Marshall Adaları Vizesi İçin Gerekenler ve Başvuru İşlemleri

Marshall Adaları, Kuzey Pasifik Okyanusu'nda Hawaii ve Papua Yeni Gine arasında bulunan bir adalar ülkesidir. Avrupa Birliği, Birleşik Krallık, ABD, Mikronezya, Palau ve Tayvan vatandaşları Marşal Adaları'na vizesiz giriş yapabilmektedir. Diğer tüm yabancı ülke vatandaşları seyahat öncesinde veya Marşal Adaları'na varışta vize almalıdır.

Marshall Adaları’na seyahat edecek tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları pasaport türünden bağımsız olarak vizeye tabidir. Marşal Adaları'na varışta ücretsiz olarak 3 aylık turist vizesi alınabilmektedir. Bu nedenle Marşal Adaları Türk vatandaşlarının vizesiz gidebildiği ülkeler arasında sayılmaktadır. 

Marshall Adaları Kapıda Vize Evrakları

Marşal Adaları Kapı Vizesi

Marshall Adaları sınır kapısında aşağıdaki belgeleri beyan ederek 90 günlük turist vizesi alınabilmektedir. 

Marşal Adaları'nın Suriye, Irak, İran, Gürcistan ve Azerbaycan gibi belirli ülkelerin vatandaşları için kapıda vize uygulaması bulunmamaktadır. İlgili ülkelerin vatandaşları, Marşal Adaları seyahatinden önce dış temsilcilikler üzerinden vize almalıdır. 

Esra Karataş Yazan: Esra Karataş

Esra Karataş Orta Doğu Teknik Üniversite'sinden 2008 yılında lisans ve 2011 yılında yüksek lisans eğitimini tamamladı. Mezun olduktan sonra kendi alanı olan Restorasyon ve Kültürel Miras Koruma projelerinde görev aldı. 2021 yılından beri vizem.net için Amerika ve Kanada başta olmak üzere 10'dan fazla ülke için kıdemli vize danışmanı ve içerik koordinatörü olarak çalışıyor.

Paylaş: