2024'te Seyşeller Online Vize Başvurusu İçin Gerekenler

Seyşeller Cumhuriyeti, Afrika ana kıtasının doğusunda, Madagaskar'ın ise kuzeydoğusunda yer alan bir Afrika ada ülkesidir. Seyşeller'i ziyaret eden tüm yabancı ülke vatandaşlarının vizesiz giriş hakkı bulunur, ancak önceden online başvuru yaparak Elektronik Seyahat İzni (ETA) almaları gerekmektedir.

Türkiye'den Seyşeller'e turizm ve iş seyahati amaçlarıyla gidecek TC vatandaşları 90 gün süreyle vize işlemlerinden muaf tutulmaktadırlar. Planlı Seyşeller seyahat tarihinden en az 10 gün önce seychelles.govtas.com web sitesi üzerinden veya Seychelles E-Border uygulaması kullanılarak ETA başvurusu yapılmalıdır.

Seyşeller Cumhuriyeti'nde 90 günden uzun süre çalışmak ve yaşamak isteyen yabancı ülke vatandaşlarının Seyşeller Göçmenlik Dairesi üzerinden oturum izni almaları gerekmektedir. 

Seyşeller Seyahat İzni İçin Gerekli Belgeler

Seyşeller Seyahati İçin Gerekenler

Seyşeller Cumhuriyeti'ne elektronik seyahat izni almak için gerekli belgeler aşağıda listelenmiştir.

  • Seyşeller'e varıştan itibaren en az 6 ay geçerli pasaport
  • Son 6 ay içerisinde çekilmiş vesikalık fotoğraf
  • Gidiş- dönüş için uçak rezervasyonu
  • Otel rezervasyonu veya vize davetiyesi
  • ETA başvuru harcı ödemesi için kredi kartı

Yukarıda verilenlere ek olarak Seyşeller seyahati boyunca geçerli bir yurtdışı seyahat sağlık sigortası, sarıhumma aşı kartı ve maddi yeterliliğe dair belgelere sahip olunması da önerilmektedir. 

Seyşeller'e varışta Elektronik Seyahat İzni (ETA) onay belgesinin çıktısı ve başvuruda sunulan belgeler ibraz edilmelidir. Ülkeye girişi uygun görülen kişilerin pasaportuna Seyşeller Sınır Koruma görevlileri tarafından en fazla 3 aylık giriş damgası işlenir.

Esra Karataş Yazan: Esra Karataş

Esra Karataş Orta Doğu Teknik Üniversite'sinden 2008 yılında lisans ve 2011 yılında yüksek lisans eğitimini tamamladı. Mezun olduktan sonra kendi alanı olan Restorasyon ve Kültürel Miras Koruma projelerinde görev aldı. 2021 yılından beri vizem.net için Amerika ve Kanada başta olmak üzere 10'dan fazla ülke için kıdemli vize danışmanı ve içerik koordinatörü olarak çalışıyor.

Paylaş: