2024'te Mauritius Seyahati İçin Gerekenler ve Vize Başvurusu

Hint Okyanusu'nda bir ada ülkesi olan Mauritius, veya Morityus, Madagaskar'ın doğusunda ve Afrika kıtasının yaklaşık 2000 km açığında bulunur. Plajları ve tatil mekanlarıyla meşhur olan Mauritius Cumhuriyeti, çoğu yabancı ülke vatandaşından adaya seyahat etmek için vize istememekte veya varışta vize vermektedir.  

Morityus, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının vizesi seyahat edebildiği ülkelerdendir. Umuma mahsus ve resmi tüm TC pasaport sahipleri 30 güne kadar süreli Morityus seyahatlerinde vizeden muaftırlar. Aşağıda listelenen belgeleri sınır kapısında beyan eden vatandaşlarımız Mauritius Adası'na vize almadan seyahat edebilirler.

Mauritius Vize Başvuru İşlemleri 

Mairitus Seyahati İçin Gerekenler

Afganistan, Irak, Kosova ve Suriye gibi belirli ülkelerin vatandaşları Mauritius Adası'na seyahat etmek için vize almak zorundadırlar. Mauritius vizesi ülkenin yurtdışı temsilciliklerine başvuru yaparak veya Air Mauritius ofisleri üzerinden alınmaktadır. 

Türkiye'de Morityus Konsolosluğu ve Air Mauritius ofisi bulunmaması nedeniyle vize başvuruları piovisa@govmu.org adresine e-posta yoluyla yapılabilmektedir. Morityus vize başvurularında harç ücreti alınmamaktadır ve eksiksiz şekilde yapılan başvurular ortalama 5 gün içerisinde sonuçlanır.

Mauritius Vizesi İçin Gerekli Belgeler

Mauritius ziyaretçi vizesi için gerekli evraklar aşağıda listelenmiştir.

Esra Karataş Yazan: Esra Karataş

Esra Karataş Orta Doğu Teknik Üniversite'sinden 2008 yılında lisans ve 2011 yılında yüksek lisans eğitimini tamamladı. Mezun olduktan sonra kendi alanı olan Restorasyon ve Kültürel Miras Koruma projelerinde görev aldı. 2021 yılından beri vizem.net için Amerika ve Kanada başta olmak üzere 10'dan fazla ülke için kıdemli vize danışmanı ve içerik koordinatörü olarak çalışıyor.

Paylaş: