Ekvator Ginesi Vize Başvurusu: Gerekli Belgeler ve 2024 Ücretleri

Ekvator Ginesi, Sahraaltı Afrikasında bulunur ve Afrika kıtasının en küçük ülkelerinden biridir. Vize muafiyeti tanınan ülkelerin vatandaşları haricinde, Ekvator Ginesi'ni ziyaret edecek yabancı ülke vatandaşlarının dış temsilciliklerden, havalimanlarından veya online başvuru platformu üzerinden vize almaları gerekmektedir. 

18 Kasım 2021 tarihinde Ekvator Ginesi ile Türkiye Cumhuriyeti arasında imzalanan anlaşma uyarınca resmi (hususi, hizmet, diplomatik) pasaport hamilleri en fazla 3 aylık seyahatlerinde vizeden muaftır. Ekvator Ginesi'ne seyahat edecek umumi pasaport sahibi TC vatandaşlarının ise seyahat öncesinde vize almaları gerekmektedir. 

Ekvator Ginesi'ne turizm, iş seyahati veya aile/ arkadaş ziyareti amacıyla seyahat edecek kişiler online başvuru ile kısa süreli e-vize alabilmektedir. Umumi (bordo) pasaportu bulunan ve Ekvator Ginesi'ne Malabo Uluslararası Havaalanı'ndan giriş yapacak tüm yabancı ülke vatandaşları e-vize uygulamasını kullanabilmektedir.

Ekvator Ginesi Online Vize İşlemleri

Ekvator Ginesi E-Vize

Ekvator Ginesi vize başvurusu için equatorialguinea-evisa.com web sitesinde kullanıcı kaydı oluşturduktan sonra sonra online vize formunu doldurmalı, gerekli evrakları sisteme yüklemeli ve vize ücretini ödemelisiniz. 

Ekvator Ginesi online vize başvuruları 24 ila 72 saat içinde sonuçlanır ve e-vize .pdf dosyası başvuru sahibinin mail adresine iletilir. Ekvator Ginesi sınır kapısında e-vize çıktısı ile birlikte pasaport, geri dönüş bileti ve sarıhumma aşı belgesi beyan edilmelidir. 

Ekvator Ginesi Vize Başvurusu İçin Gerekli Evraklar

Ekvator Ginesi vize başvurusu için hazırlanması gereken evraklar aşağıda listelenmiştir. 

Yukarıda verilen belgeler Ekvator Ginesi turist vizesi için istenen standart evraklardır. Diğer vize türleri için ek destekleyici belgelerin sunulması gerekmektedir. 

Ekvator Ginesi E-Vize Ücreti

2024 yılında Ekvator Ginesi vizesi için başvuru ücreti; 50 $ elektronik vize harcı ve 25 $ online VFS servis bedeli olmak üzere toplam 75 $'dır. Vize ücreti, online başvuru esnasında USD cinsinden ve kredi kartıyla ödenmelidir.

Ayrıca seyahat süresine göre zorunlu sağlık sigortası ücretinin ödenmesi gerekmektedir. 2 haftalık seyahat sağlık sigortası ortalama 15 $'dır. Sigorta fiyatları seyahat gün sayısı ve kişisel durumunuza göre değişmektedir.

Güncel sigorta fiyatları ve e-vize işlemleri için: 0850 241 1868

Esra Karataş Yazan: Esra Karataş

Esra Karataş Orta Doğu Teknik Üniversite'sinden 2008 yılında lisans ve 2011 yılında yüksek lisans eğitimini tamamladı. Mezun olduktan sonra kendi alanı olan Restorasyon ve Kültürel Miras Koruma projelerinde görev aldı. 2021 yılından beri vizem.net için Amerika ve Kanada başta olmak üzere 10'dan fazla ülke için kıdemli vize danışmanı ve içerik koordinatörü olarak çalışıyor.

Paylaş: