Gine Vize Başvurusu, Gerekli Belgeler ve Harç Ücretleri 2024

Gine Cumhuriyeti, Atlantik kıyısında yer alan bir Batı Afrika ülkesidir. Gine vize politikası doğrultusunda, muafiyet anlaşması bulunmayan yabancı ülkelerin vatandaşları ülkeye giriş için vize almalıdırlar. Gine Cumhuriyeti, yabancı ziyaretçiler için online başvuru yoluyla e-vize düzenlemektedir. 

Gine'ye seyahat edecek diplomatik pasaport hamili Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, 90 güne kadar vizeden muaftır. Umumi, hususi ve hizmet pasaportu hamilleri ise Gine'ye giriş için vizeye tabidirler. Gine'ye turizm, aile ziyareti ya da ticari amaçlı seyahatler için en fazla 3 aylık kalış süresi için verilen elektronik vize alınmalıdır. 

Gine E-Vize Başvuru İşlemleri 

Gine E-Vize Başvurusu

Gine e-vize başvuruları, Gine Cumhuriyeti Sınır Koruma Genel Müdürlüğü'nün paf.gov.gn web sitesi üzerinden yapılmaktadır. E-vize başvuru sistemine giriş yapıldıktan sonra online vize formu doldurulmalı, vize türüne göre gerekli belgeler siteye yüklenmeli ve başvuru ücreti ödenmelidir. 

Gine online vize başvurusu en geç 72 saat içerisinde sonuçlanır ve vize onayı alınması durumunda başvuru sahibinin mail adresine barkodlu e-vize belgesi gönderilir. Gine Conakry Havalimanı'nda sınır koruma departmanı memuruna e-vize onay çıktısı ibraz edilmeli ve biyometri kaydı (parmak izi ve fotoğraf) verilmelidir.

Gine Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Gine vize başvurusu için gerekli evraklar aşağıda listelenmiştir. 

Gine Cumhuriyeti'ne girişte e-vize onay belgesine ek olarak otel rezervasyonu veya davet mektubu ile finansal duruma dair kanıt belgeleri sunmanız istenir.

Gine E-Vize Ücreti

2024 yılında 90 günlük Gine turist, ticari, aile ziyareti vizeleri için başvuru ücreti 80 USD'dir. Gine çalışma, öğrenci ve aile birleşimi vizeleri için başvuru ücreti ise 150 USD'dir.

Esra Karataş Yazan: Esra Karataş

Esra Karataş Orta Doğu Teknik Üniversite'sinden 2008 yılında lisans ve 2011 yılında yüksek lisans eğitimini tamamladı. Mezun olduktan sonra kendi alanı olan Restorasyon ve Kültürel Miras Koruma projelerinde görev aldı. 2021 yılından beri vizem.net için Amerika ve Kanada başta olmak üzere 10'dan fazla ülke için kıdemli vize danışmanı ve içerik koordinatörü olarak çalışıyor.

Paylaş: