Oturum ve Çalışma İzinleri

Oturum ve Çalışma İzinleri

Yurt dışında yeni bir başlangıç yapmak isteyen aile ve bireyler için oturum izni başvuru danışmanlığı ve daha önceden alınmış oturum izinlerinin uzatılması konularında danışmanlık hizmeti vermekteyiz. 5’i tam zamanlı ve 6’sı sözleşmeli olmak üzere ülkeler bazında uzmanlaşmış danışmanlarımız ile Türkiye’nin bu alanda en kapsamlı hizmet sunan kuruluşuyuz.

Bu konuda internette çok fazla bilgi kirliliğinin olduğunun farkındayız bu aşamada başvuru ve onay süreçleri ve yarattığımız farklar konusunda en fazla merak ettiğiniz sorulara cevap verdik.

Oturma İzni Nedir

Oturma izni vatandaşı olunmayan yabancı ülke için, sınırlı ya da sınırsız süre ikamet etmesine izin veren ve belge veya kart türüdür. Bu belgeye erişim hakkı eğitim, yatırım, çalışma ya da evlilik sonucu kazanılabilir. Oturum izni bulunan kişiler aynı zamanda o ülkede diğer sosyal devlet olanaklarından faydalanabilir. Şartlar ülkelere göre değişebilir.

Oturma İzni Başvurusu Nasıl Yapılır

Seyahat edilecek ülke ve seyahat amacına göre oturum izni başvuru metotları değişiklik gösterir. Kanada, Amerika, İngiltere gibi ülkeler ön başvuruları online olarak toplar. Sonrasında kura ya da yeterlilik sınavları gibi göçmenlik statüsündeki kişilerden belirlenen kriterleri sağlayıp sağlamadıklarına bakılır. Bir ülkenin eğitim, çalışma, evlilikten doğan haklar için oturum izni başvuru sürecinde ise doğru evrakların hazırlanıp sunulması en önemli konudur.

Oturum İzni Ücreti Ne Kadar

Oturum izni ücretleri hangi ülkeye, hangi amaç ile başvuru yapılacağına göre değişmektedir. Oturum izni danışmanlık ücretleri 390 EUR ile 6000 EUR arasında değişmektedir. Kişisel durum ve gidilecek ülke için gerekli bilgileri form doldurarak ya da 0850 241 1868 numaralı telefondan öğrenebilirsiniz.

Popüler Destinasyonlar

On kişilik vizem.net oturum izni danışman ekibi ile 13 ülke için oturuma, çalışma ve eğitim izinleri konusunda hizmet sağlamaktadır. 2021 Ocak ayı itibariyle 390 Eğitim, 810 Çalışma ve bunların dışında 1000’in üzerinde aile birleşimi, evlilik, yatırım gibi oturum hakkı doğan başvuruları başarıyla gerçekleştirmiştir. Bordo pasaport sahibi T.C vatandaşları için en fazla aşağıdaki ülkeler için başvurular gerçekleştirmekteyiz.

Almanya Oturum İzni

Almanya oturum izinleri; Almanya’da iş gücüne katılımını gösteren davetiye ya da belge, Almanya devleti ile akredite olmuş dil okulları ya da eğitim kurumlarından alınacak izin belgesi, ya da evlilikten doğan haklar ile alınabilir. Almanya’da doğmuş olan T.C vatandaşları Almanya oturum izni hakkına sahip değildir. (Yasa 2006 yılında değiştirilerek hak kaldırılmıştır.) Vizem.net birlikte çalıştığı akredite eğitim kurumları aracılığı ile öğrenciler ve dil kursuna katılım yapacak kursiyerler için tüm oturum izni alma sürecini yönetebilmektedir.

Oturum izni şartlarına uyan T.C vatandaşlarının oturum kartları 60 ila 75 iş günü içerisinde alınabilmektedir. Kalıcı (sınırsız) oturum izni alabilmek için 5 yıl içerisinde en az 3 yıl boyunca Almanya’da ikamet etmek gerekmektedir. Kendi branşlarındaki ülkelerde birçok deneyimi bulunan vizem.net danışmanları tüm püf noktaları dikkate alarak süreci baştan sona yönetir.

Hollanda Oturum İzni

Hollanda, oturum izni verilmesi konusunda diğer Avrupa ülkelerine kıyasla daha esnektir ve oturma izinlerinin alınabileceği yöntemler açısından daha fazla alternatif sunar. Bazı koşullar için Hollanda’da Avukatlık Bürosu ile çalışmak işlemlerin hızlı sonuçlanması için gerekmektedir. Hollanda’da yerleşik ve branşı iltica ve oturum izinleri olan doğrudan çalışılan 2 avukat ile başvuru süreci hızlandırılmaktadır. Belirlenen şartları yerine getiren adaylar için süresiz oturum izni almak ortalama 90 gün sürmektedir.

Kanada Oturum İzni

Yatırım, Kanadalı bir şirketten gelen iş teklifi veya nitelikli iş gücü statüsüne sahip T.C vatandaşları için Kanada oturum izni danışmanlığı vermekteyiz. ICCRC belgeli Kanada özelinde uzmanlaşmış danışmanlarımız ile özellikle PR card için şartları yerine getiren adaylarda göçmen statüsü kazanan başvurularımızın başarı oranı 100%’dür.

Diğer Ülkeler için Aldığımız Oturum İzinleri

Yatırım, çalışma ve eğitim alanlarında oturum izni veren tüm ülkelerin güncel prosedürlerini takip ediyoruz. İlgili ülkeye özel danışmanlarla onaylanma sürecindeki tüm püf noktaları dikkate alarak başvuruları tamamlıyoruz.

İngiltere, İtalya, Bulgaristan, Gürcistan, Karadağ, Avustralya, İsveç, Finlandiya, Fransa, ve Ukrayna oturum izni konusunda hizmet verdiğimiz diğer ülkeler arasında yer alıyor.

Bilgi ve Ücretsiz danışma için: 0216 706 5586

Paylaş: