Somali Vize Başvuru İşlemleri ve Gerekli Belgeler 2024

Somali, resmi adıyla Somali Federal Cumhuriyeti, Afrika Boynuzu adı verilen bölgede bulunan bir Doğu Afrika ülkesidir. Vize muafiyeti tanınan ülkeler haricinde, tüm yabancı ülkelerin vatandaşları Somali'ye giriş için vize almak zorundadır. 

Somali Federal Cumhuriyeti tüm TC pasaport türlerinden vize istemektedir. Türkiye'den Somali vize başvurusu, Somali Ankara Büyükelçiliği'ne şahsen yapılabileceği gibi, Somali Göçmenlik ve Vatandaşlık Müdürlüğü apply.visa.gov.so web sitesi üzerinden online olarak da yapılabilmektedir. 

Somali Vize Başvurusu İçin Gerekli Evraklar

Somali Vizesi

Somali vize başvurusu için hazırlanması gereken evraklar aşağıda sıralanmıştır. 

Somali Kapıda Vize Uygulaması

Farklı kaynaklarda Somali havalimanlarında 60 USD ücret karşılığında kapı vizesi alınabildiği bilgisi bulunmaktadır. Ancak bu bilginin güncelliği ve geçerliliği net olmayıp, seyahat öncesinde Somali dış temsilciliğinden vize alınması önerilmektedir. 

Esra Karataş Yazan: Esra Karataş

Esra Karataş Orta Doğu Teknik Üniversite'sinden 2008 yılında lisans ve 2011 yılında yüksek lisans eğitimini tamamladı. Mezun olduktan sonra kendi alanı olan Restorasyon ve Kültürel Miras Koruma projelerinde görev aldı. 2021 yılından beri vizem.net için Amerika ve Kanada başta olmak üzere 10'dan fazla ülke için kıdemli vize danışmanı ve içerik koordinatörü olarak çalışıyor.

Paylaş: