Solomon Adaları Vizesi: Başvuru Prosedürü ve Gerekli Belgeler

Solomon Adaları, Papua Yeni Gine'nin doğusunda bulunan ve 6 büyük ada ile yaklaşık 900 adacıktan meydana gelen bir Okyanusya ada ülkesidir. Vize muafiyeti tanınmış ülkelerin vatandaşları haricinde, Solomon Adaları'na seyahat edecek tüm yabancı ülke vatandaşlarının vize almaları gerekmektedir. 

Solomon Adaları, pasaport türü ve seyahat süresi fark etmeksizin tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından vize istemektedir. Turistik amaçlarla alınacak kısa süreli (en az 6 hafta, en fazla 3 aylık) Solomon Adaları vizesi, Göçmenlik Müdürlüğü ön onayını aldıktan sonra, ülkeye varışta alınabilmektedir. 

Solomon Adaları vizesi için ön onay, Göçmenlik Müdürlüğü immdir@commerce.gov.sb adresine mail göndererek alınabilmektedir. Ziyaret onayı aldıktan sonra seyahate çıkılabilir ve Solomon Adaları sınır kapısında vize alınabilmektedir.

Solomon Adaları Kapı Vizesi Evrakları

Solomon Adaları Vizesi

Solomon Adarları varışta vize başvurusu için gerekli belgeler aşağıda listelenmiştir.

Esra Karataş Yazan: Esra Karataş

Esra Karataş Orta Doğu Teknik Üniversite'sinden 2008 yılında lisans ve 2011 yılında yüksek lisans eğitimini tamamladı. Mezun olduktan sonra kendi alanı olan Restorasyon ve Kültürel Miras Koruma projelerinde görev aldı. 2021 yılından beri vizem.net için Amerika ve Kanada başta olmak üzere 10'dan fazla ülke için kıdemli vize danışmanı ve içerik koordinatörü olarak çalışıyor.

Paylaş: