Fildişi Sahili Online Vize İşlemleri 2024

Fildişi Sahili Cumhuriyeti,  doğal parkları ve Atlas Okyanusu plajları ile ünlü bir Batı Afrika ülkesidir. Fildişi Sahili'nin vize politikası gereğince, ülkeyi ziyaret edecek yabancı ülke vatandaşlarının dış temsilcilikler veya online başvuru platformu üzerinden vize almaları gerekmektedir.

Hizmet, hususi ve diplomatik pasaport hamili Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları 90 günden kısa süreli Fildişi Sahili seyahatlerinde vizeden muaftır. Fildişi Sahili'ne seyahat edecek umumi pasaport sahibi vatandaşlarımız ise vizeye tabidir.

Fildişi Sahili online vize danışmanlığı: 0850 241 1868

Fildişi Sahili E-Vize Başvurusu

Fildişi Sahili Vizesi

Fildişi Sahili Ankara Büyükelçiliği turistik veya ticari amaçlı seyahatler için vize vermemektedir. Umumi pasaport sahibi Türk vatandaşlarının kısa süreli Fildişi Sahili vize başvurularını snedai.com/e-visa/ adresinden online olarak tamamlamaları gerekmektedir.

Fildişi Sahili online vize başvuru platformu üzerinden vize talep formu doldurulmalı, uygun formatta taranmış başvuru evrakları sisteme yüklenmeli ve ücret ödemesi yapılmalıdır. Fildişi Sahili vize başvuruları ortalama 2 gün içerisinde sonuçlanır ve barkodlu e-vize onay belgesi başvuru sahibinin mail adresine gönderilir.

Fildişi Sahili'ne Seyahat Edeceklerin Dikkatine; Ülkeye giriş esnasında e-vize onay belgesi, pasaport ve uluslararası sarı humma aşı sertifikasını beyan etmeniz gerekmektedir. Tüm yabancı ziyaretçilerin Fildişi Sahili'ne girişlerde parmak izi ve fotoğraftan oluşan biyometri kaydı alınmaktadır.

Fildişi Sahili Vizesi İçin Gerekli Belgeler

Fildişi Sahili online vize başvurusu için hazırlanması gereken belgeler aşağıda sıralanmıştır. 

Vize için gerekli evrakların JPG, PNG veya PDF formatında, max. 1 MB boyutlu olarak taranması ve Fildişi Sahili e-vize başvuru formuna yüklenmesi gerekmektedir. 

Fildişi Sahili Online Vize Ücretleri

2024 yılında Fildişi Sahili turistik, ticari ve aile ziyareti vizeleri için standart başvuru ücreti 73 $'dır. E-vize ücretinin online başvuru formu doldurulduktan sonra kredi kartıyla ödenmesi gerekmektedir.

Fildişi Sahili vize başvurusunda bulunmak için seyahat boyunca geçerli bir sağlık sigortası yaptırılması gerekmektedir. Güncel olarak 2 haftalık Fildişi Sahili seyahat sağlık sigortası için ortalama fiyat 15 $'dır. Sigorta ücretleri seyahat gün sayısına ve kişisel durumunuza göre değişmektedir.

Esra Karataş Yazan: Esra Karataş

Esra Karataş Orta Doğu Teknik Üniversite'sinden 2008 yılında lisans ve 2011 yılında yüksek lisans eğitimini tamamladı. Mezun olduktan sonra kendi alanı olan Restorasyon ve Kültürel Miras Koruma projelerinde görev aldı. 2021 yılından beri vizem.net için Amerika ve Kanada başta olmak üzere 10'dan fazla ülke için kıdemli vize danışmanı ve içerik koordinatörü olarak çalışıyor.

Paylaş: