almanya vizesi başvuru ve takip merkezi

Almanya Vizesi: Almanya Vize Başvuru ve Sorgulama İşlemleri

Almanya vizesi; turistik, ticari, eğitim, iş gibi çeşitli amaçlarla kısa veya uzun dönem Almanya seyahatini mümkün kılan vize türüdür. 2020 yılında Almanya vizesi için Türkiye’deki konsolosluklara 75,280 başvuru yapılmış, 63,684 başvuru onaylanmış ve 11,577 başvuru reddedilmiştir.

Vizem.net, %98.1 ile Almanya C tipi vize başvurularında son 4 yıl içerisinde başvuru onay oranı en yüksek akredite acentedir.

Almanya’ya Vize Kalkıyor Mu?

Hayır, Almanya vizesi geçerliliğini korumaktadır.

Almanya Vize İstiyor Mu?

Almanya Halk Cumhuriyeti seyahatlerinde umuma mahsus (bordo) pasaport sahibi vatandaşlar için vize istenmektedir. Diplomatik (siyah), hususi (yeşil) pasaport ve hizmet (gri) pasaportu sahibi Türkiye Cumhuriyeti Devleti vatandaşları, 180 gün içinde 90 günden az sürecek seyahatlerinde Almanya vizesinden muaf olmaktadır.

Almanya Yeşil Pasaporta Vize İstiyor Mu?

Yeşil (hususi) pasaport, devlet memurları ve ailelerine en fazla 5 yıllık verilen pasaport türüdür. Yeşil (hususi) pasaportla birçok ülkeye vizesiz giriş yapmak mümkün olmaktadır. Almanya, yeşil (hususi) pasaport sahiplerinden 90 günden az seyahatlerde vize istememektedir.

Almanya Vize Şartları Nelerdir?

Almanya vize şartları aşağıda verilmiştir.

 • Kişinin adli sicil kaydınının temiz olması
 • Almanya seyahati bittikten sonra ülkeye geri dönüleceğini ispatlayan belgelere sahip olmak
 • Kişinin daha önce vize ihlali yapmamış olması
 • Kişinin Schengen İstihbarat Sistemi’nde (SIS) kaydının olmaması
 • Yeterli mali durum veya bir sponsor sahibi olmak

Almanya Vize Türleri Nelerdir?

Almanya vize türleri, sürelerine göre C ve D olarak ikiye; giriş sayısına göre tek giriş, çift giriş ve multi (çok) giriş olarak üçe ayrılmaktadır.

Almanya Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Almanya vize başvurusu, gerekli Almanya vize evraklarının hazırlanmasının ardından akredite acenteler ve Almanya vize başvuru merkezi üzerinden yapılabilmektedir.

Vizem.net, C tipi ve D tipi Almanya vize başvuruları için danışmanlık hizmeti veren ve son 4 yılda onay oranı en yüksek olan akredite acentedir.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Almanya Vize Başvurusu İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

Almanya vize başvurusu için gerekli belgeler aşağıda verilmiştir.

 • Eksiksiz tamamlanmış ve imzalanmış Almanya vize başvuru formu
 • 6 ay içinde çekilmiş 1 adet biyometrik fotoğraf
 • 30.000 Euro teminatlı seyahat sağlık sigortası
 • Seyahat bileti veya araç bilgileri
 • Konaklamaya ilişkin belgeler
 • Mali durum belgeleri

Yukarıda verilen evrak listesi tüm Almanya vize başvurularında talep edilen standart vize belgeleridir.

Almanya vize evrakları başvuru yapılacak vize türüne göre değişiklik göstermektedir. Almanya vizesi için gerekli evraklar eksiksiz ve doğru beyanlarla hazırlanmalıdır.

Emekliler İçin Almanya Vize Evrakları Nelerdir?

Emekliler için Almanya vize evrakları hazırlanacak standart evraklara ek olarak aşağıda verilen belgelerden oluşmaktadır.

 • Emeklilik belgesi: E- devlet üzerindeki 4A emeklilik kaydı bölümünden indirilerek çıkarılabilmektedir.
 • Emekli kimlik kartı: Varsa emekli kimlik kartı fotokopisi çıkarılmaktadır.
 • Banka hesap dökümü: Emekli maaşının yattığı bankadan son 3 aya ait hesap dökümü gerekmektedir.
 • Ek gelire ait belge: Varsa kira geliri, tapu belgesi, ek hesap dökümü, araç ruhsatı gibi belgeler sunulmak durumundadır.

Çalışanlar İçin Almanya Vize Evrakları Nelerdir?

Çalışanlar için Almanya vize evrakları, standart evraklara ek olarak aşağıda verilen evraklardan oluşmaktadır.

 • Almanya vize izin yazısı: Şirketin antetli kağıdına yazılmış kişinin pozisyonu, işe başlama tarihi, maaşı, izinli olduğu süre ve dönüşünde işine devam edeceğine dair ıslak imzalı ve kaşeli işyeri izin mektubu gerekmektedir.
 • Son 3 aylık maaş bordrosu: E-devletten barkodlu ya da SGK’dan ıslak imzalı olması gerekmektedir.
 • 4A hizmet dökümü: SGK’dan ıslak imzalı ya da e- devletten barkodlu olmak durumundadır.
 • Vergi levhası fotokopisi: En fazla bir önceki yıla ait olması gerekmektedir.
 • İmza sirküleri fotokopisi: Noter tarafından onaylanması gerekmektedir.
 • Ticaret odası kaydı: Çalışılan işyerine ait güncel kaydın sunulması gerekmektedir.
 • Ticaret sicil gazetesi fotokopisi: TOBB üzerinden alınabilmektedir.
 • Faaliyet belgesi fotokopisi: E-devlet üzerinden alınabilmektedir.

İşe yeni başlayanlar için önceki işyeri bilgileri ve bordro sunulabilmektedir. Tüm evrakların son 6 ay içinde alınmış olması gerekmektedir.

Memurlar ve Diğer Kamu Çalışanları İçin Gerekli Vize Evrakları Nelerdir?

Memurlar ve diğer kamu çalışanları için Almanya vize evrakları hazırlanacak standart evraklara ek olarak aşağıda verilen belgelerden oluşmaktadır.

 • İşyeri izin belgesi: Çalışılan kurumdan elde edilecek yapılan işi belirten ve seyahat tarih aralığının yazıldığı, kaşeli ve ıslak imzalı çalışma izin belgesi gerekmektedir.
 • Son 3 aya ait maaş bordrosu: İmzalı ve kaşeli olmak durumundadır.

İşverenler ve Şirket Sahipleri İçin Almanya Vize Evrakları Nelerdir?

İşverenler ve şirket sahipleri için Almanya vize evrakları hazırlanacak standart evraklara ek olarak aşağıda verilen belgelerden oluşmaktadır.

 • Son 6 aya ait faaliyet belgesi veya ticaret odası sicil kaydı fotokopisi: Ankara Büyükelçiliği yetki alanı içinde bulunan evrakların sahiplerinden yalnızca ticaret odası sicil kaydı fotokopisi temin edilmektedir.
 • Ticaret sicil gazetesi fotokopisi: Vize başvuru sahibinin şirketin kurucusu ya da ortağı olduğunu göstermektedir.
 • Vergi levhası fotokopisi: Son yıla ait olmak durumundadır.
 • Ek geliri gösteren belgeler: Araç ruhsatı, tapu, kira geliri gibi ek gelir belgelerinin ibraz edilmesi gerekmektedir.

Almanya Vize Başvuru Formu Örneği Nasıl Doldurulur?

Almanya vize başvuru formu pdf olarak iDATA üzerinden indirilip elle veya Videx sistemi üzerinden online olarak doldurulmaktadır. Almanya vize başvuru formunda; doğum tarihi, doğum yeri, ad, soyad, medeni hal gibi kişisel bilgiler, iletişim bilgileri, halihazırda hangi meslekle uğraşıldığı, kimlik numarası ve seyahat belgesi bilgileri, seyahat tarihi ve seyahat amacı gibi seyahate ilişkin bilgiler, giriş izni bilgileri ve referans türü bilgisi yer almaktadır.

Almanya Vize Online Başvuru Formu Nereden İndirilebilir?

Almanya vize online başvuru formu https://idata.com.tr/de/tr/p/online-basvuru-formu-de adresinden indirilebilmektedir.

Almanya Vize Başvuru Dilekçesi Nasıl Yazılır?

Almanya vize başvuru dilekçesi, Konsolosluğa hitaben resmi bir dille yazılmak durumundadır. Almanya vize başvuru dilekçesinde konaklama detayları, ulaşım bilgileri ve kalış süresinin belirtilmesi gerekmektedir. 18 yaşından küçükler için Almanya vize başvuru dilekçesinin anne veya baba tarafından yazılması ve Almanya’da yapılacak masrafların kim tarafından karşılanacağı bilgisini içermesi gerekmektedir.

Almanya Vizesi Seyahat Sağlık Sigortası Nedir?

Almanya vizesi seyahat sağlık sigortası, en az 30.000 Euro teminatlı ve 1 aydan fazla süren seyahatleri kapsayan bir sigorta türüdür. Almanya seyahat sağlık sigortasının tüm Schengen ülkelerinde geçerliliği bulunmaktadır.

Almanya seyahat sağlık sigortası, seyahat sırasında oluşan; kaza, hastalık, ölüm gibi durumların masraflarını karşılamaktadır. Almanya sağlık sigortası, sigorta sahibinin seyahat sırasında aniden hastalanması veya yaralanması sonucu vefatı durumunda cenazenin ve kalan eşyaların yurda naklini ya da vefat edilen ülkedeki cenazenin tıbbi şartlara uygun defnini sağlamaktadır. Seyahat sağlık sigortası cenaze törenini ve defin masraflarını karşılamamaktadır.

Almanya seyahat sağlık sigortası, Vizem.net üzerinden en iyi fiyatlarla alınabilmektedir.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Almanya Vize Sponsor Dilekçe Örneği Nasıl Yazılmalıdır?

Almanya vize sponsor dilekçesi, seyahat masraflarının vize sahibi tarafından karşılanmaması durumunda başka bir kişi tarafından masrafların üstlenildiğine dair teminat veren bir dilekçe türüdür. Almanya vize sponsor dilekçe örneği geçerli dilekçe kurallarına uygun olarak eksiksiz doldurulmaktadır.

Vizem.net danışmanlığında yapılan başvurularda kişisel durum ve sponsorun koşullarına göre Almanya vize sponsor dilekçe örneği deneyimli danışmanlar tarafından yazılmaktadır

Almanya Vize Fotoğraf Ebatları Nedir?

Almanya vize fotoğraf ebatları 35 mm genişliğinde ve 45 mm yüksekliğinde olmak durumundadır. Almanya vize fotoğraflarının 6 ay içinde çekilmiş olması gerekmektedir.

Almanya vizesi için yüzün net görüldüğü 1 adet biyometrik fotoğraf gerekmektedir. Almanya vize fotoğraf ölçüsü için yüzün yüksekliği, fotoğrafın %70- 80’inini kaplamak durumundadır.

Almanya Vizesi İçin İzin Belgesi Örneği Nasıl Yazılmalıdır?

Almanya vizesi için izin belgesi örneği Almanca ya da İngilizce olarak hazırlanmak durumundadır. Almanya vizesi izin belgesinde seyahat planı ve yapılacak harcamaların kim tarafından karşılanacağı bilgilerinin bulunması gerekmektedir.

Vize için izin yazısı bağlı bulunan şirketten temin edilmektedir. Vize izin yazısı kaşeli ve ıslak imzalı sunulmak durumundadır.

Almanya Vizesi İçin Otel Rezervasyonu Nasıl Yaptırılır?

Almanya vizesi için otel rezervasyonu gerçekten kalınması planlanan otel için yapılmak durumundadır. Almanya vizesi için kalınacak otelde ücretsiz rezervasyon alınması durumunda vize reddi ihtimali bulunmaktadır.

Vize için otel rezervasyonu internet üzerinden alınabilmektedir. Vize için konaklama rezervasyonu bilgileri, seyahat tarihini ve ad- soyad bilgilerini kapsamak durumundadır.

Vizem.net danışmanlığında yapılan başvurularda otel voucher’ı Almanya’daki anlaşmalı otellerden temin edilip başvuran adına hazırlanmaktadır.

Almanya Vizesi İçin Otel Rezervasyonu Şart Mıdır?

Almanya vizesi için otel rezervasyonu turistik ve kültürel ziyaretlerde şarttır.

Otel rezervasyonunda otel iletişim bilgilerinin ve başvuru sahibinin isim- soy isminin belirtilmesi gerekmektedir. Almanya vizesi için otel rezervasyonu gerçekleştirilecek seyahat tarihi kapsamak durumundadır.

Almanya Vizesi İçin Adli Sicil Kaydı Nasıl Alınır?

Almanya vizesi için adli sicil kaydı e-devlet üzerinden, hangi amaç için kullanılacağı doğru bir şekilde girilerek alınmaktadır.

Almanya Ulusal Vize İçin Bloke Hesapta Ne Kadar Para Olmalıdır?

Almanya ulusal vize için bloke hesapta, talep edilen sürenin 50 katının Euro karşılığı olarak bulunması gerekmektedir. Almanya vize banka hesap dökümü alım tarihi 7 gün içinde olmak durumundadır.

Almanya Vize Başvurusu Nereye Yapılır?

Almanya vize başvurusu iDATA aracı kurumu veya Vizem.net üzerinden yapılabilmektedir.

Almanya Kolay Vize Nasıl Alınır?

Almanya kolay vize için Vizem.net randevu, başvuru veeksik evraklar için evrak tamamlama hizmeti sunmaktadır

Almanya hızlı vizesi, başvurunun konsolosluktaki işlem süresiyle ilgili değildir. Almanya hızlı vize başvuru sürecini yaklaşık bir hafta hızlandırarak işlemi 2 veya 3 güne indirmektedir.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Almanya’ya Vize Nasıl Alınır?

Almanya’ya vize almak için yetkili başvuru merkezinden başvuru için randevu alınmaktadır. Almanya vizesi için fotoğraf, seyahat sağlık sigortası, konaklama ve mali durum belgeleri hazırlanarak ve vize başvuru formu eksiksiz doldurularak ilgili başvuru ofisine randevu tarihinde başvuru yapılmaktadır. Almanya vizesi için parmak izi, pasaport ve gerekli evraklar alındıktan sonra başvuru ücretleri ödenmektedir.

Almanya vizesi için başvuru işlemleri tamamlandıktan sonra başvuru, Alman dış temsilciliklerine gönderilmektedir. Almanya vizesi için başvuru takibi iDATA üzerinden barkod kodu ve pasaport numarası ile yapılabilmektedir.

Çalışmayanlar ve İşsizler İçin Almanya Vizesi Nasıl Alınır?

Çalışmayanlar, işsizler ve ev hanımları için Almanya vizesi gayrimenkul tapuları, kira sözleşmesi, şirket hissedarlığı gibi sabit gelir gösteren belgelerle veya birinci dereceden aile üyesinin sponsor olmasıyla alınmaktadır.

Öğrenciler İçin Almanya Vizesi Nasıl Alınır?

Öğrenciler için Almanya vizesi, Almanya’daki masrafların öğrencinin 1. dereceden yakınları, eğitim gördüğü kurum, şirket veya dernek tarafından karşılanacağının teminatını veren bir sponsor dilekçesi ile alınmaktadır.

Bebekler ve Çocuklar İçin Almanya Vizesi Nasıl Alınır?

Bebekler ve çocuklar için Almanya vizesi; başvuru formu, seyahat sağlık sigortası, fotoğraf, konaklama ve araç bilgileri gibi standart evraklar sunularak alınmaktadır. Reşit olmayan başvuru sahiplerinin Almanya vizesi alabilmesi için standart evraklara ek olarak, anne ve babanın 6 aydan eski olmayan noter onaylı muvafakatnameleri gerekmektedir. Almanya vizesi için reşit olmayan başvuru sahiplerinin başvuru formlarını anne ve babalarının imzalamış olması ve masraflarının karşılanacağına dair anne ve baba tarafından sponsor dilekçesinin yazılması gerekmektedir.

Almanya Vizesi Nereden Alınır?

Almanya vizesi Türkiye’de bulunan Almanya dış temsilciliklerinden alınmaktadır. Almanya Konsolosluğu tarafından vize başvurusu onaylanıp başvuru yapılan merkeze geri gönderildikten sonra pasaportlar, başvuru sahipleri tarafından başvuru merkezinden temin edilebilmektedir.

Almanya Vizesi İçin Yetkili Kurum Hangisidir?

Almanya vizesi yetkili kurum iDATA’dır.

Almanya Vize İşlemleri Hangi İllerden Yapılabilir?

Almanya vize işlemleri aşağıdaki illerden yapılabilmektedir.

 • Almanya vize işlemleri İstanbul
 • Almanya vizesi Ankara
 • Gaziantep Almanya vizesi
 • Trabzon Almanya vize işlemleri
 • Antalya Almanya vize başvuru merkezi
 • Bursa Almanya vize başvuru merkezi
 • İzmir Almanya vize işlemleri

Almanya İçin Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Almanya için vize randevusu iDATA üzerinden online olarak alınmaktadır.

Vizem.net, Almanya vize randevu alma işlemleri için danışman hizmeti sunmaktadır.

Almanya Vize Randevu İptali Nasıl Yapılır?

Almanya vize randevu iptali, iDATA üzerinden randevu düzenleme ile yapılmaktadır. Almanya vize randevusu, randevu PNR numarası ve doğum tarihi girilerek iptal edilmektedir.

Almanya vize randevu iptali, randevu tarihinden en az 72 saat önce yapılmak durumundadır.

Vizem.net üzeriden yapılan randevuların iptali için ilgili ülke danışmanına mail ya da telefon yoluyla ulaşmak yeterli olmaktadır.

Almanya Vizesi Parmak İzi İşlemleri Nerede Yapılır?

Almanya vizesi parmak izi işlemleri, iDATA vize başvuru merkezlerinde yapılmaktadır.

Vizem.net danışmanlığında gerçekleştirilen başvurularda vize merkezlerinde tamamlananacak biyometri işlemleri için ilgili ülkenin saha danışmanı başvuru sahibine refakat etmektedir.

Almanya Vize Mülakatı Nedir?

Almanya vize mülakatı özellikle uzun dönem vize başvurularında veya eksik belge sunulması durumunda başvuru sahiplerinin Konsolosluk tarafından birebir görüşmeye çağrılması ile gerçekleşmektedir.

Almanya Vize Mülakatında Sorulan Sorular Nelerdir?

Almanya vize mülakatında sorulan sorular, başvuru sahibinin seyahat amacının alacağı vizeye uygun olup olmadığını kontrol etmek için sorulmaktadır.

Almanya vize mülakatında sorulan sorulardan bazıları aşağıda verilmiştir.

 • Almanya’ya seyahat amacınız nedir?
 • Almanya’da konaklayacak yeriniz neresi?
 • Evlilik tarihiniz nedir? (Aile birleşimi vizeleri için)
 • Almanca bilginiz var mı? (D tipi vizeler için)

Almanya Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır?

Almanya vizesi iDATA aracılığı ile dış temsilciliklere eksiksiz bir şekilde teslim edildikten sonra 15 gün içerisinde sonuçlanmaktadır. Almanya vize başvurusu için karar yalnızca konsolosluklara aittir.

Vize işlem süreleri, özellikle Almanya ve Türkiye resmi tatilleri öncesinde yoğunluğa bağlı olarak uzayabilmektedir. Almanya vizesi için mümkün oldukça erken başvuruda bulunulması tavsiye edilmektedir.

Almanya vize başvuruları, Vizem.net üzerinden takip edilebilmektedir.

Almanya Vizesi Kaç Aylık Çıkar?

Almanya vize süresi, başvuru sahibinin daha önce Schengen vizesi veya Almanya’dan vize alıp almadığına, pasaport süresine, otel rezervasyon süresine, seyahat sağlık sigortasının geçerlilik süresine ve daha önce vize ihlali yapıp yapmadığına bağlı olarak 10 gün ile 5 yıl arasında değişmektedir.

Almanya Vize Sorgulama Nasıl Yapılır?

Almanya vize sorgulama işlemi iDATA üzerinden barkod ve pasaport numarası belirtilerek yapılmaktadır.

Vizem.net danışmanlığında gerçekleştirilen vize başvuruları için Almanya vize sorgulama işlemi online olarak gerçekleştirilebilmektedir.

Almanya Vize Reddi Sebepleri Nelerdir?

Almanya vize reddi sebepleri aşağıda verilmiştir.

 • Seyahat belgesinin sahte olması
 • Seyahat amacının ve şartlarının belirtilmemesi
 • Ülkeye gerçekleştirilecek seyahat ve geri dönüş için yeterli mali kanıt sunulmaması
 • Başvuru sahibine ait Schengen Bilgi Sistemi’nde giriş yasağı kaydı bulunması
 • Başvuru sahibinin en az bir Schengen bölgesi devleti tarafından kamu sağlığına, iç güvenliğe veya uluslararası ilişkilere tehdit oluşturduğunun belirtilmesi
 • Seyahat amacının yeterli bulunmaması
 • Başvuru sahibine ait belgelerin içeriğinin veya gerçekliğinin doğru olmaması
 • Başvuru sahibinin vize geçerlilik süresi dolmadan önce ülkeden çıkacağına dair şüphe oluşturması
 • Seyahat sağlık sigortasının geçerli ve yeterli olmaması

Almanya vizesi için ibraz edilen tüm evrakların eksiksiz ve doğru olması gerekmektedir. Almanya vize reddi için başvuru sahibinin itiraz hakkı bulunmaktadır.

Almanya Vize İtiraz Dilekçesi Örneği Nasıl Yazılır?

Almanya vize itiraz dilekçesi örneği, Almanca dilinde ve şahsen yazılarak imza atılmalıdır. Almanya vize reddine nasıl itiraz edilir sorusunun iki cevabı bulunmaktadır. Almanya vizesi için yapılan başvurunun reddedilmesi halinde itiraz, ret bildirimi geldikten sonra 1 ay içerisinde ve vize reddine bağlı olan kanıtlayıcı belgelerle birlikte dış temsilciliğe veya mahkemeye yapılmaktadır. Vize reddi için mahkemeye yapılan itirazlarda itiraz süreci sonlanmakta ve karar dava aşaması olarak devam etmektedir.

Almanya’da Vize Uzatma İşlemleri Nasıl Yapılır?

Almanya’da vize uzatma işlemleri, kısa dönem vize tipi için; doğal afet gibi mücbir sebepler, tıbbi vakalar gibi insani nedenler, ülkeye verilen giriş izni tarihinden daha geç giriş yapmak ve önemli kişisel nedenlere bağlı olarak Almanya Göçmen Bürosuna tarafından yapılmaktadır ve vize süresi birkaç haftaya kadar uzamaktadır.

Vip Almanya Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Vip Almanya vize başvurusu vize başvuru merkezlerinden talep edilmektedir. Vip hizmetleri vize başvuruları sırasında rahat bir ortam, özel hizmet ve ayrıcalıklar sunmaktadır.

Vip vize ücretleri Almanya vize başvuru ücretlerine ek olarak ödenmektedir. Vip vize Almanya vize sonuçlarına etki etmemektedir.

Almanya Vizesi Almak Zor Mudur?

Almanya vizesi almak geçerli bir pasaport, biyometrik fotoğraf, eksiksiz başvuru formu, geçerli seyahat sağlık sigortası, seyahat için araç ve konaklama belgeleri ve mali durum yeterliliğini kanıtlayan belgeler tam ve uygun bir şekilde sunulduğu takdirde zor bir süreç değildir.

Almanya Vize Ücreti Ne Kadardır?

Almanya vize ücreti 2021 yılı için tüm harç, seyahat sigortası ve danışmanlık ücreti dahil ortalama 185 Euro tutmaktadır.

Almanya vize ücretlerine Vip hizmetler dahil değildir. Almanya vize ücreti Vip hizmet ile birlikte 1294 TL artmaktadır.

Almanya Vize Danışmanlık Ücretleri Nedir?

Almanya vize danışmanlık ücretleri 40 Euro’dur.

Almanya Vize Başvuru Sonucu Nereden Öğrenilir?

Almanya vize başvuru sonucu öğrenme başvuru yapılan aracı kurumun web sitesi üzerinden gerçekleşmektedir. Almanya vizesi için onay alınıp alınmadığı pasaport teslim alındıktan sonra öğrenilmektedir.

Almanya Vizesi Schengen Özellikli Midir?

Almanya vizesi Schengen özellikli bir vizedir. Schengen vizesi ile diğer Schengen ülkelerini ziyaret etmek mümkündür.

Almanya haricinde 25 Schengen ülkesi bulunmaktadır. Almanya Schengen vizesi ile diğer Schengen ülkelerini vize geçerlilik süresi boyunca ziyaret etmek gerekmektedir.

Almanya’nın Vize İstediği Ülkeler Hangileridir?

Almanya’nın vize istediği ülkeler aşağıda verilmiştir.

 • Afganistan
 • Cezayir
 • Angola
 • Ermenistan
 • Azerbaycan
 • Bahreyn
 • Bangladeş
 • Belarus
 • Belize
 • Benin
 • Butan
 • Bolivya
 • Botsvana
 • Burkina Faso
 • Burundi
 • Kamboçya
 • Kamerun
 • Yeşil Burun Adaları
 • Orta Afrika Cumhuriyeti
 • Çad
 • Çin Halk Cumhuriyeti
 • Komorlar
 • Kongo Demokratik Cumhuriyeti
 • Kongo Cumhuriyeti
 • Fildişi Sahili
 • Küba
 • Cibuti
 • Dominik Cumhuriyeti
 • Ekvador
 • Mısır
 • Ekvator Ginesi
 • Eritre
 • Etiyopya
 • Fiji
 • Gabon
 • Gambiya
 • Gana
 • Gine
 • Gine- Bissau
 • Guyana
 • Haiti
 • Hindistan
 • Endonezya
 • İran
 • Irak
 • Jamaika
 • Ürdün
 • Kazakistan
 • Kenya
 • Kuzey Kore
 • Kosova
 • Kuveyt
 • Kırgızistan
 • Laos
 • Lübnan
 • Lesoto
 • Liberya
 • Libya
 • Madagaskar
 • Malawi
 • Maldivler
 • Mali
 • Moritanya
 • Moğolistan
 • Fas
 • Mozambik
 • Myanmar (Burma)
 • Namibya
 • Nauru
 • Nepal
 • Nijer
 • Nijerya
 • Umman
 • Pakistan
 • Filistin
 • Papua Yeni Gine
 • Filipinler
 • Katar
 • Rusya Federasyonu
 • Ruanda
 • Sao Tome ve Principe
 • Suudi Arabistan
 • Senegal
 • Sierra Leone
 • Somali
 • Güney Afrika
 • Güney Sudan
 • Sri Lanka
 • Sudan
 • Surinam
 • Svaziland
 • Suriye
 • Tacikistan
 • Tanzanya
 • Tayland
 • Togo
 • Tunus
 • Türkiye
 • Türkmenistan
 • Uganda
 • Özbekistan
 • Vietnam

Almanya’nın Vize İstemediği Ülkeler Hangileridir?

Almanya’nın vize istemediği ülkeler aşağıda verilmiştir.

 • Arnavutluk
 • Andorra
 • Antigua ve Barbuda
 • Arjantin
 • Avustralya
 • Avusturya
 • Bahamalar
 • Barbados
 • Belçika
 • Bosna Hersek
 • Brezilya
 • Brunei
 • Bulgaristan
 • Kanada
 • Şili
 • Kolombiya
 • Kosta Rika
 • Hırvatistan
 • Kıbrıs
 • Çek Cumhuriyeti
 • Danimarka
 • Dominika
 • El Salvador
 • Estonya
 • Finlandiya
 • Fransa
 • Gürcistan
 • Yunanistan
 • Grenada
 • Guatemala
 • Honduras
 • Macaristan
 • İzlanda
 • İrlanda
 • İsrail
 • İtalya
 • Japonya
 • Kiribati
 • Güney Kore
 • Letonya
 • Lihtenştayn
 • Litvanya
 • Lüksemburg
 • Makao
 • Malezya
 • Malta
 • Marşal Adaları
 • Mauritius
 • Meksika
 • Mikronezya
 • Moldova
 • Monako
 • Karadağ
 • Hollanda
 • Yeni Zelanda
 • Nikaragua
 • Kuzey Makedonya
 • Norveç
 • Palau
 • Panama
 • Paraguay
 • Peru
 • Polonya
 • Portekiz
 • Romanya
 • Saint Kitts ve Nevis
 • Aziz Lucia
 • Saint Vincent ve Grenadinler
 • Samoa
 • San Marino
 • Sırbistan
 • Seyşeller
 • Singapur
 • Slovak cumhuriyeti
 • Slovenya
 • Solomon Adaları
 • İspanya
 • İsveç
 • İsviçre
 • Tayvan
 • Doğu Timor
 • Tonga
 • Trinidad ve Tobago
 • Tuvalu
 • Ukrayna
 • Birleşik Arap Emirlikleri
 • Büyük Britanya ve Kuzey İrlanda Birleşik Krallığı
 • Amerika Birleşik Devletleri
 • Uruguay
 • Vanuatu
 • Vatikan
 • Venezuela

Almanya Vizesiyle Diğer Avrupa Ülkelerine Gidilir Mi?

Almanya vizesiyle diğer Avrupa ülkelerine gitmek mümkündür.

Almanya Vizesi İle Hangi Ülkelere Gidilir?

Almanya vizesi ile gidilebilecek ülkeler aşağıda verilmiştir.

 • Avusturya
 • Belçika
 • Çek Cumhuriyeti
 • Danimarka
 • Estonya
 • Finlandiya
 • Fransa
 • Yunanistan
 • Macaristan
 • İzlanda
 • İtalya
 • Letonya
 • Lihtenştayn
 • Litvanya
 • Lüksemburg
 • Malta
 • Hollanda
 • Norveç
 • Polonya
 • Portekiz
 • Slovakya
 • Slovenya
 • İspanya
 • İsveç
 • İsviçre

Türkiye Almanya’dan Vize İstiyor Mu?

Türkiye, Almanya’dan 90 günlük ziyaretlerde vize istememektedir.

E-Vize Almanya Uygulaması Var Mıdır?

E-vize Almanya uygulaması bulunmamaktadır.

Almanya’ya Gitmek İçin Pasaport Gerekli Mi?

Almanya’ya gitmek için pasaport gerekmektedir.

Almanya Vize Serbestisi Kimlere Uygulanır?

Almanya vize serbestisi; yeşil (hususi), gri (hizmet) ve siyah (diplomatik) pasaport sahiplerine uygulanmaktadır.

Almanya Vize Muafiyeti Hangi Şartlarda Geçerli Olur?

Almanya vize muafiyeti; Avrupa Birliği, Avrupa Ekonomik Alanı ve İsviçre vatandaşları için geçerlidir.

Almanya Vize Kolaylığı Hangi Durumlarda Uygulanır?

Almanya vize kolaylığı anlaşması, AB ve ortak ülke vatandaşlarına daha hızlı vize işlemleri, vize ücreti muafiyeti ya da indirimi, vize için gerekli belgelerin azaltılması gibi uygulamalar sağlamaktadır.

Almanya vize kolaylığı anlaşmalı ülkeler aşağıda verilmiştir.

 • Arnavutluk
 • Ermenistan
 • Azerbaycan
 • Bosna Hersek
 • Yeşil Burun Adaları
 • Kuzey Makedonya
 • Gürcistan
 • Moldova
 • Karadağ
 • Sırbistan
 • Rusya
 • Ukrayna

Almanya Vize Takip İşlemleri Nasıl Yapılır?

Almanya online vize takip işlemleri yetkili başvuru merkezinin web sitesi üzerinden yapılmaktadır. Almanya vize sonuçlarına erişim online olarak gerçekleşmemektedir.

Vizem.net üzerinden başvuru yapan kişiler vize takip işlemlerini 5 aşamalı otomatik SMS yolu ile ve online olarak yapabilmektedir.

Paylaş: