Bermuda Adaları Vize İşlemleri ve Gerekli Evraklar 2024

Birleşik Krallık'ın denizaşırı topraklarından olan Bermuda, Karayip Denizi'nin kuzey kısmında bulunan bir takımadadır. Bermuda Adaları'na seyahat eden tüm yabancı ülke vatandaşları için Birleşik Krallık göçmenlik ve vize kuralları uygulanmaktadır.

Bermuda Adaları, pasaport türü (bordo, yeşil, gri, siyah) ve seyahat süresi fark etmeksizin tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından vize istemektedir. Bu nedenle Bermuda'ya seyahat edecek TC vatandaşlarının seyahat öncesinde İngiltere dış temsilciliklerine başvuru yaparak Birleşik Krallık ziyaretçi vizesi almaları gerekmektedir.

Ayrıca, Bermuda Adaları Hükümeti 11 Ağustos 2023 tarihinden itibaren ABD vizesi veya Kanada vizesi sahiplerinin ayrıca bir vize almadan Bermuda'ya giriş yapabileceğini duyurmuştur.

Bermuda Adaları Vizesi Başvuru Prosedürü

Bermuda Vizesi

Bermuda Adaları için vize başvuruları, aracı kurum TLS Contact vize merkezleri üzerinden Birleşik Krallık Ankara Büyükelçiliği ve İstanbul Başkonsoluğu tarafından kabul edilmektedir. Bermuda için vize prosedürü, İngiltere vize işlemleri ile aynıdır.

Bermuda seyahati için İngiltere vize başvurusu öncelikle Gov.UK üzerinden online olarak yapılmakta, ardından aracı kurum vize başvuru merkezinde biyometri kaydı vererek tamamlanmaktadır. Vize başvuru işlemleri hakkında detaylı bilgiye Birleşik Krallık vizesi sayfasından ulaşabilirsiniz.

Bermuda Vizesi İçin Gerekli Belgeler

Bermuda vizesi için hazırlanması gereken belgeler aşağıda sıralanmıştır.

Bermuda Vize Başvuru Ücreti

2024 yılında 6 ay geçerlilik süreli Bermuda (Birleşik Krallık) vize başvuru ücreti 115 İngiliz sterlinidir. Vize ücretleri online başvuru formu doldurulduktan sonra kredi kartı ile ödenmektedir.

Esra Karataş Yazan: Esra Karataş

Esra Karataş Orta Doğu Teknik Üniversite'sinden 2008 yılında lisans ve 2011 yılında yüksek lisans eğitimini tamamladı. Mezun olduktan sonra kendi alanı olan Restorasyon ve Kültürel Miras Koruma projelerinde görev aldı. 2021 yılından beri vizem.net için Amerika ve Kanada başta olmak üzere 10'dan fazla ülke için kıdemli vize danışmanı ve içerik koordinatörü olarak çalışıyor.

Paylaş: