almanya vizesi başvuru ve takip merkezi

Almanya Vizesi: Almanya Vize Başvurusu ve Ücreti

Almanya Federal Cumhuriyeti vizesi alabilmek için uzun süreli seyahat (90 günden fazla) planlanıyorsa iData veya Almanya Konsolosluk, Büyükelçiliği’ne, kısa süreli (90 gün veya 90 günden daha az) bir seyahat planlanıyorsa da Almanya Konsolosluğu tarafından yetkilendirilmiş vize merkezlerine (iDATA) başvuru yapılması gerekmektedir.

Almanya vizesi başvurusu yapmak için öncelikle vize türü belirlenip ilgili ve yetkili kurum olan iDATA veya Almanya Konsolosluğu’ndan randevu alınması gerekmektedir, randevu gününde ise yaklaşık yarım saatlik bir işlem sonrasında Almanya vizesi başvurusu sisteme girilir ve en geç 7 iş günü içinde Almanya vizesi başvurusu sonuçlanır.

2021 yılı için Almanya vize ücretleri aşağıdaki tabloda verilmiştir.

Almanya Vize Ücreti Tablosu 2021
İşlemÜcretler
Havaalanı Transit Vizesi80 €
Kısa Süreli Vize (C Tipi Vize) (Yetişkin)80 €
Uzun Süreli Vize (D Tipi Vize) (Yetişkin)75 €
6 Yaşından Küçük Çocuklar için VizeÜcretsiz
6-12 Yaş Arası Çocuklar için Vize40 €
18 Yaşından Küçük Kişiler için Uzun Süreli (D Tipi) Vize37.5 €
Almanya Schengen Vizesi için Başvuran Azerbaycan, Ermenistan ve Rusya Vatandaşları35 €
iDATA Koordinasyon Ücreti (2021)430 ₺

Almanya Türkiye’den Vize İstiyor Mu?

Almanya Federal Cumhuriyeti, bazı özel pasaport hamilleri hariç Türkiye’den vize istemektedir.

Almanya Federal Cumhuriyeti’ne vizesiz seyahat imkânı sağlayan Türkiye pasaportları ise hususi (yeşil) pasaport, hizmet (gri) pasaportu ve diplomatik (siyah) pasaporttur. Türkiye’den alınmış bordo pasaport sahipleri ise Almanya’ya gitmeden önce Almanya vizesi almak zorundadır. Almanya, Türkiye’den vize istemeyen ülkeler arasında değildir.

Almanya Federal Cumhuriyeti Kısa Dönemli (C Tipi) Vize Türleri Nelerdir?

Almanya Federal Cumhuriyeti kısa dönemli C tipi vize türleri aşağıda verilmiştir.

 • Almanya Turist Vizesi: Turistik amaçlarla Almanya’ya gitmek için alınan vizedir.
 • Almanya Ticari Vize: Ticari toplantı, satın alma, ithalat, ihracat vb. bir etkinliğe katılım gibi amaçlarla yapılacak Almanya seyahatleri için alınan vizedir.
 • Almanya Transit Vize: Schengen ülkesi olmayan üçüncü bir ülkeye giderken havaalanındaki transit bölümünü terk etmeden ve bekleme süresi 12 saati geçmeyecek şekilde havaalanında kalmak için alınan vizedir.
 • Almanya Staj Vizesi: Almanya’da bir staj alınması durumu varsa staj vizesi alınmalıdır.
 • Almanya Kültürel Vizesi: Bir spor müsabakası, konser vb. etkinliklere katılım durumlarında Almanya’ya giriş sağlanması için alınması gereken vize türüdür.
 • Almanya Aile, Arkadaş Ziyareti Vizesi: Almanya’da yasal olarak ikamet etmekte olan bir aile üyesinin veya arkadaşın yanına gidip konaklamak için gerekli olan vizedir.

Almanya C tipi vizesi bir Schengen vizesi türüdür. Almanya C tipi vize, hamiline 180 günlük süre içerisinde 90 güne kadar Almanya’da bulunma hakkı tanır.

Almanya Turist Vizesi

Almanya turist vizesi, Almanya’ya turistik bir ziyaret düşünen kişilerin alınması gereken C tipi Almanya vizesi türüdür.

Almanya turist vizesi Schengen vizesi olarak değerlendirilmektedir. Schengen vizesi, vize sahibine yalnızca Almanya’yı değil, 26 Schengen üye ülkesini de ziyaret etme olanağı sağlar. Schengen bölgesinde seyahat etmek isteyen kişiler Almanya turist vizesi almak için başvurabilir. Almanya turist vizesine, Almanya’ya turistik amaçlarla gideceğini kanıtlayabilecek herkes başvuruda bulunabilir.

Almanya Ticari Vize

Almanya ticari vize, Almanya’ya iş yapmak, toplantılara katılmak, sözleşme imzalamak vb. için gitme planı olan kişilere verilen kısa süreli C tipi bir Almanya iş vizesi türüdür. Almanya ticari vize üzerinde farklı biçimde belirtilmediği sürece, Almanya ticari vize sahibinin 6 ay içinde 90 güne kadar Almanya sınırları içerisinde bulunabilme hakkı vardır. Almanya ticari vizesi bir Schengen vizesidir.

Almanya Transit Vize

Almanya transit vizesi, Almanya üzerinden aktarma yapılması gereken durumlarda uçak yolcularının uçaklarını değiştirmeleri, aktarma yapabilmeleri için alınması gereken bir Almanya vizesidir.

Almanya transit vizesi, yolcunun havalimanlarından birinde uçağından inmesine, en fazla 12 saat Alman havalimanında kalmasına ve diğer bir uçağa binmesine imkân tanıyan bir izin belgesidir. “A” vizesi olarak da adlandırılan Almanya transit vizesi, Schengen vize kategorisine dahil edilmektedir.

Almanya Staj Vizesi

Almanya staj vizesi, Almanya’da staj yapmayı düşünen ve Almanya’da staj daveti almış kişilerin alması gereken bir Almanya vizesi türüdür. Almanya’da staj yapma niyetinde olan herkes, yaşı, cinsiyeti vb. ne olursa olsun kendi ilgi alanı çerçevesinde Almanya’da staj yapabilir. Almanya’da staj yapma şartları, stajı sunan şirket veya kuruma bağlıdır ve Almanya’da ücretli veya ücretsiz şekilde stajyer olarak bulunulabilir.

Almanya Kültürel Vizesi

Almanya kültürel vizesi, Almanya’daki bir kültür, spor, dini etkinliğine katılmak amacıyla veya bir film ekibinin parçası olarak Federal Almanya Cumhuriyeti’ne girilmesine olanak tanır.

Almanya kültürel sportif etkinlik vizesi, C tipi bir Almanya Federal Cumhuriyeti vizesidir. Almanya kültürel sportif etkinlik vizesi bir Schengen vizesidir.

Almanya Aile, Arkadaş Ziyareti Vizesi

Almanya aile, arkadaş ziyareti vizesi, Almanya’daki aile ve / veya arkadaşını ziyaret etmek amacıyla Almanya’ya giriş yapabilmek için alınması gereken C tipi bir Almanya vizesi türüdür.

Almanya aile, arkadaş ziyareti vizesi için Almanya’da ziyaret edilecek bireyin yazmış olduğu ve Almanya’daki ilgili belediyenin onayladığı davet yazısında başvuru sahibinin kalacağı adres, ziyaret amacı ve ziyaret tarihleri belirtilmelidir. Almanya aile, arkadaş ziyareti vizesi bir Schengen vizesi türüdür.

Almanya Federal Cumhuriyeti Uzun Dönemli (D Tipi) Vize Türleri Nelerdir?

Almanya D tipi vize, uzun dönemli olmasıyla bilinen, vize sahibinin Almanya’ya girmesine ve 90 günden daha fazla süre için Almanya’da ikamet etmesine izin veren bir vize türüdür.

Almanya D tipi vize kapsamına giren Almanya vizesi türleri aşağıda sıralanmıştır.

 • Almanya Öğrenci Vizesi: Almanya’daki bir okulda eğitim görmek için alınması gereken vize türüdür.
 • Almanya Dil Kursu Vizesi: Almanya’da dil eğitimi almak için dil kursu vizesi alınması gerekmektedir.
 • Almanya İş Arama Vizesi: Nitelikli meslek sahibi yabancı ülke vatandaşlarının Almanya’da 6 ay süreyle iş aramasına hak tanıyan bir Almanya vizesi türüdür.
 • Almanya Çalışma Vizesi: Almanya’da bir iş bulunması halinde ülkeye girip ikamet edilmesine izin veren vize türüdür.
 • Almanya Freelance Vizesi: Kendi mesleklerini freelance çalışma programı ile icra eden kişilerin Almanya’da müşterileri olması halinde ve ülkede gelir elde edilmesi için alınması gereken vizedir.
 • Almanya Tedavi Vizesi: Tıbbi tedavi alma niyetinde olan kişilerin Almanya’ya seyahat etmesi gerekiyorsa alması gereken Alman vizesi türüdür.
 • Almanya Aile Birleşimi Vizesi: Almanya aile birleşimi vizesi başvuranının ailesinin Almanya’da olması ve taraflardan birinin diğer tarafı yanlarında yaşaması için Almanya’ya davet etmesi durumunda alınması gereken vizedir.
 • Almanya Sevgili Vizesi: Evli olmayan çiftler için birlikte olduklarını kanıtlamaları ile başvuru yapılabilecek Almanya D tipi vize türüdür. Almanya D tipi vize başvuranı, Almanya’ya gitme nedenini kanıtlamakla mesuldür. Almanya D tipi vize alma niyetini belirtmek amacıyla davet mektubu, iş teklifi, okul kabul mektubu gibi belgeler kullanılabilir.

Almanya Öğrenci Vizesi

Almanya’da öğrenci olarak bulunmak için gerekli olan vize Almanya öğrenci vizesidir. Almanya öğrenci vizesi, Almanya Federal Cumhuriyeti vatandaşı olmayan bir kişinin belirli bir dönemde, eğitim amacıyla Almanya’ya girmesine ve kalmasına izin vermek için gerekli olan resmî belgedir.

Almanya öğrenci vizesi hamillerine 90 günden fazla süreyle Almanya’da bulunabilme hakkı tanımaktadır. Almanya öğrenci vizesi almak için başvuru yapılmadan önce herhangi bir Almanya üniversitesinden kabul mektubu alınması veya yakın zamanda Almanya’daki bir üniversiteye yapılan üniversite başvurusuna olumlu - olumsuz yanıt beklenmesi, Almanya’da bir araştırma programına davet edinilmesi gerekmektedir.

Almanya Dil Kursu Vizesi

Almanya dil kursu vizesi, Almanya’daki herhangi bir dil kursuna kaydolunması durumunda Almanya’ya giriş yapmak için gerekli olan vize türüdür. Almanya dil kursu vizesi, Almanya sınırları içerisinde 90 günden fazla bulunabilmeye imkân tanır.

Almanya dil kursu vizesi D tipi bir Almanya vizesidir. Almanya dil kursu vizesi, Almanya sınırları içerisinde 90 günden fazla bulunabilmeye imkân tanır.

Almanya Erasmus Vizesi

Almanya Erasmus Vizesi, Almanya üniversiteleri ile denkliği olan Türkiye üniversitelerinde okuyan öğrenciler için alınması gereken Almanya D Tipi öğrenci vizesidir.

Almanya Erasmus Vizesi hamiline en fazla 2 dönem boyunca Almanya üniversitelerinde eğitim görme hakkı tanır.</a>

Almanya İş Arama Vizesi

Almanya iş arama vizesi, Almanya’da 6 ay boyunca ikamet edilmesine ve Almanya iş arama vizesi sahibinin bu süre zarfında Almanya’da iş aramasına izin veren uzun süreli bir vize türüdür. Almanya iş arama vizesi hamiline verilen 6 aylık sürenin sonunda kişi, çalışmak için uygun bir iş bulur ise Almanya iş arama vizesi sahibine Almanya çalışma vizesi verilmektedir. Almanya iş arama vizesi ile iş arayan kişinin kendi ilgi alanında en az 5 yıllık bir tecrübesi bulunması, bir lisans ve / veya yüksek lisans derecesinin bulunması ve Almanya’da çalışma iznini alana kadar seyahat veya sağlık sigortası yaptırılması, Almanya iş arama vizesi başvurusunda dikkate alınan hususlardır.

Almanya Çalışma Vizesi

Almanya çalışma vizesi, Almanya’dan bir iş teklifi alınması durumunda Almanya’ya çalışmak için gidecek kişilerin alması gereken uzun süreli vize türüdür. Almanya çalışma vizesi, vize sahibine daha sonra vizeyi uzatma, Avrupa Birliği Mavi Kart alınması ve diğer ikamet izinleri için başvurma imkânları ile 2 yıla kadar Almanya’ya sınırsız giriş ve çalışma için izin vermektedir.

Almanya çalışma vizesi D tipi (Almanya ulusal vize) bir Almanya vizesidir. Almanya çalışma vizesi ile Almanya’ya gidildikten sonra işe başlayabilmek amacıyla Almanya çalışma izni başvurusunda bulunmak gerekir.

Almanya’da çalışmak amacıyla Almanya çalışma vizesi başvurusunda bulunulabilen durumlar aşağıda verilmiştir.

 • İstihdam edilmek.
 • Serbest meslek icra etmek.
 • Freelancer olarak çalışmak.
 • İş aramak.
 • Tatil yaparken aynı zamanda çalışmak.
 • Au Pair olarak çalışmak: Alman kültürü ve dili hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyen genç yetişkinler için uygulanan bir programdır.

Aşağıdaki ülkelerin vatandaşları, Almanya’ya vizesiz giriş yaptıktan sonra çalışma amacıyla oturma izni başvurusunda bulunabilirler.

 • EEA (Avrupa Ekonomik Alanı) / Avrupa Birliği üye ülkeleri
 • Amerika Birleşik Devletleri
 • Avustralya
 • Kanada
 • İsrail
 • Japonya
 • Yeni Zelanda
 • İsviçre
 • Güney Kore

Almanya Freelance Vizesi

Almanya freelance vizesi uzun süreli geçerliliğe sahip bir Almanya vizesi olup vize sahibine Almanya’da serbest meslek sahibi olma imkânı verir ancak vizenin alındığı meslek, vize süresi boyunca asıl meslek olarak kalmalıdır.

Almanya freelance vizesine sahip olunması için gereken şartlar aşağıda sıralanmıştır.

 • Almanya’da ikamet etmek.
 • Bir sağlık sigortasına sahip olmak.
 • Yeterince para kazanmak.
 • Almanya’da müşterilere sahip olmak.

Almanya Tedavi Vizesi

Almanya tedavi vizesi, vize sahibinin tıbbi tedavi aramak veya tedavi almak amacıyla Almanya’ya girmesine izin veren bir Almanya uzun süreli vizesi türüdür. Almanya tedavi vizesi, gerekli tedavilerin finansal olarak karşılaşabileceği süre zarfında yabancılara Almanya’da ihtiyaç duydukları her türlü tıbbi hizmeti alma hakkı verir, net bir geçerlilik süresi bulunmamaktadır.

Üç aydan daha kısa süren bir tıbbi tedavi için Almanya’ya girilmesi gerekiyorsa, bir Almanya tıbbi C tipi tedavi vizesi alınması gerekmektedir.

Almanya Aile Birleşimi Vizesi

Almanya’da yasal olarak ikamet eden yabancı ülke vatandaşları, Avrupa Birliği dışında ikamet eden ve Alman vatandaşı olmayan aile üyelerini, geçici veya kalıcı olarak kalmak üzere Almanya’ya getirmek istemeleri durumunda uzun süreli Almanya aile birleşimi vizesine sahip olmaları gerekmektedir.

Almanya aile birleşimi vizesine başvurmak için 18 yaşından büyük olma ve minimum temel seviyede Almanca bilgisine sahip olma şartları aranmaktadır. Avrupa Birliği, Avrupa Ekonomik Alanı veya Avrupa Serbest Ticaret Birliği üyesi ülkelerin vatandaşları Almanya’daki aile üyelerine, eşlerine veya akrabalarına katılmak istediklerinde Almanya aile birleşimi vizesi almadan Almanya’da bulunabilir veya çalışabilirler.

</section>

Almanya Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Almanya vize başvurusunda bulunmak için gerekli adımlar aşağıda sıralanmıştır.

 1. Almanya vize başvuru formu doldurulur ve gerekli evrakların tam olup olmadığını kontrol edilir.
 2. Almanya vize başvuru merkezlerinden randevu talep edilir. (iDATA, Türkiye’de Almanya Büyükelçilik / Konsolosluğunun ve İstanbul İtalyan Başkonsolosluğu’nun vize başvuruları için resmi olarak yetkilendirdiği kurumdur.)
 3. Randevu tarihinde iDATA ofisinde evraklar beyan edilerek biyometri işlemleri tamamlanır.
 4. Almanya Konsolosluğu sistemine vize bilgilerinin girilir.

Yukarıda belirtilen işlemler sonrasında Almanya vize başvurusu, işleme alınmak üzere Alman Konsolosluğuna gönderilecektir. Almanya vize başvurusunun sonuçlanması sonrasında başvuru sırasında kullanılan pasaport, kargo ile Almanya vizesi başvuru sahibine gönderilir.

Vizem.net, Almanya vize işlemleri için yukarıda sıralanan adımlar ve süreç ile tüm vize sürecini başvuru sahibi adına yürütmektedir.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Almanya Vize Başvurusu için Gerekli Belgeler Nedir?

Almanya vize başvurusu için gerekli belgeler, aşağıda verilen listede belirtilmiştir.

 • Sağlık sigortası kanıtı
 • Geçerli pasaport
 • Başvuru formu
 • Pasaport fotokopisi
 • Almanya vize ücreti ödendiğine dair dekont
 • Motivasyon mektubu (Almanya’ya gitme nedenini açıklayan mektup; örneğin iş, eğitim vb.)
 • İş teklifinin veya kurs kabulünün kanıtı (varsa)
 • Almanya’da kalınacak yer için ikametgâh, rezervasyon belgesi

Almanya’ya gitmek için gerekenler listesinin başında gerekli bir Almanya vizesi bulunur.

Almanya Vizesi için Fotoğraf Ölçüsü Nedir?

Almanya vize başvurusu için kullanılacak fotoğrafların 35 mm genişliğinde ve 45 mm yüksekliğinde ve beyaz arka fona sahip olması istenmektedir. 6 aydan eski olan fotoğraflar Almanya vize başvurusu için kabul edilmemektedir.

Almanya Vize Şartları Nelerdir?

Almanya’ya vize almak için gerekli şartlar aşağıda sıralanmıştır.

 • Almanya’ya gelmeden önce bir sağlık sigortası yaptırılması.
 • Almanya’da ikamet edilecek yer için ikametgâh belgesi veya rezervasyon dökümleri bulunması.
 • Almanya vizesi almak için başvuran kişinin adli sicil kaydında herhangi bir işlem yapılmış olmaması.
 • Almanya Federal Cumhuriyeti tarafından istenen maddi yeterliliğin sağlanıyor olması.
 • Almanya vizesi başvurusu için gerekli evrakların eksiksiz ve harçların ödenmesi tamamlanmış olması.

Almanya Vize Reddine Nasıl İtiraz Edilir?

Almanya vize reddine nasıl itiraz edilir? Almanya vizesi başvuru sahibinin, vize reddine itiraz hakkı bulunmakta ve itiraz dilekçesinin ret sonrasında en geç 1 ay içerisinde başvuru yapılan Almanya Konsolosluğu’na ulaştırılması gerekmektedir.

Almanya vize reddine itiraz süreci, ret sebebinin belirtildiği durumlarda ret kararının kişiye ulaştığı tarihten itibaren 1 ay içinde, ret kararının belirtilmediği durumlarda ise 1 yıl gibi bir sürede tamamlanmak ile beraber ortalama 3 ay sürmektedir.

Almanya vize başvurusu reddine itiraz dilekçesi yazmak için ise herhangi bir ek belge gerekmektedir. İtiraz için yazılacak dilekçe ret mektubunda, ret mektubunda belirtilen 6 veya 7 haneli rakam kodunun, ad – soyad ve e-posta adresinin belirtilmesi yeterlidir.

0-6 Yaş Arası Çocuklar için Almanya Vizesi Nasıl Alınır?

6 yaşından küçük çocuklar için Almanya vizesi alınmak istendiğinde bazı ek belgeler sunulması gerekmektedir ve bu belgeler aşağıda sıralanmıştır.

 • 0 – 6 yaşında olan bireyin doğum belgesi.
 • Her iki ebeveyn tarafından imzalanmış başvuru formu.
 • Aile mahkemesi kararı. (Eğer bir ebeveyn çocuk üzerinde tam velayet sahibi ise)
 • Her iki ebeveynin de onaylı kimlik / pasaport kopyaları.
 • Çocuk yalnız seyahat edecekse, her iki ebeveyn / vasi tarafından imzalanmış noter onaylı ebeveyn izni.

Almanya Vize Danışmanlık Ücretleri Nedir?

Almanya vizesi almak için vize danışmanları ile ortak hareket edildiğinde danışmanlık ücreti 40 EURO’dur.

Almanya’ya Vize Almak Zor Mu?

Hayır, Almanya vizesi, Alman Konsolosluğu’nun vize şartlarını yerine getirmiş, Türkiye’de düzenli bir gelire sahip, seyahatinin içeriği net ve anlaşılır olan ve tüm evrakları eksiksiz tamamlamış olan kişiler için alınması zor değildir.

Schengen Vizesi Almanya’yı Ziyaret Etmek için Geçerli Midir?

Schengen vizesi, Schengen Bölgesi’ne üye devletlerden herhangi birine seyahat eden kişinin seyahat başına turizm veya iş amaçlı 90 güne kadar kalmasına izin veren kısa süreli bir vizedir. Schengen vizesi aynı zamanda Almanya’yı ziyaret etmek amacıyla ve / veya turistik amaçlarla da kullanılabilir.

Almanya Yeşil Pasaporta Vize İstiyor Mu?

Yeşil pasaport, Türkiye Cumhuriyeti için çalışan memurlara ve belirli şartları taşımaları durumunda bu memurların ailelerine 5 yıllık süre ile verilen pasaport türüne denir, hususi pasaport olarak da adlandırılır.

Umuma mahsus (yeşil) pasaport sahipleri, Almanya’ya girebilmek veya transit geçebilmek için vize almaya ihtiyaç duymamakla beraber 180 günlük bir süre zarfında maksimum 90 gün süreyle Almanya’da vizeye ihtiyaç olmaksızın bulunabilirler.

Almanya’nın Vize İstediği Ülkeler Hangileridir?

Almanya’nın vize istediği ülkeler aşağıda verilmiştir.

 1. Afganistan
 2. Cezayir
 3. Angola
 4. Ermenistan
 5. Azerbaycan
 6. Bahreyn
 7. Bangladeş
 8. Belarus
 9. Belize
 10. Benin
 11. Bhutan
 12. Bolivya
 13. Botsvana
 14. Burkina Faso
 15. Burma/Myanmar
 16. Burundi
 17. Kamboçya
 18. Kamerun
 19. Cape Verde
 20. Orta Afrika Cumhuriyeti
 21. Çad
 22. Çin
 23. Komorlar
 24. Kongo
 25. Küba
 26. Kongo Temsilcisi
 27. Cibuti
 28. Dominik Cumhuriyeti
 29. Ekvador
 30. Mısır
 31. Ekvator Ginesi
 32. Eritre
 33. Etiyopya
 34. Fiji
 35. Gabon
 36. Gambiya
 37. Gana
 38. Pakistan
 39. Gine
 40. Gine-Bissau
 41. Guyana
 42. Haiti
 43. Hindistan
 44. Endonezya dili
 45. İran
 46. Irak
 47. Fildişi Sahili
 48. Jamaika
 49. Ürdün
 50. Kazakistan
 51. Kenya
 52. Kiribati
 53. Kosova
 54. Kuveyt
 55. Kırgızistan
 56. Laos
 57. Lübnan
 58. Lesotho
 59. Liberya
 60. Libya
 61. Madagaskar
 62. Malavi
 63. Maldivler
 64. Mali
 65. Marshall Adaları
 66. Moritanya
 67. Mikronezya
 68. Moğolistan
 69. Fas
 70. Mozambik
 71. Namibya
 72. Nauru
 73. Nepal
 74. Nijer
 75. Nijerya
 76. Kuzey Kore
 77. Kuzey Marianas
 78. Umman
 79. Suriye
 80. Papua Yeni Gine
 81. Filipinler
 82. Katar
 83. Rusya
 84. Ruanda
 85. Samoa
 86. Sao Tome ve Principe
 87. Suudi Arabistan
 88. Senegal
 89. Sierra Leone
 90. Solomon Adaları
 91. Somali
 92. Güney Afrika
 93. Sri Lanka
 94. Sudan
 95. Surinam
 96. Svaziland
 97. Suriye
 98. Tacikistan
 99. Tanzanya
 100. Tayland
 101. Doğu Timor
 102. Togo
 103. Tonga
 104. Tunus
 105. Türkiye
 106. Türkmenistan
 107. Tuvalu
 108. Uganda
 109. Özbekistan
 110. Vanuatu
 111. Vietnam
 112. Yemen
 113. Zambiya
 114. Zimbabve

Almanya’nın Vize İstemediği Ülkeler Hangileridir?

Almanya’nın vize istemediği ülkeler aşağıda verilmiştir.

 • Andorra
 • Arjantin
 • Avustralya
 • Belçika
 • Bermuda
 • Brezilya
 • Brunei
 • Bulgaristan
 • Şili
 • Kosta Rika
 • Danimarka
 • El Salvador
 • Estonya
 • Finlandiya
 • Fransa
 • Yunanistan
 • Büyük Britanya
 • Guatemala
 • Honduras
 • Hong Kong
 • İrlanda
 • İzlanda
 • İsrail
 • İtalya
 • Japonya
 • Kanada
 • Kore Cumhuriyeti,
 • Hırvatistan
 • Letonya
 • Lihtenştayn
 • Litvanya
 • Lüksemburg
 • Makao
 • Malezya
 • Malta
 • Meksika
 • Monako
 • Yeni Zelanda
 • Nikaragua
 • Hollanda
 • Norveç
 • Avusturya
 • Panama
 • Paraguay
 • Polonya
 • Portekiz
 • Romanya
 • San Marino
 • İsveç
 • İsviçre,
 • Singapur
 • Slovakya Cumhuriyeti
 • Slovenya
 • İspanya
 • Çek Cumhuriyeti
 • Macaristan
 • Uruguay
 • ABD
 • Venezuela
 • Güney Kıbrıs

Almanya Vizesiyle Diğer Avrupa Birliği Ülkelerine Gidilir Mi?

Almanya vizesi alınması durumunda diğer Schengen üyesi 26 ülkeye de vizesiz giriş yapılabilmektedir.

Almanya Vizesi ile Hangi Ülkelere Gidilir?

Almanya Schengen vizesi ile gidilebilecek ülkeler aşağıda sıralanmıştır.

 • Fransa
 • Belçika
 • Hollanda
 • Çek Cumhuriyeti
 • Estonya
 • Finlandiya
 • Yunanistan
 • Macaristan
 • İzlanda
 • İtalya
 • Letonya
 • Litvanya
 • Lüksemburg
 • Malta
 • Norveç
 • Polonya
 • Portekiz
 • Slovenya
 • Slovakya
 • İspanya
 • İsveç
 • İsviçre

Almanya’ya Vize Almak Ne Kadar Sürer?

Almanya vize başvuruları, normal koşullarda başvuru işleminin tamamlanmasından sonra 7 iş gün içerisinde sonuçlanmaktadır.

Almanya Vizesi Başvuru Süreci Nasıl Takip Edilir?

Almanya vize başvurusunun ilgili kuruma yapılması sonrasında, başvuru süreci, aracı kurum web sitesinden veya ilgili konsolosluk biriminden takip edilebilmektedir.

Almanya Vize Muafiyeti Hangi Şartlarda Geçerli Olur?

Hususi (yeşil) pasaport, hizmet (gri) pasaportu ve diplomatik (siyah) pasaport sahibi Türkiye vatandaşları, 180 gün içinde 90 günü aşmamak şartıyla, Almanya’ya yapacakları seyahatlerinde vizeden muaf tutulmaktadır, aynı zamanda AB mavi kart sahibi kişiler de Almanya vize uygulamasından muaf bir durumdadır.

Alman"ya Mavi Kart"

Mavi kart, Avrupa Birliği dışındaki nitelikli profesyonel çalışanların Avrupa Birliği sınırları içinde çalışmasını sağlayan çalışma iznidir. AB mavi kart, Almanya’da geçerlidir.

Avrupa Birliği mavi kartı, 3 ek ay dahil olmak üzere iş sözleşmesi süresince verilir ve 4 yıllık bir süre ile sınırlıdır. Almanya mavi kart, sahibine Avrupa Birliği ülkelerine vizesiz giriş imkânı tanımaktadır.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Paylaş: