Lesotho Online Vize Rehberi: Gerekli Evraklar ve 2024 Ücretleri

Lesotho, Afrika kıtasının güneyinde yer alan ve topraklarının tamamı Güney Afrika Cumhuriyeti ile çevrili olan bir ülkedir. Lesotho Krallığı'nın vize muafiyet anlaşması imzaladığı ülkelerin vatandaşları dışında, Lesotho'ya seyahat edecek tüm yabancı ülke vatandaşlarının vize almaları gerekmektedir. 

Lesotho Krallığı, pasaport türünden bağımsız olarak tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından vize istemektedir. 2017 yılında Lesotho e-vize başvuru portalı kullanıma açılmıştır ve Lesotho Konsolosluklarına gitmeden online vize başvurusu yapılabilmektedir.

Lesotho Online Vize İşlemleri

Lesotho Vize Başvurusu

Lesotho online vize başvurusunda bulunmak için e-vize platformunda vize formu doldurulmalı, gerekli evraklar sisteme yüklenmeli ve kredi kartıyla vize ücreti ödemesi yapılmalıdır. 

Eksiksiz biçimde yapılan Lesotho vize başvurusu ortalama 72 saat içinde sonuçlanır ve e-vize .pdf formatında mail adresinize gönderilir. Lesotho Krallığı'na varışta e-vize çıktısını beyan eden kişilerin pasaportuna vize etiketi ve giriş damgası işlenir. 

Lesotho Vize Başvurusu İçin Gerekli Evraklar

Lesotho vize başvurusu için hazırlanması gereken evraklar aşağıda listelenmiştir. 

Lesotho E-Vize Ücretleri 

2024 yılında geçerli Lesotho kısa süreli vize (turistik, ticari, aile ziyareti) başvuru harcı; tek girişli vize için 150 $, çok girişli vize için 250 $'dır. Vize harcına ek olarak seyahat sağlık sigortası bedelinin ödenmesi ve vize türüne göre yeminli tercüme, noter onayı vb. ek harcamaların yapılması gerekmektedir.

İki haftalık Lesotho seyahat sağlık sigortası ortalama fiyatı 15 $'dır. Sigorta ücretleri, Lesotho'da kalınacak gün sayısı ve kişisel duruma göre değişmektedir.

Güncel sigorta fiyatları ve Lesotho vize başvurusu için: 0850 241 1868

Esra Karataş Yazan: Esra Karataş

Esra Karataş Orta Doğu Teknik Üniversite'sinden 2008 yılında lisans ve 2011 yılında yüksek lisans eğitimini tamamladı. Mezun olduktan sonra kendi alanı olan Restorasyon ve Kültürel Miras Koruma projelerinde görev aldı. 2021 yılından beri vizem.net için Amerika ve Kanada başta olmak üzere 10'dan fazla ülke için kıdemli vize danışmanı ve içerik koordinatörü olarak çalışıyor.

Paylaş: