Avustralya Vizesi

Avustralya Vizesi Başvuru Süreci 2023

Avustralya vizesi, vizeye tabi ülke vatandaşlarının alması gereken ve geçerli olduğu süre boyunca hamiline Avustralya’da bulunma hakkı veren bir izindir.

Avustralya vize başvurusu; turistik, aile birleşimi, eğitim alma, çalışma veya yatırım faaliyetleri gerçekleştirme gibi amaçlarla yapılabilir.

Vizem.net Türkiye Cumhuriyeti'nden yapılan Avustralya vizesi başvurularında tüm işlemler için güncel uzman desteği ve danışmanlık hizmeti sunan, %92,6 oran ile 2017 ve 2022 yılları arasındaki en yüksek vize onay oranına sahip akredite kuruluştur.

Avustralya vize başvuru için: 0850 241 1868

Avustralya T.C Vatandaşlarından Vize İstiyor Mu?

Avustralya, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından vize istemektedir. Avustralya’ya seyahat etmek isteyen tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları; umuma mahsus (bordo) pasaport, hususi (yeşil) pasaport, hizmet (gri) pasaportu ya da diplomatik (siyah) pasaport hamili olmalarına bakılmaksızın vizeye tabi tutulmaktadır.

Avustralya Topluluğu Vizesi için Gerekli Şartlar Nelerdir?

Avustralya Topluluğu vizesi için gerekli şartlar aşağıda listelenmiştir.

 • Başvuru sahibinin Avustralya’da geçimini sağlamak için yeterli düzeyde maddi geliri olması
 • Başvuru sahibinin Avustralya seyahatinin ardından ülkesine geri dönme niyetinin ispatlanması
 • Başvuru sahibinin Avustralya seyahati için geçerli bir amacı olması
 • Başvuru sahibinin sağlık durumunun iyi olması
 • Başvuru sahibinin iyi bir karaktere sahip olması
 • Başvuru sahibinin sabıka kaydında herhangi bir suç bulunmaması
 • Başvuru sahibinin Avustralya hükümetine herhangi bir borcu olmaması
 • Başvuru sahibinin Avustralya’ya ziyaret amacıyla seyahat edeceği durumlarda seyahat süresince herhangi bir iş kabul etmemesi, iş aramaması veya ülkede eğitim almaması
 • Başvuru sahibinin Avustralya seyahati süresince ülkenin kanunlarına uygun davranması

Avustralya topluluğu vizesi başvurusunda bulunmak isteyen kişiler tarafından Avustralya vize şartları eksiksiz bir biçimde karşılanmalıdır.

Avustralya Vize Çeşitleri Nelerdir?

Avustralya Vize Çeşitleri Nelerdir?
Avustralya Vize Çeşitleri Nelerdir?

Avustralya'ya seyahat etme amaçlarına göre çeşitlenen Avustralya vizeleri aşağıda verilmiştir.

 • Avustralya ziyaretçi vizeleri: Avustralya'yaturistik amaçlar, aile ya da arkadaş ziyareti veya tıbbi tedavi görme gibi amaçlarla seyahat etmek isteyen kişilere verilen ve turist vizesi, e-vize, ETA ve tıbbi tedavi vizesi gibi alt türlere sahip bir kısa süreli vize türüdür.
 • Avustralya aile vizeleri: Avustralya vatandaşı kişilerin ebeveynlerine ve diğer aile bireylerine verilen vizeler Avustralya aile vizeleri olarak sınıflandırılır. Avustralya aile vizeleri içerisinde; ebeveyn vizesi, bağımlı çocuk vizesi ve evlatlık vizesi gibi vize türleri bulunmaktadır.
 • Avustralya eş ve partner vizeleri: Avustralya vatandaşı, Avustralya oturum izni hamili ya da gerekli kriterleri sağlayan yeni Zelanda vatandaşı kişilerin eşlerine ya da medeni birliktelik yaşadıkları partnerlerine verilen vize türleri Avustralya eş ve partner vizeleri olarak sınıflandırılır.
 • Avustralya öğrenci vizeleri: Avustralya’da eğitim görmek isteyen kişilere verilen vize türleri Avustralya öğrenci vizeleri olarak sınıflandırılmaktadır. Kişinin Avustralya’da göreceği eğitimin süresine bağlı olarak verilen öğrenci vizesinin geçerlilik süresi farklılık gösterir.
 • Avustralya çalışma vizeleri: Avustralya’da yasal olarak çalışma hakkı olan kişilere verilen vasıflı işçi vizesi, geçici çalışma vizesi ya da global yentenek vizesi gibi vize türleri Avustralya çalışma vizeleri olarak sınıflandırılır.
 • Avustralya iş ve yatırım vizeleri: Avustralya iş ve yatırım vizeleri, Avustralya’da faaliyet göstermek isteyen iş sahipleri ve Avustralya’da yatırım yapmak isteyen kişilere verilen yatırımcı vizesi ve şirket sahibi vizesi gibi türlere ayrılmaktadır.
 • Avustralya work and holiday vizeleri: Avustralya'ya work and holiday programı kapsamında seyahat edebilecek ülke vatandaşlarına verilen vize türleri Avustralya work and holiday vizeleri olarak sınıflandırılır.
 • Avustralya insani vizeleri: Avustralya’nın koruması altına alınmış olan mültecilere verilen mülteci vizesi ya da koruma vizesi gibi vize türleri Avustralya insani vize türleri altında sınıflandırılır.
 • Avustralya köprü vizeleri: Göçmenlik başvuruları değerlendirme süreci ilçerisindeyden Avustralya’da kalmaya devam etmek isteyen kişilere, gerekli koşulları sağladıkları sürece Avustralya köprü vizelerinden uygun bir vize türü verilebilir.
 • Avustralya transit vizeleri: Avustralya transit vizeleri, Avustralya üzerinden farklı bir yabancı ülkeye seyahat edecek olan kişilere, aktarma sırasında 72 saate kadar Avustralya’da bulunma hakkı veren vize türleridir.

Avustralya İçişleri Bakanlığı Göç ve Vatandaşlık Dairesi tarafından tanımlanan çok sayıda alt vize kategorisi bulunmaktadır. Avustralya vize türlerinden her biri, farklı başvuru kriterlerini sağlayan ve seyahat amaçları farklı olan kişilere yönelik olarak düzenlenmiştir. Avustralya vize başvurusundan önce başvuru sahibinin durumuna göre doğru vize türünün belirlenmesi önem taşımaktadır.

Avustralya Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Avustralya vize başvurusunun Türkiye Cumhuriyeti’nden yapılacağı durumlarda başvuru işlemleri online olarak İmmiAccount başvuru sistemi üzerinden yapılır. Vize başvuru işlemlerini online olarak yapamayacak kişiler için aracı kurum başvuru merkezinde ücretli online başvuru desteği hizmeti sunulmaktadır.

Avustralya vize başvuru işlemleri için öncelikle başvuru sahiplerinin İmmiAccount başvuru sistemi üzerinden kullanıcı hesabı oluşturmaları gerekir. İmmiAccount sisteminde yer alan kullanıcı hesabına giriş yapan kişilerin başvuruda bulunulacak vize türünü seçmeleri gerekir.

Online başvuru formunun doldurulması, destekleyici belgelerin online sisteme yüklenmesi, vize harcı ödemesi işlemlerinin yapılması ile Avustralya online vize başvurusu sonlanır.

Vize başvuru işlemlerinin online olarak tamamlanmasının ardından başvuru sahiplerine Avustralya Büyükelçiliği İçişleri Departmanı tarafından bilgilendirme maili gönderilir.

Başvuru sahiplerine iletilen bilgilendirme maili içerisinde; vize başvurusunun alınmış olduğuna ve kişinin biyometri bilgilerini vermek için aracı kuruma müracaat etmesi gerekliliğine dair bilgiler bulunur.

Avustralya vize başvuru sahiplerinin ilgili bilgilendirme mailini aldıktan sonra Avustralya vize başvuru işlemleri için yetkili aracı kurum olan VFS Global üzerinden vize randevusu almaları gerekmektedir. VFS Global’in vize merkezinde yapılacak olan vize randevusuna başvuru sahiplerinin şahsen giderek biyometri bilgilerini vermeleri gerekir.

Avustralya online vize başvuru işlemleri için giriş sayfası görseli aşağıda verilmiştir.

Avustralya Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?
Avustralya Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Vizem.net danışmanlığında yapılmak istenen Avustralya vize başvuruları için öncelikle başvuru sahibin kişisel koşulları, seyahat amacı ve başvuru belgeleri uzman ülke danışmanları tarafından incelenmekte, uygun bulunması halinde evrak yükleme ve vize randevu işlemleri ile başvuru süreci başlatılmaktadır.

Avustralya vize bilgi hattı: 0850 241 1868

Avustralya Vize Evrakları Nelerdir?

Avustralya vizesi için gerekli evraklar aşağıda listelenmiştir.

 • Pasaport
 • Avustralya vize başvuru formu
 • Biyometrik fotoğraf
 • Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartı
 • Finansal duruma dair kanıt
 • Konaklamaya dair kanıt
 • Avustralya seyahat planı
 • Nüfus kayıt örneği
 • Adli sicil kaydı
 • Avustralya vize başvuru ücreti

Yukarıda listelenmiş olan Avustralya vizesi için gerekli belgeler, tüm vize başvuruları için kişilerden talep edilen standart evraklardır.

Avustralya vize başvuruları için talep edilen belgeler; kişinin seyahat amacına, çalışma ve meslek durumuna ve konaklama tercihine bağlı olarak farklılık gösterebilmektedir.

Gerekli Avustralya vize evraklarının Türkçe olduğu durumlarda yeminli bir tercüman tarafından İngilizce diline çevrilmesi gerekir.

Avustralya Vizesi Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Avustralya vize başvuru formu, kişinin başvuruda bulunduğu vize türüne uygun olarak doldurulur. Vize başvuru işlemlerini online sistem üzerinden yapan başvuru sahipleri kendilerine uygun olan Avustralya vize formu türünü ImmiAccount üzerinden seçebilir.

Online olarak doldurulan Avustralya vize başvuru formu içerisinde yer alan bölümler İngilizce olarak doldurulmalıdır

Avustralya online vize başvuru formuna ait örnek bir görsel aşağıda verilmiştir.

Avustralya Vizesi Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?
Avustralya Vizesi Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Avustralya Vizesi için Biyometrik Fotoğraf Nasıl Olmalıdır?

Avustralya vize başvuru işlemleri için sunulan fotoğraf; biyometrik standartlara ve Avustralya vize fotoğraf ölçüsü kriterlerine uygun olmalı ve son 6 ay içerisinde çekilmiş olmalıdır.

Online olarak yapılacak olan Avustralya vize başvuru işlemlerinde vize fotoğrafının bilgisayar üzerinden taranmış olarak sisteme yüklenmesi gerekir. Online sisteme yüklenen biyometrik fotoğrafların uygun formatta olmasına ve doğru biçimde taranmış olmasına dikkat edilmelidir.

Avustralya Vize Davet Mektubu Nasıl Yazılmalıdır?

Avustralya vize davet mektubu, başvuru sahibinin Avustralya’da yaşayan biri tarafından ülkeye davet edildiği durumlarda vize başvuruları için ibraz edilmesi gereken bir belgedir. Vize davet mektubunun resmi ve yalın bir dil kullanılarak Avustralya Göçmenlik Ofisi’ne hitaben yazılması gerekir.

Avustralya vize davet mektubu genellikle başvuru sahibinin Avustralya’da yaşayan bir aile bireyi, iş bağlantısı ya da arkadaşı tarafından yazılmaktadır. Avustralya davet mektubu içerisinde; başvuru sahibini Avustralya’ya davet eden kişiye ve başvuru sahibine dair çeşitli bilgiler yer almaktadır.

Avustralya Vizesi Sponsor Mektubu Nasıl Yazılmalıdır?

Avustralya vizesi sponsor mektubu ancak başvuru sahiplerinin Avustralya vatandaşı veya Avustralya’da kalıcı oturum izni olan birinci dereceden aile üyeleri tarafından yazılabilmektedir. Vize başvuru sahiplerinin arkadaş, nişanlı veya ikinci dereceden akrabaları Avustralya vize başvurusu için sponsor olamamaktadır.

Avustralya seyahatinin masraflarının başvuru sahibi yerine bir başkası tarafından karşılanacağı durumlarda, bu durumu belirten sponsor mektubu gibi evrakların vize başvuru dosyası içerisinde ibraz edilmesi gerekir. Avustralya sponsorlu vize başvuruları için sponsor mektubunun, söz konusu Avustralya seyahatine sponsor olacak kişi tarafından Avustralya Göçmenlik Ofisi’ne hitaben resmi ve sade bir dil kullanılarak yazılması gerekir.

Sponsor mektubu içerisinde; Avustralya seyahatinin amacı, başvuru sahibi ile sponsor olacak kişi arasındaki ilişkiye dair bilgiler, sponsor tarafından sağlanacak desteğin içeriği ve sponsor olacak kişinin Avustralya’da yaşadığı durumlarda bunu kanıtlayıcı nitelikte bilgilerin yer alması gerekir. Vize başvuru işlemleri için finansal destek mektubuna ek olarak, sponsor olacak kişinin 1149 numaralı sponsorluk başvuru formunu doldurması gerekmektedir.

Avustralya Vizesi için Bankada Ne Kadar Para Olmalıdır?

Avustralya vizesi için bankada bulunması gereken bakiye ile ilgili İçişleri Bakanlığı Göç ve Vatandaşlık Ofisi tarafından net bir miktar duyurulmamıştır.

Avustralya vizesi için yapılan her başvuruda, kişinin seyahat amacı ve planı doğrultusunda özel olarak değerlendirme yapılıp başvuran kişinin yeterli finansal kaynağa sahip olup olmadığı incelenmektedir.

Avustralya vize başvurularında finansal kaynak olarak sunulabilecek belgeler aşağıda listelenmiştir.

 • Kişisel banka hesap özetleri
 • Maaş bordroları
 • Denetlenen hesaplara dair belgeler
 • Vergi ödemesi kayıtları
 • Kredi kartı limitini gösteren belgeler
 • Başvuru sahibinin Avustralya’da birini ziyaret edeceği durumlarda, ziyaret eden kişinin başvuru sahibi için konaklama imkanı sağlayacağını gösteren bir yazı

Avustralya Vizesi için Sağlık Sigortası Şart Mıdır?

Avustralya için sağlık sigortası, uzun süreli vize başvuruları için şart tutulmaktadır. Avustralya sağlık sigortası ziyaretçi vizesi başvuruları için zorunlu tutulmamaktadır, ancak Avustralya hükümeti tarafından yaptırılması tavsiye edilmektedir.

Avustralya seyahati sırasında olabilecek herhangi bir sağlık sorunun tedavisi için yüksek miktarlar ödememek adına, öncesinde Avustralya seyahat sağlık sigortası yaptırılması tavsiye edilmektedir.

Avustralya Vize Başvuru Ücreti Ne Kadardır?

Avustralya vize başvuru ücreti, 2022 yılının Ağustos ayında yapılan düzenlemelerden itibaren; kısa süreli vize türlerine yapılan başvurular için 150 Avustralya doları olarak belirlenmiştir.

Avustralya vize ücretleri, ziyaretçi vizesi haricindeki vize türleri için; başvuru sahibinin seyahat amacı ve öngörülen seyahat süresine bağlı olarak farklılık göstermektedir. Avustralya vize ücreti ile buna ek olarak tüm Avustralya vizesi başvurularında aracı kurumun vize merkezinde yapılan biyometri işlemleri için 2022’de 63 Türk lirası olarak belirlenmiş olan ek hizmet bedelinin ödenmesi gerekir.

Avustralya Vize Harcı Nereye Yatırılır?

Avustralya vize harcı, online olarak ImmiAccount üzerinden kredi kartı ile ödenir.

Avustralya Vizesi Nasıl Alınır?

Avustralya vizesi başvuru işlemlerine başlamadan önce başvuru sahiplerinin seyahat amaçlarına uygun olan vize türünü belirlemesi, vize şartlarını görüntülemesi ve gerekli evrakların listelenmesi işlemlerini Avustralya hükümetinin resmi websitesi https://immi.homeaffairs.gov.au/ adresi üzerinden gerçekleştirmeleri gerekir. Avustralya vizesi, Avustralya hükümetinin resmi websitesine ImmiAccount adı verilen kişiye özel kullanıcı hesabı oluşturularak online başvuru yapılması ile alınır.

Online olarak yapılan Avustralya vizesi başvurularında başvuru portalında yapılması gereken işlemlerin tamamlanmasından sonra, başvuru sahibi tarafından online evrak yükleme yapılmayacaksa biyometri kaydı ve evrak teslimi için şahsen vize başvuru merkezine müracaat edilmesi gerekir.

Avustralya vizesi başvurularının değerlendirilmesi ve karara bağlanmasında yalnızca Avustralya Büyükelçiliği kurumu altında görev yapan İçişleri Bakanlığı Ofisi yetkilidir. 2015 yılından itibaren Avustralya, ülkeyi ziyaret eden yabancı ülke vatandaşlarının pasaportlarına vize etiketi basma uygulamasını bırakmış ve VEVO (Visa Entitlement Verification Online) servisine geçiş yapmıştır. Avustralya vizesi başvurularının onaylanması durumunda kişinin pasaportuna etiket basılması yerine kişilere ait gerekli bilgiler VEVO servisinin veritabanına kaydedilir. Yabancı ülke vatandaşlarının Avustralya’ya giriş ve çıkışlarında gerekli denetleme işlemleri VEVO servisinin veritabanına kaydedilmiş olan bilgiler üzerinden gerçekleştirilir.

Avustralya Vize İşlemleri Ne Zaman Yapılmalıdır?

Avustralya vize işlemlerinin yapılması gereken zaman, başvuruda bulunulacak vize türüne bağlı olarak değişiklik gösterir.

Avustralya turist vizesi başvurularının planlanan seyahat tarihinden en az 1 ay önce yapılması önerilmektedir. Çoğu Avustralya vize başvuruları birkaç hafta içerisinde sonuçlansa da turist vizesi başvurularının 4 aydan uzun sürmesi mümkün olmaktadır.

Çalışma vizesi gibi uzun süreli bir Avustralya vizesine başvuruda bulunan kişilerin, başvuruların sonuçlanma süresi bir yıldan uzun sürebileceği için mümkün olan en kısa süre içerisinde başvuru işlemlerini tamamlamaları tavsiye edilmektedir.

Avustralya Vize Başvurusu Nereye Yapılır?

Avustralya vize başvurusu; online olarak yapılacak başvurularda şahsen Avustralya Göç ve Vatandaşlık Dairesi’ne veya akredite kuruluş Vizem.net üzerinden yapılır.

Avustralya için Vize İşlemleri Hangi İllerden Yapılabilir?

Avustralya vize işlemleri aşağıdaki illerde bulunan aracı kurum ofislerinden yapılabilmektedir.

 • Ankara Avustralya vize başvuru merkezi
 • Avustralya İstanbul vize başvuru merkezi
 • Gaziantep Avustralya vize başvuru merkezi

Vizem.net, 81 ilde ikamet eden Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Avustralya vize başvurularında danışmanlık ve takip hizmeti vermektedir. İstanbul, Ankara, Bursa, Kocaeli ve Mersin'de yer alan Avustralya vize başvuru merkezi şubelerine müracaat ederek veya çağrı merkezine ulaşarak Avustralya vize başvuruları yapılabilmektedir.

Bilgi ve başvuru: 0850 241 1868

Avustralya Vize Başvuru Randevusu Nasıl Alınır?

Avustralya vize randevusu, Avustralya dış temsilcilikleri tarafından yetkilendirilmiş aracı kurum VFS Global’in websitesi üzerinden alınır.

VFS Global’in websitesi üzerinden mail adresi ve şifre bilgileri ile kullanıcı hesaplarına giriş yapan başvuru sahipleri Avustralya vize randevu tarihi alabilir. Avustralya vize başvuruları için randevu alırken gerekli olan tüm bilgilerin doğru bir biçimde girilmesine dikkat edilmesi gerekir.

Vizem.net aracılığı ile yapılan başvurularda randevu alma, tarih değişikliği ve iptal işlemleri uzman danışmanlar tarafından yapılmaktadır.

Avustralya Vizesi için Takip ve Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Avustralya vizesi için takip ve sorgulama işlemi, aracı kurum VFS Global’in internet sitesi üzerinden yapılır.

Avustralya vizesi başvuru işlemlerini online olarak ImmiAccount üzerinden gerçekleştiren kişilerin Avustralya vize takip ve sorgulama işlemleri yine aynı sistem üzerinden yapılabilmektedir.

Avustralya Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Avustralya vizesi başvurularının sonuçlanma süresi başvuruda bulunulan vize türüne bağlı olarak değişiklik göstermektedir.

Genellikle turist vizeleri için Avustralya vize alma süresi birkaç hafta sürmektedir. Turistik Avustralya vizesi başvurularının değerlendirme süreci en fazla 4 ay olmak üzere birkaç gün dahi sürebilmektedir.

Uzun süreli Avustralya vizesi başvuruları için, başvuruda bulunulan vize türüne bağlı olarak vizenin çıkış süresi birkaç aydan başlayarak, bir yıldan fazla bir süre kadar dahi sürebilir.

Avustralya vize başvurularının sonuçlanma süresinin ortalamadan daha uzun sürebilmesinin nedenleri arasında; fazla sayıda başvuru olması, ilgili dış temsilciliklerdeki yoğunluk durumu, başvuruda bulunulan vize türünün hatalı olması ve vize başvuru dosyasında eksik belge ibraz edilmiş olması gibi nedenler yer almaktadır.

Avustralya Vize Sonuçları Nereden Öğrenilir?

Avustralya vize sonuçları online olarak yapılan başvurular için değerlendirme süresinin tamamlanmasının ardından başvuru sahibine mail ya da posta yoluyla onay veya ret bildirimi bilgisinin gönderilmesi ile öğrenilir.

Avustralya vize başvuruları onaylanan kişilere vize onay numarası verilmektedir. Başvuru sahipleri kendilerine atanan vize onay numarasını kullanarak VEVO sistemi üzerinden vize detaylarına ulaşabilir. Onaylanan Avustralya vizeleri için kişilerin pasaportlarına vize damgası uygulanmamaktadır ve tüm bilgiler online veritabanında saklanmaktadır. Her ihtimale karşı kişilerin vize onay bildiriminin çıktısını alarak seyahat süresince yanlarında taşımaları tavsiye edilmektedir. Vize onay bildirim yazısı içerisinde kişinin vizesi ile ilişkili tüm bilgiler yer almaktadır. Havaalanında görev yapan göç memurları kişinin vize statüsünü veritabanı üzerinden kişinin ImmiAccount hesabı ya da vize numarasını kullanarak kontrol etmektedir.

Avustralya Vizesi Kaç Yıllık Verilir?

Avustralya vizesi verilme süresi, başvuruda bulunulan vize türüne bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Kısa süreli ziyaretçi vizeleri için Avustralya vize süresi; 3 ay, 6 ay ya da 12 ay olarak verilebilir.

Avustralya kısa süreli ziyaretçi vizeleri tek ya da çok girişli olarak verilebilmektedir. Yalnızca Avustralya’ya iş ya da kişisel sebeplere bağlı olarak sıklıkla seyahat eden Çin Halk Cumhuriyeti vatandaşı kişilere 10 yıllık olarak verilen bir çok yıllık vize uygulaması bulunmaktadır.

Avustralya Vize Bilgileri Nereden Kontrol Edilir?

Avustralya vize bilgileri, VEVO sistemi üzerinden kontrol edilir. VEVO sistemi; vize sahiplerinin, işverenlerin, eğitim sağlayıcıların ve diğer kuruluşların vize ayrıntılarını ve koşullarını kontrol etmesine imkan veren online bir sistemdir. VEVO sistemi üzerinden; başvuruda bulunulan vize türü, vizenin geçerlilik süresi, vize ile ülkeye giriş için son tarih bilgisi, kişinin ülkede kalabileceği süre bilgisi ve kalış koşulları gibi bilgilere erişilebilir.

VEVO sorgulama ekran görüntüsü için örnek bir görsel aşağıda verilmiştir.

Avustralya Vize Bilgileri Nereden Kontrol Edilir?
Avustralya Vize Bilgileri Nereden Kontrol Edilir?

Australia Vizesi Red Nedenleri Nelerdir?

Avustralya vizesi ret nedenleri genellikle yanlış veya eksik belge sunumundan kaynaklanmasıdır.

Vize başvuru sahiplerinin Avustralya vize reddi alması halinde yeniden başvuru yapılabilir ya da vize başvurusunun yeniden değerlendirilmesi için itiraz başvurusu yapılabilir.

Avustralya Vize Başvuru İptali Nasıl Yapılır?

Avustralya vize başvuru iptali, Form 1446 olarak da adlandırılan vize başvurusunun geri çekilmesi formunun doldurulması ve bu formun başvuru sahibinin ImmiAccount sistemindeki hesabına yüklenmesi ile yapılır.

Avustralya vize başvurusunu fiziken yapmış olan veya gerekli evrakları online olarak yüklenemeyecek olan kişilerin vize iptali işlemleri, ilgili formun doldurulmuş olarak immigration.ankara@dfat.gov.au adresine mail ile gönderilmesi yoluyla yapılır. Avustralya vize başvuru iptal işlemleri için ilgili form, Avustralya İçişleri Bakanlığı’nın resmi websitesi üzerinden temin edilebilmektedir.

Avustralya Vizesi Almak Zor Mudur?

Avustralya vize sistemi çok sayıda vize içermekte ve her bir vize türü için ayrı ayrı prosedürler uygulanmaktadır.

Avustralya İçişleri Bakanlığı Göç ve Vatandaşlık Dairesi vize başvuruları konusunda oldukça hassas bir değerlendirme süreci izlemektedir. Avustralya vize başvurularında özel olarak başvuru sahibinin sağlık ve karakter konularında vize şartlarını karşılayıp karşılamadığı incelenmekte ve ibraz edilen finansal kaynaklar ile seyahat planı karşılaştırılmaktadır.

Avustralya vize başvurularının ret ile sonuçlanma ihtimalini düşürmek için ilgili vize türüne göre istenen her belgeyi doğru ve eksiksiz bir şekilde teslim etmeye dikkat edilmesi gerekmektedir.

Avustralya Vizesi için Danışmanlık Hizmeti Nasıl Alınır?

Avustralya vizesi için danışmanlık hizmeti, Avustralya’ya seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının vize başvuru işlemlerinde; gerekli belgelerin hazırlanması, yeminli çeviri işlemleri, çevrimiçi olarak evrakların sisteme yüklenmesi ve son olarak pasaport teslimi işlemine kadar tüm gerekli işlemler için danışmanlık hizmeti sunan Vizem.net’ten alınır.

Vizem.net tarafından sunulan Avustralya vize danışmanlık hizmeti dahilinde başvuru sahipleri için; randevu alma ve başvuruların hızlandırılması hizmetine ek olarak eksik belgelerin tamamlanması hizmeti de sunulur.

Sık Sorulan Sorular

Avustralya vizeleri ve vize uygulamaları hakkında merkezimize sıklıkla sorulan sorular aşağıda cevaplanmıştır.

Avustralya Express Vize Uygulaması Var Mıdır?

Hayır, Avustralya express vize uygulaması yoktur. Avustralya vize başvurularının online olarak yapıldığı durumlarda bu başvurular değerlendirme sürecinde öncelik taşımaktadır.

ImmiAccount kullanılarak eksiksiz bir biçimde Avustralya vize başvurularını tamamlayan kişilerin vize başvuruları öncelikli olarak işlenmektedir. Avustralya seyahatinin acil olarak yapılmasını gerektiren zorlayıcı bir nedene sahip olan kişilerin ilgili büyükelçilik ile iletişime geçmeleri gerekir.

Avustralya VİP Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Avustralya VIP vize başvurusu, vize randevusu esnasında premium lounge hizmeti alınarak yapılır. Avustralya vize başvuruları için başvuru merkezlerinin VIP servislerinden yararlanarak çeşitli ayrıcalıklardan faydalanılabilir.

Vize başvurularında VIP hizmetten yararlanılması vize sonucunu ya da işlem süresini değiştirmemektedir. Ankara, İstanbul ve Gaziantep illerinde yer alan VFS Global vize merkezlerinden alınabilecek olan premium lounge VIP hizmetinin ücreti kişi başı 160 Türk lirası olarak belirlenmiştir.

Esra Karataş Yazan: Esra Karataş

Esra Karataş Orta Doğu Teknik Üniversite'sinden 2008 yılında lisans ve 2011 yılında yüksek lisans eğitimini tamamladı. Mezun olduktan sonra kendi alanı olan Restorasyon ve Kültürel Miras Koruma projelerinde görev aldı. 2021 yılından beri vizem.net için Amerika ve Kanada başta olmak üzere 10'dan fazla ülke için kıdemli vize danışmanı ve içerik koordinatörü olarak çalışıyor.

Paylaş: