Britanya Virgin Adaları Vize İşlemleri ve Gerekli Evraklar 2024

Britanya Denizaşırı Toprakları'ndan olan Britanya Virjin Adaları, yaygın adıyla İngiliz Virjin Adaları, Karayip Denizi'nde bulunan bir adalar topluluğudur. İngiliz Virjin Adaları'na seyahat eden tüm yabancı ülke vatandaşları için Birleşik Krallık vize rejimi ve prosedürleri uygulanmaktadır.

Britanya Virjin Adaları, pasaport türü ve seyahat süresi fark etmeksizin tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından vize istemektedir. Virjin Adaları'na seyahat edecek vatandaşlarımızın Türkiye'deki İngiltere dış temsilcilikleri üzerinden Britanya Denizaşırı vizesi almaları gerekmektedir.

Britanya Virjin Adaları Vize Başvurusu

Britanya Virjin Adaları

Britanya Virjin Adaları vize başvuruları, yetkili vize başvuru merkezleri aracılığıyla Birleşik Krallık Konsoloslukları tarafından kabul edilmektedir. 

Britanya Virjin Adaları vize başvurusunda bulunmak için öncelikle Gov.Uk üzerinden başvuru formu online olarak doldurulmalı, gerekli vize evrakları yüklenmeli ve başvuru ücreti ödenmelidir. Online işlemler tamamlandıktan sonra aracı kurum TLS Contact vize merkezinden randevu alınarak biyometri işlemleri tamamlanmalıdır.

İngiliz Virjin Adaları Vize Evrakları

İngiliz Virjin Adaları vizesi için gereken evraklar aşağıda listelenmiştir.

Britanya Virjin Adaları Vize Ücreti

2024 yılında Britanya Virjin Adaları ziyaretçi vizesi için başvuru ücreti 141 İngiliz sterlinidir ve online başvuru esnasında kredi kartıyla ödenmektedir.

Esra Karataş Yazan: Esra Karataş

Esra Karataş Orta Doğu Teknik Üniversite'sinden 2008 yılında lisans ve 2011 yılında yüksek lisans eğitimini tamamladı. Mezun olduktan sonra kendi alanı olan Restorasyon ve Kültürel Miras Koruma projelerinde görev aldı. 2021 yılından beri vizem.net için Amerika ve Kanada başta olmak üzere 10'dan fazla ülke için kıdemli vize danışmanı ve içerik koordinatörü olarak çalışıyor.

Paylaş: