Falkland Adaları Vize İşlemleri ve Gerekli Belgeler 2024

Britanya denizaşırı topraklarından olan Falkland Adaları, diğer ismiyle Malvina Adaları, güney Atlas Okyanusu'nda bulunan bir adalar topluluğudur. 

Falkland Adaları, Birleşik Krallığın vize politikasından ayrı olarak kendi giriş kurallarına sahiptir ve yabancı ülke vatandaşlarının adalara kabulü Falkland Gümrük ve Göçmenlik Dairesi tarafından kontrol edilir. Falkland Adaları vizesi, Birleşik Krallık dış temsilcilikleri tarafından verilmektedir. 

Falkland Adaları Vize Başvurusu

falkland-adalari.jpg

Falkland Adaları, seyahat süresi ve pasaport türünden bağımsız olarak tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından vize istemektedir. Bu nedenle Falkland Adaları'na gitmek isteyen TC vatandaşlarının seyahat öncesinde Birleşik Krallık Konsolosluğundan ziyaretçi vizesi almaları gerekmektedir. 

Türkiye'de Falkland Adaları için vize talepleri Birleşik Krallık Ankara Büyükelçiliği ve İstanbul Başkonsoluğu tarafından kabul edilmektedir. Falkland Adaları vize başvurusunda bulunmak için öncelikle Gov.Uk üzerinden online form doldurma, evrak yükleme ve ücret ödeme adımlarının tamamlanması gerekmektedir. Son olarak Birleşik Krallık vizesi aracı kurum başvuru merkezine şahsen giderek biyometri kaydı verilmelidir.

Falkland Adaları Vize Evrakları

Falkland Adaları vizesi için hazırlanması gereken belgeler aşağıda sıralanmıştır.

Falkland Adaları Vize Başvuru Ücreti

2024 yılı itibariyle 1 aylık Falkland Adaları ziyaretçi vizesi için başvuru ücreti 141 İngiliz sterlinidir.

Esra Karataş Yazan: Esra Karataş

Esra Karataş Orta Doğu Teknik Üniversite'sinden 2008 yılında lisans ve 2011 yılında yüksek lisans eğitimini tamamladı. Mezun olduktan sonra kendi alanı olan Restorasyon ve Kültürel Miras Koruma projelerinde görev aldı. 2021 yılından beri vizem.net için Amerika ve Kanada başta olmak üzere 10'dan fazla ülke için kıdemli vize danışmanı ve içerik koordinatörü olarak çalışıyor.

Paylaş: