlar yapacak olan yatırımcılar için düzenlenmektedir. Kişiler Kanada göçmen girişimci programına başvuru gerçekleştirebilmek için en az 200.000 CAD birikime, Kanada’da ikamet edilen süre boyunca kendi geçimini sağlayabileceği fona, yeterli dil bilgisine ve iş tecrübesine sahip olmalıdır.

Kanada Eyalet Aday Yatırımcı Programları

Kanada eyalet aday yatırımcı programları, Kanada’nın her eyaletinde ayrı olarak düzenlenmektedir. Kanada’nın herhangi bir eyaletinde kalıcı olarak çalışmak isteyen kişiler, kendilerine en uygun eyaleti tercih ederek Kanada eyalet aday yatırımcı programı başvurusu gerçekleştirebilmektedir. Kanada eyalet aday programı, Kanada eyaletlerinin ihtiyaçlarını karşılayabilecek belirli vasıflı işçileri aday göstererek seçmeleri için tasarlanmış bir programdır.

Kanada eyalet aday yatırımcı programı kapsamında başvuru gerçekleştirmeye davet edilen ve aday gösterilen kişiler, Kanada’da kendilerine sponsor olan eyalette ikamet etmek ve çalışmak zorundadırlar.

Kanada eyalet adayı yatırımcı programı başvuruları Express Entry göçmenlik sistemi üzerinden çevrimiçi olarak gerçekleştirilmektedir.

Bakıcı Olarak Kanada Vizesi

Bakıcı olarak Kanada vizesi almak isteyen kişilerin Kanada vatandaşı ya da Kanada’da daimî oturum iznine sahip olarak ikamet eden yaşlılara, engellilere ve çocuklara bakmak üzere Kanada’ya gidecek olmalılardır.

Kanada bakıcı vizesi, hamillerine Kanada’da 6 aydan fazla süre boyunca bulunabilme hakkı verir. Kişiler Kanada bakıcı vizesi başvurusu gerçekleştirirken Kanada’da ikamet eden kişinin bakıma ihtiyacı olduğunu kanıtlayacak belgeler sunmalılardır.

Serbest Meslek Sahibi Olarak Kanada Vizesi

Yeterli deneyim ve beceriye sahip olan, Kanada’da kendi işini kurup yönetebilecek gücü bulunan, Kanada’ya taşınmak ve Kanada’da kendi mesleğini icra etmek isteyen kişiler Kanada serbest meslek sahibi vizesi başvurusunda bulunmalılardır.

Serbest meslek sahipleri, kalıcı Kanada vizesi başvurusu gerçekleştirirken Kanada’da kuracakları işi nasıl finanse edeceklerini ve iş üzerindeki tecrübelerini belgeler ile kanıtlamalılardır. Kişiler, Kanada serbest meslek sahibi vizesi kapsamında Kanada’da kalıcı olarak ikamet etme hakkına sahip olmaktadırlar.

Kanada Vatandaşlık Programı Nedir?

Kanada vatandaşlık programı, sonradan Kanada vatandaşlığı elde etmek isteyen kişiler için gerekli ikamet, evlilik bağı ya da fon kanıtları ile başvuru gerçekleştirilerek Kanada vatandaşlığının elde edildiği bir programdır. Kanada vatandaşlığı için kişilerin başvuru yapabilecekleri ve yapamayacakları bazı durumlar bulunmaktadır.

Aşağıda Kanada vatandaşlık başvurusu yapma hakkına sahip olan kişiler listelenmiştir.

 • Kanada doğumlu kişiler
 • Kanada Vatandaşlık Yasası’nda yapılan değişikliklere uygun olan kişiler
 • Anne veya babası Kanada vatandaşı olan kişiler
 • Kanada’da bir göçmenlik programına dahil olarak zorunlu ikamet süresini doldurmuş olan kişiler
 • Kanada Hükümeti tarafından belirlenen miktarlarda yatırım yapan kişiler
 • Bir Kanada vatandaşı ile evli olan kişiler
 • Kanada’ya sığınma talebinde bulunan kişiler
 • İngilizce veya Fransıca dillerinde yeterliliğini kanıtlayabilecek kişiler

Kanada vatandaşlık başvurusu olumlu sonuçlanan kişiler, Kanada Devleti’nin fonladığı kurumlardan yararlanabilme hakkına sahip olurlar. Kanada vatandaşlık başvurusu için ödenmesi gereken ücret 630 CAD $’dır.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Kanada Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları pasaport türü fark etmeksizin Kanada vize sistemine tabi tutulmaktadır. Kanada vize başvurusu gerçekleştirmek ve Kanada vizesi almak için Kanada’nın Türkiye’de bulunan dış temsilcilikleri tarafından belirlenen vize başvuru merkezlerine başvuru yapmak gerekmektedir.

Vizem.net 2017 ve 2020 yıllarında Kanada vizeleri için Türkiye’deki en yüksek başvuru onay oranına sahip akredite acentedir.

Kanada vize başvurularında aşağıdaki prosedür izlenmektedir.

 • Başvuru ve seyahat amacına uygun olarak vize türünün Kanada hükümeti resmi web sitesi üzerinden (canada.ca) belirlenmesi
 • Başvuru yapılacak vize türü için gerekli evrakların kontrolü, eksiklerin tamamlanması, online başvuru formu ve dilekçelerin doldurulması ve vize randevusunun alınması
 • Kanada vize prosedürlerine uygun olarak hazırlanmış vize başvuru dosyasının vize başvuru merkezine iletilmesi

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Kanada Vize Başvurusu için Gerekli Belgeler Nelerdir?

Kanada vize başvurusu için gerekli belgeler aşağıda listelenmiştir.

 • Vize talep dilekçesi: İngilizce, ıslak imzalı, mühürlü, Kanada Büyükelçiliğine hitaben antetli kağıda yazılmış olmalı ve seyahat amacınız ile seyahat tarihiniz yer almalıdır. Ayrıca hangi Kanada vizesinin talep edildiği yazılmalıdır.
 • Son 3 aylık banka hesap özeti: 2021 yılı itibariyle bakiyesi en az 6000 TL olmalıdır. Vize türüne ve seyahat süresine göre değişiklik gösterecektir. Hesap özeti bankanın imza sirküleri ile birlikte kaşeli ve ıslak imzalı olarak sunulmalıdır.
 • Varlık Belgeleri: Bulunuyorsa kira geliri, tapu ve araç ruhsatı fotokopileri başvuru dosyasında yer almalıdır.
 • Maaş Bordrosu: Son 3 aya ait maaş bordrosu Kanada vizesi başvuru dosyasında bulunmalıdır.
 • Muvafakatname: Başvuru sahibi reşit değil ise noter tasdikli muvafakatname başvuru dosyasında yer almalıdır.
 • Rezervasyon Bilgileri: Otel ve uçak rezervasyon bilgileri, seyahat tarihleri, detaylı konaklama bigileri bulunmalıdır.
 • Seyahat sağlık sigortası: Seyahat süresini kapsayan ve minimum 30000 EUR teminatlı Kanada seyahat sağlık sigortası yaptırılmalıdır.
 • Evlilik Kanıtı: Evli olanlar için evlilik cüzdanı fotokopisi ve evlilik kanıtları sunulmalıdır.
 • Ziyaret Bilgileri: Aile veya arkadaş ziyareti için vize başvurusu yapılıyor ise davetiye mektubu alınmış olmalıdır. Davetiye mektubunu hazırlayan kişi Kanada vatandaşı ise pasaportunun fotokopisi, eğer oturum izni sahibi ise oturum izni kartının önlü arkalı fotokopisi vize başvuru dosyasında yer almalıdır.
 • Nüfus Cüzdanı: T.C. nüfus cüzdanı fotokopisi, yabancı uyruklu olarak Türkiye’de ikamet eden bireylerin ise oturum izninin fotokopisi bulunmalıdır.
 • Fotoğraf: 2 adet, güncel tarihli, arka fonu beyaz, Kanada vizesi biyometrik fotoğrafı olmalıdır.
 • Pasaport: Son 10 yıl içerisinde alınmış olmalı ve en az 1 yıl geçerliliği bulunmalıdır.
 • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği: Aile ve adres bilgilerini içermelidir.
 • Başvuru formu: Kanada vize başvuru formu eksiksiz ve doğru bilgiler ile doldurulmuş olmalıdır.

Kanada vizesi başvurusunda bulunacak başvuru sahiplerine seyahat tarihlerinden en az 21 iş günü öncesinden vize başvurularını gerçekleştirmeleri önerilmektedir. Kanada vizesi başvurularında kesinlikle sahte ve yanlış evrak bayanı yapılmamalıdır.

Kişiler başvurularının hiçbir aşamasında yanıltıcı ve yalan beyanlar kullanmamalıdır. Kanada Konsolosluğu kişileri belirli durumlarda mülakata çağırabilmektedir. Kanada Konsolosluğu tarafından ek evrak talep edilmesi de olasıdır.

Kanada vize başvuru merkezlerinin Kanada vize sonucunu belirleme yetkileri bulunmamaktadır. Evrakların tesliminin gerçekleştirilmesinin ardından başvuru merkezleri Kanada vizesi dosyalarını Kanada Konsolosluğu’na iletir. Kanada vizeleri değerlendirme sürecinde tek karar mercii Kanada Konsolosluğu ve Büyükelçiliği vize departmanlarıdır.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Kanada Vizesi Fotoğraf Ölçüsü Nedir?

Kanada vizesi fotoğraf ölçüsü en az 35’e 45 mm olmalıdır. Kanada vizesi fotoğrafında başvuru sahibinin yüzü fotoğrafın tam ortasında yer almalı ve omuzlarının üst kısmını içermelidir. Çeneden tepeye kadar başın boyutu 31 mm ile 36 mm arasında olmalıdır. Kanada vizesi fotoğrafları için bazı ek koşullar mevcuttur.

Aşağıda Kanada vizesi fotoğraf şartları sıralanmıştır.

 • Fotoğraflar aynı olmalı ve son altı ay içinde çekilmiş olmalıdır. Siyah beyaz veya renkli fotoğraflar kabul edilmektedir.
 • Fotoğraflar net, belirgin olmalı ve düz beyaz veya açık renkli bir arka planda çekilmiş olmalıdır.
 • Fotoğraflar dijital ise hiçbir şekilde değiştirilmemelidir.
 • Yüzünüz tarafsız bir ifadeyle kameraya kare olmalı, ne kaşlarını çatmalı ne de gülümsemeli ve ağzınız kapalı olmalıdır.
 • Gözleriniz açıkça görülebildiği sürece renkli olmayan numaralı gözlükler takılabilmektedir. Çerçevenin gözlerinizin hiçbir kısmını kapatmadığından emin olun. Güneş gözlüğü takılan fotoğraflar kabul edilmemektedir.
 • Kişilerin normal görünümünü gizlemeyen bir postiş veya başka bir kozmetik aksesuar kabul edilebilmektedir.
 • Dini nedenlerden dolayı başını örtmesi gereken kişilerin, tüm yüz hatlarının kapanmaması gerekmektedir.

Kanada Vize Uzatma İşlemi Nasıl Yapılır?

Kanada’ya bir eğitim vizesi kapsamında giderek Kanada öğrenci vize süresi boyunca eğitimini tamamlayamayan kişilerin Kanada vizesi uzatma hakkı bulunmaktadır. Kişiler vize süreleri dolmadan en az 1 ay öncesinde Kanada’da ikamet ettikleri yere en yakın göçmenlik bürosuna giderek vize uzatma başvurusunda bulunmalılardır. Kişiler, Kanada vizelerini uzatmak için geçerli sebeplerinin bulunduğunu belgeler ile kanıtlamalılardır.

Kanada göçmenlik bürosunun uygun görmesi halinde kişilerin Kanada vizesi eğitim sürelerini kapsayacak şekilde uzatılmaktadır.

Kanada Vize Şartları Nelerdir?

Kanada seyahati gerçekleştirmek isteyen bir kişinin Kanada Hükümeti tarafından belirlenen ve uyması gereken bazı koşullar bulunmaktadır. Kanada vizesi için uygunluk Kanada vizesi başvuru sonucunu direkt olarak etkilemektedir.

Kanada vize başvuru şartları aşağıda listelenmiştir.

 • Adli sabıka kaydına sahip olmamak
 • Geçerli bir pasaporta sahip olmak
 • Kanada tarafından tanınan ve süresi dolmamış yasal bir seyahat iznine sahip olmak
 • Kanada’da ikamet edilen süre içerisinde yaşam masraflarını karşılayabilecek düzeyde olmak
 • Başvuru sahibini Türkiye’ye bağlayacak ev, iş, aile bireyleri gibi bağlayıcı unsurlara sahip olmak
 • Kanada dış temsilciliğini geri dönüş yapılacağına dair ikna edici belgeler sunmak
 • Kanada’da ikamet edilen süre boyunca iş arama ya da buraya yerleşerek niyetinde olmamak
 • Kanada Hükümeti için herhangi bir güvenlik riski taşımamak
 • Kanada’da ikamet edilen süre boyunca Kanada kanunlarına uygun hareket edileceğini taahhüt etmek

Kanada Vize Reddine Nasıl İtiraz Edilir?

Kanada vize başvurusunun olumsuz sonuçlanmasının ardından Kanada Hükümeti başvuru sahiplerine ret nedenlerini içeren bir mektup göndermektedir. Kişiler, Kanada Hükümeti tarafından gönderilen mektupta yazan sebepleri göz önünde bulundurarak Kanada vize reddi için itiraz hakkına sahiptir.

Kanada vize başvurusunun reddedilmesi durumunda, Kanada hükümetine temyiz mektubu yollayarak, başvurunun tekrar değerlendirilmesi için itirazda bulunulabilir. Kanada vizesi başvuru sahipleri, itiraz mektubunda yer alan durumları açıklayıcı belgeler ile vize reddine itiraz gerçekleştirmelilerdir.

Temyiz mektubunda bulunması gerekenler aşağıda listelenmiştir.

 • Tarih ve kararı veren konsolosluk
 • Kişisel bilgiler ve mevcut ikamet adresi
 • Başvurunuzun ret tarihi
 • Temyiz mektubunun ana konusu ret kararının neden yanlış olduğu olmalıdır
 • Seyahat geçmişi ve önceki vizeler
 • Kanada vizesi isteme nedeniniz
 • Islak imza
 • Talep edilen belgelerin tamamı eksik bir şekilde tekrar yollanmalıdır

İtiraz talebinin iletilebileceği merciler aşağıda listelenmiştir.

 • Kanada Federal Mahkemesi
 • Göçmenlik Karar Dairesi (IAD)
 • Vaka İşleme Merkezi (CPC)

Kanada Vize Danışmanlık Ücretleri Nedir?

Kanada vize danışmanlık ücretleri, vizem.net ile gerçekleştirilen Kanada vizesi başvurularında talep edilen danışmanlık bedelidir.

Kanada vize danışmanlık ücretleri aşağıda verilmiştir.

Kanada Vize TürüVizem.net Danışmanlık Bedeli
Kısa süreli göçmen olmayan vize başvurularında (Turistik, Ticari, Aile Ziyareti, Kısa Süreli Dil Okulu Vizesi)100 - 140 EUR
Uzun süreli eğitim vize başvurularında190 - 270 EUR
Çalışma izni başvurusu1600 EUR

Alınacak hizmete göre Kanada vize ücreti değişiklik göstermektedir. 2021 yılına ait Kanada vize başvuru ücreti bilgileri için Vizem.net ile irtibata geçebilirsiniz. 0850 241 1868

Kanada’ya Vize Almak Zor Mu?

Hayır, Kanada’ya vize almak, Kanada vizesi başvuru sahiplerinin Kanada Hükümeti tarafından talep edilen gerekli koşulları karşılıyor olmasına ve Kanada vizesi evraklarının eksiksiz ve doğru bir şekilde hazırlanmasına ile zor değildir.

Kanada Hükümeti, Kanada vizesi başvurusu gerçekleştirecek kişilerden başvuru yapılan Kanada vize türüne bağlı olarak çeşitli evraklar talep etmektedir. Kişilerin Kanada vize başvuruları sırasında talep edilen gerekli Kanada vizesi evraklarını eksiksiz ve doğru bir şekilde teslim etmeleri, Kanada vizesi başvurusunun sonucu için oldukça önemlidir.

Kanada Yeşil Pasaporta Vize İstiyor Mu?

Kanada, yeşil pasaporta vize istemektedir. Kanada Hükümeti, pasaport rengi ve türü fark etmeksizin bütün Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından vize talep etmektedir. Yeşil pasaport sahibi Türk vatandaşları, Kanada’ya gerçekleştirecekleri seyahatlerinde Kanada vizesi başvurusu yapmak zorundadır.

Kanada’nın Vize İstediği Ülkeler Hangileridir?

Kanada’nın vize istediği ülkeler aşağıda listelenmiştir.

 • Afganistan
 • Cezayir
 • Butan
 • Burundi
 • Kamerun
 • Orta Afrika Cumhuriyeti
 • Çad
 • Çin
 • Kongo Cumhuriyeti
 • Kongo Demokratik Cumhuriyeti
 • Küba
 • Ekvator Ginesi
 • Eritre
 • Gana
 • İran
 • Kuzey Kore
 • Liberya
 • Libya
 • Mali
 • Nauru
 • Nijer
 • Nijerya
 • Rusya
 • Sudan
 • Suriye
 • Türkmenistan
 • Türkiye
 • Venezuela
 • Yemen
 • Vietnam
 • Zambiya
 • Zimbabve
 • Uganda
 • Tacikistan
 • Tanzanya
 • Sri Lanka
 • Güney Sudan
 • Suudi Arabistan
 • Papua Yeni Gine
 • Umman
 • Myanmar
 • Malawi
 • Madagaskar
 • Laos
 • Kuveyt
 • Kenya
 • Hindistan
 • Gine
 • Gabon
 • Etiyopya
 • Mısır
 • Cibuti
 • Fildişi Sahili
 • Kamboçya
 • Benin
 • Bahreyn
 • Azerbaycan
 • Angola

Kanada’nın Vize İstemediği Ülkeler Hangileridir?

Aşağıda Kanada’nın vize istemediği ülkeler listelenmiştir.

 • Andorra
 • Avustralya
 • Avusturya
 • Bahamalar
 • Barbados
 • Belçika
 • Birleşik Krallık ülkeleri
 • Britanya denizaşırı topraklarından birinde doğum, soy, vatandaşlığa alma veya kayıt yoluyla vatandaşlığa sahip olan İngiliz denizaşırı bölgesi vatandaşları:
  • Anguilla
  • Bermuda
  • Britanya Virjin Adaları
  • Cayman Adaları
  • Falkland Adaları (Malvinas)
  • Cebelitarık
  • Montserrat
  • Pitcairn Adası
  • Saint Helena
  • Turks ve Caicos Adaları
 • Birleşik Krallık’ta ikamet etme hakkına sahip İngiliz tebaası
 • Brunei Darussalam
 • Bulgaristan
 • Şili
 • Hırvatistan
 • Kıbrıs
 • Çek Cumhuriyeti
 • Danimarka
 • Estonya
 • Finlandiya
 • Fransa
 • Almanya
 • Yunanistan
 • Çin Halk Cumhuriyeti’nin Hong Kong Özel İdari Bölgesi, Hong Kong ÖİB tarafından verilmiş bir pasaporta sahip olmalıdır.
 • Macaristan
 • İzlanda
 • İrlanda
 • İsrail, ulusal bir İsrail pasaportuna sahip olmalı
 • İtalya
 • Japonya
 • Kore Cumhuriyeti
 • Letonya
 • Lihtenştayn
 • Litvanya
 • Lüksemburg
 • Malta
 • Meksika
 • Monako
 • Hollanda
 • Yeni Zelanda
 • Norveç
 • Papua Yeni Gine
 • Polonya
 • Portekiz
 • Romanya ( yalnızca elektronik pasaport hamilleri )
 • Samoa
 • San Marino
 • Singapur
 • Slovakya
 • Slovenya
 • Solomon Adaları
 • ispanya
 • İsveç
 • İsviçre
 • Tayvan, kişisel kimlik numarasını içeren, Tayvan Dışişleri Bakanlığı tarafından verilmiş umuma mahsus bir pasaporta sahip olmalıdır.
 • Birleşik Arap Emirlikleri
 • Amerika Birleşik Devletleri’nin yasal daimi ikametgahı
 • Vatikan Şehir Devleti, Vatikan tarafından verilmiş bir pasaport veya seyahat belgesine sahip olmalıdır.

Kanada Vizesiyle Amerika’ya Gidilir Mi?

Kanada vizesi ile Amerika’ya gidilmez. Kanada vizesi sahiplerinin Amerika Birleşik Devletleri topraklarına giriş yapma hakkı bulunmamaktadır ancak Kanada vizesine sahip kişiler için sonraki süreçte Amerika vizesi başvurularında kolaylık sağlanmaktadır.

Amerika Vizesiyle Kanada’ya Gidilir Mi?

Amerika vizesi ile Kanada’ya giriş yapılmamaktadır. Amerika vizesi sahipleri Kanada’ya giriş yaparken bir Kanada vizesine ya da elektronik seyahat belgesi (eTA) iznine sahip olmalılardır.

Kanada Vizesi ile Hangi Ülkelere Gidilir?

Kanada vizesi ile yalnızca Kanada’ya gidilmektedir. Kişiler Kanada vizesi ile Kanada’dan başka bir ülkeye giriş yapma hakkına sahip olmamaktadır.

Kanada pasaportuna sahip kişilerin belirli ülkelere vizesiz seyahat özgürlükleri bulunmaktadır. Kanada pasaportuna sahip kişiler dünya üzerinde toplamda 171 ülkeye vizesiz giriş hakkına sahiptirler. Kanada, dünya seyahat özgürlüğü sıralamasında 6. sırada yer almaktadır.

Kanada’ya Vize Almak Ne Kadar Sürer?

Kanada vizeleri Kanada Konsolosluklarının yoğunluklarına bağlı olarak genellikle 8 ila 15 iş günü arasında sonuçlanmaktadır.

Kanada Konsolosluklarının çok yoğun olduğu dönemlerde bu süre 6 haftayı da bulabilmektedir. Dünya üzerinde görülen Covid-19 salgını Kanada vizesi sonuçlanma sürelerini etkilemiştir.

Kanada Vizesi Başvuru Süreci Nasıl Takip Edilir?

Kanada vize başvuruları doğrudan Kanada Konsolosluklarına yapılmamaktadır. Kişiler Kanada Konsolosluklarının yetkilendirdiği aracı kurum olan VFS Global üzerinden vize başvurusunda bulunur.

Vizem.net Kanada vize başvuruları için aracı kurum ile akreditasyonu bulunan acenteler arasında yer almaktadır.

Kanada vize başvurusunda bulunmak isteyen kişiler öncelikle online vize başvuru formunu doldurmalılardır. Kanada vizesi başvuru formunun doldurulmasının ardından başvuru sahipleri kendilerine en yakın Kanada vizesi başvuru merkezi üzerinden randevu oluşturmalılardır. Kişiler vize başvuru merkezinden oluşturdukları randevu günü ve saatinde kendilerinden talep edilen Kanada vizesi evraklarının ve biyometrik verilerinin teslimini sağlamalılardır.

Vizem.net ile gerçekleştirilen Kanada vizesi başvurularında, form/dilekçe doldurma işlemleri ve evrakların hazırlanması başvuru sahibi adına uzman danışmanlar tarafından gerçekleştirilmektedir. Kanada vize başvuru takibi baştan sona kadar tek çatı altında yürütülmektedir.

Kanada vizesi evraklarının başvuru merkezine tesliminin ardından Vizem.net ekibi başvuru sahibi adına değerlendirme sürecini takip etmekte ve başvuru sahibini sürekli olarak bilgilendirmektedir.

Vizem.net üzerinden yapılan başvurularda Kanada Vize sorgulama işlemi online olarak başvuru takip sekmesi üzerinden yapılabilir. Ayrıca 7 gün 09:00 - 19:00 saatleri arasında çağrı merkezi üzerinden başvuru durumu öğrenilebilir.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Kanada Vize Muafiyeti Hangi Şartlarda Geçerli Olur?

Kanada belirli ülkelerin vatandaşlarına Kanada’ya gerçekleştirecekleri 6 aydan kısa süreli seyahatlerde vize muafiyeti uygulamaktadır.

Aşağıda Kanada’nın vize muafiyeti uyguladığı ülkelerin listesi verilmiştir.

 • Avrupa Birliği ülkeleri
 • Andorra
 • Avustralya
 • Bahamalar
 • Barbados
 • Brezilya
 • Brunei
 • Şili
 • Hong Kong
 • İzlanda
 • İsrail
 • Japonya
 • Lihtenştayn
 • Meksika
 • Monako
 • Yeni Zelanda
 • Norveç
 • Papua Yeni Gine
 • Samoa
 • San Marino
 • Singapur
 • Solomon Adaları
 • Güney Kore
 • İsviçre
 • Tayvan
 • ABD
 • Vatikan

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Paylaş: