2024'te Cayman Adaları Vize İşlemleri ve Gerekli Belgeler

Britanya Denizaşırı Toprakları'ndan olan Cayman Adaları, batı Karayip Denizi'nde yer alır ve 3 adadan oluşan bir ülkedir. Cayman Adaları'na seyahat edecek yabancı ülke vatandaşları Birleşik Krallık vize rejimi ve prosedürlerine tabidir.

Cayman Adaları, seyahat süresi ve pasaport türüne bağlı olmaksızın tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından vize istemektedir. Cayman Adaları'nı ziyaret etmek isteyen vatandaşlarımızın Türkiye'deki Birleşik Krallık dış temsilcilikleri üzerinden Britanya Denizaşırı vizesi almaları gerekmektedir. 

Cayman Adaları Vize Başvuru Süreci

Cayman Adaları

Cayman Adaları vize başvuruları, yetkili vize başvuru merkezleri (TLS Contact) aracılığıyla Birleşik Krallık Ankara Büyükelçiliği ve İstanbul Başkonsolosluğu tarafından kabul edilmektedir. 

Cayman Adaları vize başvurusunda bulunmak için öncelikle Gov.Uk üzerinden online form doldurma, gerekli evrakların yüklenmesi ve ücret ödeme adımları tamamlanmalıdır. Online başvurudan sonra aracı kurum vize merkezinden randevu alınarak biyometri işlemleri yapılmalıdır.

Cayman Adaları Vizesi İçin Gerekli Belgeler

Cayman Adaları vizesi için gereken belgeler aşağıda listelenmiştir.

  • Geçerli pasaport
  • Planlı kalış süresi için yeterli mali kaynak
  • Geri dönüş uçak bileti rezervasyonu
  • Konaklama rezervasyonu belgesi
  • Seyahat amacını destekleyen ek belgeler

Cayman Adaları Vize Ücreti

2024 yılı itibariyle Cayman Adaları ziyaretçi vizesi için başvuru ücreti 141 İngiliz sterlinidir ve online başvuruda kredi kartı ile ödenmektedir.

Esra Karataş Yazan: Esra Karataş

Esra Karataş Orta Doğu Teknik Üniversite'sinden 2008 yılında lisans ve 2011 yılında yüksek lisans eğitimini tamamladı. Mezun olduktan sonra kendi alanı olan Restorasyon ve Kültürel Miras Koruma projelerinde görev aldı. 2021 yılından beri vizem.net için Amerika ve Kanada başta olmak üzere 10'dan fazla ülke için kıdemli vize danışmanı ve içerik koordinatörü olarak çalışıyor.

Paylaş: