fransa vizesi ve vize ücretleri

Fransa Vizesi Başvuru ve Takip İşlemleri 2024

Fransa Cumhuriyeti'nin vize politikası gereği topraklarına giriş yapacak yabancı ülke vatandaşları, milliyet ve pasaport türü özelindeki istisnalar hariç seyahatleri öncesinde seyahat amaçlarına uygun vize türü için başvuru yapmalıdır.

Fransa Dışişleri Bakanlığı'nın yetki verdiği vize merkezleri tarafından düzenlenen vizeler pasaporta etiket formunda basılmakta ve Fransa'ya giriş esnasında sınır kontrol görevlileri tarafından kontrol edilerek damgalanmaktadır.

Fransa vize danışmanlık hizmeti için: 0850 241 1868

Fransa Türk Vatandaşlarından Vize İstiyor Mu?

Türk vatandaşları için Fransa vize gerekliliği seyahat süresine ve pasaport türüne göre farklılık göstermektedir. 

Umuma mahsus (bordo) pasaport hamili Türk vatandaşları Fransa'ya yapacakları seyahatlerinde seyahat uzunluğu fark etmeksizin vizeye tabidir. Hususi (yeşil), hizmet (gri) ve diplomatik (siyah) pasaport hamili Türk vatandaşları ise 180 gün içinde 90 günü aşmamak kaydıyla Fransa'ya yapacakları seyahatlerinde vizeden muaftırlar.

Fransa vize politikası gereği vize muafiyeti olmayan kişilerin Fransa Cumhuriyeti'ne seyahat etmeden önce seyahat süreleri ve amaçlarına uygun vize türüne başvurmaları gerekmektedir.

Fransa Vize Türleri

Fransa Vize Türleri

Geçerlilik süresine göre transit, kısa süreli ve uzun süreli olmak üzere üçe ayrılan Fransa vizeleri, kendi içlerinde farklı alt türlere bölünür. Fransa'nın uluslararası havaalanlarından başka bir ülkeye gitmek üzere aktarma yapacak olan kişilerin Fransa transit vizesi, Fransa'da 90 günden kısa bir süre için bulunacak kişilerin Fransa C tipi (kısa süreli, Schengen) vize ve ülkede 90 günden uzun süreler için bulunacak kişilerin ise Fransa D tipi (uzun süreli, ulusal) vize alması gerekir.

Fransa vize türleri ve alt türleri aşağıda listelenmiştir.

 • Fransa havaalanı transit vizesi
 • Kısa süreli Fransa vizesi
  • Fransa turist vizesi
  • Fransa ziyaret vizesi
  • Fransa evlilik vizesi
  • Fransa tedavi vizesi
  • Fransa ticari vize
  • Fransa etkinlik vizesi
 • Uzun süreli Fransa vizesi 
  • Fransa öğrenci vizesi
  • Fransa staj vizesi
  • Fransa iş arama vizesi
  • Fransa iş kurma vizesi
  • Fransa çalışma vizesi
  • Fransa yetenek vizesi
  • Fransa yatırımcı vizesi
  • Fransa aile birleşimi vizesi
  • Fransa geri dönüş vizesi

Transit ve kısa süreli Fransa vize türleri yukarıda seyahat amaçlarına göre yapılan gruplama dışında da, giriş sayısına göre tek girişli, çift girişli ve çok girişli olmak üzere 3 farklı türe ayrılmaktadır.

Fransa Vize Şartları

Fransa vizesi almak için sağlamanız gereken başvuru şartları aşağıda listelenmiştir.

 • Vize bitiş tarihinden itibaren en az 3 ay daha geçerli bir pasaporta sahip olmalısınız.
 • Pasaportunuzu son 10 yıl içerisinde almış olmalısınız.
 • Konaklama ve geri dönüş ulaşımı için yeterli finansal kaynağa sahip olmalısınız.
 • Schengen Bilgi Sisteminde istenmeyen kişi olarak kaydınızın bulunmaması gereklidir.
 • BM veya AB'nin yaptırım listesinde yer almamanız gereklidir.
 • Fransa'ya giriş yasağınızın bulunmaması gereklidir.

Fransa Vize Başvurusu Nereye Yapılır?

Fransa Vize Başvurusu

Fransa vize başvuru süreci iki aşamadan oluşmaktadır. Öncelikle France-Visas üzerinden ön başvuru yapmalı, daha sonra İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa'da bulunan yetkili aracı kurum VFS Global vize merkezlerinden başvuru tamamlanmalıdır.

Fransa Vize Başvuru Merkezleri

Fransa Dışişleri Bakanlığı'nın vize başvurularını kabul etmek üzere yetki verdiği VFS Gloval vize başvuru merkezlerinin adres ve iletişim bilgileri aşağıdaki tabloda verilmiştir.

ŞehirAdresÇalışma Saatleri
VFS Ankaraİşçi Blokları Mah. Muhsin Yazıcıoğlu Cad. Regnum Sky Tower No: 57/A Çankaya/ Ankara

Pazartesi- Cuma

08:30 – 15:30

VFS BursaKükürtlü Cad. No: 3 Osmangazi/Bursa

Çarşamba (her 2 haftada bir)

09:00 – 14:00

VFS İstanbul BeyoğluHacı Ahmet Mah. Kurtuluş Deresi Cad. No: 29/A Beyoğlu/İstanbul

Pazartesi- Cuma

08:30 - 17:00

VFS İzmirAkdeniz Mah. Akdeniz Cad. No: 1/C Reyent İş Hanı Pasaport Konak/İzmir

Pazartesi- Cuma

08:30 - 17:00

İkamet edilen ile göre Fransa vize başvurusu için yetkili vize merkezleri ve dış temsilcilik farklılık göstermekte olup başvurunuzu yetkili dış temsilcilik ya da vize merkezinden yapmalısınız. Aksi takdirde başvurunuz değerlendirilmeyecektir. Başvurunuz vize merkezi tarafından teslim alındıktan sonra ikamet ilinize göre yetkili dış temsilciliğe gönderilecektir.

Fransa Vizesi İçin Başvuru Adımları

Fransa vizesi için aşağıdaki adımları izleyerek başvurunuzu tamamlamalısınız.

 1. Vize başvuru formunu france-visas.gouv.fr adresinden doldurmalısınız.
 2. Başvuracağınız vize türüne göre gerekli evrakları hazırlamalısınız.
 3. İkamet ettiğiniz il için yetkili vize merkezinden randevu almalısınız.
 4. Randevu gününde evrak teslimini ve biyometri işlemlerini yapmalısınız.
 5. Fransa vize başvuru harcı ödemesini tamamlamalısınız.

İstisnai durumlar dışında randevu gün ve saatinizde şahsen Fransa vize merkezlerine giderek evrak teslimini yapmanız ve biyometri bilgilerinizi vermeniz gerekir; bu işlemler tamamlandığında başvurunuz tamamlanmış olur. Vize merkezi tamamlanan başvuruları değerlendirme için Fransa dış temsilciliğine gönderir ve çoğunlukla 15 gün içerisinde vize başvurusu sonuçlanır.

Fransa Vize Başvurusu İçin Gerekli Belgeler

Fransa vize başvurularında gerekli belgeler aşağıda listelenmiştir.

 • Online olarak France-Visas üzerinden doldurulmuş vize başvuru formu
 • Geçerli, hasarsız, yetkili makamlarca düzenlenen pasaport ve fotokopisi
 • ICAO standartlarında biyometrik özellikli fotoğraf
 • Türkiye'de yaşamakta olan yabancılar için oturum izni
 • Ulaşım rezervasyon belgeleri veya seyahat planı
 • Çalışma durumu ve mesleğe göre sunulması gereken belgeler
 • Son 3 aylık banka hesap dökümleri
 • Konaklama rezervasyonları
 • Minimum 30.000 euro teminat tutarına sahip seyahat sağlık sigortası

Yukarıda listelenmiş olan belgeler, standart başvuru evrakları olup; başvurulacak vize türüne göre farklı ek evrakların da sunulması istenebilmektedir. Fransa vize başvurularında sunulması gereken tüm belgelere ait detaylı bilgilere Fransa vizesi için gerekli belgeler sayfasından ulaşabilirsiniz.

Fransa Vize Başvurusu İçin Randevu

Fransa vize başvurusu için randevuyu, Fransa Dışişleri Bakanlığı tarafından Fransa vize başvurularını kabul etmekle yetkilendirmiş olduğu İstanbul, Ankara, Bursa ve İzmir'de bulunan vize merkezleri üzerinden almalısınız. Randevuların ikamet ettiğiniz il için yetkili merkezlerden alınması gereklidir.

Ankara Fransa Büyükelçiliği yetki alanındaki illerde ikamet eden kişilerin Ankara vize merkezinden; Fransa İstanbul Başkonsolosluğu yetki alanındaki illerde ikamet eden kişilerin ise İstanbul veya İzmir'de bulunan vize merkezlerinden randevu almaları gerekir.

VFS Global internet sitesi üzerinden online form doldurularak Fransa vize randevusu alınabilmektedir.

Fransa Vize Ücreti ve Başvuru Masrafları

2024 yılında transit ve C tipi kısa süreli (Schengen) Fransa vizesi başvuru ücreti 80 euro; uzun süreli D tipi (ulusal) Fransa vizesi başvuru ücreti ise 99 euro olarak belirlenmiştir.

Fransa kısa süreli Schengen vizesi ücretleri, tüm Schengen bölgesi ülkelerinin ortak kararı doğrultusunda belirlenir; ulusal vize ücretleri ise Fransa Dışişleri Bakanlığı kararı ile belirlenir.

Fransa vize başvuru harcına ek olarak aracı kurum hizmet bedelinin, seyahat sağlık sigortası ücretinin, vize evraklarının tercümesi ile noter işlemleri masraflarının ve tercihe bağlı olarak ek hizmet ücretlerinin de dahil olduğu 2024 yılı için tüm Fransa vize başvuru masraflarına Fransa vize ücreti sayfamızdan erişebilirsiniz.

Fransa Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Fransa vize başvurusunun işlem süreleri, başvuru sahiplerinin uyruğuna, seyahat amacına ve yerel koşullara göre değişmektedir. 

Fransa vize başvuruları genellikle 15 gün içerisinde sonuçlanmaktadır. Başvurunun gerektirmesi halinde işlem süresi 45 güne kadar uzayabilmektedir. Değerlendirme sonrasında pasaport hazır olduğunda, vize merkezi tarafından bilgi verilmektedir.

Fransa Vizesi Ne Kadar Süre İçin Verilir?

Fransa vizesinin süresi, vize türüne göre değişmektedir.

Transit Fransa vizesi, Fransa'daki havalimanlarında uluslararası transit alanlarında bulunmak üzere 24 saat için verilmektedir.

Hamiline 180 gün içerisinde 90 güne kadar Fransa'da bulunma hakkı tanıyan kısa süreli Fransa Schengen vizesi, 6 ay ile 5 yıl arasındaki süreler için verilir. Fransa uzun süreli ulusal vizesi, hamiline Fransa'da 3 aya kadar bulunma hakkı tanırken, ulusal vize hamillerinin 3 aylık vize süresi içerisinde oturum izni başvurusu yapması veya VLS-TS özellikli vizesini yetkili makamlardan onaylatması gerekmektedir.

Sık Sorulan Sorular

Fransa'ya seyahat edecek danışanlarımızdan vize işlemleri ve başvuru süreci ile ilgili en sık aldığımız sorular ve Vizem.net danışmanlarının verdiği yanıtları aşağıda bulabilirsiniz.

Fransa Vizesi İçin Ne Zaman Başvuru Yapmalıyım?

Fransa vizesi için başvurunuzu, planlı seyahat tarihinizden en az 2 hafta önce yapmanız gereklidir. Vize başvurunuzu en erken ise seyahatinizden 6 ay önce yapabilirsiniz. Başvuru için tarihlere dikkat edilmesi, başvuru sahiplerinin sorumluluğundadır.

İkamet İline Göre Yetkili Fransa Vize Başvuru Merkezleri Nelerdir?

Fransa Ankara Büyükelçiliğinin yetki alanı içindeki iller olan Afyon, Antalya, Bartın, Bolu, Burdur, Düzce, Eskişehir, Isparta, Karabük, Zonguldak, Adana, Aksaray, Amasya, Ankara, Çankırı, Çorum, Hatay, İçel, Karaman, Kastamonu, Kayseri, Kırıkkale, Kırşehir, Konya, Nevşehir, Niğde, Osmaniye, Samsun, Sinop, Tokat, Yozgat, Adıyaman, Ağrı, Ardahan, Artvin, Batman, Bayburt, Bingöl, Bitlis, Diyarbakır, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Gaziantep, Giresun, Gümüşhane, Hakkari, Iğdır, Kahramanmaraş, Kars, Kilis, Malatya, Mardin, Muş, Ordu, Rize, Siirt, Sivas, Şanlıurfa, Şırnak, Trabzon, Tunceli ya da Van'da ikamet ediyorsanız başvurunuzu Ankara'da bulunan vize başvuru merkezinden yapmalısınız.

Fransa İstanbul Başkonsolosluğunun yetki alanı içindeki iller olan Aydın, Balıkesir, Bilecik, Bursa, İmroz ve Gökçeada dahil olmak üzere Çanakkale, Denizli, Edirne, İstanbul, İzmir, Kocaeli, Kırklareli, Kütahya, Manisa, Muğla, Sakarya, Tekirdağ ya da Uşak'ta ikamet ediyorsanız başvurunuzu İstanbul, İzmir ya da Bursa'da bulunan vize başvuru merkezleri aracılığı ile yapmalısınız.

Fransa Vizesi İçin Mülakat Yapılır Mı?

Fransa vizesi için standart başvuru prosedürü içerisinde kural olarak mülakat yapılmaz; ancak istisnai olarak şüpheli durumların varlığı halinde vize mülakatı yapılması mümkündür.

Başvuru sahibinin sunduğu belgelerin doğruluğu hakkında veya başvuru sahibinin iyi niyeti hakkında şüpheye düşülmesi ya da başvuru sahibinin vize ihlalinde bulunması gibi çeşitli durumlarda vize randevusu esnasında vize görüşmesi yapılabilir veya sonradan gerekli görülmesi halinde başvuru sahipleri mülakata çağrılabilmektedir.

Fransa vize mülakatında başvuru sahiplerinin sorulara verdiği cevaplar ile sunduğu belgelerde yer alan bilgilerin birbiri ile uyuşup uyuşmadığına bakılır. Ayrıca başvuru sahiplerinin dürüstlüğü, karakteri, finansal durumu ve ülkesine dönme niyeti değerlendirilir.

Fransa Vizesi İçin İnternet Üzerinden veya Posta Yolu İle Başvuru Yapılabilir Mi?

Fransa vizesi için posta yolu veya internet üzerinden başvuru yapmak, son 5 yıl içerisinde başka bir Schengen ülkesinden vize alınmamış ise mümkün değildir.

Fransa vize başvurularında randevu alınarak randevu esnasında gerekli vize belgelerinin teslim edilmesi ve biyometri işlemlerinin yapılması gerekir. Türk vatandaşları Fransa elektronik vize (ETA) başvurusu yapamamaktadır.

Geçmiş son 59 ay içerisinde bir Schengen vizesi almış olan kişiler, vize başvuru merkezine gitmelerine gerek olmadan, vize evraklarını Vizem.net merkez ofisine ileterek vize başvuru işlemlerini tamamlayabilmektedir.

Fransa Kapıda Vize Veriyor Mu?

Hayır, Fransa kapıda vize vermemektedir.

Fransa Ekspres Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Vize başvurularının değerlendirmesinin normalden daha hızlı şekilde tamamlandığı ekspres vize, çeşitli ülkelerin ek ücret karşılığında sunduğu bir uygulamadır. Fransa, ekspres vize uygulaması bulunan ülkelerden biri değildir, ancak Fransa vize başvurularının hızlı sonuçlanması için çeşitli yollar bulunur.

Daha hızlı Fransa vizesi almak, erken randevu alınması ile mümkündür. Vize başvurularını en erken tarihte tamamlamak, daha kısa sürede vize alınmasına imkan tanır.

Acil gerekçelerle randevu tarihini öne çekmek veya randevu işlemlerini daha hızlı tamamlamak isteyen kişiler VIP vize başvurusu, erken saat başvurusu veya mobil vize başvurusu gibi ek hizmetlerden yararlanabilmektedir.

Fransa vizesini hızlı almanın bir diğer yolu ise hızlı başvuru yapmaktır. Vize başvuru tarihinden önceki son 59 ay içerisinde Fransa veya diğer Schengen ülkelerinden vize almış olan kişilerin, biyometri bilgilerini tekrar vermesi gerekmediğinden, randevu almaksızın posta yoluyla vize başvurusunu tamamlaması mümkündür; bu durumda randevu tarihi beklenmediği için daha hızlı vize alınması mümkün olmaktadır.

Fransa Vize Takip ve Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Fransa vize takip ve sorgulama işlemleri VFS Global resmi internet üzerinden online olarak yapılabilir veya vize başvurusu e-posta ya da sms yolu ile takip edilebilir.

Fransa vize başvurunuz değerlendirildikten sonra pasaportunuzun vize merkezine ulaştığına dair size bir e-posta gönderilir. Daha ayrıntılı bilgi almak istiyorsanız, SMS hizmetinden yararlanabilirsiniz.

Fransa vize başvurusunu çevrimiçi olarak takip etmek için, VFS Global websitesinden takip ekranına giderek vize merkezi tarafından verilen fatura ya da makbuzda bulunan referans numarasını ve soyadınızı ilgili boşluklara girmeniz gerekir.

Fransa Vize Takip Sorgulama

Vizem.net danışmanlığında yapılan Fransa vize başvurularınız için vize takip ve sorgulama işlemlerinizi Vizem.net üzerinden online olarak yapabileceğiniz gibi, vize durumunuzu 09:00 - 18:30 arası telefon ile sorgulayabilir veya 5 aşamalı SMS servisi ile takip edebilirsiniz.

Fransa Vize Sonucunu Nasıl Öğrenirim?

Fransa vize sonucunuzu, pasaportunuzu teslim alarak öğrenebilirsiniz. Vize takip ve sorgulama sistemleri başvuru sonucuna dair bilgiyi içermez, sadece başvurunuzun aşaması hakkında bilgi verir.

Fransa Vize Başvurum Hangi Durumlarda Reddedilir?

Fransa vize başvurunuz genellikle vize şartlarını sağlamıyor oluşunuz, zamanında başvuru yapmamanız ya da sahte, hatalı veya eksik evrak beyan etmeniz gibi gerekçelerle reddedilmektedir.

2021 yılında Türkiye'den yapılan 45.126 kısa süreli Fransa vizesi başvurusunun 5.931 tanesi reddedilmiştir; Fransa Ankara Büyükelçiliği vize ret oranı %17,49 iken Fransa İstanbul Başkonsolosluğu vize ret oranı ise %11,95'tir.

Vize başvurusu için ret kararı verilmiş kişilerin, Fransa vize reddine itiraz etmesi veya tekrar başvuru yapması mümkündür.

Fransa Vize Süresi Uzatılabilir Mi?

Evet, Fransa vize süresi uzatılabilir.

Fransa'dayken vize sürenizi uzatmak istiyorsanız, Fransa vize uzatma işlemleri için bulunduğunuz bölgedeki valilik ile iletişime geçmeniz gerekir. Kendi ülkenizde iken vize sürenizi uzatmak için yetkili Fransa dış temsilciliğine başvurmanız gerekmektedir.

Fransa'da Vize Süremi Aşarsam Ne Olur?

Fransa'da, herhangi bir mazeretiniz bulunmadan vize sürenizi aşacak şekilde bulunursanız, yasa dışı olarak ülkede ikamet ettiğiniz, yani diğer bir deyişle vize ihlali yaptığınız kabul edilir. Vize ihlali cezaları arasında para cezaları, sınır dışı etme ve ülkeye giriş yasakları yer alır ve ayrıca vize ihlalinde bulunanlar daha sonra Schengen bölgesine girişlerde sorun yaşayabilir. Pasaportunuza ülkede izin verilenden uzun kaldığınızı gösteren bir damga basılabilir ve bu gelecekteki seyahatlerinizi de zorlaştırabilir. Ülkede yasa dışı olarak bulunulan süreye bağlı olarak verilen cezalar değişmektedir.

Herhangi bir 180 günlük süre içinde Fransa'da veya diğer Schengen ülkelerinde 90 günden uzun süre kalan ve uzun süreli bir vizesi bulunmayan AB ülkeleri haricindeki vatandaşlar, 198 euro para cezasına çarptırılır; ayrıca daha sonra ülkeye girişleri veya yeni bir vize almaları da zorlaşır. İzin verilen süreden sadece birkaç gün fazla ülkede kalarak Fransa vize ihlali yapanlara sadece para cezası verilirken, bu sürenin uzaması halinde sınır dışı etme cezasının uygulanması mümkündür.

Türkiye’den Fransa'ya Giderken Çıkış Vizesi Almam Gerekir Mi?

Türkiye'den Fransa'ya giderken çıkış vizesi almanız gerekmez. İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi kişilere herhangi bir ülkeden ayrılma hakkı verdiği ve çıkış vizesi bu hakkı engellediği için uluslararası teamül hukukunca çıkış vizesi uygulaması hukuka aykırı olarak değerlendirilir.

Fransa Vizesi İle Hangi Ülkelere Seyahat Edebilirim?

Fransa, Schengen Anlaşması'na taraf bir ülke olarak Schengen vize politikasını kabul etmiştir ve Avrupa Birliği Özgürlük, Güvenlik ve Adalet Alanı (AFSJ) gereğince Schengen Antlaşması'na taraf Avrupa Birliği ülkeleri arasında sınır kontrolleri ve gümrük denetimi uygulaması bulunmamaktadır. Almış olduğunuz Fransa vizesi ile, tek girişli vize olsa dahi, Schengen bölgesinden çıkmadan vize süreniz boyunca diğer Schengen ülkeleri için hareket özgürlüğüne sahip olursunuz.

Fransa vizeniz ile Schengen Antlaşması'na taraf ve Schengen Alanı içerisinde bulunan Almanya, Avusturya, Bulgaristan, Çekya, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Yunanistan, Macaristan, İzlanda, İtalya, Letonya, Lihtenştayn, Litvanya, Lüksemburg, Malta, Hollanda, Hırvatistan, Norveç, Polonya, Portekiz, Romanya, Slovakya, Slovenya, İspanya, İsveç ve İsviçre'ye seyahat edebilirsiniz.

Türkiye'de Hangi İllerde Fransa Dış Temsilcilikleri Bulunur?

Türkiye'de farklı illerde Fransa dış temsilcilikleri bulunmaktadır.

2024 yılı itibariyle Fransa'nın Ankara, İstanbul, Antalya, Hatay, Gaziantep ve Mersin'de dış temsilcilikleri bulunur. Ankara'da büyükelçilik; İstanbul'da başkonsolosluk; Antalya, Hatay, Gaziantep ve Mersin'de ise fahri konsolosluk statüsünde olan 6 farklı Fransa Konsolosluğu Türkiye'de hizmet vermektedir.

Konsolosluktan Fransa Vize Başvurusu Yapılabilir Mi?

Hayır, vize başvuruları dış temsilcilikler tarafından doğrudan kabul edilmemekte olup vize talepleri yetkili vize başvuru merkezi VFS Global aracılığı ile alınmaktadır.

Fransa Vizesi Almak Zor Mu?

Fransa vizesi almak; başvurduğunuz vize türü için talep edilen vize evraklarının eksiksiz ve kurallara uygun olarak sunulması ile yapılan başvurular için zor değildir. Fransa seyahat masraflarını karşılayabilecek durumda olduğunuzu ve seyahatinizin bitiminde ülkenize döneceğinizi ispatlamanız, Fransa vize başvuruları için aranan temel gerekliliktir.

Fransa'ya Nasıl Göç Edebilirim?

Fransa'ya bir işverenden iş teklifi alarak çalışma amacıyla, bir eğitim kurumundan kabul alarak eğitim amacıyla veya Fransa'daki bir aile üyenizi yanında yaşamak için aile birleşimi amacıyla göç edebilirsiniz.

Fransa'da 3 aydan daha uzun süre kalmak ve ülkeye yerleşmek için, Fransa oturum izni veya oturum izni yerine geçen Fransa vizesinin alınması gereklidir.

Fransa Vize Danışmanlık Hizmeti Nereden Alınabilir?

Fransa vizesi için danışmanlık hizmeti ve uzman desteği, Türkiye'de faaliyet gösteren ve TÜRSAB'a kayıtlı akredite vize acenteleri üzerinden alınabilir. Transit, kısa süreli ve uzun süreli tüm Fransa vize türleri için danışmanlık hizmeti sunulmaktadır.

Çeşitli vize merkezlerinin isimlerini kullanarak randevu satmaya veya sağlık sigortası pazarlamaya çalışan kişilere ve internet sitelerine itibar edilmemelidir.

Vizem.net akredite acentesi, Türk vatandaşlarının tüm Fransa vize başvurularında, evrak hazırlığından pasaportun iade edilmesine kadar tüm süreç için danışmanlık hizmeti sunmaktadır. İstanbul, Ankara, Bursa, Kocaeli ve Mersin'de bulunan Vizem.net ofislerine müracaat edilerek veya çağrı merkezine ulaşılarak Fransa vizesi için danışmanlık hizmeti alınabilir.

Bilgi ve başvuru: 0850 241 1868

Dilhan Akkaya Yazan: Dilhan Akkaya

Dilhan Akkaya, 2019 yılında Başkent Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu. Vizem.net için göçmenlik hukuku ve vize başvuruları alanında danışmanlık vermektedir.

Paylaş: