Eritre Vize Başvurusu Hakkında Bilinmesi Gerekenler 2024

Kızıldeniz kıyısı boyunca uzanan Eritre Sudan, Etiyopya ve Cibuti ile komşu olan bir Doğu Afrika ülkesidir. Kenya ve Uganda vatandaşları haricinde tüm yabancı ülkelerin vatandaşları Eritre'ye seyahat etmek için vize almak zorundadır. 

Eritre Devleti umuma mahsus (bordo), hususi (yeşil), hizmet (gri) ve diplomatik (siyah) pasaport hamili tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından vize istemektedir. Eritre'nin Türk vatandaşları için e-vize veya varışta vize uygulaması bulunmadığı için seyahat öncesinde Eritre dış temsilciliklerinden vize alınması gerekmektedir. 

Eritre turist vizesi tek girişli olarak verilir ve hamiline ülkede 1 ay kalma hakkı sağlar. Eritre'de 1 aydan daha uzun süre kalmak isteyenlerin, başkent Asmara'daki Göçmenlik Ofisi'ne vize uzatma başvurusu yapmaları gerekmektedir. 

Eritre Vizesi Başvuru İşlemleri

Eritre Vizesi

Türkiye'de Eritre Devleti'ne ait herhangi bir diplomatik temsilciliği bulunmamaktadır. Bu nedenle tüm vize başvurularının, Türkiye'ye akredite olan ve Katar'da bulunan Eritre Büyükelçiliği'ne yapılması gerekir. 

Eritre vize başvuru prosedürü, ibraz edilmesi gereken belgeler ve harç ücretleri; başvuru yapılan dış temsilciliğe, seyahat amacına ve kişisel duruma göre değişmektedir. Güncel bilgiler için Eritre Doha Büyükelçiliği'ne müracaat edilmesi tavsiye edilmektedir.

Eritre Vizesi İçin Gerekli Belgeler

Eritre vize başvurusu için gerekli belgeler aşağıda sıralanmıştır.

Esra Karataş Yazan: Esra Karataş

Esra Karataş Orta Doğu Teknik Üniversite'sinden 2008 yılında lisans ve 2011 yılında yüksek lisans eğitimini tamamladı. Mezun olduktan sonra kendi alanı olan Restorasyon ve Kültürel Miras Koruma projelerinde görev aldı. 2021 yılından beri vizem.net için Amerika ve Kanada başta olmak üzere 10'dan fazla ülke için kıdemli vize danışmanı ve içerik koordinatörü olarak çalışıyor.

Paylaş: