Jamaika'ya Gitmek İçin Gerekenler ve Vize İşlemleri 2024

Jamaika, Küba'nın güneyinde, Karayip Denizi'nde bulunan bir Orta Amerika ada ülkesidir. Jamaika, vizeden muaf ülke vatandaşları haricinde, tüm yabancı ziyaretçilerden ülke topraklarına giriş için vize istemektedir. Türk vatandaşlarının vizesiz seyahat edebildiği ülkelerden biri de Jamaika'dır. 

Jamaika ile Türkiye arasındaki Vize Muafiyeti Anlaşması gereğince tüm TC pasaportu hamilleri en fazla 90 günlük seyahatlerinde Jamaika vizesinden muaftır. TC vatandaşlarından vize istenmese dahi, ülkeye giriş için Jamaika Göçmenlik ve Vatandaşlık Ajansı tarafından talep edilen belgelerin sınır kapısında beyan edilmesi gerekmektedir.

Jamaika'ya Vizesiz Giriş İçin Gerekenler

Jamaika'ya Gitmek İçin Gerekenler

TC vatandaşlarının Jamaika'ya vizesiz giriş için sınır kapılarında sunması gereken belgeler aşağıda verilmiştir. 

Yukarıda verilenlerin yanında Jamaika seyahati boyunca geçerli bir yurtdışı seyahat sağlık sigortası ile geçerli otel rezervasyonu bulundurulması önerilir.

Jamaika Vize Başvurusu

Vize muafiyeti veya kapıda vize alma olanağı tanınmayan ülkelerin vatandaşları, Jamaika'ya seyahat etmek için dış temsilcilikler üzerinden vize almak zorundadırlar. Türkiye'de Jamaika vize başvuruları Birleşik Krallık Konsoloslukları tarafından kabul edilmektedir. 

Jamaika turist vizesi için gerekli başvuru evrakları aşağıda listelenmiştir.

Esra Karataş Yazan: Esra Karataş

Esra Karataş Orta Doğu Teknik Üniversite'sinden 2008 yılında lisans ve 2011 yılında yüksek lisans eğitimini tamamladı. Mezun olduktan sonra kendi alanı olan Restorasyon ve Kültürel Miras Koruma projelerinde görev aldı. 2021 yılından beri vizem.net için Amerika ve Kanada başta olmak üzere 10'dan fazla ülke için kıdemli vize danışmanı ve içerik koordinatörü olarak çalışıyor.

Paylaş: