Martinik Adaları Vize Başvuru İşlemleri 2024

Tropikal iklimi ve plajları ile yabancı ziyaretçilerin ilgisini çeken Martinik, Karayiplerde bulunan Fransa Cumhuriyeti denizaşırı topraklarından biridir. Martinik Adası'na seyahat edecek tüm yabancı ülke vatandaşları için Fransa vize politikası ve başvuru prosedürleri geçerlidir.

Martinik'i ziyaret etmek isteyen umumi pasaport hamili TC vatandaşları vizeye tabidirler. Resmi pasaport hamilleri ise en fazla 3 ay süreli Martinik Adası seyahatlerinde vizeden muaftır. Türkiye'de Martinik vize başvurularını değerlendirme ve onaylama yetkisi bulunan makam Fransa Konsolosluğu'dur.

Martinik Vizesi Başvuru Süreci

Martinik Vize İşlemleri

Martinik Adası vizesi için öncelikle online başvuru yapılmalı, ardından VFS Fransa vize başvuru merkezinden randevu alarak işlemler tamamlanmalıdır. Martinik vizesi için online Fransa vizesi başvuru formunda ana varış ülkesi "Martinique" olarak seçilmeli, vize dilekçesinde seyahat planına dair tarih ve yer adlarıyla bilgi verilmelidir.

Martinik Vize Evrakları

Martinik Adası vize başvurusu için gerekli evraklar aşağıda sıralanmıştır. 

Martinik Vizesi Başvuru Ücreti 

2024 yılında Martinik Adası vize başvuru ücreti; 60 € vize harcı ve 25 € VFS servis bedeli olmak üzere toplam 85 €'dur. Tüm Martinik vize ücretleri VFS Global randevusunda EUR cinsinden ve nakit olarak ödenmelidir.

Martinik Adası vize başvuru süreci ve ek destekleyici belgeler hakkında detaylı bilgiye Fransa Vizesi makalemiz üzerinden erişebilirsiniz.

Esra Karataş Yazan: Esra Karataş

Esra Karataş Orta Doğu Teknik Üniversite'sinden 2008 yılında lisans ve 2011 yılında yüksek lisans eğitimini tamamladı. Mezun olduktan sonra kendi alanı olan Restorasyon ve Kültürel Miras Koruma projelerinde görev aldı. 2021 yılından beri vizem.net için Amerika ve Kanada başta olmak üzere 10'dan fazla ülke için kıdemli vize danışmanı ve içerik koordinatörü olarak çalışıyor.

Paylaş: