Christmas Adası Vize Başvurusu Hakkında Bilinmesi Gerekenler 2024

Hint Okyanusu'nda yer alan Christmas Adası idari açıdan Avustralya'ya bağlı dış bölgelerden biridir. Christmas Adası plajları, şelalaleri ve her yıl çok sayıda turistin adayı ziyaret etme nedeni olan ünlü yengeç göçüyle meşhurdur. 

Christmas Adası'na seyahat eden tüm yabancı ülke vatandaşlarının adaya girişleri için Avustralya Gümrük ve Göçmenlik prosedürleri geçerlidir. Avustralya vize politikası doğrultusunda umuma mahsus, hususi, hizmet ve diplomatik pasaport hamili Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, Christmas Adası'na giriş için vizeye tabidirler. 

Türkiye'den Christmas Adası'na seyahat edecek vatandaşlarımızın Avustralya dış temsilcilikleri üzerinden geçerli bir Avustralya vizesi almaları gerekmektedir. 

Christmas Adası Vize İşlemleri

Christmas Adası

Christmas Adası vize başvurusunda bulunmak için öncelikle Avustralya ImmiAccount başvuru sistemi üzerinden online vize formu doldurulmalı, gerekli evraklar sisteme yüklenmeli ve başvuru ücreti ödenmelidir. Online işlemler tamamlandıktan sonra aracı kurum VFS Global Avustralya vize merkezinden (Ankara, İstanbul veya Gaziantep) randevu alınarak biyometri işlemleri tamamlanmalıdır.

Christmas Adası vize başvuruları, yetkili vize başvuru merkezleri aracılığıyla Avustralya Konsoloslukları tarafından değerlendirilir ve karar bağlanır. Christmas Adası vize başvuru prosedürü hakkında detaylı bilgi edinmek için Avustralya vizesi makalemizi inceleyiniz.

Christmas Adası Vizesi İçin Gerekli Belgeler

Christmas Adası vize başvurusu için Avustralya Konsolosluğu'na beyan edilmesi gereken belgeler aşağıda listelenmiştir. 

Esra Karataş Yazan: Esra Karataş

Esra Karataş Orta Doğu Teknik Üniversite'sinden 2008 yılında lisans ve 2011 yılında yüksek lisans eğitimini tamamladı. Mezun olduktan sonra kendi alanı olan Restorasyon ve Kültürel Miras Koruma projelerinde görev aldı. 2021 yılından beri vizem.net için Amerika ve Kanada başta olmak üzere 10'dan fazla ülke için kıdemli vize danışmanı ve içerik koordinatörü olarak çalışıyor.

Paylaş: